Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

ewidentnie szukasz głupich zaczepek. nic o nich nie wspominałem ale chcesz się z nimi gryźć. i jeszcze o pieniądzach na forum chcesz gadać. cios poniżej pasa.
.

A jak ty sobie to wyobrażasz? Zakładam,że nie wiesz jak wybudować dom pasywny bo dużo pytasz,co jest dobrym kierunkiem .Znajdujesz doradcę który ci pomoże zrealizować plan na pasywny. To są dziesiątki,setki emaili i masa czasu ,do tego nadzór nad budową bo diabeł tkwi w szczegółach . Jak to sobie wyobrażasz? Na forum dowiesz się o ogólnych zasadach .Nic więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

,,No od ciebie na forum na pewno nikt nic się nie dowie a jak już jakieś bzdury zechcesz zdradzić to będziesz jeszcze za to kasy chciał.

Ale NA FORUM jest wiele osób, którzy służą konkretnymi, fachowymi radami. Oczywiście bezpłatnie."

 

Pisuję od jakiegoś czasu o RSŚ,o wentylacji wyporowej ,o idealnych rozwiązaniach dla domu pasywnego za fri .O jakiej ty kasie piszesz? Coś ci się na mózg rzuciło?A może nienawiść zaciemnia postrzeganie rzeczywistości.

Te swoje genialne GWC pod domami to za fri montujesz klientom,nieświadomym zresztą że to bubel energetyczny? Nie masz wyrzutów sumienia ,że za takie badziewie bierzesz kasę?

 

,,Nie lubię ludzi, którzy uciekają od tematów jak tchórze."

 

Ja też. Ale widzę,że temat fundamentu grzewczego cię przerasta.A może przeraża wizja systemu grzewczego dla domu za 1000PLN?:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j-j nie zrobił nic innego jak przemyślał i zrealizował wiele idei które się zrodziły na forum. potem zorientował się, że posiada cenną wiedzę skondensowaną w swoim wątku i postanowił być jedyny usuwając swoje wpisy.takie postępowanie mi osobiście nie odpowiada. poza tym to nie jest jakaś wiedza tajemna i nie twórzmy z tego bibli. szkoda tylko jego historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ciągnij z TB swoje chore idee kilku systemów grzewczych ,dogrzewających i chłodzących . To na pewno nie jest wizją taniego domu pasywnego .

Masz rację źle to napisałem . System grzewczy za 1000PLN do domu pasywnego. Tchórzysz aby ten pomysł z błotem zmieszać ,czy aż tak ci się podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Poczytaj z pozostałych urywków o co poszło, którzy "postonabijacze" i teoretycy najbardziej wciskali swoją ciemnotę itd.

Jedni takich pustaków olewają, inni nie wytrzymują i się zwijają.

W sumie nie ma się czemu dziwić.

To jest/był przykład jak można prosto i tanio, bez zbędnego fantazjowania ani wymyślania bzdur, zbudować zgodnie z wytycznymi dom naprawdę pasywny, certyfikowany i nie ściemniać jak to słusznie pisze:

 

aż taki słaby psychicznie to on chyba nie jest a poza tym jakiś winny takiego kasowania postów się znalazł ;) i nie był to on sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Nieprawda. Poczytaj z pozostałych urywków o co poszło, którzy "postonabijacze" i teoretycy najbardziej wciskali swoją ciemnotę itd.

Jedni takich pustaków olewają, inni nie wytrzymują i się zwijają.

W sumie nie ma się czemu dziwić."

 

Wypisz wymaluj pasujesz do tych od ciemnoty. Dla ciebie nic co można w składzie kupić nie jest warte zamontowania. Nowe dla ciebie to istny diabeł.

Przerażającą osobowość masz kol. kszhu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia siły lub jej braku. Po prostu środowisko i brak jakiejkolwiek administracji na tym forum.

Sam zawdzięczam jego tematowi najwięcej bo gdyby nie jego temat i rady mojego domu by nie było a na pewno nie takiego jaki jest.

.

 

j-j swoją wiedzę też m.in czerpał z innych wątków i pomimo jego kasowania cały czas tu wszystko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł nydara bardzo mi się podoba bo pozwala zmniejszyć grubość izolacji. gdyby tylko mógł to transponować na ściany zewnętrzne to byłby bogiem na tym forum :) metraż domków się zmniejsza a grubość przegród zewnętrznych wprost przeciwnie, szkoda powierzchni.

 

Teoretycznie można,stosując np. styropian ryflowany jako okładzinę zewnętrzną izolacji podstawowej .Zasilanie z osobnego GWC . W lecie oddech dla przegrzanych ścian. W zimie symulacja posadowienia budynku znacznie na zachód. Należało by to przeanalizować pod kątem ekonomii przedsięwzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego szczegółu Pan nie zna?

 

choćby jednego domu pasywnego który Pan zna zbudowany w latach 90 kiedy to Pan zaczął się w to niby bawić.jeszcze ani jednego domu pasywnego Pan nie przedstawił i nie byłoby to dziwne gdyby nie wiele Pańskich stwierdzeń że takich domów było dużo a my chcemy chociaż jeden poznać. poznać z tamtych czasów chociaż jeden dom z Pańskimi kablami czy rekuperacją itp. cokolwiek. tylko jakieś obrazki na których nic nie widać Pan pokazuje.

jak ktoś chce konkretnie coś udowodnić to proszę pokazać jakieś rzuty domu, jego parametry itp. tak żeby każdy mógł zobaczyć i zrozumieć bo bez tego to takie wróżenie z fusów i bajki dla dzieci na dobranoc. jak Pan nie masz konkretów to niech Pan powie że nie wiem i tyle. strony szwedzkie, duński czy niemieckie nas nie interesują bo Pan pisał że w Polsce Pan robił instalacje do takich domów to niech Pan będzie łaskaw pokazać chociaż jeden. adresy i dane osobowe nie są potrzebne tylko przykład domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można,stosując np. styropian ryflowany jako okładzinę zewnętrzną izolacji podstawowej .Zasilanie z osobnego GWC . W lecie oddech dla przegrzanych ścian. W zimie symulacja posadowienia budynku znacznie na zachód. Należało by to przeanalizować pod kątem ekonomii przedsięwzięcia.

 

a jak myślisz na ile mogłoby to zmniejszyć grubość wyjściową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choćby jednego domu pasywnego który Pan zna zbudowany w latach 90 kiedy to Pan zaczął się w to niby bawić.jeszcze ani jednego domu pasywnego Pan nie przedstawił i nie byłoby to dziwne gdyby nie wiele Pańskich stwierdzeń że takich domów było dużo a my chcemy chociaż jeden poznać. poznać z tamtych czasów chociaż jeden dom z Pańskimi kablami czy rekuperacją itp. cokolwiek. tylko jakieś obrazki na których nic nie widać Pan pokazuje.

jak ktoś chce konkretnie coś udowodnić to proszę pokazać jakieś rzuty domu, jego parametry itp. tak żeby każdy mógł zobaczyć i zrozumieć bo bez tego to takie wróżenie z fusów i bajki dla dzieci na dobranoc. jak Pan nie masz konkretów to niech Pan powie że nie wiem i tyle. strony szwedzkie, duński czy niemieckie nas nie interesują bo Pan pisał że w Polsce Pan robił instalacje do takich domów to niech Pan będzie łaskaw pokazać chociaż jeden. adresy i dane osobowe nie są potrzebne tylko przykład domu.

To szkoda, że Pan nie czyta co piszę. Ale może taj jest lepiej panu krytykowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,A tak jak zwykle jest bełkot jak o tych PPCi potrafiących zadowolić się 100m3/h powietrza wentylacyjnego... co ich na świecie nie ma i nie będzie.''

 

Oj zdziwisz się drogi kszhuniu.Zdziwisz. Nie ma i nie będzie wolności podatkowej i wiecznego życia. Reszta będzie mimo ,że twój rozumek mówi inaczej.

 

Zamów ,to ci zrobię EPC na 25m3 powietrza:lol2:z COP >2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoda, że Pan nie czyta co piszę. Ale może taj jest lepiej panu krytykowac?

 

raz Pan pisze że buduje a raz że nie buduje tylko ma Pan rzuty. ale to mnie nie interesuje. pisał Pan że od 24lat zajmuje się Pan domami izolowanymi i w takich robił pan instalację kablami a kazdy wie ze w tamtych czasach się tak dobrze domów nie izolowało wiec proszę pokazać taki chociaż jeden dom. i jeszcze Pana nie krytykuję tylko czekam na konkrety. jak napisze Panu że u mnie w wiosce wszyscy budują domy izolowane to Pan mi w to uwierzy? bo to Pan żąda od forumowiczów, aby Panu na słowo wierzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak myślisz na ile mogłoby to zmniejszyć grubość wyjściową?

 

Tu raczej chodzi o to aby dom ,,przenieść" do wschodniej Francji. Nie wiem jaka by to mogła być grubość bo tego nie analizowałem .Jest to idea fix na razie.

Wszystko będzie w funkcji strat przegród zewnętrznych i możliwości GWC. Myślę raczej o podniesieniu średniej zimowej temp. o kilka stopni ,co już jest wartością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...