Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Dlaczego Pan uważa, że domów nie izolowano? W 1990 za 1kWh prądu można było kupic 1m3 gazu, dziś 0.2m3. A ogrzewania elektrycznego szło bardzo dużo. Potem się zaczęła walka z izolacją. Wie Pan ilu wychowano szkodników, którzy uważają, że powyżej 0.1 W/m2 xK to jest izolacja?

A adresów na forum nie podaję, bo nie mam na to zgody. Mogę Panu film nakręcic,

A co do rzutów z projektów... Przecież nikt nie zamawia projektu indywidualnego, by go nie realizoac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czekam z niecierpliwością!

A konkretnie to ile mam czekać?

Rok?

Pięć?

Dziesięć?

A może wieczność czyli nikt nigdy tego nie zobaczy bo sensu w tym żadnego?

 

 

 

Ale co? Coś o czym nie masz bladego pojęcia?

Przestań się ośmieszać i sam z siebie śmiać. Tym to się ludzie 20 lat temu bawili.

Świat idzie do przodu i nikt normalny nie wyważa otwartych drzwi.

 

Póki co mam COP >2 . Daj czasu.Powalczę, będzie >2,5 w cenie kilku butelek .Wtedy porównaj z PC za 5-8kPLN i zobaczysz co warto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Pan uważa, że domów nie izolowano? W 1990 za 1kWh prądu można było kupic 1m3 gazu, dziś 0.2m3. A ogrzewania elektrycznego szło bardzo dużo. Potem się zaczęła walka z izolacją. Wie Pan ilu wychowano szkodników, którzy uważają, że powyżej 0.1 W/m2 xK to jest izolacja?

A adresów na forum nie podaję, bo nie mam na to zgody. Mogę Panu film nakręcic,

A co do rzutów z projektów... Przecież nikt nie zamawia projektu indywidualnego, by go nie realizoac!

 

to niech Pan poprosi o zgodę. dla Pana na pewno chociaż jeden się zgodzi. w końcu nie pytam o hasło do konta tylko popatrzeć na dom. niech Pan napisze konkretnie czy zademonstruje Pan chociaż jeden taki domek czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tak napisałem - pan napisze coś raz konkretnie. Napisał Pan o generowaniu kosztów, jak zapytałem - konkret o które koszt chodzi, Pan odpowiada, że pompa ciepła zmniejsza straty.

 

To Pan napisał,że PC zmniejsza straty,co zresztą nie obyło się bez komentarzy forumowiczów.

O generowaniu kosztów mówię w kontekście dublowania systemów grzewczych i pomysłu na chłodzenie domu pasywnego czy jak kto woli energooszczędnego czy w końcu izolowanego. Pan tworzy drogie rozwiązania dla domów jak w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej chodzi o to aby dom ,,przenieść" do wschodniej Francji. Nie wiem jaka by to mogła być grubość bo tego nie analizowałem .Jest to idea fix na razie.

Wszystko będzie w funkcji strat przegród zewnętrznych i możliwości GWC. Myślę raczej o podniesieniu średniej zimowej temp. o kilka stopni ,co już jest wartością.

 

domyślam się, że jeszcze za wcześnie na takie szczegóły. to mogłaby być bardzo pożądana wiedza. mam nadzieję, że kiedyś nie będziesz kasował postów... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyślam się, że jeszcze za wcześnie na takie szczegóły. to mogłaby być bardzo pożądana wiedza. mam nadzieję, że kiedyś nie będziesz kasował postów... ;)

 

Kszhu robi wszystko by tak się stało. Tyle ,że ja jestem twardy nie miętki jak mówi klasyk

j-j obrał inną drogę ,też słuszną,bo jak by nie patrzył dom pasywny ma. A czy ktoś wierzy w to że mój też pasywny ,to mi wisi jak kilo kitu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Pan napisał,że PC zmniejsza straty,co zresztą nie obyło się bez komentarzy forumowiczów.

O generowaniu kosztów mówię w kontekście dublowania systemów grzewczych i pomysłu na chłodzenie domu pasywnego czy jak kto woli energooszczędnego czy w końcu izolowanego. Pan tworzy drogie rozwiązania dla domów jak w temacie.

Pa w ogóle nie ma pojęcia a komentuje! Ile jest systemów grzewczych? Ja widzę tylko jeden, podłogowe ogrzewanie.

Jeden do chłodzenia ( inwertor zamiast gwc)

A Pan się bardzo myli podając, że pompa ciepła ma wpływ na straty ciepła. Zmniejszenie zużycia to nie to samo co straty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,A Pan się bardzo myli podając, że pompa ciepła ma wpływ na straty ciepła. Zmniejszenie zużycia to nie to samo co straty!"

A Pan będzie uprzejmy przytoczyć ten post który wywołał tyle komentarzy . Nie jestem śledczym i nie zapisuję złotych myśli.Szanowny Pan postawił taką tezę nie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pa czyta i komentuje. Nic więcej . Dublowanie to kable i dogrzewanie nadmuchowe. W domu energooszczednym nie jest potrzebne chłodzenie. Pan wymyśla takie niepotrzebne potrzeby.
Systemy ustawiania temperatury latem i zimą są podstawą komfortowego domu. A inwertor jest w cenie gwc tylko nieporównywalnie bardziej skuteczniejszy. Dom komfortowy, to też sporo przeszkleń. Jak Pan chce odprowadza zyski słoneczne i bytowe w taki dzień jak dziś? Bez klimy temperatura przekroczyłaby 24 st. a wilgotnośc względna 50%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy ustawiania temperatury latem i zimą są podstawą komfortowego domu.
Ale nie domu pasywnego! Izolacja jest po to by nie trzeba było wydawać pieniędzy na ogrzewanie czy chłodzenie. Kiedyś to misiu pojmiesz. Te twoje 25 tyś na instalacje grzewczo-chłodzące domu pasywnego to idiotyzm stulecia!

Dom komfortowy, to też sporo przeszkleń. Jak Pan chce odprowadza zyski słoneczne i bytowe w taki dzień jak dziś? Bez klimy temperatura przekroczyłaby 24 st. a wilgotnośc względna 50%
W lecie trzeba się od tych uzysków odciąć. Będzie komfortowo bez wydawania pieniędzy na klimę. Przyznaj misiu, że cała ta twoja koncepcja funta kłaków niewarta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...