Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

całkiem niedawno Pan pisał że nie da się zmierzyć strat do gruntu i lepiej dać 40cm lub 50cm EPS'a. a tu Pan pisze:

 

Głąb z fizyki daje 20 cm styr od gruntu. Kiepski budowlaniec 30 , ja polecam 40 cm

 

Poza tym, te sprway się mierzy - Brak wiedzy o izolowaniu jest wymierny. Samo dno to 30kWh/m2 rocznie bez pomp ciepła i OZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

całkiem niedawno Pan pisał że nie da się zmierzyć strat do gruntu i lepiej dać 40cm lub 50cm EPS'a. a tu Pan pisze:

Dlaczego Pan mija się z prawdą nie nie bez udziału świadomości? Zawsze pisałem, że da się zmierzyc. Może Pan zobaczy... pisałem, że akurat w przypadku gruntu nie da się policzyc np różnicy między 20 a 40 cm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan się minął z powołaniem. myślałem że bajki dla dzieci powinien Pan pisać ale Pan powinien być poetą. wtedy może kupiłbym Pańską książkę bo Pańskiej wiedzy w temacie domów pasywnych to nie kupuję. szkoda złamanego grosza.

Książki Pan nie kupi, bo nie wydaję. Piszę na sprzedaż, od prawie 40 lat. Może więc Pan zamówic i miec soje wiersze, teksty piosenek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Pan mija się z prawdą nie nie bez udziału świadomości? Zawsze pisałem, że da się zmierzyc. Może Pan zobaczy... pisałem, że akurat w przypadku gruntu nie da się policzyc np różnicy między 20 a 40 cm .

 

to skoro nie da się policzyć różnicy to po co proponuje Pan 40cm? może się okazać że przykładowo z 25cm o lambdzie 0,030 w podłodze wyjdzie dom pasywny i koszty ogrzewania będą 600zł na rok a jak da się te 40cm to oszczędzi się 50zł lub max 100zł. skoro norma mówi że pasywny w podłodze ma mieć U=0,12 to po co zmniejszać tą wartość? po co wybulić na to dodatkowo 5k lub 7k? aby oszczędzić te 50zł? to Pan nazywa ekonomią? no chyba że Pan myśli o zejściu z zapotrzebowaniem do najmniejszej możliwej liczby aby nie przepłacić i było lepiej ale Pan wyraźnie napisał mi że 30cm o lambdzie 0,030 pozwoli na dom 30kWh a j-j ma średnio 30cm i niby ma pasywny. czyli ktoś tu oszukuje ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby budował dla siebie, tak jak j-j, to 5x zastanowiłby się zanim wydałby te tysiące na 40cm styro. A skoro nie on wydaje kasę, to dlaczego nie pisać o półmetrowej izolacji ?

 

wróciłem do tych linków co podawałeś wcześniej i taki post dotyczący GWC pod domem i rozterek czy wychładza czy nie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48792-dom-ciep%C5%82y-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy&p=2274575&viewfull=1#post2274575

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy czymś handluje. A domu nie musi Pan izolować. Może Pan posłuchać kogoś kto się na izolowaniu nie wyznaje i postawić durszlak zużywający ponad "temat wątku" .

Jeżeli ma Pan pytania w temacie, to proszę bardzo, jeżeli chce Pan mnie przekonać, że projektant domu zużywającego ponad 30kWh/m2 ma minimalne pojęcie o izolowaniu, to nie uda się Panu. Podobnie jak obrażanie mnie. Obrażać kogoś można tylko twarzą w twarz.

 

Pan Panie TB obrażał wielokrotnie ludzi inaczej myślących niekoniecznie twarzą w twarz, a to że jest Pan handlarzem cynicznie wykorzystującym (lub próbującym wykorzystać) nieświadomych inwestorów jest dla większości myślących ludzi na forum oczywiste. Dogmatyk, fanatyk, ortodoks to inne określenia znakomicie pasujące to tego co Pan propaguje. Opowiadanie bajek iż brak 40cm ocieplenia w podłodze , brak płyty fundamentowej , domu szkieletowego z PC PP kanałową , WM z reku , kilometrami kabli w podłodze i PC PW do CO ( sorki zapomniałem o PV) dyskwalifikuje zarówno projektanta, wykonawcę i inwestora jest niczym innym niż Pana tzw. fiksum dyrdum.

Nic tak nie mierzi jak wmawianie innym iż jedynie Pana koncepcja budowy domu jest jedyna słuszna - to już nawet nie jest śmieszne to się kwalifikuje do leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się policzyc ale da się zmierzyc. Dawałem linki do katalogów firm dających 40-55cm.

A oszukują, to fakt! Jest cała masa oszustów (lub ciemniaków ) dających nawet mniej niż 30cm.

Pan to czynił przez 25 lat , bo powyżej 30cm to u Pana tak chyba od roku czy dwu się pojawiło.

Ciepłownik był z pana i ciemniak i tyle ( cytuję za szanownym Panem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem do tych linków co podawałeś wcześniej i taki post dotyczący GWC pod domem i rozterek czy wychładza czy nie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48792-dom-ciep%C5%82y-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy&p=2274575&viewfull=1#post2274575

Szanowny Panie... Dom czy gwc grzejące grunt (obojętne zresztą co ) może nagrzac grunt do temperatury przy której energia rozpraszana przez grunt zrówna się z energią dostarczoną. Rozpraszanie ciepła przez grunt np pod domem, zależy od temperatury gruntu otaczającego interesujący nas obszar, oraz od współczynnika przewodzenia gruntu. Współczynnik przewodzenia dla różnych gruntów jest od (zmierzony) 0.4W/m2 xK do 4 W/m2 xK . Spory wpływ na ten współczynnik ma też wilgotnośc ( która jest zmienna nawet w jednym miejscu)

Do obliczeń potrzeba danych. Tak rozbieżne dane nadają się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan to czynił przez 25 lat , bo powyżej 30cm to u Pana tak chyba od roku czy dwu się pojawiło.

Ciepłownik był z pana i ciemniak i tyle ( cytuję za szanownym Panem ).

I tu się Pan mija z prawdą nie bez udziału świadomości. Ja naprawdę nie projektuje domów. Ja tylko wiem ile zużywają przy jakiej izolacji. Zapewniam Pana, że za grubośc izolacji odpowiada projektant, nie instalator.

Ponieważ dał się Pan poznac jako osoba o mizernych zasobach intelektualnych, powtórzę.

Izolacja termiczna to nie instalacje a projekt. Ja robiąc ogrzewanie elektryczne mam bardzo łatwe zadanie, by ocenic czy projekt robił "architekt" czy architekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież Pan potrafi wszystko zmierzyć.
Są do tego liczniki, mierniki itp. Zużycie kWh przy ogrzewaniu elektrycznym jest naprawdę banalnie proste , Ale po Pana postach sądząc chyba nie ma co się dziwic, że nie wie Pan jak się mirzy zużycie kWh/m2 przy ogrzewaniu elektrycznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem do tych linków co podawałeś wcześniej i taki post dotyczący GWC pod domem i rozterek czy wychładza czy nie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48792-dom-ciep%C5%82y-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy&p=2274575&viewfull=1#post2274575

 

Zdaję sobie z tego sprawę, ale jak to liczyliśmy w wątku GWC, to oszczędność w materiałach przy budowie GWC żwirowego pod domem przeważa znacząco na stratami ciepła przez posadzkę. Do tego będzie tzw. rozbiegówka, która na tyle podniesie temp. powietrza, że pod dom będzie wpadało już o temp. bliskiej gruntu. Za to w lecie przy większej wydajności wyciągnę więcej chłodu i jednocześnie doładuje grunt ciepłym powietrzem. Bilans powinien wyjść na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Panie TB obrażał wielokrotnie ludzi inaczej myślących niekoniecznie twarzą w twarz,
Nie kryje się i nigdy nie kryłem za nickiem!

Nie wiem czy brak zarzucanie braku wiedzy to obraza czy nie, ale skoro brak wiedzy w temacie "izolowanie" można zmierzyc, to o co Panu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się Pan mija z prawdą nie bez udziału świadomości. Ja naprawdę nie projektuje domów. Ja tylko wiem ile zużywają przy jakiej izolacji. Zapewniam Pana, że za grubośc izolacji odpowiada projektant, nie instalator.

Ponieważ dał się Pan poznac jako osoba o mizernych zasobach intelektualnych, powtórzę.

Izolacja termiczna to nie instalacje a projekt. Ja robiąc ogrzewanie elektryczne mam bardzo łatwe zadanie, by ocenic czy projekt robił "architekt" czy architekt.

 

To Pan panie TB propagował przez lata 30 cm izolacji od podłogi , o 40cm to jakoś od roku czy dwu Pan pisze.

Wniosek przez 23 lat był Pan szubrawcem i ciepłownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są do tego liczniki, mierniki itp. Zużycie kWh przy ogrzewaniu elektrycznym jest naprawdę banalnie proste , Ale po Pana postach sądząc chyba nie ma co się dziwic, że nie wie Pan jak się mirzy zużycie kWh/m2 przy ogrzewaniu elektrycznym.

OK o mirzeniu nie mam pojęcia.

PS jak na domowego wierszokletę ( bo o poezji nie ma mowy przy tych rymach ) licho z ortografią - może troszkę upał ??? może za dużo postów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się policzyc ale da się zmierzyc. Dawałem linki do katalogów firm dających 40-55cm.

A oszukują, to fakt! Jest cała masa oszustów (lub ciemniaków ) dających nawet mniej niż 30cm.

 

mnie nie interesuje ile styropianu dają w norwegi czy innych krajach. niech Pan arabom każe dawać 50cm styropianu pod podłogą czyli niech się izolują od piasku. niech Pan wreszcie zrozumie że nie ważna jest grubość tylko współczynnik U dla przegrody. i jeżeli w naszym klimacie ktoś chce mieć pasywny to mu wystarczy 0,12 w podłodze czyli 25cm o lambdzie 0,030. ale jak będzie mieć lambdę 0,036 to musi dać 30cm. jak ktoś chce mieć trochę lepiej to może mieć U podłogi 0,1 więc można zachować grubość 30cm dając ocieplenie o lambdzie 0,030 ale przy lambdzie 0,036 trzeba dać 36cm styropianu.

w Skandynawii maja surowszy klimat to tam może i te 50cm to musi być minimum aby osiągnąć pasywność ale u nas tak nie musi być. przepraszam, jak ktoś mieszka w 4 lub 5 strefie to musi dać więcej izolacji bo norma jest ostrzejsza. ale górale raczej nie budują domów pasywnych bo oni mają specyficzne domki i wszystkie podobne więc nikt odmieńca pasywnego nie postawi. musi im wyglądać jak domek w górach. więc po co Pan doradza dawanie 50cm izolacji? jaka lambda ma być tej izolacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...