Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Jeżeli nie ma znaczenia to po co jest we wzorach?

 

jak dobrze pamiętam to umownie jest że różnice temperatur podaje się we wzorach jako K, czyli jak mówisz że przykładowo za oknem masz 15st.C czyli o 5st.K mniej niż wczoraj. dlatego we wzorach jest kelvin i przez to się rozumie że chodzi o różnice temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co złego widzisz w silce?

Źródłem ciepła może być wszystko.Jaki jest powód aby źródło pracowało non stop?Pamiętaj o inercji.

Różni się pojemnością cieplną i kosztem instalacji grzejne. U ciebie musi być normalnie rozbudowana,u mnie symboliczna.Różni się też możliwościami przejęcia zysków słonecznych. W okresach przejściowych posadzka typowa nie daje rady przejąć zysków słonecznych. Słońce jeszcze nie tak wysoko by nie grzało podłogi. Wiem bo mam.

 

masz dom pasywny? na tej podstawie stwierdzasz że się to nada? akumulacja w domu pasywnym nie ma sensu bo powinno się dogrzewać tylko "straty".

skoro wszystko może być źródłem ciepła to znaczy co? podaj jakieś 3 przykładu dla domu jak w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,akumulacja w domu pasywnym nie ma sensu bo powinno się dogrzewać tylko "straty".''

 

Zdefiniujmy zatem co to jest ogrzewanie domu .Ogrzewanie domu to uzupełnianie strat ciepła na wszystkich przegrodach. Definicja dogrzewania,to również uzupełnianie strat ciepła na wszystkich przegrodach.

 

,,skoro wszystko może być źródłem ciepła to znaczy co?"

 

Wszystkie dostępne na rynku źródła ciepła .Od kominka z płaszczem wodnym ,przez piec gazowy po piec elektryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,akumulacja w domu pasywnym nie ma sensu bo powinno się dogrzewać tylko "straty".''

 

Zdefiniujmy zatem co to jest ogrzewanie domu .Ogrzewanie domu to uzupełnianie strat ciepła na wszystkich przegrodach. Definicja dogrzewania,to również uzupełnianie strat ciepła na wszystkich przegrodach.

 

,,skoro wszystko może być źródłem ciepła to znaczy co?"

 

Wszystkie dostępne na rynku źródła ciepła .Od kominka z płaszczem wodnym ,przez piec gazowy po piec elektryczny

Nie ma centralnego w domu zużywającym poniżej 20kWh/m2 , Nie ma już "ogrzewania" JEST "USTAWIANIE TEMPERATURY"

Ustawiamy sobie ile, kiedy i gdzie. Jednym z priorytetów przy projektowaniu domów zużywających poniżej 20kWh jest minimalizacja akumulacji, która to znakomicie w w/w sterowaniu, przeszkadza. Precyzyjne aplikowanie kWh dokładnie tam gdzie potrzeba, dokładnie wtedy kiedy potrzeba i dokładnie tyle ile potrzeba - zapewnia najmniejsze zużycie w/w kWh na wykonanie zadania, przy największym komforcie i uwzględnieniu zysków. Akumulacja zawsze zwiększa zużycie.

Widział Pan projekty domów zużywających poniżej 20kWh/m2???

Najlepiej jest opisywac szczegóły na projekcie. Może Pan pokazac projekt.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,akumulacja w domu pasywnym nie ma sensu bo powinno się dogrzewać tylko "straty".''

 

Zdefiniujmy zatem co to jest ogrzewanie domu .Ogrzewanie domu to uzupełnianie strat ciepła na wszystkich przegrodach. Definicja dogrzewania,to również uzupełnianie strat ciepła na wszystkich przegrodach.

 

,,skoro wszystko może być źródłem ciepła to znaczy co?"

 

Wszystkie dostępne na rynku źródła ciepła .Od kominka z płaszczem wodnym ,przez piec gazowy po piec elektryczny

 

ale akumulując będziesz uzupełniał straty w domu i akumulatorze a lepiej jak tylko w domu.

jeżeli mowa o domu pasywnym to kominek z płaszczem to sobie można wybić z głowy. dom pasywny to co innego jak dom energooszczędny. sam o tym pisałeś że nie jest to proste a teraz piszesz o kominku w domu pasywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nie ma już "ogrzewania" JEST "USTAWIANIE TEMPERATURY"

....

 

To tak jak w samochodzie małolitrażowym:

Nie ma już "spalania" JEST "DOZOWANIE MIESZANKI PALIWOWO-POWIETRZNEJ" :lol2:

tyle, że do tego nie są potrzebne intercoolery, kompresory, turbosprężarki, pompowtryski i inne commony, wystarczy prosty układ wtryskowy ;)

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak w samochodzie małolitrażowym:

Nie ma już "spalania" JEST "DOZOWANIE MIESZANKI PALIWOWO-POWIETRZNEJ" :lol2:

tyle, że do tego nie są potrzebne intercoolery, kompresory, turbosprężarki, pompowtryski i inne commony, wystarczy prosty układ wtryskowy ;)

 

Trafnie to ująłeś. TB tworzy nowe określenia na słowa które i tak mają stare znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale akumulując będziesz uzupełniał straty w domu i akumulatorze a lepiej jak tylko w domu.

jeżeli mowa o domu pasywnym to kominek z płaszczem to sobie można wybić z głowy. dom pasywny to co innego jak dom energooszczędny. sam o tym pisałeś że nie jest to proste a teraz piszesz o kominku w domu pasywnym.

 

Mylisz kamilb pojęcia . Fundament grzewczy to nie akumulator dla domu .Cytując klasyka to popierdółka a nie akumulator. To jest grzejnik ,tyle,że upasiony.

Mam kominek z płaszczem wodnym jako teraz podstawowe źródło ciepła a w przyszłości jako rezerwowe. Mam też w ścianach 30cm izolacji a w dachu 54cm . Nie widzę problemu by kominek był w domu pasywnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma centralnego w domu zużywającym poniżej 20kWh/m2 , Nie ma już "ogrzewania" JEST "USTAWIANIE TEMPERATURY"

Ustawiamy sobie ile, kiedy i gdzie. Jednym z priorytetów przy projektowaniu domów zużywających poniżej 20kWh jest minimalizacja akumulacji, która to znakomicie w w/w sterowaniu, przeszkadza. Precyzyjne aplikowanie kWh dokładnie tam gdzie potrzeba, dokładnie wtedy kiedy potrzeba i dokładnie tyle ile potrzeba - zapewnia najmniejsze zużycie w/w kWh na wykonanie zadania, przy największym komforcie i uwzględnieniu zysków. Akumulacja zawsze zwiększa zużycie.

Widział Pan projekty domów zużywających poniżej 20kWh/m2???

Najlepiej jest opisywac szczegóły na projekcie. Może Pan pokazac projekt.

 

Nie zgodzę się. W domu pasywnym nie jest możliwe zróżnicowanie temp. w różnych pomieszczeniach.Duża akumulacja to podstawa domu pasywnego.

W związku z czym nie ma czym sterować . Należy jedynie utrzymać stałą +/- 1oC temp. w wysokości zależnej od preferencji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak w samochodzie małolitrażowym:

Nie ma już "spalania" JEST "DOZOWANIE MIESZANKI PALIWOWO-POWIETRZNEJ" :lol2:

tyle, że do tego nie są potrzebne intercoolery, kompresory, turbosprężarki, pompowtryski i inne commony, wystarczy prosty układ wtryskowy ;)

Szkoda, że Pan nie wie jak jest zbudowany samochód z napędem elektrycznym. Łatwiej byłoby coś Panu wyjaśnic.

Ale cóż. Nie ma tam spalania, wtrysków (nie ważne jak nazywanych) i biegu jałowego. Samochód taki przejeżdża dystans najtaniej, właśnie dlatego, że zużywa dokładnie tyle co potrzeba, a nie, że paliwo jest najtańsze. A przy tym jest bardzo komfortowy. Ma swoje ograniczenia ( zasięg i cena) ale w przypadku domu o zasięgu nie ma mowy, a cena jest niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. W domu pasywnym nie jest możliwe zróżnicowanie temp. w różnych pomieszczeniach.Duża akumulacja to podstawa domu pasywnego.

W związku z czym nie ma czym sterować . Należy jedynie utrzymać stałą +/- 1oC temp. w wysokości zależnej od preferencji .

Może Pan dac projekt jakiegoś domu zużywającego poniżej 20kWh/m2 ( jest to na projekcie określone) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz kamilb pojęcia . Fundament grzewczy to nie akumulator dla domu .Cytując klasyka to popierdółka a nie akumulator. To jest grzejnik ,tyle,że upasiony.

Mam kominek z płaszczem wodnym jako teraz podstawowe źródło ciepła a w przyszłości jako rezerwowe. Mam też w ścianach 30cm izolacji a w dachu 54cm . Nie widzę problemu by kominek był w domu pasywnym .

 

jak nie akumulator jak akumulator. przecież grzejnik to tez swego rodzaju akumulator. wszystko co przechowuje na potem jest akumulatorem.

masz kominek ale nie masz domu pasywnego a ja pisze że kominek w pasywnym to sprzeczność i miłośnicy kominków mnie do tego nie przekonają że tak nie jest. jest pewna zasada na temat bryły domu pasywnego, przeszkleń czy kominów czyli ich brak. a to że większość chce mieć kominek to się znalazł ktoś kto powiedział że może być ale coś tam coś tam i podpierają się tym jakby to była prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan wybaczy ale nie jestem od dawania projektów.Od tego jest projektant. Ja tylko pokazuję ,że Pańskie rozwiązania są drogie,skomplikowane,dublują się.

Moja propozycja jest tania i skuteczna.

Gwarantuję ,że jestem w stanie za 8-10 KPLN dla domu 140m2 wykonać instalację grzewczą ,wentylacyjną i klimatyzacyjną. Mówię o domu pasywnym. Dla domu o wyższym zużyciu tak niski koszt nie jest możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie akumulator jak akumulator. przecież grzejnik to tez swego rodzaju akumulator. wszystko co przechowuje na potem jest akumulatorem.

masz kominek ale nie masz domu pasywnego a ja pisze że kominek w pasywnym to sprzeczność i miłośnicy kominków mnie do tego nie przekonają że tak nie jest. jest pewna zasada na temat bryły domu pasywnego, przeszkleń czy kominów czyli ich brak. a to że większość chce mieć kominek to się znalazł ktoś kto powiedział że może być ale coś tam coś tam i podpierają się tym jakby to była prawda.

Jesteś w stanie udowodnić,że kominek z płaszczem wodnym nie nadaje się do domu pasywnego?Dla czego twierdzisz,że nie mam pasywnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan wybaczy ale nie jestem od dawania projektów.Od tego jest projektant. Ja tylko pokazuję ,że Pańskie rozwiązania są drogie,skomplikowane,dublują się.

Moja propozycja jest tania i skuteczna.

Gwarantuję ,że jestem w stanie za 8-10 KPLN dla domu 140m2 wykonać instalację grzewczą ,wentylacyjną i klimatyzacyjną. Mówię o domu pasywnym. Dla domu o wyższym zużyciu tak niski koszt nie jest możliwy.

Ok ! Ale instalacje robi się w zaprojektowanym domu - Pan da rzuty, przekroje ...

- Bardzo w takim razie poproszę wersję za 10 000zł oczywiście komfortową i na dopuszczonych w Polsce materiałach.

Przypomnę

Dom 140m2

Zużycie 2000kWh

- ustawianie temperatury zimą i latem

-wentylacja

-cwu ( do 200zł rocznie na osobę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie udowodnić,że kominek z płaszczem wodnym nie nadaje się do domu pasywnego?Dla czego twierdzisz,że nie mam pasywnego?

Nie nadaje się do żadnego domu.

- kotłownia w salonie

-koszt wymiany instalacji co 5-8 lat ogromny

-obowiązek zabija przyjemnośc

-trzeba robic bufor co wyklucza dom izolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan prosi o projekt a jak Pana prosiłem to konkretów Pan nie pokazał tylko jakiś rysunek taki mały że nic nie widać.
Do mnie trafia inwestor z projektem. Ma w opisie 15kWh/m2 . A ja muszę w tym "termosie" zapewnic - cwu za 200zł/osobę rocznie, komfortową temperaturę zimą i latem, oraz CO2 <800ppm i wilgotnośc względną 40-50%

Panie nydar - Pan opisze jak to zrobic za 10 000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ! Ale instalacje robi się w zaprojektowanym domu - Pan da rzuty, przekroje ...

- Bardzo w takim razie poproszę wersję za 10 000zł oczywiście komfortową i na dopuszczonych w Polsce materiałach.

Przypomnę

Dom 140m2

Zużycie 2000kWh

- ustawianie temperatury zimą i latem

-wentylacja

-cwu ( do 200zł rocznie na osobę)

 

Pan da maila do projektanta który specjalizuje się w domach pasywnych.Może być na priwa. Chętnie porozmawiam nad rozwiązaniami .

Z Panem,proszę wybaczyć nie bardzo jest o czym .Pan ma klapki na oczach i podpiera się sloganami . Na sloganach nie da się wybudować jak w temacie. Na pewno uda się natomiast zyskownie dla wykonawców.Dla inwestora nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...