Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do mnie trafia inwestor z projektem. Ma w opisie 15kWh/m2 . A ja muszę w tym "termosie" zapewnic - cwu za 200zł/osobę rocznie, komfortową temperaturę zimą i latem, oraz CO2 <800ppm i wilgotnośc względną 40-50%

Panie nydar - Pan opisze jak to zrobic za 10 000zł.

 

Pan raczy żartować. Jak jest projekt to i jest rozwiązanie komfortu zimą i latem,CO2 i wilgotności.Pan jako instalator ma tylko to zrealizować na podstawie dokumentacji wentylacji i CWU ,bez prawa ingerencji w projekt.

Jeżeli projekt przewiduje te instalacje za 30-50kPLN to trudno. Ja jestem w stanie zrealizować cel za 10000PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan raczy żartować. Jak jest projekt to i jest rozwiązanie komfortu zimą i latem,CO2 i wilgotności.Pan jako instalator ma tylko to zrealizować na podstawie dokumentacji wentylacji i CWU ,bez prawa ingerencji w projekt.

Jeżeli projekt przewiduje te instalacje za 30-50kPLN to trudno. Ja jestem w stanie zrealizować cel za 10000PLN.

Nie wiem ile Pan tych projektów realizował czy nawet widział.

Proszę o opis realizacji celu

Dom 140m2

Zużycie 2000kWh

- ustawianie temperatury zimą i latem

-wentylacja

-cwu ( do 200zł rocznie na osobę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Panem,proszę wybaczyć nie bardzo jest o czym .Pan ma klapki na oczach i podpiera się sloganami . Na sloganach nie da się wybudować jak w temacie. Na pewno uda się natomiast zyskownie dla wykonawców.Dla inwestora nie koniecznie.
Podaję bardzo konkretne produkty z opisem działania . Których elementów Pan nie pojął? to dodatkowo wyjaśnię.

I proszę o podobny opis z Pana strony na dom 140m2 z zapisanym zużyciem 2000kWh i 350kWh/osobę cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję bardzo konkretne produkty z opisem działania . Których elementów Pan nie pojął? to dodatkowo wyjaśnię.

I proszę o podobny opis z Pana strony na dom 140m2 z zapisanym zużyciem 2000kWh i 350kWh/osobę cwu.

 

Szanownego Pana ego rozrasta się. Pan jest od realizacji wizji projektanta.Pan działa na zasadzie ,,pan każe ,sługa musi". Chyba,że ma Pan uprawnienia projektanta ,to sory,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Możemy się pobawić. Rozumiem że dom parterowy.

-ustawienie temp.zimą i latem - akumulacja i brak potrzeby regulacji

-wentylacja-wyporowa (najtańsza w parterowym domu)

-CWU - tu widzę problem,bo czy rodzina lubi wannę czy prysznic 18 -to sekundowy.

Można konkretniej z cenami.

co do cwu - inny system jest dla rodziny co lubi prysznic inny dla wanny... ale 350kWh/osobę rocznie będzie wystarczające, niezależnie od upodobań

 

I co ja dubluję?

CWU? Ogrzewanie podłogowe? Chłodzenie kanałówką ? wentylację z odzyskiem ciepłą? Co tu się dubluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanownego Pana ego rozrasta się. Pan jest od realizacji wizji projektanta.Pan działa na zasadzie ,,pan każe ,sługa musi". Chyba,że ma Pan uprawnienia projektanta ,to sory,

 

Ja wiem, że jak się nie da na temat to trzeba "przejśc" na adwersarza, ale to już jest strasznie ograne i nie wciągnie mnie Pan, bym kłócił się z Panem o ego.

 

Dom 140m2 (zużycie do 2000kWh) realizacja 10 000zł

Ustawienie temperatury latem i zimą , wentylacja i cwu

 

Bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że jak się nie da na temat to trzeba "przejśc" na adwersarza, ale to już jest strasznie ograne i nie wciągnie mnie Pan, bym kłócił się z Panem o ego.

 

Dom 140m2 (zużycie do 2000kWh) realizacja 10 000zł

Ustawienie temperatury latem i zimą , wentylacja i cwu

 

Bardzo proszę.

 

Nie mam zamiaru wciągać w kłótnie.

Pan jest instalatorem nie projektantem instalacji. Projektant projektuje a Pan wykonuje.

Co do reszty to napisałem wyżej. Powtarzania nie ma potrzeby..

Dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru wciągać w kłótnie.

Pan jest instalatorem nie projektantem instalacji. Projektant projektuje a Pan wykonuje.

Co do reszty to napisałem wyżej. Powtarzania nie ma potrzeby..

Dobrej nocy.

No i wciąga Pan. Pierwszy robiłem wm z odzyskiem i podłogowe elektryczne. "Po to się robi rekuperację by nie robic centralnego" - to ja. Tak więc nie mogłem realizowac czyiś projektów. Zresztą elektryczne ogrzewanie podłogowe projektu nie wymaga. Czy Pan kupi je w Szwecji, Danii Francji Czechach - ma Pan 100W/m2 do pokoi i 150W/m2 do łazienek. Nic Pan nie "policzysz" czy "poprojektujesz"

 

Co do reszty to napisałem wyżej...

 

Gwarantuję ,że jestem w stanie za 8-10 KPLN dla domu 140m2 wykonać instalację grzewczą ,wentylacyjną i klimatyzacyjną.

ponieważ Panu nie wierzę w te gwarancje komfortu i ceny- poprosiłem o rozpisanie z cenami. Mowa oczywiście o domu zużywającym 2000kWh (800 będzie z zysków bytowych) i 350kWh /osobę cwu

- wentylacja

-komfortowa temperatura i wilgotnośc latem

-komfortowa temperatura i wilgotnośc zimą

-cwu

 

Błagam... nie o mnie jest wątek a o instalacjach ! O instalacjach!

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan nie raczy czytać. Czasami ciekawsze umieszczam. Np. ten był:

[ATTACH=CONFIG]272970[/ATTACH]rzuty [ATTACH=CONFIG]272971[/ATTACH] widoki

Domy mają takie izolacje

[ATTACH=CONFIG]272972[/ATTACH]

No i następny spitolony projekt ,panie Tomaszu taki mostek,a raczej most dookoła domu krawędź płyty i tylko 15 cm izolacji,toż to profanacja,bluźnierstwo, nieuctwo i łajdactwo w jednym,i pan to propaguje,przecież mniej jak 30cm daje tylko nieuk,ciepłownik,łajdak i szkodnik,jestem zawiedziony,tym bardziej,że w październiku odpalam system grzewczy kable i inverter.

Edytowane przez 1964as
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie udowodnić,że kominek z płaszczem wodnym nie nadaje się do domu pasywnego?Dla czego twierdzisz,że nie mam pasywnego?

 

nie może być i tyle. ciężko z szczelnością i komin to duży mostek cieplny. aby mieć kominek w takim domu to musiałbyś dać pewnie z 50cm styro na ściany, 1m w dach i też z 50cm w podłogę czyli postarać się zejść z zapotrzebowaniem do jak najmniejszej liczby i wtedy dając kominek może byś się załapał w widełkach 15kWh/m2K

zaciekawiłeś mnie z stwierdzeniem że za 10k zrobisz instalacje w domu pasywnym. rekuperacja w domu pasywnym kosztuje min 15k a jak mówisz o WW to to już nie jest dom pasywny. więc proszę o konkrety jak i co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45-55 cm zaleca się w Skandynawii, https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.sundolitt.no%2Fupload_images%2F80BFB382A3BD43B1BCC31493D25FCC27.pdf&ei=HI3cU-SAAaiw0QW6yYDIDg&usg=AFQjCNEztbwrQ2S3Nt-HIC-Pr4_bcxentg&bvm=bv.72197243,d.bGE

Na przekroju najmniej izolacji jest po bokach nie od gruntu, z tym, że nie ma na przekroju opaski antywysadzeniowej która się zawsze w domach izolowanych robi. Ta opaska "dochodzi tam gdzie najcieńszy styropian z boku. Na ogół są to płyty 20 cm te co na podłodze.

W każdym bądź razie dom "schodzi" poniżej 20kWh /m2 bez pomp ciepła i OZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekuperacja w domu pasywnym kosztuje min 15k
Moze kosztować, nie kosztuje! Samochód też może kosztować kwotę z 6 zerami.

Kanały ze skrzynkami i anemostatami na dom 140m2 kosztują

PE 2400zł netto

Izolowane 1100 netto

Tanie centrale - to cena do 2000zł

przyzwoite - 3500-4000

najwyższa półka 5000-5500.

W domu parterowym 140m2 składa się to w jedno popołudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan nie raczy czytać. Czasami ciekawsze umieszczam. Np. ten był:

[ATTACH=CONFIG]272970[/ATTACH]rzuty [ATTACH=CONFIG]272971[/ATTACH] widoki

Domy mają takie izolacje

[ATTACH=CONFIG]272972[/ATTACH]

 

Jeśli ten dom będzie pasywny to w swoim nie muszę planować ogrzewania ...

Kupa mostków i błędów projektowych dyskryminują ten dom jako pasywny. Oprócz tego co napisał 1964as to do poprawy są: okno narożne w salonie, oddylatowanie garażu, likwidacją drzwi garaż - dom, izolacja między krokwiami zamiast podkrokwiowo albo jeszcze lepiej dołożyć do izolacji stropu.

Wszystkie przegrody i detale mam lepiej rozwiązane w swoim obecnym projekcie. Polecam poczytać - link w stopce.

 

EDIT: I mimo, że w podłodze mam tylko 30cm, to U będzie lepsze.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten dom będzie pasywny to w swoim nie muszę planować ogrzewania ...

Kupa mostków i błędów projektowych dyskryminują ten dom jako pasywny. Oprócz tego co napisał 1964as to do poprawy są: okno narożne w salonie, oddylatowanie garażu, likwidacją drzwi garaż - dom, izolacja między krokwiami zamiast podkrokwiowo albo jeszcze lepiej dołożyć do izolacji stropu.

Wszystkie przegrody i detale mam lepiej rozwiązane w swoim obecnym projekcie. Polecam poczytać - link w stopce.

 

EDIT: I mimo, że w podłodze mam tylko 30cm, to U będzie lepsze.

U mnie życie zweryfikowało takie rzeczy jak brak automatyki w pokojach czy ogrzewania. A termos 0.08 działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...