Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

zaciekawiłeś mnie z stwierdzeniem że za 10k zrobisz instalacje w domu
Można Szanowny Panie Kamilu.

Wentylacja - Luna z kanałami 3000zł

Ogrzewanie - podłogi kabel 3000W z termostatem 1100zł

CWU zasobnik z ppc 80 l 2500zł

Chłodzenie - klimatyzator LG 3500 zł zabudowany z dodatkowym wentylatorem i kanałami do rozprowadzenia po domu.

Razem dokładnie 10 000zł .

 

Wszystko będzie działało, tylko komfort nie ten i różnie bywa z awaryjnością takich urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie może być i tyle. ciężko z szczelnością i komin to duży mostek cieplny. aby mieć kominek w takim domu to musiałbyś dać pewnie z 50cm styro na ściany, 1m w dach i też z 50cm w podłogę czyli postarać się zejść z zapotrzebowaniem do jak najmniejszej liczby i wtedy dając kominek może byś się załapał w widełkach 15kWh/m2K

zaciekawiłeś mnie z stwierdzeniem że za 10k zrobisz instalacje w domu pasywnym. rekuperacja w domu pasywnym kosztuje min 15k a jak mówisz o WW to to już nie jest dom pasywny. więc proszę o konkrety jak i co.

 

Skoro twierdzisz,że nie może być bo ,,nie może być i tyle" to tkwij w tym przekonaniu .

Ja uważam,że może być i tyle:D.

Ale jak dasz komin systemowy zewnętrzny ,dasz kominek SZCZELNY i zasilisz go w powietrze z zewnątrz ,to nie widzę przeciwwskazań.

Jak masz kaprys mieć ogród zimowy to od strony domu tylko szyba a załadunek kominka od ogrodu zimowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twierdzisz,że nie może być bo ,,nie może być i tyle" to tkwij w tym przekonaniu .

Ja uważam,że może być i tyle:D.

Ale jak dasz komin systemowy zewnętrzny ,dasz kominek SZCZELNY i zasilisz go w powietrze z zewnątrz ,to nie widzę przeciwwskazań.

Jak masz kaprys mieć ogród zimowy to od strony domu tylko szyba a załadunek kominka od ogrodu zimowego.

Mnie taka odpowiedź bardzo satysfakcjonuje. Dziękuję Panie nydar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten dom będzie pasywny to w swoim nie muszę planować ogrzewania ...

Kupa mostków i błędów projektowych dyskryminują ten dom jako pasywny. Oprócz tego co napisał 1964as to do poprawy są: okno narożne w salonie, oddylatowanie garażu, likwidacją drzwi garaż - dom, izolacja między krokwiami zamiast podkrokwiowo albo jeszcze lepiej dołożyć do izolacji stropu.

Wszystkie przegrody i detale mam lepiej rozwiązane w swoim obecnym projekcie. Polecam poczytać - link w stopce.

Nie przesadzajmy nie jest tak źle, są natomiast rzeczy które można poprawić.

Izolacja z tego co widzę jest między krokwiami i pod a później jeszcze strop.

Pamiętaj też, że to szkielet, a samo drewno w pewnym stopniu też jest izolatorem.

Narożne okna w pasywniakach też się pojawiają.

Poza tym z pewnych detali nie warto rezygnować. Osobiście wole domy funkcjonalne i komfortowe niż na siłę pasywne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w stanie za 8-10 KPLN dla domu 140m2 wykonać instalację grzewczą ,wentylacyjną i klimatyzacyjną. Mówię o domu pasywnym. Dla domu o wyższym zużyciu tak niski koszt nie jest możliwy.

 

o i to może być sedno tematu takiego jak ten. TB zakładaj nowy wątek bo ten przemieliłeś na marketingową, niestrawną papkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy nie jest tak źle, są natomiast rzeczy które można poprawić.

Izolacja z tego co widzę jest między krokwiami i pod a później jeszcze strop.

Pamiętaj też, że to szkielet, a samo drewno w pewnym stopniu też jest izolatorem.

Narożne okna w pasywniakach też się pojawiają.

Poza tym z pewnych detali nie warto rezygnować. Osobiście wole domy funkcjonalne i komfortowe niż na siłę pasywne ;)

 

Ależ oczywiście, że nie jest źle. Ale jako wzór domu izolowanego to powinien mieć te błędy wyeliminowane. Nie żebym się czepiał, bo sam nie dążę na siłę do pasywniaka, ale to TB pisze o domach super pasywnych 10kWh/m2/rok o przegrodach 0,08, a ten oprócz dachu takiej U przegrody nie ma. Nawet U=0,1 może nie osiągnąć jeśli nie zastosuje się super ciepłej wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twierdzisz,że nie może być bo ,,nie może być i tyle" to tkwij w tym przekonaniu .

Ja uważam,że może być i tyle:D.

Ale jak dasz komin systemowy zewnętrzny ,dasz kominek SZCZELNY i zasilisz go w powietrze z zewnątrz ,to nie widzę przeciwwskazań.

Jak masz kaprys mieć ogród zimowy to od strony domu tylko szyba a załadunek kominka od ogrodu zimowego.

 

powiem tak: komin w domu ma sens taki jak robienie parterówki jako pasywnej. nawet jak się uda to będą takie koszta że się nie opłaca. po to sie robi dom pasywny aby nie robić kominów. w ten sposób po jakiego ch...a chce się bawić w pasywność? na siłę chce się udowadniać że to ma sens? za każde pieniądze? ja chcę dom pasywny zbudować z niewiele większym wkładem co w dom energooszczędny a rozwiązania które chcesz dadzą dużą różnice w cenie. możesz energooszczędny zrobić za 300k a pasywny za 500k, jaki to ma do cholery sens? pakuje się w dom reku i nie robi kominów i dzięki temu koszty są niewiele większe. daje się więcej izolacji i nie robi CO. aby było taniej robi się dom piętrowy bo dwa razy tańszy dach i fundament a one są najdroższe przy budowie. więc przepis na to nie jest skomplikowany a każde odstępstwo równa się kosztami a przez to pasywność traci sens. pasywny domek musi przypominać kostkę bo jest najtańsza w budowie, inne formy (nie raz słyszałem że każdy domek może być pasywny), muszą mieć więcej izolacji więc będą dużo droższe. w takim wypadku to już nie da się mówić o domku tanim a to jeden z punktów tematu wątku.

można sobie założyć watek dom pasywny za wszelką cenę i tam opisywać głupoty a nie w wątku tani i komfortowy. chyba to jest jakaś różnica. pewnie wielu jest takich co to czyta i może chcą się czegoś dowiedzieć a jak sobie to podliczą to wychodzi kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można Szanowny Panie Kamilu.

Wentylacja - Luna z kanałami 3000zł

Ogrzewanie - podłogi kabel 3000W z termostatem 1100zł

CWU zasobnik z ppc 80 l 2500zł

Chłodzenie - klimatyzator LG 3500 zł zabudowany z dodatkowym wentylatorem i kanałami do rozprowadzenia po domu.

Razem dokładnie 10 000zł .

 

Wszystko będzie działało, tylko komfort nie ten i różnie bywa z awaryjnością takich urządzeń.

 

ja jak dobrze liczę to 13k wychodzi ale jakoś to mało realne a bardziej na wyssane z palca mi wygląda. proszę o linki do stron z cenami że po tyle można kupić. do tego jeszcze dochodzi koszt instalacji bo pewnie jest potrzebny aby była gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równo 10 000 - montaż... banalny, trudno brac firmę. - Ceny faktyczne z VAT 23%

 

niech Pan nie liczy bo widzę że dwója z matmy była.

ale po pierwsze proszę pokazać mi rekuperator o sprawności ponad 90% za 3k z kanałami,

kable kosztują na pomieszczenie 15m2 jakieś 1,5k więc dla domu 150m2 mamy już wartość 15k i do tego sterowniki aby było komfortowo.

w domu pasywnym 150m2 klimatyzator w użytku będzie bardzo drogi o ile wystarczy tylko jeden co wydaje mi się mało prawdopodobne. więc lepsze będzie gwc ale one nie są tanie. więc proszę aby Pan pierdół nie pisał że instalację w domu pasywnym za 10k można zrobić. jakby tak było to każdy by budował domy pasywne bo by się nie opłacało zwykłych robić. jakby tak było to każdy by tak projektował. za chwilę pewnie Pan napisze że nie projektują bo wszyscy to ciepłownicy i nie znają się na izolacji tylko Pan się zna na wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: komin w domu ma sens taki jak robienie parterówki jako pasywnej. nawet jak się uda to będą takie koszta że się nie opłaca. po to sie robi dom pasywny aby nie robić kominów. w ten sposób po jakiego ch...a chce się bawić w pasywność? na siłę chce się udowadniać że to ma sens? za każde pieniądze? ja chcę dom pasywny zbudować z niewiele większym wkładem co w dom energooszczędny a rozwiązania które chcesz dadzą dużą różnice w cenie. możesz energooszczędny zrobić za 300k a pasywny za 500k, jaki to ma do cholery sens?

 

A co ma niby te 200k więcej w pasywnym kosztować ?

 

aby było taniej robi się dom piętrowy bo dwa razy tańszy dach i fundament a one są najdroższe przy budowie.

 

A strop, a schody ? Za darmo Ci to dadzą ? Poza tym robisz dom większy o powierzchnię schodów, więc w parterówce nie będzie wszystkiego 2x więcej. Kolejna sprawa to dach, jeśli dwuspadowy - to kolejne zabrane metry. NAstępna - izolacja podłogi. W parterówce z izolacją od środka zejdę z ceną poniżej twojego pietrowego z XPS'em.

 

więc przepis na to nie jest skomplikowany a każde odstępstwo równa się kosztami a przez to pasywność traci sens. pasywny domek musi przypominać kostkę bo jest najtańsza w budowie, inne formy (nie raz słyszałem że każdy domek może być pasywny), muszą mieć więcej izolacji więc będą dużo droższe. w takim wypadku to już nie da się mówić o domku tanim a to jeden z punktów tematu wątku.

można sobie założyć watek dom pasywny za wszelką cenę i tam opisywać głupoty a nie w wątku tani i komfortowy. chyba to jest jakaś różnica. pewnie wielu jest takich co to czyta i może chcą się czegoś dowiedzieć a jak sobie to podliczą to wychodzi kosmos.

 

No to licz. Tylko zalicz tą matematykę, bo z takim liczeniem na maturę Cię nie wpuszczą ;)

 

niech Pan nie liczy bo widzę że dwója z matmy była.

ale po pierwsze proszę pokazać mi rekuperator o sprawności ponad 90% za 3k z kanałami,

 

wymiennik GS-k 35/450 za 620zł brutto, dwa wentylatory VENTS 160 po 300zł brutto szt. to masz 1200zl brutto. Z obudową i sterownikiem zmieścisz się w 2000zł brutto.

 

 

kable kosztują na pomieszczenie 15m2 jakieś 1,5k więc dla domu 150m2 mamy już wartość 15k i do tego sterowniki aby było komfortowo.

http://allegro.pl/kabel-grzejny-przewod-grzewczy-10w-mb-250w-25m-i4431282055.html

+

http://allegro.pl/termostat-regulator-temperatury-do-kabla-grzejnego-i4439889715.html

 

w domu pasywnym 150m2 klimatyzator w użytku będzie bardzo drogi o ile wystarczy tylko jeden co wydaje mi się mało prawdopodobne. więc lepsze będzie gwc ale one nie są tanie. więc proszę aby Pan pierdół nie pisał że instalację w domu pasywnym za 10k można zrobić. jakby tak było to każdy by budował domy pasywne bo by się nie opłacało zwykłych robić. jakby tak było to każdy by tak projektował. za chwilę pewnie Pan napisze że nie projektują bo wszyscy to ciepłownicy i nie znają się na izolacji tylko Pan się zna na wszystkim.

 

Jeśli weźmiesz klimę Samsunga za 2k to Ci całość wyjdzie na pozimie 8,5tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech Pan nie liczy bo widzę że dwója z matmy była.

ale po pierwsze proszę pokazać mi rekuperator o sprawności ponad 90% za 3k z kanałami,

kable kosztują na pomieszczenie 15m2 jakieś 1,5k więc dla domu 150m2 mamy już wartość 15k i do tego sterowniki aby było komfortowo.

w domu pasywnym 150m2 klimatyzator w użytku będzie bardzo drogi o ile wystarczy tylko jeden co wydaje mi się mało prawdopodobne. więc lepsze będzie gwc ale one nie są tanie. więc proszę aby Pan pierdół nie pisał że instalację w domu pasywnym za 10k można zrobić. jakby tak było to każdy by budował domy pasywne bo by się nie opłacało zwykłych robić. jakby tak było to każdy by tak projektował. za chwilę pewnie Pan napisze że nie projektują bo wszyscy to ciepłownicy i nie znają się na izolacji tylko Pan się zna na wszystkim.

Pan raczy odwracac kota ogonem. Ja radzę zrobic dobrze. Wykazałem tylko, że można tanio. A za 8-10 kafli robi Szanowny nydar. Pan nie czyta a się czepia . A suma 3000 +2500+1100+3500 = 10 000.

 

Ja daję cichszy reku, kable w każdym pomieszczeniu z termostatem, lepszą kanałówkę i większą termę z lepszą pompą... i sprawdza to się najlepiej ze wszystkich kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...