Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Pan raczy odwracac kota ogonem. Ja radzę zrobic dobrze. Wykazałem tylko, że można tanio. A za 8-10 kafli robi Szanowny nydar. Pan nie czyta a się czepia . A suma 3000 +2500+1100+3500 = 10 000.

 

Ja daję cichszy reku, kable w każdym pomieszczeniu z termostatem, lepszą kanałówkę i większą termę z lepszą pompą... i sprawdza to się najlepiej ze wszystkich kombinacji.

 

Tyle,że ja mówię o wodnej podłogówce a nie o kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tyle,że ja mówię o wodnej podłogówce a nie o kablach.
A ja o domu izolowanym.

Dom izolowany z definicji nie ma wodnego ogrzewania.

Przypomnę Panu definicję

Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania.

1990 r wiceminister budownictwa twórca KAPE prof Krzysztof Żmijewski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja o domu izolowanym.

Dom izolowany z definicji nie ma wodnego ogrzewania.

Przypomnę Panu definicję

Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania.

1990 r wiceminister budownictwa twórca KAPE prof Krzysztof Żmijewski.

 

Dobrze ale Pan mówi o systemie CO wodnym za > 10kPLN. Ale jak wodny system CO może kosztować <1,5kPLN to teza prof nie ma racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma niby te 200k więcej w pasywnym kosztować ?

 

 

 

A strop, a schody ? Za darmo Ci to dadzą ? Poza tym robisz dom większy o powierzchnię schodów, więc w parterówce nie będzie wszystkiego 2x więcej. Kolejna sprawa to dach, jeśli dwuspadowy - to kolejne zabrane metry. NAstępna - izolacja podłogi. W parterówce z izolacją od środka zejdę z ceną poniżej twojego pietrowego z XPS'em.

 

 

 

No to licz. Tylko zalicz tą matematykę, bo z takim liczeniem na maturę Cię nie wpuszczą ;)

 

 

 

wymiennik GS-k 35/450 za 620zł brutto, dwa wentylatory VENTS 160 po 300zł brutto szt. to masz 1200zl brutto. Z obudową i sterownikiem zmieścisz się w 2000zł brutto.

 

 

 

http://allegro.pl/kabel-grzejny-przewod-grzewczy-10w-mb-250w-25m-i4431282055.html

+

http://allegro.pl/termostat-regulator-temperatury-do-kabla-grzejnego-i4439889715.html

 

 

 

Jeśli weźmiesz klimę Samsunga za 2k to Ci całość wyjdzie na pozimie 8,5tys. zł.

 

czułem po kościach że jak powiem coś o parterówce to pierwszy się odezwiesz:D

może z tymi 200k przesadziłem ale bardziej chodzi o to że różnica będzie na tyle duża że za swego życia się nie zwróci.

schody zajmą jakieś 6m2 więc nie powala na kolana. wszystko zależy od powierzchni. jeżeli domy mają mieć 100m2 do 120m2 to może bardziej opłaca się parterówkę ale domy pasywne mają sens dla większych powierzchni czyli od 120m2 i dla mojego przypadku przy 150m2 parterówka będzie droższa mimo schodów. koszty stropu też dochodzą ale raczej i tak wyjdzie drożej. aby parterówkę utrzymać jako pasywny to w dachu i podłodze trzeba dać więcej izolacji

bo powierzchnia ucieczki ciepła jest większa przez dach i podłogę w parterówce. nie wiem dokładnie ile więcej ale o to proszę aby wypowiedział sie ktos kto liczy ozc i ma porównanie. przykładowo aslot jak masz możliwości to proszę abyś się wypowiedział w tej sprawie.

wymiennik za 2000zł to do czego niby jest?bo na pewno nie do domu jak w temacie

10m bieżących jest na 1m2 powierzchni wiec 150m2 razy 148,83=22324,5zł, faktycznie bardzo to jest tanie. bajki dzieciom w przedszkolu

co do klimy to w domu pasywnym się ich nie daje tylko wentylacja powinna wystarczyć więc jej dawanie podraża inwestycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan raczy odwracac kota ogonem. Ja radzę zrobic dobrze. Wykazałem tylko, że można tanio. A za 8-10 kafli robi Szanowny nydar. Pan nie czyta a się czepia . A suma 3000 +2500+1100+3500 = 10 000.

 

Ja daję cichszy reku, kable w każdym pomieszczeniu z termostatem, lepszą kanałówkę i większą termę z lepszą pompą... i sprawdza to się najlepiej ze wszystkich kombinacji.

 

mnie nie interesuje co można najtaniej zrobić byle gdzie tylko konkretnie w domu pasywnym aby było komfortowo i niedrogo eksploatowane. bo o to chodzi w pasywności.

pisał Pan : wentylacja 3000 + ogrzewanie 3000 i termostat 1100 + CWU 2500 + chłodzenie 3500 = 13100zł!!! naucz się Pan liczyć. nie wierzę że za takie małe pieniądze można zapewnić w domu komfort. proszę o szczegóły do każdej pozycji a nie puste słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie interesuje co można najtaniej zrobić byle gdzie tylko konkretnie w domu pasywnym aby było komfortowo i niedrogo eksploatowane. bo o to chodzi w pasywności.

pisał Pan : wentylacja 3000 + ogrzewanie 3000 i termostat 1100 + CWU 2500 + chłodzenie 3500 = 13100zł!!! naucz się Pan liczyć. nie wierzę że za takie małe pieniądze można zapewnić w domu komfort. proszę o szczegóły do każdej pozycji a nie puste słowa

ogrzewanie 3000W nie złoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nic. Tyle,że posługujesz się sloganami . Dom parterowy nie musi być droższy od piętrowego ,bo zaoszczędzisz na przekroju fundamentów i ścian nośnych ,na dachu ,o ile lubisz nowoczesny wygląd. Wiesz,że dla wytrzymałości dom szkieletowy potrzebuje konstrukcji nośnej z desek o rozmiarze 90 x 40mm w rozstawie co 60cm?. A nosi taki sam dach jak dom ceramiczny.Parterówka to w połowie ceramiczny a w połowie szkielet.

Cały problem polega na tym,że projektanci -dupochrony projektują schrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nic. Tyle,że posługujesz się sloganami . Dom parterowy nie musi być droższy od piętrowego ,bo zaoszczędzisz na przekroju fundamentów i ścian nośnych ,na dachu ,o ile lubisz nowoczesny wygląd. Wiesz,że dla wytrzymałości dom szkieletowy potrzebuje konstrukcji nośnej z desek o rozmiarze 90 x 40mm w rozstawie co 60cm?. A nosi taki sam dach jak dom ceramiczny.Parterówka to w połowie ceramiczny a w połowie szkielet.

Cały problem polega na tym,że projektanci -dupochrony projektują schrony.

 

może zwykły domek jakiś energooszczędny i do 120m2 wyjdzie taniej niż piętrowy ale pasywny domek taniej wyjdzie piętrowy. zacznij rozróżniać pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zwykły domek jakiś energooszczędny i do 120m2 wyjdzie taniej niż piętrowy ale pasywny domek taniej wyjdzie piętrowy. zacznij rozróżniać pojęcia.

 

Wiesz, ja podałem na plus pasywnego parterowego,cieńszą konstrukcję. Jakie masz atuty,że piętrowy będzie tańszy? Weź pod uwagę,że piętrowy będzie wymagał znacznie droższych instalacji. Grzewczej i wentylacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisał Pan że 100W jest na 1m2 wiec co tymi 3000W chce Pan ogrzać? tylko salon? a reszta domu?

Pisałem o komfortowym ogrzewaniu z termostatem w każdym pomieszczeniu ale Szanowny nydar (i nie tylko) twierdzi, że lepiej będzie z jedną pętlą na cały dom bez termostatów, że 10W/m2 to maksimum, że 90% odzysk nie jest potrzebny, więc pokazałem, że jak tak uważa to można się zmieści w 10 000.

Zastąpiłem tylko gwc inwerterem i dałem zasobnik z ppc.

Pokazałem to jako przykład skrajnych oszczędności i wg mnie złych koncepcji A NIE JAKO PROPONOWANE PRZEZE MNIE ROZWIĄZANIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie interesuje co można najtaniej zrobić byle gdzie tylko konkretnie w domu pasywnym aby było komfortowo i niedrogo eksploatowane. bo o to chodzi w pasywności.

pisał Pan : wentylacja 3000 + ogrzewanie 3000 i termostat 1100 + CWU 2500 + chłodzenie 3500 = 13100zł!!! naucz się Pan liczyć. nie wierzę że za takie małe pieniądze można zapewnić w domu komfort. proszę o szczegóły do każdej pozycji a nie puste słowa

No to proszę koszty faktyczne dom parterówka szkielet powierzchnia podłóg 103m2 powierzchnia grzana 91m2.

Ściany zewnętrzne U-0,14

Podłoga U-0,11

Strop U-0,09

Obciążenie cieplne budynku 27,6W/m2

Rekuperator Zhender ComfoAir 350 luxe komplet z robocizną 11500pln

Maty elektryczne bezpośrednio pod panele 56m2 4,48 kw,maty pod płytki 14m2 1,96kw,do tego 8szt sterowników 10000pln jeszcze nie zamontowane

Klima LG H09AK Prestige 3500 razem z montażem

Bojler cwu 140l 1000pln

RAZEM 26 000 pln

No i zaraz się zacznie na co? po co? tyle kasy przecież można taniej,pewnie że można,można wszystko dupę wytrzeć szkłem też można przy odrobinie silnej woli.

Sąsiad zamontował śmieciucha i podłogówkę na 100m2 do tego bufor i solary za 32000pln:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o komfortowym ogrzewaniu z termostatem w każdym pomieszczeniu ale Szanowny nydar (i nie tylko) twierdzi, że lepiej będzie z jedną pętlą na cały dom bez termostatów, że 10W/m2 to maksimum, że 90% odzysk nie jest potrzebny, więc pokazałem, że jak tak uważa to można się zmieści w 10 000.

Zastąpiłem tylko gwc inwerterem i dałem zasobnik z ppc.

Pokazałem to jako przykład skrajnych oszczędności i wg mnie złych koncepcji A NIE JAKO PROPONOWANE PRZEZE MNIE ROZWIĄZANIA.

 

Musi Pan przyznać, CO za 1500PLN z COP 3,5-4 w domu 15W/2 to jest kuszące rozwiązanie.

Proszę pokazać gdzie napisałem że odzysk nie jest potrzebny?Proszę nie zmyślać i nie wmawiać komuś kto ma pierdolca na pkt. odzyskiwania raz już zużytej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę koszty faktyczne dom parterówka szkielet powierzchnia podłóg 103m2 powierzchnia grzana 91m2.

Ściany zewnętrzne U-0,14

Podłoga U-0,11

Strop U-0,09

Obciążenie cieplne budynku 27,6W/m2

Rekuperator Zhender ComfoAir 350 luxe komplet z robocizną 11500pln

Maty elektryczne bezpośrednio pod panele 56m2 4,48 kw,maty pod płytki 14m2 1,96kw,do tego 8szt sterowników 10000pln jeszcze nie zamontowane

Klima LG H09AK Prestige 3500 razem z montażem

Bojler cwu 140l 1000pln

RAZEM 26 000 pln

No i zaraz się zacznie na co? po co? tyle kasy przecież można taniej,pewnie że można,można wszystko dupę wytrzeć szkłem też można przy odrobinie silnej woli.

Sąsiad zamontował śmieciucha i podłogówkę na 100m2 do tego bufor i solary za 32000pln:lol2:

Z GWC zamiast klimy, tak robiliśmy przez 20 lat .

Od 4 lat zamiast gwc wstawiamy kanałówkę zasilaną ppc - Bardzo ładnie chłodzi i dogrzewa powietrze we wszystkich pokojach.

- Daję też trochę więcej izolacji od gruntu i wolę zdecydowanie polskie rekuperatory, No i odkąd polski 300l zasobnik z dobrą pompą ciepła i 1.5m2 wężownicą kosztuje 5700 netto. to i przy dużym zużyciu wody, termę elektryczną. takim zasobnikiem zastępuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o komfortowym ogrzewaniu z termostatem w każdym pomieszczeniu ale Szanowny nydar (i nie tylko) twierdzi, że lepiej będzie z jedną pętlą na cały dom bez termostatów, że 10W/m2 to maksimum, że 90% odzysk nie jest potrzebny, więc pokazałem, że jak tak uważa to można się zmieści w 10 000.

Zastąpiłem tylko gwc inwerterem i dałem zasobnik z ppc.

Pokazałem to jako przykład skrajnych oszczędności i wg mnie złych koncepcji A NIE JAKO PROPONOWANE PRZEZE MNIE ROZWIĄZANIA.

 

skoro tak to zwracam honory, widocznie źle Pana zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...