Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to proszę koszty faktyczne dom parterówka szkielet powierzchnia podłóg 103m2 powierzchnia grzana 91m2.

Ściany zewnętrzne U-0,14

Podłoga U-0,11

Strop U-0,09

Obciążenie cieplne budynku 27,6W/m2

Rekuperator Zhender ComfoAir 350 luxe komplet z robocizną 11500pln

Maty elektryczne bezpośrednio pod panele 56m2 4,48 kw,maty pod płytki 14m2 1,96kw,do tego 8szt sterowników 10000pln jeszcze nie zamontowane

Klima LG H09AK Prestige 3500 razem z montażem

Bojler cwu 140l 1000pln

RAZEM 26 000 pln

No i zaraz się zacznie na co? po co? tyle kasy przecież można taniej,pewnie że można,można wszystko dupę wytrzeć szkłem też można przy odrobinie silnej woli.

Sąsiad zamontował śmieciucha i podłogówkę na 100m2 do tego bufor i solary za 32000pln:lol2:

 

sam widzisz, nie masz domu pasywnego a instalacje 26k wyszły a tu mi nydar chrzani że za 10k można zrobić aby było komfortowo i to jeszcze w pasywniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi Pan przyznać, CO za 1500PLN z COP 3,5-4 w domu 15W/2 to jest kuszące rozwiązanie.
Nie szanowny Panie - Nie da się sterowac 15W/m2 . Ja to nazywam - kompletny brak doświadczenia.

Kombinowaliśmy we frapolu ze sterownikami do powietrza przy strumieniu na anemostacie 10-20 czy 30m3/h , stosowaliśmy anemostaty z silniczkami , worki z żelem rozszerzające się pod wpływem temperatury... i okazało się, że najlepszym i najtańszym sterowaniem jest około 100W/m2 z precyzyjnym termostatem w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nic. Tyle,że posługujesz się sloganami . Dom parterowy nie musi być droższy od piętrowego ,bo zaoszczędzisz na przekroju fundamentów i ścian nośnych ,na dachu ,o ile lubisz nowoczesny wygląd. Wiesz,że dla wytrzymałości dom szkieletowy potrzebuje konstrukcji nośnej z desek o rozmiarze 90 x 40mm w rozstawie co 60cm?. A nosi taki sam dach jak dom ceramiczny.Parterówka to w połowie ceramiczny a w połowie szkielet.

Cały problem polega na tym,że projektanci -dupochrony projektują schrony.

 

projektują bo ludzie takie chcą bo szkieleciaki nie są tańsze od domów murowanych. kiedyś się pytałem firm co robią szkieleciaki bo fajnie to wygląda jak w 3miechy dom stoi o cenę to bez płyty i schodów cena była taka sama jak domu murowanego z fundamentami i schodami. aż się zdziwiłem bo myślałem że sporo tanie wyjdzie skoro tak szybko i prosto się to robi. a tu dupa.

co do przekroju fundamentów to głupoty gadasz bo takie same będą a będzie ich prawie dwa razy więcej. więc jak kolega forumowy pisał że w jego 120m2 domu piętrowym płyta wyszła chyba coś koło 40k czy 50k to w parterówce o tej samej powierzchni zapłacisz 75k lub więcej bo o wiele większa powierzchnia zabudowy i to są duże koszta. dach też będzie dwa razy większy więc dwa razy więcej drewna i pokrycia trzeba. izolacji też musisz dać trochę więcej w dachu i podłodze bo większa powierzchnia ucieczki ciepła niż w domu piętrowym więc kolejne koszta. i nawet jak schodów nie trzeba robić czyli odpadnie raptem max 5k to sufit trzeba zrobić. zazwyczaj wiązary ludzie robią ale to wiele taniej nie wychodzi. ale nawet jak wyjdzie to trochę taniej to i tak do parterówki o tym samym standardzie pasywnym dopłaci się jakieś 30k-50k.

a gadanie że droższe instalacje będą to głupie gadanie i nieprawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak to zwracam honory, widocznie źle Pana zrozumiałem.

Nie ma problemu, to była ironia do namawiania przez Szanownego nydara żeby, jak to trafnie określił, Szanowny 1964asw : dupę wytrzeć szkłem.

Może opiszę co robimy jeszcze raz - dodam, że system jest tak prosty, że można go wykonac własnymi "ręcami"

 

Na 40 cm styropianu układmy ogrzewanie podłogowe do każdego pomieszczenia ( tam gdzie chce my grzejnik - to precyzyjny grzejnik z elektronicznym termostatem o histerezie 0.1st.C)

- Chłodzenie to ppc zasilająca kanałówkę - nawiewy w pokojach - powrót z głównego holu. ( przy okazji taka kanałówka dogrzewa dając zimą z 1kWh 4)

-wentylacja ... aktualnie najbardziej jestem zadowolony z cena/jakoś z Thessla green i Frapol - kanały PE - do klimy z jonami srebra. Mogę też byc miękkie izolowane.

-cwu, przy małym zużyciu ( emeryci, dzieci na swoim) termy 10-15litrów z grzałkami 2000W niecentralnie. Większe zużycie - 300l zasobnik z ppc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem polega na tym,że projektanci -dupochrony projektują schrony.
Tylko nie znający się na pasywności projektanci.

Po co w ogóle pisac o A/V to bzdura! http://www.ogrzewnictwo.pl/artykuly/ile-kosztuje-oszczedzanie-energii ten dom z zeszłego wieku nie zużywa 7000kWh na wszystko (raz chyba wyszło 7200kWh) i nie ma pomp ciepła oraz kolektorów a kształt ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawić różne temp. w różnych pmoieszczeniach
Sterowniki są dużo ważniejsze BY JEDNAKOWA BYŁA TEMPERATURA W POMIESZCZENIACH. A im większa moc na m2 tym lepsze sterowanie i mniejsze zużycie.

 

Pan poszuka w Szwecji Danii Niemczech Czechach Norwegii Francji... i oczywiście u największego producenta - Elektrze - mat grzewczych ( czyli gotowych rozwiązań ) 50W/m2!!!

Popukają się w głowę.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projektują bo ludzie takie chcą bo szkieleciaki nie są tańsze od domów murowanych. kiedyś się pytałem firm co robią szkieleciaki bo fajnie to wygląda jak w 3miechy dom stoi o cenę to bez płyty i schodów cena była taka sama jak domu murowanego z fundamentami i schodami. aż się zdziwiłem bo myślałem że sporo tanie wyjdzie skoro tak szybko i prosto się to robi. a tu dupa.

co do przekroju fundamentów to głupoty gadasz bo takie same będą a będzie ich prawie dwa razy więcej. więc jak kolega forumowy pisał że w jego 120m2 domu piętrowym płyta wyszła chyba coś koło 40k czy 50k to w parterówce o tej samej powierzchni zapłacisz 75k lub więcej bo o wiele większa powierzchnia zabudowy i to są duże koszta. dach też będzie dwa razy większy więc dwa razy więcej drewna i pokrycia trzeba. izolacji też musisz dać trochę więcej w dachu i podłodze bo większa powierzchnia ucieczki ciepła niż w domu piętrowym więc kolejne koszta. i nawet jak schodów nie trzeba robić czyli odpadnie raptem max 5k to sufit trzeba zrobić. zazwyczaj wiązary ludzie robią ale to wiele taniej nie wychodzi. ale nawet jak wyjdzie to trochę taniej to i tak do parterówki o tym samym standardzie pasywnym dopłaci się jakieś 30k-50k.

a gadanie że droższe instalacje będą to głupie gadanie i nieprawdziwe.

 

Ja nie namawiam do szkieletowego tylko podaję jako przykład, że ściany nośne w parterowym domu nawet 18cm to zbyt wiele. No i po kiego płyta pod dom parterowy?

Synonim ,,głupie gadanie",,,głupio gadasz" to mylisz się.

Niedziela jest, cieplutko,poluzuj szeleczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu .To są realne ceny z realnego świata jakie ludzie płacą.Kol 1964as dosyć precyzyjnie to określił.

Wg TB koncepcji brakuje jeszcze kanałówki z instalacją . Dołożymy ulubione baterie bezdotykowe ,wod- kan i mamy 50000PLN

Pan kompletnie nie rozumie zagadnień!!

Baterie bezdotykowe mają sens przy małych (10-15 litrów) termach umieszczonych niecentralnie blisko baterii. Nie mają sensu przy zasobniku z pompą ciepłą, po co więc Pan to sumuje???

Jeżeli mamy kanałówkę to nie montujemy splitów !!! Po co Pan to sumuje?

 

Może Pan, jak to celnie określił Szanowny 1964as, wycierac dupę szkłem. ale dlaczego w wątku o komfortowych domach izolowanych.

Tanie to nie to samo co total badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki są dużo ważniejsze BY JEDNAKOWA BYŁA TEMPERATURA W POMIESZCZENIACH. A im większa moc na m2 tym lepsze sterowanie i mniejsze zużycie.

 

Pan poszuka w Szwecji Danii Niemczech Czechach Norwegii Francji... i oczywiście u największego producenta - Elektrze - mat grzewczych ( czyli gotowych rozwiązań ) 50W/m2!!!

Popukają się w głowę.

 

Nie wiem czy był Pan kiedyś zimą w domu pasywnym? W takim domu nie ma sensu montować sterowników , bo z uwagi na minimalne zużycie ,nie ma czym sterować. W takim domu jest wszędzie równa temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie namawiam do szkieletowego tylko podaję jako przykład, że ściany nośne w parterowym domu nawet 18cm to zbyt wiele. No i po kiego płyta pod dom parterowy?

Synonim ,,głupie gadanie",,,głupio gadasz" to mylisz się.

Niedziela jest, cieplutko,poluzuj szeleczki.

Płyta 120m2 z 40 cm styropianem wykonana przez firmę kosztuje 35000zł

A 18 cm izolacji w ścianach to nie tylko wyższe koszty ogrzewania ale i chłodzenia, To też mocniejszy i droższy inwetor i PV!

Na izolowaniu nie ma co oszczędzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta 120m2 z 40 cm styropianem wykonana przez firmę kosztuje 35000zł

A 18 cm izolacji w ścianach to nie tylko wyższe koszty ogrzewania ale i chłodzenia, To też mocniejszy i droższy inwetor i PV!

Na izolowaniu nie ma co oszczędzac.

 

Panie gdzie wyczytałeś ,że 18cm izolacji ? 18cm to grubość ścian nośnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie namawiam do szkieletowego tylko podaję jako przykład, że ściany nośne w parterowym domu nawet 18cm to zbyt wiele. No i po kiego płyta pod dom parterowy?

Synonim ,,głupie gadanie",,,głupio gadasz" to mylisz się.

Niedziela jest, cieplutko,poluzuj szeleczki.

 

jestem wyluzowany. płyta jest najlepsza i pewnie najtańsza pod dom pasywny a skoro chcesz parterówkę pasywną to musi być płyta. nie opłaca się tradycyjnego fundamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam widzisz, nie masz domu pasywnego a instalacje 26k wyszły a tu mi nydar chrzani że za 10k można zrobić aby było komfortowo i to jeszcze w pasywniaku.

 

Gdyby dobrze wszystko przemyślał i robił wszystko sam to pewnie by się wyrobił. Łatwiej wyrobić się w pasywnym w takiej kwocie niż w zwykłym budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dobrze wszystko przemyślał i robił wszystko sam to pewnie by się wyrobił. Łatwiej wyrobić się w pasywnym w takiej kwocie niż w zwykłym budynku.

 

nawet jak samemu będziesz robić to za kable min 15k zapłacisz a gdzie rekuperacja, cwu? nie ma szans za 10k tego zrobić. ja przyjmuje dom pasywny jako min 120m2 a najlepiej 150m2 bo mniejsze nie opłaca się robić w tym standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak samemu będziesz robić to za kable min 15k zapłacisz a gdzie rekuperacja, cwu? nie ma szans za 10k tego zrobić. ja przyjmuje dom pasywny jako min 120m2 a najlepiej 150m2 bo mniejsze nie opłaca się robić w tym standardzie.

 

Kable to można wziąć i iść do lasu poszukać jakiejś grubej gałęzi...

Jeżeli teoretycznie dom pasywny można ogrzać z samych strat z CWU to po co jakakolwiek instalacja grzewcza? wystarczy zwiększyć straty i móc nimi sterować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...