Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Większej bzdury niż ta poniżej jeszcze nie słyszałem:bash:

 

To może przykład skrajny,ale możliwy święto rodzinne zjeżdża cała rodzinka nawet ukochana teściowa :)i zylion dzieciarów które gonią po całym domu,żonka gotuje 12 dań i piecze ciasto,zmywarka chodzi bo akurat musi,my faceci dodatkowo podnosimy temperaturę odpowiednimi trunkami,oglądając skoki narciarskie na starej plazmie 500w czyli szafa gra meble tańczą,a mamusia gorącą kąpiel bierze,ale co tam mamy pasywniaka,i żadne nadmiary nam nie groźne:)

 

 

Wystarczy pasywniaka na lato zakopać pod ziemię:)

 

Podpowiem zapłaciłbym i 400 tylko musiałbym to zobaczyć dotknąć sprawdzić

 

Bzdurą to jest dopasowywać dom i jego instalacje do: ,. święto rodzinne zjeżdża cała rodzinka nawet ukochana teściowa i zylion dzieciarów które gonią po całym domu,żonka gotuje 12 dań i piecze ciasto,zmywarka chodzi bo akurat musi,my faceci dodatkowo podnosimy temperaturę odpowiednimi trunkami,oglądając skoki narciarskie na starej plazmie 500w czyli szafa gra meble tańczą,a mamusia gorącą kąpiel bierze,"

Dodaj że jeszcze zaprzyjaźniona drużyna piłkarska wpadła.

Domy projektuje się pod typowe zachowania i przewidywalne sytuacje które stanowią 99% roku.

Sciana w lecie nienasłoneczniona to max. gradient 10oC .Nasłoneczniona to 25-30. Wystarczy nie dopuścić słońca do okien .Zimą masz gradient 40oC i dom pasywny daje radę .Gradient to gradient,on nie rozróżnia upału od mrozu.

 

,,Podpowiem zapłaciłbym i 400 tylko musiałbym to zobaczyć dotknąć sprawdzić" Z tym trudniej ale zawsze możesz podać projektantowi by taki system rozważył i policzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdyby się na pasywnym budownictwie znali, wiedzieliby, że nie robi się w domach izolowanych centralnego. Tam o kasę chodzi i nie o pasywność.

Szanowny Panie, na pasywności tylko inwestorowi zależy, a on się najczęściej nie zna. Rynek grzewczy to ogromna kasa, dla budżetu, dla molochów dla reklamy... A Tani dom izolowany? Po co komu, poza inwestorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam o domu pasywnym 100m2 to śmiać mi się chcę. większej głupoty pisać i na nieszczęście jeszcze zrobić to nie można napisać.małe domki nie opłaca się robić jako pasywne. to jet szczyt głupoty. nie oznacza że ktoś jest głupi tylko głupio myśli, aby się kto aby nie obraził a nawet to niech wie po co jest rozumek. domek pasywny powinien mieć przynajmniej 120m2, być piętrowy więc lepiej aby miał przynajmniej 150m2. nie warto rozmyślać nad domem pasywnym 100m2 i to jeszcze parterowym (piętrowe takie to też przegięcie) bo to głupota. jak już myśleć to o bardziej realnych domach pasywnych które maja jakiś sens.

nydar rozmyślasz tak jakbyś chciał do malucha wpakować instalację gazowa. wiadomo że maluch i tak mało spali i nie warto dawać gazu ale na siłę chcesz to zrobić mimo ze to jest bezsensu. jeszcze Ci ten piasek się nie przejadł? sensu to nie ma (w domu pasywnym), działać pewnie też nie będzie jak chcesz a

opowiadasz tyle o tym jakby to było najlepsze rozwiązanie do domu jak w temacie. no chyba że Ci się nudzi i z nudów pierdolisz głupoty to już inna sprawa ale to przynajmniej określ aby wszyscy wiedzieli. tylko nie popuszczaj szelek bo nie mam zamiaru Cię obrażać tylko abyś głupot nie pisał o tym cudownym piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurą to jest dopasowywać dom i jego instalacje do

Domy projektuje się pod typowe zachowania i przewidywalne sytuacje które stanowią 99% roku.

To fakt ale twój dopasowuje się do każdej nawet najbardziej nietypowej sytuacji (teoretycznie przynajmniej):cool:

Sciana w lecie nienasłoneczniona to max. gradient 10oC .Nasłoneczniona to 25-30. Wystarczy nie dopuścić słońca do okien
.

Przecież pisałem wystarczy zakopać w ziemi

Zimą masz gradient 40oC i dom pasywny daje radę
.Bo teściowa jeszcze nie zimna:)
Gradient to gradient,on nie rozróżnia upału od mrozu.

To tak jak ty

Z tym trudniej ale zawsze możesz podać projektantowi by taki system rozważył i policzył.

No tak pier.........l,pier.........l ja zapłacę.

I uprzedzając dalsze dyskusje w temacie mam 2 zasady

1.Czasem lepiej udawać idiotę i się nie odzywać,niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

2.Nigdy nie polemizuj z idiotą,bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem.

Gdyby wszyscy przestrzegali tych zasad na tym forum i nie tylko można było by się wiele nauczyć,po przeczytaniu paru stron,a nie zyliona.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu a ten dom "izolowany" gdy mieści się w 15kWh to jest domem pasywnym czy nadal izolowanym?

Definicja domu izolowanego była wcześniej, niż u nas pojawiła się nazwa pasywny.

"Ekonomiczna izolacja termiczna to taka przy której nieekonomiczny jest centralny system ogrzewania" 1990 prof Krzysztof Żmijewski v-ce minister budownictwa do spraw efektywności energetycznej .

Do izolowany to dom zużywający do 30kWh/m2 A dom dobrze izolowany, lub pasywny to poniżej 15kWh (ale bez pompy ciepła i OZE) Piszemy o izolacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam o domu pasywnym 100m2 to śmiać mi się chcę. większej głupoty pisać i na nieszczęście jeszcze zrobić to nie można napisać.małe domki nie opłaca się robić jako pasywne. to jet szczyt głupoty. nie oznacza że ktoś jest głupi tylko głupio myśli, aby się kto aby nie obraził a nawet to niech wie po co jest rozumek.

Poczekaj do wiosny od października startuję,wszystko będzie opomiarowane się zobaczy ile toto zeżre Kwh a jak ci powiem ile to kosztowało to się dopiero będziesz śmiał;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do wiosny od października startuję,wszystko będzie opomiarowane się zobaczy ile toto zeżre Kwh a jak ci powiem ile to kosztowało to się dopiero będziesz śmiał;)

 

to co planujesz budować? masz jakąś koncepcje? pochwalisz się czy dopiero w dzienniku? no chyba że go nie planujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co planujesz budować? masz jakąś koncepcje? pochwalisz się czy dopiero w dzienniku? no chyba że go nie planujesz.

Dom już stoi pod koniec września parapetówka,a dziennika nie planuję,co najwyżej będę podawał co miesiąc AUTENTYCZNE zużycie,a dla niedowiarków mogę też FAKTURY bez względu na to czy będzie to 100,1000 czy 10000Kwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...