Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pozbycie się zysków bytowych nie jest problemem ,bo temu podoła byle GWC i wentylacja wyporowa.

Problemem jest słońce.

 

,, brak izolacji w podłodze, latem pomaga."

Pan tak napisał by napisać ,czy może określić jaki to jest przepływ przy gradiencie 1oC i braku izolacji?

Tylko, że w domach izolowanych nie robi się wentylacji wyporowej a drogie i niewiele warte gwc zastąpiłem klimą z regulacją.

Panie nydar... da Pan spokój wentylacja wyporowa przy chłodzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w domach izolowanych nie robi się wentylacji wyporowej a drogie i niewiele warte gwc zastąpiłem klimą z regulacją.

Panie nydar... da Pan spokój wentylacja wyporowa przy chłodzeniu?

 

Panu się wydaje że się nie robi.Pan nie robi to nie jest jednoznaczne z tym ,że się nie robi.Właśnie przy chłodzeniu doskonała .Ciepłe się unosi.

Panie Tomaszu. Nigdy się nie zgodzimy bo różnią nas priorytety. Pan chce do domu pasywnego PV,wiatrak,kable,kanałówkę WM i PC za potężne pieniądze

Dla mnie wystarczające jest 150mb pexa do grzania i chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panu się wydaje że się nie robi.Pan nie robi to nie jest jednoznaczne z tym ,że się nie robi.Właśnie przy chłodzeniu doskonała .Ciepłe się unosi.

Panie Tomaszu. Nigdy się nie zgodzimy bo różnią nas priorytety. Pan chce do domu pasywnego PV,wiatrak,kable,kanałówkę WM i PC za potężne pieniądze

Dla mnie wystarczające jest 150mb pexa do grzania i chłodzenia.

A Panu się wydaje, że robiąc komuś ( bo nie wszyscy mają kasę i zdolności budować się samodzielnie) można używać materiałów nie namaszczonych przez ITB PZH czy IMM. Najtańszy gwc to koszt 8000zł . Już widzę minę Pana np. Zagumnego, któremu mówię, Pan wykopie sobie ... i

Do każdej rzeczy jaką się wykonuje, przed rozliczeniem inwestor chce atesty i CE!

Poza tym tym MUSI BYĆ REGULACJA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a robiłeś test szczelności, kamerką domek sprawdziłeś? zapodaj jakieś rzuty i nazwę projektu aby zobaczyć co masz ciekawego o ile to nie problem.

zużycie to co innego od zapotrzebowania i nie wątpię że będziesz miał małe.

Termo wizja będzie w zimie test szczelności jeszcze nie wiem.Projekt to Z72 z garażem tylko że mało co zostało z tego projektu teraz wygląda to tak

plan dom 001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanałówka też grzeje albo chłodzi. Gdy rurki są w podłodze, pompa ciepłą nie schłodzi domu.

 

Schłodzi i to dobrze, jeden z moich klientów testuje od początków upałów (ponad miesiąc) chłodzenie podłogówką za pomocą Daikina P-W 8 kW. Utrzymuje w rurkach taką temperaturę aby nie wystąpił punkt rosy. W domu panuje bardzo przyjemna i stabilna temperatura 23,5-24 oC.

Panie Tomaszu zapraszam do osobistego sprawdzenia (okolice Wrocławia) szczególy na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Panu się wydaje, że robiąc komuś ( bo nie wszyscy mają kasę i zdolności budować się samodzielnie) można używać materiałów nie namaszczonych przez ITB PZH czy IMM. Najtańszy gwc to koszt 8000zł . Już widzę minę Pana np. Zagumnego, któremu mówię, Pan wykopie sobie ... i

Do każdej rzeczy jaką się wykonuje, przed rozliczeniem inwestor chce atesty i CE!

Poza tym tym MUSI BYĆ REGULACJA!

 

Nie każdego stać ,nie każdy chce być niewolnikiem banku,ale każdy chce mieć komfortowo. Tych co stać biorą z półki a ci drudzy nie koniecznie.

Zresztą co Pan widzi złego w grzaniu i chłodzeniu domu z COP 4? Jak się zepsuje źródło,cóż mamy 4dni by temp. spadła o dwa stopnie w największe mrozy. Tak zaleta 150ton akumulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schłodzi i to dobrze, jeden z moich klientów testuje od początków upałów (ponad miesiąc) chłodzenie podłogówką za pomocą Daikina P-W 8 kW. Utrzymuje w rurkach taką temperaturę aby nie wystąpił punkt rosy. W domu panuje bardzo przyjemna i stabilna temperatura 23,5-24 oC.

Panie Tomaszu zapraszam do osobistego sprawdzenia (okolice Wrocławia) szczególy na PW.

Zimna podłoga? Nie uważa Pan, że zimny sufit byłby lepszy?

Co do zimy, to się przekonałem, że ogrzewanie podłogi podczerwienią jest lepsze od przewodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt lepiej od ciebie chrzanić trzy po trzy nie potrafi więc nawet się nie staram.

Zamiast traktować wszystko jako "zaczepkę", jak to powtarzasz, lepiej skup się na konkretnych argumentach a nie wciskaniu ciemnoty.

Gdzie widzisz, żebym pisał, że to nie akumulacja? Po co znów kłamiesz?

Piszę tylko, że nie masz kompletnie ani pojęcia teoretycznego ani praktycznego doświadczenia na kolejny temat, na który próbujesz z takim znawstwem prawić.

Gdybyś miał to potrafiłbyś te swoje tezy obronić.

Nie robisz tego bo wiesz, że nie mają sensu więc tylko się niepotrzebnie rzucasz.

 

Kolejne dziesięć linijek o niczym .

Konkretnie jakie są zarzuty? Powód,że to nie zadziała.

Zamiast konkretów wolisz tradycyjnie o mongolskim balecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termo wizja będzie w zimie test szczelności jeszcze nie wiem.Projekt to Z72 z garażem tylko że mało co zostało z tego projektu teraz wygląda to tak

[ATTACH=CONFIG]273556[/ATTACH]

 

faktycznie z oryginalnym projektem nie ma nic wspólnego. ale takie rozwiązania mnie zdziwiły jakie pokazałeś. okien od północy brak i dobrze bo jak nie trzeba to lepiej nie dawać ale od południa to malutko. w salonie dwu metrowe okienko do grzania zyskami słonecznymi trochę za małe. ale rozkład pomieszczeń można powiedzieć że praktyczny. ale jak to masz dom pasywny to jestem święty. jak będzie 3l to będzie dobrze. ale to i tak dobry wynik jak na dom parterowy. może i sam bym poszedł w niedużą parterówkę i jej ostatecznie nie wykluczam tylko chcę mieć salon o minimalnych wymiarach 4,3x6m a nie znalazłem nigdzie takiego projektu co ma taki salon i żeby n ie był przy tym za duży. myślałem jeszcze o projektach domów z poddaszem użytkowym i takie tez miałem zaplanowane co i jak ale oglądając domy innych piętrowe z oknami od południa spodobały mi się i domek lipińskich o tym kształcie był zaprojektowany jako pasywny więc skoro oni taki zaprojektowali tzn że taki może być. więc mając już prawie projekt albo raczej wiedząc jak będzie wyglądać mogę sobie go pomału wyceniać aby wiedzieć ile trzeba kasy. jeszcze muszę dogadać parę spraw z konstruktorem na temat rozwiązań które bym chciał u siebie wprowadzić (aby było dobrze i taniej) i jak mi to potwierdzi to będę mógł posłać aslotowi informację do OZC aby to jeszcze sprawdził dokładniej co z tego wyjdzie. jak się rozczaruję to trudno i będę musiał porzucić piękny sen o domku pasywnym a jak wszystko będzie OK to pewnie nie będę mógł spać dopóki nie zbuduję domu. wole drugą opcje ale starając się spać. na pewno po OZC będzie się więcej wiedzieć co i jak będzie dalej. wolę to wiedzieć przed zrobieniem projektu i wywaleniem w niego niemałych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimna podłoga? Nie uważa Pan, że zimny sufit byłby lepszy?

Co do zimy, to się przekonałem, że ogrzewanie podłogi podczerwienią jest lepsze od przewodzenia.

 

Moze i lepszy, ale nie mozna miec wszystkiego, jezeli ktos nie chce miec podwieszanych sufitów a ma strop zelbetowy (2 kondygnacje) to nie wobrazam sobie jak na takim sufice zrobic chłodzenie. Co do zimy zuzycie w owym domu wyniosło 2100 kWh (od 22.10 do 22.03) czyli w taryfie G12w dla ok 80% II i 20 % I taryfy < 1000 zł

Dom 200 m2 pow. ogrzewanej. W tym roku uwzgledniając chłodzenie koszt przekroczy 1200 zł, ale zadowolony inwestor uwaza ze warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz swoje konkrety?

Ile razy mam ci powtarzać, że mam o wiele wiele mniej akumulacji grzewczej i sterowanie tym jest trudne i nie do końca optymalne oraz efektywne? 150t w ogóle nie będzie nadawać się do grzania domu jak w temacie ze względu na znaczne wahania (zwłaszcza procentowe) potrzeb domu i ogromną bezwładność "grzejnika".

Mam też podobną ilość akumulacji do przyjmowania zysków ale to wcale nie działa tak jak mniemasz a tak jak ci pokazałem.

Ile razy w kółko to można powtarzać?

Zamiast teoretyzować poczytaj co o tobie piszą ci co się budują a nie teoretyzują:

 

 

 

 

 

 

 

Załóż sobie jakiś temat, np. fantazje budowlane czy coś takiego i tam się udzielaj a nie ściemniaj tutaj.

 

Przeczytaj co piszą ci co wiedzą o czym piszą.Choćby post. 23927

Ile mam ci powtarzać,że przy akumulacji jaką masz to musisz sterować i to z problemami. Przy akumulacji 150ton pod nogami ,nie musisz niczym sterować .Tu wchodzi w grę samoregulacja.Czy to jest tak trudno pojąć? Wykracza poza twoje możliwości? 150ton to jest przeszło 36kWh/1oC .Do póki nie pojmiesz co to jest dla domu pasywnego 100m2 ,to możemy o balecie mongolskim pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj co piszą ci co wiedzą o czym piszą.Choćby post. 23927

Ile mam ci powtarzać,że przy akumulacji jaką masz to musisz sterować i to z problemami. Przy akumulacji 150ton pod nogami ,nie musisz niczym sterować .Tu wchodzi w grę samoregulacja.Czy to jest tak trudno pojąć? Wykracza poza twoje możliwości? 150ton to jest przeszło 36kWh/1oC .Do póki nie pojmiesz co to jest dla domu pasywnego 100m2 ,to możemy o balecie mongolskim pogadać.

 

balet mongolski to gadanie o domu pasywnym 100m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już po 7 miesiącach jesteś takim specem od pasywności, to chociaż postaraj się nie przekręcać nicków innych użytkowników

 

Widze ze lubisz wyszukiwac konkretne teksty i je wyolbrzymiac. Idea pasywnosci nie jest trudna tylko gorzej dobrac odpowiednie instalacje aby bylo w sam raz i niedrogo. Tu jest pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...