Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panie Tomaszu.Od ćwierć wieku projektuję reaktory atomowe. .czy słyszał Pan o kimś skrzywdzonym?

 

ps. Czarnobyl to nie ja.

Mija się Pan z prawdą nie bez udziału świadomości. Domy do 15 kWh / m2 są proste - precyzyjna instalacja ustawiania temperatury zimą i latem w szczelnym termosie z doskonałą wentylacją z odzyskiem ciepła. A akumulacjami i centralnym kombinują ci co się na pasywności nie znają. Ale to się Pan przekona jak wykona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ależ oczywiście.Tyle,że nie potrafisz zadać.

Może poczytaj o fundamentowych płytach grzewczych .Zasada taka sama,tyle że skala akumulacji większa.Jak zwykle podejrzewasz mnie o odkrycie. Nic z tego. Wszystko już prawie zostało odkryte. Tyle,że skala lepsza dla pasywnego i to bez udziału sakiewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo! Bezwładność która ani nie pozwala szybko odbierać nadwyżek ani szybko grzać.

A straty są zmienne i to w relatywnie krótszych okresach czasu. Dlatego nie pogodzisz jednego z drugim.

 

A tak w ogóle i na poważnie to co to ma dać taki "fundament" poza wyrzucaniem kasy w błoto jak do domu tak czy inaczej tę samą porcję energii na uzupełnienie strat potrzeba?;)

 

 

 

Tę samą masę można mieć "przy okazji" np. ścian działowych jak już ktoś buduje z ociepleniem wewnątrz.

 

Oj kszhu ,jak łatwo w tym systemie odbierać nadmiar ciepła to sobie sprawy nie zdajesz. A szybko grzać to nie w domu pasywnym .Ty cały czas w rozkroku stoisz między 15 a 50kWh/m2 i mylą ci się systemy dla jednego i drugiego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija się Pan z prawdą nie bez udziału świadomości. Domy do 15 kWh / m2 są proste - precyzyjna instalacja ustawiania temperatury zimą i latem w szczelnym termosie z doskonałą wentylacją z odzyskiem ciepła. A akumulacjami i centralnym kombinują ci co się na pasywności nie znają. Ale to się Pan przekona jak wykona.

 

Jeden przykładzik z przed ćwierć wieku i starkę w zęmbach na Bartycką przyniosę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo! Bezwładność która ani nie pozwala szybko odbierać nadwyżek ani szybko grzać.

A straty są zmienne i to w relatywnie krótszych okresach czasu. Dlatego nie pogodzisz jednego z drugim.

 

Właśnie to próbuję uzmysłowić nydarowi. Sama akumulacja to nie oszczędność, bo i tak trzeba tam dostarczyć ciepło. Jakiś tam pomysł nydar próbuje wdrożyć, ale chyba nie przemyślał do końca. Mówi o podawaniu ciepła na poziomie 24kWh, które równie dobrze mogę podawać w 8cm posadzkę. Nie widzę tutaj przewagi tak potężnego fundamentu.

 

Tę samą masę można mieć "przy okazji" np. ścian działowych jak już ktoś buduje z ociepleniem wewnątrz.

 

Wiem, i tutaj mam zagwozdkę. Czy warto dozbrajać podłogę aby przyjąć ciężar ścian z silki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś nie dość, że ściemniaczem to jeszcze nie potrafiącym czytać ze zrozumieniem, ale to już raczej wszyscy wiedzą.

 

 

 

Czekam zatem na egzemplarz do testów.

Pośmiejemy się trochę z pustych teoryjek.

 

 

 

Powtarzałem ci n razy - nie wciągaj innych w tracenie czasu na liczenie twoich bzdur jak sam nie wiesz jak się za to zabrać.

 

 

 

Wg jakiej logiki? Dla jakiego domu? Małego, dużego? A nydar co pali darmowym chrustem za 0,0zł to ma zużycie 0kWh?;)

 

 

 

Jak zużycie różne od zapotrzebowania (realnego a nie "papierowego") to dom albo przegrzany albo niedogrzany.

 

 

 

Ano ni ma ino to takie umowne;) Bezpośrednie grzanie samym prądem, bez żadnych PC itp.

 

 

 

Robił certyfikowany audytor bo kto inny? Nawet nie pamiętam dokładnego wyniku, coś poniżej 20kWh/m2*r chociaż projekt był poniżej 30. Papierki do niczego mi nie potrzebne.

 

 

 

Kamil, przestań zmyślać w kółko i bez końca bo zostaniesz tylko nędznym teoretykiem jak wielu tutaj. Dom pasywny to:

 

2eVco0Ou3AkljBsW4C_rolWZ77ItJOsuuYvR8-NEeQ=w510-h266

 

Jak to udowodnisz ale nie na papierze a w rzeczywistości to dostaniesz nawet certyfikat. Tutaj nie ma nic o ilości kondygnacji, kominkach, powierzchni itp. itd.

 

w temacie jest napisane tanie i komfortowe czy za wszelką cenę? wytyczne które podałeś są poprawne tylko aby dla tych wartości to osiągnąć to dom nie może mieć kominów, być min. dwukondygnacyjny o powierzchni min.120m2 itd. robiąc przykładowo dom parterowy aby osiągnąć 15kWh zapotrzebowania nie wystarczy mieć U ściany 0,15 tylko mniej więc dać więcej izolacji czyli rosną koszty a jak wyjdą zbyt duże to będzie to nieopłacalne i bezsensowne. taka jakby sztuka dla sztuki. nawet zrobienie domu na tradycyjnym fundamencie już pogarsza wynik. ponoć nieznacznie ale jednak pogarsza. więc przykładowo zamiast 15kWh będzie 18kWh i aby dobić do tych 15 to będzie trzeba gdzieś dołożyć izolacji i trzeba wiedzieć jeszcze gdzie aby to pomogło.

tak samo z mieniem kominka. z automatu pogorszy wynik i gdzieś będzie trzeba dać więcej styro nie wspominając o tym że koszt takiego specjalnego kominka niby nadającego się do domu pasywnego pewnie też będzie w całości droższa od zwykłego. więc wszędzie cena idzie do góry. a tu się o cenę rozchodzi takiego domu. ale gusty i upodobania też mają znaczenie bo wielu jak nie będzie mieć kominka to nie będą chcieć takiego domu więc już na starcie można odpuścić ideę pasywności no chyba że jest się bogatym i stać na to aby go robić za wszelka cenę to wtedy inna sprawa.

wytyczne które podaje to nie są moje widzimisię tylko każdy projektant domów pasywnych poradzi tak samo. to jest prosta zasada i nie ma co tu dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszyscy, łącznie z autorem wiemy, że nigdy tego nie wykona.

Tu chodzi przecież tylko o klepanie dla klepania.

 

 

 

Zdania ze znakiem zapytania na końcu w naszym języku pisanym oznaczają pytania. Czyli:

 

 

 

Umiesz odpowiedzieć wprost na zaznaczone pytania?

 

Nie musisz frustracji na forum wylewać. Wykonałem kilka rzeczy które zdały egzamin a w magazynie bym ich nie kupił .Od kolektora niskotemperaturowego,poprzez RSŚ na wentylacji wyporowej kończąc . Fundament to koncepcja dla domu rodziców ,bo zachciało się na stare lata trawnika.

Wiem ,że to nic w porównaniu do twojego systemu chłodzenia pod posadzką,ale cóż. Jesteś niedoścignionym wzorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można sobie jeszcze popatrzyć na ten domek co barth pokazał http://passivhausprojekte.de/index.php?lang=en#d_2455 ile tam proponują izolacji przy domu parterowym aby osiągnąć 15kWh a i tak nie udało się zmieścić w obciążeniu bo wyszło 13. więc kszhu co o tym powiesz? gdzie te Twoje cyferki że dla przegród U wystarczy 0,15W/m2? w domu z tymi parametrami piętrowym pewnie o wiele lepszy byłby ten wynik. więc jak oni piszą że mają takie parametry dla przegród i wychodzi im 15kWh to nie chce mi sie za cholerę wierzyć że Twój domek ma poniżej 20kWh przy parametrach o wiele gorszych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to próbuję uzmysłowić nydarowi. Sama akumulacja to nie oszczędność, bo i tak trzeba tam dostarczyć ciepło. Jakiś tam pomysł nydar próbuje wdrożyć, ale chyba nie przemyślał do końca. Mówi o podawaniu ciepła na poziomie 24kWh, które równie dobrze mogę podawać w 8cm posadzkę. Nie widzę tutaj przewagi tak potężnego fundamentu.

 

 

 

Wiem, i tutaj mam zagwozdkę. Czy warto dozbrajać podłogę aby przyjąć ciężar ścian z silki ?

 

Porównaj koszt CO typowego z tym za 1500PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz szans na powodzenie - to jak kopanie się z koniem, nie ma sensu.

 

 

 

Moim zdaniem nie warto i choć mam to nie polecam, to co w posadzce i całej reszcie jest dostatecznym buforem do niwelowania pików.

 

 

 

A nie lepiej w zeumbach albo zełbach?;) Co to w ogóle jest?

 

 

 

Nigdy nie będzie, stchórzy jak zwykle.

 

 

 

To jeszcze raz, bo ja tu nic o smaku nie widzę:

 

 

 

Ktoś pomoże mi odczytać coś w tym zdaniu o smaku?;)

 

A może zioło czas odstawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu kolejny chrzanienie bez sensu a odpowiedzi na konkretne pytania brak - nydarzenie.

 

 

 

A tu następne. I tak nydar nabija pościki z nudów a konkretów nie było, nie ma i nie będzie.

 

:D

Piszę przynajmniej o czymś konkretnym . Realnym ,tanim i przydatnym dla domu jak w temacie.Ty ,no cóż jak zwykle tupiesz nóżkami.

I zostaw z łaski swojej kamila w spokoju. Jeszcze nie dawno cytowałeś jego wypowiedzi dla swoich durnych emocjonalnych potrzeb a teraz go rugasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie moje;) Popatrz jeszcze raz na tabelkę i autora;)

 

 

 

Ale sobie wierz albo nie w co chcesz. Nie wiesz jakie jest tam realne zużycie tylko obliczone i się na tym fiksujesz.

Mnie cyferki na papierku nie obchodzą, równie dobrze mogę mieć napisane 200kWh/m2*r. Aby tylko zużycie było małe.

Ja nie budowałem się dla papierka;)

 

No i narodził się następny który w obliczenia nie wierzy .Buduje na niuch.Alleluja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz nydar oglądać? Opiszesz tutaj spostrzeżenia czy tchórz obleciał?
Tak Jak Szanowny kolektor. Umówiliśmy się ( jest to na forum) i przyjechał 400km . przyszedł do sklepu i się nie przedstawił. Pogadał o pompach ciepłą nie rozumiejąc, że we współczesnych pompach, nie zakopuje się dolnego źródła, bo wyższą temperaturę "zastąpiono" niższym ciśnieniem w układzie. Nie rozumiał też dlaczego nie stosuje się już pomp ON/OF i poszedł... Ale dalej może pisać, że domu jak w temacie nie widział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...