Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W temacie też jest napisane do 20 więc coś się tak czepił tej pasywności?

 

 

 

Skąd te bzdury wciąż wypisujesz? Widziałeś opis domu j-j'a który był naście razy przytaczany? Parterówka, ~100m2?

 

 

 

Porady projektantów i innych teoretyków zostaw z boku. Dla pasywnych masz podane twarde, jednoznaczne kryteria. A jak je osiągniesz, czy tak jak proponujesz, czy tak jak j-j, to już indywidualna sprawa więc nie mieszaj jednego z drugim.

 

czytałem o domu j-j i też nie ma pasywnego tylko jest tani w utrzymaniu prawie jak pasywny czyli to co Ty piszesz o swoim domu.

tu nie chodzi o porady teoretyków tylko obliczeniu zapotrzebowania na ciepło. jak im przy ich parametrach wyszedł ledwo 15kWh to Tobie nie ma szans zejść poniżej 20 bo albo oni źle liczą w co raczej wątpię albo Twoje OZC było źle przeliczone. jak robili to pod warunki niemieckie to w polskich raczej wynik będzie gorszy bo mamy cięższy klimat. mimo wszystko i tak parametry mają lepsze niż NF15 nasze przewiduje i ledwo się wyrobili wiec trzymanie się sztywno zaleceń 0,15 jest bezsensu i nieprawdziwe. autor tych wyliczeń się zagalopował. nasze NF15 już mówi o U ściany 0,1 a Ci dali 35cm epsa i

U=0,87 i jak zaznaczam ledwo się zmieścili.

tak jak też wcześniej pisałem nie ważne kto jakie ma zużycie tylko zapotrzebowanie. jedni będą mieć na poziomie 20kWh/m2 a inni przy takim samym domku 40kWh/m2. ważne jest zapotrzebowanie dla porównań ale każdy będzie płacił za zużycie więc też nie może być za duże. ale ono nie świadczy o pasywności. dobra pompa ciepła w domu 4l tez może pokazać zużycie na poziomie domu pasywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez chrzanienia i nydarzenia to pojedziesz, obejrzysz, opiszesz tutaj?

 

Bez kszhanienia. Pojadę ,obejrzę i opiszę .Tylko jaki? Ten z przed 25-ciu lat czy 14-tu? Mnie wsio ryba. Byle w końcu był.

Warunek.Zima. Temp. ściany od wewnątrz,świadczy o wartości izolacyjnej ściany. Wiesz. Tak by było obiektywnie pasywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem o domu j-j i też nie ma pasywnego tylko jest tani w utrzymaniu prawie jak pasywny czyli to co Ty piszesz o swoim domu.

tu nie chodzi o porady teoretyków tylko obliczeniu zapotrzebowania na ciepło. jak im przy ich parametrach wyszedł ledwo 15kWh to Tobie nie ma szans zejść poniżej 20 bo albo oni źle liczą w co raczej wątpię albo Twoje OZC było źle przeliczone. jak robili to pod warunki niemieckie to w polskich raczej wynik będzie gorszy bo mamy cięższy klimat. mimo wszystko i tak parametry mają lepsze niż NF15 nasze przewiduje i ledwo się wyrobili wiec trzymanie się sztywno zaleceń 0,15 jest bezsensu i nieprawdziwe. autor tych wyliczeń się zagalopował. nasze NF15 już mówi o U ściany 0,1 a Ci dali 35cm epsa i

U=0,87 i jak zaznaczam ledwo się zmieścili.

tak jak też wcześniej pisałem nie ważne kto jakie ma zużycie tylko zapotrzebowanie. jedni będą mieć na poziomie 20kWh/m2 a inni przy takim samym domku 40kWh/m2. ważne jest zapotrzebowanie dla porównań ale każdy będzie płacił za zużycie więc też nie może być za duże. ale ono nie świadczy o pasywności. dobra pompa ciepła w domu 4l tez może pokazać zużycie na poziomie domu pasywnego.

 

Widzisz kamil. Kłócę się z kszhu od roku albo i lepiej a ty go rozgryzłeś w 10 dni.

Szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J-j pisze, że ma pasywny certyfikowany.

Mnie nie obchodzi teoretyczne obliczeniowe zapotrzebowanie bo papier wszystko przyjmie.

Mnie obchodzi realne zużycie bo za to płacę. A moje realne zużycie na ogrzewanie bezpośrednio prądem znam. To jest dla mnie wartość i wyznacznik klasy budynku więc nie pisz mi tu o żadnych pompach obniżających rachunki bo zaraz nydar napisze, że pali darmowym chrustem i ma dom ZERO.

 

Szyszkami. A jak jest przypływ gotówki z kopania rowów to drewnem .

Dystans miej kszhu.Dystans.Do siebie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy aby zimą wewnątrz było ciepło, urządzenia grzewcze tanie a rachunki niskie. Zostaw izolację itp. bo jeśli cel osiągnięty to te elementy muszą być odpowiednie.

 

Czytaj co piszesz.

Będzie ciepło bez grama izolacji i piecu opalanym,zbieranymi szyszkami w lesie,bo żywiczne.Ciebie coś porąbało czy pora późna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj co piszesz. Opalanie i zbieranie z tematem nie ma nic wspolnego - ani komfort ani 20.

Rozumiesz w ogóle o czym ten temat czy nawet tego nie?

 

,,aby zimą wewnątrz było ciepło, urządzenia grzewcze tanie a rachunki niskie. Zostaw izolację itp. bo jeśli cel osiągnięty to te elementy muszą być odpowiednie.,

 

To nie moje ,to twoje.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moje. Ale temat. Przeczytaj temat w jakim piszesz.

Ja piszę w tym temacie o domach jak w temacie.

Też tego oczywiście nie rozumiesz.

Standard.

 

O twoim standardzie to już wszyscy wiedzą. Masz ksywkę ,,matacz"

Z nydarowego nadania.

 

ps. Pisałeś,że mam małe doświadczenie. Skąd to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto i choć mam to nie polecam, to co w posadzce i całej reszcie jest dostatecznym buforem do niwelowania pików.

 

Uważam, że akumulacja powinna współgrać z systemem grzewczym. Jeśli decydujemy się na grzanie czystym prądem to tylko druga taryfa i akumulacja taka, aby wystarczyła na utrzymanie komfortowej temperatury w pierwszej taryfie bez potrzeby dogrzewania.

Natomiast dla osób decydujących się na ogrzewanie pompą ciepła akumulacja praktycznie nie jest potrzebna. Przy pompie ciepła można grzać w taryfie płaskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domach izolowanych - przy planowanym zużyciu poniżej 2000kWh na ogrzewanie - straty wynikające z II taryfy są większe niż zyski. Mamy większe zużycie kWh ale za to jak nam spada poczucie komfortu!

 

 

Powyższe zestawienie należy zrewidować.
Zdecydowanie. Skoro robi się domy ze zużyciem 40kWh energii pierwotnej i są tańsze od tych 120 proponowanych prze IBP!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytań merytorycznych do ciebie jest cała masa ale nie odpowiadasz.

O jakim więc doświadczeniu z kimś takim gadać i po co?

Pisz na temat a nie o ludziach, pisz konkretnie a nie teoretyzuj i myśl a nie wymyślaj.

Jak potrafisz no i oczywiście jak rozumiesz co tu piszę w co niestety wątpię ;)

 

Zaczynasz dzień tradycyjnie. Od bełkotu . Nie sądzisz ,że nadszedł czas na wyartykułowanie czegoś z sensem ,kol.prokuratorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...