Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Kamil poczytaj ,wpisz w wyszukiwarce ,,fundamentowe płyty grzewcze".Potem powiedz czym to się różni od fundamentu grzewczego tutaj opisywanego.

 

rożni się tym że płyta grzewcza składa się z betonu a Ty chcesz piach grzać. czytałem o tym i nie chce mi się jeszcze raz czytać. taka płyta będzie cały czas oddawać ciepło jednakowo więc temu lepiej nie mieć domu pasywnego tylko energooszczędny bo w nim cały czas pomału może iść ciepło a w nocnej taryfie można go grzać aby było taniej. tak jak pisałem to wcześniej lub kszhu wiele razy dopóki nie zbudujesz i czegoś nie udowodnisz nie możesz czego polecać co Tobie się wydaje że będzie dobre. zbuduj i udowodnij to wtedy będzie inna rozmowa a nie teoretyzowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie można sterować powietrzem 100m3/h ? podobno można przenieść przy takim przepływie i temperaturze nagrzewnicy 30* około 3kW na dobę.

 

 

 

Ciekawe.

50-150m3/h idzie na 5-6 anemostatów - Anemostat fi 80mm ma dokładnośc do 50m3/h, tak więc anemostatami nie ustawi Pan temperatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50-150m3/h idzie na 5-6 anemostatów - Anemostat fi 80mm ma dokładnośc do 50m3/h, tak więc anemostatami nie ustawi Pan temperatury.

 

Kto mówi o anemostatach. Można w bardzo prosty sposób sterować nagrzewnicą, tym samym temperaturą, a do pomieszczeń skierować odpowiednią ilość powietrza względem powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co tak pajacujesz? Jaki masz w tym cel? TB cos ci sponsoruje?

 

Mam 3cm styropianu od gruntu...

Mieszkam w tym domu od 4 lat....

Jaka teoria?

 

A wiesz jak twoje wyliczenia i TB teorie sie maja do zeczywistosci?

 

Wiesz jak twoj mistrz w zywe oczy lze?

Wychowalem sie w domu z reku z lat 80' i elektrycznym ogrzewaniem.

PC sa powrzechne dlugo dluzej anizeli prawi... Itd.

 

Wiec nie rob z siebie pajaca... To ze mu klaszczesz juz w zupelnosci wystarcza! :D

 

Varme przepraszam, że się wtrącam nie w temacie ale nic nie rozumiem z tego forum szwedzkiego, po prostu tłumacz google wysiada ;) nie wiesz przypadkiem do jakiej ujemnej temperatury pracuje ta Jula? i z jakim copem?

z góry dziękuję jeśli zechcesz odpowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co tak pajacujesz? Jaki masz w tym cel? TB cos ci sponsoruje?

 

Mam 3cm styropianu od gruntu...

Mieszkam w tym domu od 4 lat....

Jaka teoria?

 

A wiesz jak twoje wyliczenia i TB teorie sie maja do zeczywistosci?

 

Wiesz jak twoj mistrz w zywe oczy lze?

Wychowalem sie w domu z reku z lat 80' i elektrycznym ogrzewaniem.

PC sa powrzechne dlugo dluzej anizeli prawi... Itd.

 

Wiec nie rob z siebie pajaca... To ze mu klaszczesz juz w zupelnosci wystarcza! :D

 

Värmepumpsägare, w temacie jest dom tani i zużywający do 20kWh więc czemu wiecznie krytykujesz kszhu który mieści się w temacie wątku? po co? jaki masz w tym cel? przecież jest wyraźnie że ma zużywać a nie być pasywny więc po co ta wieczna głupia krytyka? jeżeli kablom to osiągną to co Tobie do tego? bo tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz przykładową grzewczą płytę fundamentową:

 

http://ekoenerga.com/images/images/przekroj%20plyty%20fundamentowej.JPG

 

Od twojej teoryjki różnią ją znacznie wymiary, położenie i gęstość elementów grzewczych, materiał, jego ilość, lambda, ciepło właściwe (wg normy: http://www.certyfikat-energetyczny.powiat.pl/CE_P/wspolczynniki_przewodzenia.html).

Jak w tym dowcipie gdzie radio Erewań podało, że Sasza wygrał ładę. Otóż nie ładę a rower i nie wygrał tylko mu ukradli. A cała reszta się zgadza.

Tyle ma wspólnego "fundamentowa płyta grzewcza" z tym, co wciskasz.

Ale:

 

Najlepiej z kolegami gawędziarzami, może coś w końcu światu pokażecie poza pluciem jadem?

 

Jak zwykle wybrałeś najgorszy przykład . No ale co się dziwić. Jak TB to zobaczy to zobaczysz:D.

No ale pomińmy twoją indolencję.

Gęstość wynika w prostej linii z grubości. Pokazałeś grubość 10cm . Ja mówię o 60cm. O położeniu nic nie pisałem ,więc rozumiem ,że to jadoplucie tak na wszelki wypadek (kontroluj odpowiedzi).

Zresztą,chętnie pogadam z kamilem ,bo widać,że facet się zna. Ty tylko mącisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według tablic mają te same ciepło właściwe http://www.pg.gda.pl/~krogu/Wspolczynniki_przewodzenia_ciepla.pdf

a co to ma za znaczenie?

 

Nie wiem czy ma. Ty jesteś specem nie ja, wyjaśnij mi zatem czy taniej akumulować w piachu za 25PLN/t czy w betonie za 250PLN/t . Twoim zdaniem jest sens akumulacji,czy raczej zaizolować wszystko od środka i olać akumulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź wydaje się prosta i oczywista. Cóż nie dla wszystkich.

System grzania i chlodzenia za 1500PLN dla domu 100m2.

 

Kamil .Nie denerwuj się. 100m2 to tylko przykład. Dom 200m2 to 3000PLN.

 

ps. Przyznam ,że wolę spierać się o idee z kamilem. On przynajmniej jest świadomy co to pasywny dom. Uważam ,że każdy kto ma wątpliwości powinien do niego kierować pytania a nie do TB czy ciebie.

Idę kosić.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź wydaje się prosta i oczywista. Cóż nie dla wszystkich.

System grzania i chlodzenia za 1500PLN dla domu 100m2.

 

Kamil .Nie denerwuj się. 100m2 to tylko przykład. Dom 200m2 to 3000PLN.

 

ps. Przyznam ,że wolę spierać się o idee z kamilem. On przynajmniej jest świadomy co to pasywny dom. Uważam ,że każdy kto ma wątpliwości powinien do niego kierować pytania a nie do TB czy ciebie.

Idę kosić.:D

 

z tym biciem piany to nie ma co przesadzać. ja tylko staram się rozumieć ideę pasywności a do speca w tej dziedzinie to mi jeszcze daleko. to co pisze to są podstawy i nic więcej.

jeżeli chodzi o akumulację to już Ci pisałem że w swoim wątku zastanawiałem się właśnie nad takim akumulatorem ciepła z piasku tylko że ja chciałem latem i w cieplejsze dni za pomocą kolektorów domowej roboty ogrzać piasek ile się da tak aby potem pomału z tego ciepła korzystać do ogrzewania w zimie. ale po pisani z adamem wiem już ze piasek się do tego nie nadaje bo ma małe ciepło właściwe i najlepiej na to nada się woda które ma ciepło właściwe 5razy większe. ale też trzeba by było taki akumulator dobrze zaizolować bo zanim zacznie się z niego korzystać to będzie też to ciepło uciekać w każdą stronę. krótko mówiąc przy tak małym zapotrzebowaniu na ciepło jaki ma dom pasywny nie warto bawić się w taki akumulator. a Ty chcesz zrobić podobnie tylko nie lądować go latem tylko prądem w tańszej nocnej taryfie lub za pomocą kolektorów ale one w zimie nie dadzą na tyle ciepła aby ogrzać ten piach. a jak już prądem grzać to lepiej bezpośrednio pomieszczenia niż akumulator. w domu pasywnym to nie ma sensu. jeżeli twierdzisz że się to nada i będzie to dobry pomysł to znajdź kogoś kto w to uwierzy i zainwestuje, wybuduje i przetestuje tylko zanim ktoś to zrobi będzie chciał jakieś dowody że to się nada do domu pasywnego czyli będziesz musiał mu przedstawić jakieś obliczenia czy coś w tym rodzaju. tu jak sam widzisz nikt w to nie wierzy na Twoje słowo bez konkretów więc musisz to jakoś udowodnić. ja Ci tylko mówię ze na podstawie pisania chyba z najmądrzejszą osobą na tym forum jeżeli chodzi o takiego typu pomysły stwierdzam że nie mają sensu akumulatory ciepła w domu pasywnym. możesz popisać z adamem o tym bo być może my jesteśmy na to na razie za głupi aby zrozumieć. dobrze widzisz że do niczego to nie prowadzi jak tylko do kłótni więc lepiej tego nie kontynuować bez konkretnych dowodów. ja sobie odpuściłem w swoim wątku i Tobie też to radzę no chyba że lubisz się kłócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za kłótniami ale,,niechcem ale muszem"

 

,, możesz popisać z adamem o tym bo być może my jesteśmy na to na razie za głupi aby zrozumieć. ''

 

Nie wiem jak ty ale ja przeciwnie.

 

Kamil skup się.Ja nie o akumulatorze ciepła .Ja o fundamencie grzewczym . Zupełnie inne funkcje.

Kol. kszhu to się pierdzieli ale,że ty mylisz to czuję się zawiedzony.

 

ps. Z tą skromnością to przesadzasz.,, a do speca w tej dziedzinie to mi jeszcze daleko. to co pisze to są podstawy i nic więcej."

Twoje posty świadczą o fachowości , kol. kszhu przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK , nie musisz zrozumiec.

Ale to znaczy ze czytasz selektywnie.

 

On moze bezkrytycznie krytykowac. i przyklaskiwac klamstwom? Nie chcesz byc objektywny nie musisz.

 

Zal mu tylek sciska ze clowna i z siebie zrobil?

Poczytaj wszystko nie tylko ostatnie posty.

 

I kable same w sobie 15kWh/m2 nie osiagaja... ale to pewnie wiedziales ;)

 

ale ja nie popieram kabli jako coś super ekstra tylko mówię że kszhu dzięki im ma zużycie nadające się do tego wątku. wiem że nie ma pasywnego i nie kable za to odpowiadają tylko dobry projekt, dużo ocielenia i szczelność. jeżeli to byłby temat typowo domów pasywnych i pisałby że ma zużycie poniżej 20kWh za pomocą kabli i dzięki temu ma dom pasywny to bym go wyśmiał ale team wątku mówi o domach ZUŻYWAJĄCYCH poniżej 20kWh więc On może się tu o swoim domu wypowiadać. no chyba że wszystkich oszukuje że tak ma. z drugiej strony ta zima była łagodna i wszyscy mieli zużycie przynajmniej dwa razy mniejsze w porównaniu do innych zim. zobaczymy co będzie pisał jak przyjdzie prawdziwa zima. to jest wtedy poligon doświadczalny

dla wszystkich.

ja przykładowo u siebie mam tak że na ogrzewanie zeszło mi jakieś chyba 6ton mułu i jakieś 7kubików drzewa ale drzewo darmowe miałem więc teoretycznie za 2000zł ogrzewałem domek kostka który jest bez ocieplenia ale palone było tylko popołudniami do wieczora. rano było zimno ale szło się do pracy więc ni było po co grzać. dom w którym mieszkam z teściową jest domem typowo energochłonnym więc patrząc ile zużyłem mułu można powiedzieć że mam domek prawie energooszczędny bo mały nie jest koło 200m2. więc zużycie nie może świadczyć o tym czy ma się dom pasywny czy nie. jedni będą chcieć temperaturę w pokojach 24st i zużyją więcej a innym wystarczy 20st i zużyją mniej. może się okazać że ten kto w domu 1,5l ma 24st zużyje więcej niż ten co w domu 3l ma 20st więc zużycie nie może świadczyć o zapotrzebowaniu. tak samo jak z autem, są auta co mało palą ale gość który nim jeździ jak szalony płaci za paliwo więcej niż gość który jeździ gorszym samochodem ale dużo wolniej to wtedy będziecie chcieć to gorsze auto które ma mniejsze rachunki? ludzie opamiętajcie się i nie mylcie pojęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za kłótniami ale,,niechcem ale muszem"

 

,, możesz popisać z adamem o tym bo być może my jesteśmy na to na razie za głupi aby zrozumieć. ''

 

Nie wiem jak ty ale ja przeciwnie.

 

Kamil skup się.Ja nie o akumulatorze ciepła .Ja o fundamencie grzewczym . Zupełnie inne funkcje.

Kol. kszhu to się pierdzieli ale,że ty mylisz to czuję się zawiedzony.

 

ps. Z tą skromnością to przesadzasz.,, a do speca w tej dziedzinie to mi jeszcze daleko. to co pisze to są podstawy i nic więcej."

Twoje posty świadczą o fachowości , kol. kszhu przeciwnie.

 

maja inne funkcje ale podobne zasady działania i mają służyć do ogrzewania. w każdym przypadku trzeba je ogrzać aby oddały ciepło. tak jak wcześniej pisałem porozmawiaj o tym z adamem co on o tym myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje za to świadczą o kompletnym braku logiki oraz chęci czepiania się "kol. kszhu" bo co dyletantowi innego zostało jak argumentów brak?

 

 

 

To nie tak. Zapotrzebowanie, zawsze teoretyczne, liczy się dla temp. referencyjnych na zewnątrz i w mieszkaniu. I wtedy gdy przy takich temp. zużycie pokryje się z wyliczonym zapotrzebowaniem okaże się, że wszystko jest dobrze zrobione - OZC i wykonawstwo. Z tego co wiem, to nikomu nie zgadza się zużycie z teoretycznym zapotrzebowaniem w 100%.

 

 

 

Tylko po cholerę coś ogrzewać, wydawać kupę kasy na budowę, izolowanie tego itd. jak do domu trzeba dostarczyć tak czy inaczej tę samą energię?

Czy to będzie bezwładny fundament czy szybka farelka czy jeszcze coś innego to tak czy inaczej straty te same więc i zużycie te same (przy bezwładnym większe).

 

Kszhu dostrzegasz różnicę? Ty pienisz i bajtloczysz. Kamil doradza .

Z dwóch przodujących doradców od pasywności wolę kamila. Z powodów oczywistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Zapotrzebowanie, zawsze teoretyczne, liczy się dla temp. referencyjnych na zewnątrz i w mieszkaniu. I wtedy gdy przy takich temp. zużycie pokryje się z wyliczonym zapotrzebowaniem okaże się, że wszystko jest dobrze zrobione - OZC i wykonawstwo. Z tego co wiem, to nikomu nie zgadza się zużycie z teoretycznym zapotrzebowaniem w 100%.

 

nie zgadza się bo nie ma takich warunków bo zawsze są inne i nie da się wszystkiego przewidzieć. ale za to wszystkie domy jednakowo się przyjmuje i wtedy można sprawdzić który najlepiej się spisuje. jeżeli coś teoretycznie jest złe to praktycznie też takie będzie.

 

 

Tylko po cholerę coś ogrzewać, wydawać kupę kasy na budowę, izolowanie tego itd. jak do domu trzeba dostarczyć tak czy inaczej tę samą energię?

Czy to będzie bezwładny fundament czy szybka farelka czy jeszcze coś innego to tak czy inaczej straty te same więc i zużycie te same (przy bezwładnym większe).

 

dlatego właśnie o tym mówimy że to nie ma sensu. można dom pasywny porównać do balonu. każdy dobrze wie że po czasie schodzi z niego powietrze ale bardzo pomału i do dopompowania może posłużyć mała pompka (lub własne usta) bo trzeba wprowadzić od czasu do czasu trochę powietrza aby balon miał tę samą objętość. nie ma sensu używać wielkiej pompki bo trudniej nią będzie wpompować odpowiednią ilość powietrza. mniejszą łatwiej się to zrobi. można użyć kompresor z sterownikiem który co jakiś czas będzie automatycznie dopompowywał co jakiś czas lub na podstawie ciśnieniomierza. taką dużą pompką może być w domu pasywnym akumulacja, mniejsza pompką może być ogrzewanie nadmuchowe a kompresorem mogą być kable. każdy może sam wybrać co mu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa bodajze deklarowane do -25*

COP wtedy wysoki nie bedzie.....

 

Ale wedlug dynamicznego duo nie spada w porownaniu z +7*

 

Wnioski musisz sam wyciagnac ;)

 

Poczytam jak bede w domu, jak cos ciekawego bedzie, napisze. ;)

 

Osobiscie obstawialbym najtanszy P zaniast Jula... ale to ja :)

 

no tak....najlepiej kupic kanałówkę co misie polecają i mieć COP tak wysoki, że nic się nie opłaca ;)

 

serio to nawet Jula średnio mi się opłaca ale coś niedrogiego w kontekście ostatniej lekkiej zimy chętnie zainstaluję . jeśli pracuje do -7*C to kupuję,gwarancja jest na 2 lata a na sprężarkę 5. na Daikina czy Panasa nie wywalę 15k chociaż nie powiem też mi się Panasonic najbardziej podoba zwłaszcza ten 3kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...