Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Jesli Krzysiek rozgrzal grunt pod domem do podanych temperatur, a grzac zakonczyl wiosna czyli np. w kwietniu, to ma niezly bąbel ciepła utrzymujący sie juz ze 4 miesiace. :p
Udało się Krzyśkowi rozgrzać "nieograniczony odbiornik ciepła". Pewnie ma w domu elektrownię atomową. :) Może się nasz forumowy misiu puknie w końcu w głowę ze swoja teorią o "nieograniczonym odbiorniku ciepła".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego nie budować dobrze i tanio? Szczelny solidny termos sporo poniżej 20kWh/m2....[ATTACH=CONFIG]274553[/ATTACH]

 

raczej wątpię że to solidny i szczelny termos. niech sobie Pan wyobrazi że dom pracuje a tym bardziej jak wieje, po czasie zrobią się szczeliny miedzy szkieletem a styropianem. po drugie łączenie będzie robić pewnie mostek cieplny i z racji tez że drewno ma o wile gorsza lambdę od styro to będzie on mostkiem w domu. a przy okazji przy samym styropianie to nie ma ochrony przed dźwiękami więc za głośno nie można być bo ktoś może usłyszeć z zewnątrz. ale z drugiej strony nie interesowałem się domami typowo zużywającym poniżej 20kWh tylko domami pasywnymi więc nie wiem czy Pańskie pomysły są dobre jak na temat wątku czy nie ale jedno wiem na pewno że z domami pasywnymi nie ma to nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej wątpię że to solidny i szczelny termos. niech sobie Pan wyobrazi że dom pracuje a tym bardziej jak wieje, po czasie zrobią się szczeliny miedzy szkieletem a styropianem. po drugie łączenie będzie robić pewnie mostek cieplny i z racji tez że drewno ma o wile gorsza lambdę od styro to będzie on mostkiem w domu. a przy okazji przy samym styropianie to nie ma ochrony przed dźwiękami więc za głośno nie można być bo ktoś może usłyszeć z zewnątrz. ale z drugiej strony nie interesowałem się domami typowo zużywającym poniżej 20kWh tylko domami pasywnymi więc nie wiem czy Pańskie pomysły są dobre jak na temat wątku czy nie ale jedno wiem na pewno że z domami pasywnymi nie ma to nic wspólnego.
Wełna ze styropianem dobrze wygłuszają. Zużywa bez pomp ciepła i OZE poniżej 10kWh/m2 - i ja się cieszę, że nie jest pasywny,

Nic dziwnego, że durszlaki zużywające powyżej 30kWh nazywa Pan "domami" i do tego energooszczędnymi.

Przypomnę, że zupełnie podstawowa wiedza kończy się na 30kWh/m2 - dalej to zwykła ciemnota i naciąganie ludzi. Tylko bogaty nie izoluje domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna ze styropianem dobrze wygłuszają. Zużywa bez pomp ciepła i OZE poniżej 10kWh/m2 - i ja się cieszę, że nie jest pasywny,

Nic dziwnego, że durszlaki zużywające powyżej 30kWh nazywa Pan "domami" i do tego energooszczędnymi.

Przypomnę, że zupełnie podstawowa wiedza kończy się na 30kWh/m2 - dalej to zwykła ciemnota i naciąganie ludzi. Tylko bogaty nie izoluje domu.

 

z definicji dom energooszczędny ma mieć zapotrzebowanie 40-80kWh/m2, niskoenergetyczne 40kWh a pasywne 15kWh, czyli tak jak mówię zapotrzebowanie a Pan ciągle o zużyciu miesza.

domek który Pan prezentuje nie jest tani a na pewno nie tańszy od standardowego murowanego. szkielety robi się w fabryce a oni sobie to cenią. co z tego że szybko idzie, że drewno tańsze powinno być jak szkieleciak wychodzi podobnie jak domek murowany.

obecnie jak to Pan nazywa durszlaki są dopuszczane do budowy i budując go na styk jak przepisy mówią nigdy nie będą droższe od domów jak w temacie.

ale Pan ma swoje kredki i swój świat więc dalsza dyskusja z Panem nie ma sensu bo nic nie wnosi a tylko oszukuje ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kol. Krzysiek stale GRZEJE grunt stąd ma ona taką temp. To nie jest stała temp. i już niedługo zacznie spadać jak tylko temp. w domu się obniży. O żadnym ROZGRZANIU tu mówić nie można.

Poziom wiedzy który prezentujesz jest godny pożałowania ale czego to się nie wymyśli aby się tylko przyczepić, nie?

Grzeje grunt. No tak. W lecie... Pisałem już, ma pewnie w domu jakąś elektrownię atomową. Tyle tej energii pakuje w grunt, że mimo, że to nieograniczony odbiornik ciepła udało mu się ją rozgrzać. Inaczej być nie może. Po co jednak tak uparcie grzeje ten grunt tego nie wiadomo. Może lubi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzanym domem ogrzewa grunt pod nim bo słabo odizolowany.

Niektórym zrozumienie tej prostej zależności przynosi wyraźne trudności.

To są proste zależności niewątpliwie. Masz z ich zrozumieniem problem niewątpliwie. Pamiętaj, upór to podstawa. Nie daj się kolego! Może jakieś źródełko pod domem? Płyta fundamentowa oddaje ciepło nawet w upały? Popatrz ile masz oryginalnych pomysłów. Coś wymyślisz. Poruszasz ten temat równie żwawo jak misiu. Taka fajna para.

Nie wiem czemu jednak proponujesz Barthowi tylko 30 cm styro pod dom. Przecież to wyziębi mu chaupę! A jak będzie miał pecha i źródełko pod domem? 50 cm to minimum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum dowiedziałem się,że dobrze jest umieścić GWC pod domem by wychładzać grunt,a właściwie GWC to o kant,że należy się cieszyć jak pod koniec lata pod posadzką jest +11oC ,mimo że obok domu ok.20oC,no bo jest szansa ,że zimą będzie +3oC a może koło zera. Dowiedziałem się,że przez dach ucieka mi mniej ciepła niż przez posadzkę,mimo,że mam na koniec zimy pod posadzką +15oC . No i najważniejsze co się dowiedziałem to dublowanie instalacji i moc kabli 10-15kW/średni-mały domek.

Tak się zastanawiam czy to kabaret czy ktoś świadomie ze mnie wała robi.

 

ps. i ostatnia sensacja. Styropian dobrze wygłusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać, że temp. podąża za temp. pomieszczeń a efekt ten wzmacniany dodatkowo jest temp. zewn. Dobrze izolowany dom miałby minimalny wpływ na temp. gruntu więc gawędy o bąblach, akumulatorach itp. tylko między bajki włożyć.

 

Kszhu, skoro u Krzyska jest 19o a u ciebie 11 to jak wlozyc miedzy bajki gawede o bąblu? Toz ty masz bąbel zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu, skoro u Krzyska jest 19o a u ciebie 11 to jak wlozyc miedzy bajki gawede o bąblu? Toz ty masz bąbel zimna.
Nie ma bąbla zimna, tylko normalną temperaturę gruntu. Bąbel ciepła, czyli to co u Krzyśka to coś co wg misia i kszhu nie ma prawa istnieć, z racji bardzo dużej przewodności cieplnej gruntu, którą Brzęczkowski sobie wymyślił. Matolstwo i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie wiem czy TB twierdzi, że nie ma prawa ale ja tak nigdy i nigdzie nie twierdziłem.

Nienawiść tak ci zryła psychikę, że straciłeś kompletnie zdolność postrzegania i zacząłeś mieć zwidy?

 

a tu ?

 

Wyraźnie widać, że temp. podąża za temp. pomieszczeń a efekt ten wzmacniany dodatkowo jest temp. zewn. Dobrze izolowany dom miałby minimalny wpływ na temp. gruntu więc gawędy o bąblach, akumulatorach itp. tylko między bajki włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tego jeszcze nie wiesz, to żeby komuś próbować napluć, trzeba być kimś.

A zwykłego obszczywającego kundla przegania się bo przecież nie dyskutuje z nim.

Ale tego też pewnie nie rozumiesz.

Standard.

 

To kiego pysk otwierasz . Gdybyś jeszcze coś ciekawego miał do powiedzenia,to otwieraj ale ty albo zmyślasz albo innym wymyślasz. Większego warchoła na tym forum od ciebie nie czytałem . To już staje się chorobliwe.

 

ps. Bąbla pilnuj,bo nie daj Bóg podgrzeje się i tragedia gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zmieniam zdanie?

Gdzie twierdziłem, że w tempie ekspresowym?

"Zje" a w jakim tempie to zobaczysz po odczytach Krzyśka_BB porównując temp. pod nieogrzewanym garażem a ogrzewanym domem. Gdyby dom był idealnie odizolowany to nie wpływałby na grunt.

Dlatego o żadnym akumulatorze (bąblu) nie ma mowy, to jest po prostu stale podgrzewany grunt bo coś go grzeje i latem ze wzgl. na temp. otoczenia wolniej jest to rozpraszane. Dlaczego u mnie czy u j-j'a temp. wynosi mniej więcej tyle co stała gruntu? Nad czym tu się rozwodzić? Po cholerę normy, wymagania, ktoś się pomylił i teraz cały świat się izoluje zamiast grzać ziemię?

A rozumiesz dlaczego w zimie pod domem ma 15 st a w lecie 19? Masz choć blade pojęcie skąd bierze się ta różnica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozumiesz dlaczego w zimie pod domem ma 15 st a w lecie 19? Masz choć blade pojęcie skąd bierze się ta różnica?

 

W sposób nierozważny kol.kszhu dostarczył dowód na powolne rozprzestrzenianie się energii cieplnej ,nawet w wilgotnym gruncie. Skoro na koniec lata ma 11oC pod domem a obok jest +20oC , to nędzne 80cm (głębokość fundamentu) powoduje gradient 9oC.

A komu jak komu ale kszhu w podawane dane należy wierzyć.

Sam podkopał teorie błyskawicznego rozchodzenia ciepła w gruncie.

Oj przeczyta TB i reprymenda jak nic będzie.

Ale nic to. Domu jak w temacie,nawet w zarysie jak nie było tak nie ma. Z ziemi nawet nie wyszliśmy ale za to obelg wyzwisk i pomówień w pip.

W takim razie nieśmiało spytam.Skoro grunt przewodzi tak wolno to co stoi na przeszkodzie aby go ciepłem odpadowym kolektorów w lecie podgrzewać ?

Mówią,że jak pod domem 15oC to mniejsze straty do gruntu jak by było +5oC zimą. Tylko czy ci co tak mówią to mają rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz to pisalem. Jak czegoś nie zrozumiałeś to wskaż to po tym jak odpowiesz na moje pytania, które zacytowałeś nie wiadomo po co jak je omijasz.
Zaprzeczasz temu, ze grunt pod domem podgrzany, czy to przez straty ciepła, czy to przez strefy brzegowe w lecie, jak u Krzyśka utrzymuje tę temperaturę. Wg Brzęczkowskiego to niemożliwe, bo przy tak dużej przewodności cieplnej powinien błyskawicznie się wychłodzić. Przykład Krzyśka zaprzecza temu wprost. Nie ma sensu izolowanie od gruntu ponad normy. Trzeba izolować od strat przez strefy brzegowe, bo to jest krytyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zaprzeczam, zobaczysz jak ta temp. do końca roku spadnie pomimo tego, że w domu niżej niż te 20stC raczej nie bedzie.

Spadnie do kilkunastu st i to tylko dlatego, że Krzysiek o strefy brzegowe specjalnie nie zadbał. To może jednak przyznasz, że izolacja 40 cm czy też U < 0,08 to już jest hardcore. Może też przyznasz, że dom do 30kW/m2/rok może powstać przy izolacji 20cm czyli U jakieś 0,15? Wbrew temu co twierdzi nawiedzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...