Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

M.in. lepszy EPS na ścianach, lepsze ocieplenie stropu, lepsze U okien.

 

 

 

A skąd ja mam wiedzieć o czym ty myślisz jak ty nawet nie wiesz o czym się pisze?

Reszty bzdur nie warto nawet komentować.

 

 

 

Wiem, że można ale czy powinienem to nie wiem jeśli mi szkoda "wyrzucać w błoto" kilkadziesiąt zł za papierek z alledrogo.

Co mi to ma dać poza stratą wartości średniej polskiej wódki?;)

 

nie bez powodu się mówi ze im człowiek bogatszy tym bardziej skąpy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiem, że można ale czy powinienem to nie wiem jeśli mi szkoda "wyrzucać w błoto" kilkadziesiąt zł za papierek z alledrogo.

Co mi to ma dać poza stratą wartości średniej polskiej wódki?;)

 

Nie wiedziałem ze opierasz sie na obliczeniach z alledrogo, ale tak faktycznie to nie rozumiem, skoro masz dokładne i rzetelne ozc przed budową, a chcesz korekte na obliczeniach z alledrogo, dziwne. Naprawdę nigdy bym Ciebie nie posądzał o zlecanie ozc na alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wyraźnie widać, że temp. podąża za temp. pomieszczeń a efekt ten wzmacniany dodatkowo jest temp. zewn.

 

a jeszcze do niedawna podążała podobno za średnią temp. czegoś tam (to taka bzdura że nie pamiętam czego :bash:), a teraz jednak nie :lol2:

 

czego to się ludzie nie imają aby tylko ""moje było najmojsze i jeszcze do tego to "moje na wierzchu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zlecałem, mam przyjaciółkę audytorkę więc nic nie wydałem a ona też się nie przykładała bo i po co?

Ale nie widzę nic w złego w OZC z alle. Wyjaśnij po co wydawać na to jakieś niebotyczne pieniądze?

 

EDIT: http://allegro.pl/najtansze-swiadectwo-energetyczne-i4474500132.html - za to nawet nie ma dobrej flaszki; to pokazuje realną wartość tych świadectw

Ja w tym linku nie widzę oferty wykonania ozc, dziwne ze Ty widzisz. Dziwne ze zlecasz wykonanie ozc(?) audytorce wiedząc ze będzie ono byle jak wykonane. Po co komu takie obliczenia skoro nie mozna z nich korzystać, po co jezeli nie mozna ich w dowolnej chwili skorygować?

Faktycznie nie rozróżniasz obliczen ozc od swiadectw? przeciez to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Reszty bzdur nie warto nawet komentować."

 

No faktycznie. Dla ciebie jest bzdura bo nie pojmujesz skali i potencjału.

Spytaj się kogo . Podlanie ogrodu 500m2 wodą w ilości 1mm/m2 to 0,5m3. 1mm opadu to zwilży ledwo liście i źdźbła trawy. A to jest wywalenie w błoto 6kWh. No ale można mieć kanałówkę z instalacjami,wszystko za darmo i pieprzyć o domach energooszczędnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z definicji dom energooszczędny ma mieć zapotrzebowanie 40-80kWh/m2, niskoenergetyczne 40kWh a pasywne 15kWh, czyli tak jak mówię zapotrzebowanie a Pan ciągle o zużyciu miesza.

domek który Pan prezentuje nie jest tani a na pewno nie tańszy od standardowego murowanego. szkielety robi się w fabryce a oni sobie to cenią. co z tego że szybko idzie, że drewno tańsze powinno być jak szkieleciak wychodzi podobnie jak domek murowany.

obecnie jak to Pan nazywa durszlaki są dopuszczane do budowy i budując go na styk jak przepisy mówią nigdy nie będą droższe od domów jak w temacie.

ale Pan ma swoje kredki i swój świat więc dalsza dyskusja z Panem nie ma sensu bo nic nie wnosi a tylko oszukuje ludzi.

Zupełnie nie interesuje mnie zapotrzebowanie, tylko końcowy efekt czyli zużycie. Domy zużywające poniżej 15kWh /m2 powstawały znacznie wcześniej niż NF15, który został wymyślony, by domy izolowane przestały powstawać, to przecież pomysł monopolisty w sprzedaży energii.

A cena - to łatwo poznać czy dom jest tańszy. Porównanie dwóch kwot nie jest trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli cały czas świadectwo i jego sens a raczej brak.

OZC to już w tym momencie dla mnie dawno historia.

Co więc złego w tych świadectwach z alle?

 

Jezeli ktos pisze ozc to mam na mysli ozc, dla mnie ozc i swiadectwo to dwie rózne rzeczy. Dlatego tez jezeli ktos zmieni załozenia w trakcie budowy to powinien to skorygować jezeli chce prawidłowo dobrac system grzewczy budynku, ma to sens którego Ty nie widzisz. Jezeli piszac ozc myslisz o swiadectwie to dla mnie jest to rozmowa głuchego ze slepym.

Czy widzę cos złego w swiadectwach za 30 zł? nie nie widzę czego wyraz dałem w wielu moich wypowiedziach na temat swiadectw. Swiadectwa nie dają uzytkownikowi zupełnie nic, w odroznieniu od ozc wykonanego w trakcie projektowania budynku, korygowanego w trakcie budowy.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj raz jeszcze co pisałem wcześniej a może zrozumiesz, 4 argumenty.

 

Taki cytacik dla ciebie ,,Za każdym razem musisz dostarczyć trawnikowi nie mniej niż 10 mm opadu wody (1 m3 na każde 100 m2/1 ar - najprościej, sprawdź podczas podlewania na swoim liczniku do wody czy wylałeś odpowiednią ilość). Jeżeli trawnik rośnie na lekkiej lub piaszczystej glebie musi otrzymać minimum 15 mm opadu przy każdym podlewaniu. Jeżeli na trawniku występuje warstwa filcu - strzechy, należy zwiększyć ilość ilość opadu nawet do 20 mm jednorazowo lub/i natychmiast wykonać Aerację i Wertykulację Trawnika . Sprawdź wilgotność próbująć wbić w darń np. śrubokręt. Jeżeli wbiłeś bez problemu do 10 - 15 cm, to znaczy że ma wystarczającą wilgotność - jeżeli nie, natychmiast podlej mocno trawnik - wg. zaleceń opisanych w

tym tekście!"

 

To tak a pro po potencjału i skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzanie gruntu pod domem aby były mniejsze straty przy ogrzewaniu byłoby ciekawe ale nie zda egzaminu i nie będzie mieć sensu ekonomicznego.
Niestety jest to powszechne zjawisko w drogim budownictwie. Izolacja od gruntu zaczyna się od 30 cm. Bogaci ludzie dają mniej. Lubią wydawać na kotłownie itp. W ścianie może być nawet 10 cm w dachu 20cm i już zejdziemy poniżej 30kWh/m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz Pan, uuuuhhhh....ale to normalne na zielu ;)
To sprawdzone . Podstawą dobrego ubioru są buty. Przez 25 lat ogrzewania domów prądem łatwo wysnuć wnioski. Stąd też taka walka sprzedawcy nośników p nieizolowanie się od gruntu, bo to decyduje i nigdy się tam nie dołoży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zapytam jeszcze raz - jak liczycie straty do gruntu?

Gdy:

-Delta te rośnie wraz z grubością izolacji.

-Temperatura gruntu maleje pod domem w kierunku odśrodkowym a temperatura płyty jest constans.

-Spadek temperatury gruntu pod środka ku fundamentom zależy od lambdy gruntu, która waha się od 0.4 do 4W/m2xK oraz temperatury gruntu poza obrębem domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno Panie Tomaszu na roztrząsywanie. Przecież tego się nie liczy .Kszhu udowodnił ,że grunt przenosi energię baaaardzo wolno. Ma na koniec lata +11oC a obok fundamentu +20oC .

A jak chce się pan w liczenie pobawić to podstawą jest lambda izolacji i gradient. Więcej ile może,izolacja nie puści.A może więcej jak gradient większy.Przy mniejszym,mniej może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tego się nie liczy
Wiem Szanowny Panie! Tego się nie da policzyć. Tak to nawet określa PN 13370 . To można szacować.

Poza tym, styropiany tracą swoje wławości pod wpływem czasu, obciążenia i wody, dlatego zaleca się 0.08 i 0.07W/m2xK od gruntu. http://www.sundolitt.no/upload_images/80BFB382A3BD43B1BCC31493D25FCC27.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to powszechne zjawisko w drogim budownictwie. Izolacja od gruntu zaczyna się od 30 cm. Bogaci ludzie dają mniej. Lubią wydawać na kotłownie itp. W ścianie może być nawet 10 cm w dachu 20cm i już zejdziemy poniżej 30kWh/m2.
Temu coraz gorzej. No i co ty kszhu na to? Pewnie napiszesz, że twój guru uogólnia?

 

Rozumiem już skąd ta obrona kszhu 100W/m2 kabla. Projektowany dom pasywny wcale nie musi wyjść pasywny. Może się zdarzyć, że zużycie będzie większe od projektowanego. Zdaje się taka jest teza obrońcy 100W/m2 i dodatkowo PC kanałowej. Mniej więcej zgadza się to z tym co pisałem wcześniej. Dom "izolowany" to dom pasywny w którym, wskutek błędów projektowych i wykonawczych moc instalacji grzewczej musi odpowiadać chwilowemu zapotrzebowaniu a te jest większe niż graniczne dla pasywnych 10w/m2. Dom "izolowany" to babol po prostu. Można takiego babola nie popełnić ale to zdaje się, naszemu dzielnemu obrońcy do głowy nie przychodzi.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ty te bzdury wymyślasz? Raz miałeś dowody na ekspresowe rozpraszanie, teraz masz na bardzo wolne. Zdecyduj się kiedyś na coś zamiast mleć ozorem na prawo i lewo.
Dlaczego, Szanowny Pan tak "atakuje" nydara. Szanowny nydar ma 100% racji, że grunt może rozpraszać ciepło wolno, bardzo wolno a nawet wcale. Ma też 100% racji, że może rozpraszać szybko i bardzo szybko. Może też przyjmować ciepło z gruntu poza obrysem domu. To zależy zapewne od temperatury gruntu otaczającego grunt pod domem i lambdy gruntu pod domem. Temperaturę można prześledzić, są dane. Gorzej z lambdą, zmienia się od 0.4W/m2xK do 4W/m2xK .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Barth3z'a żadna opaska nie wiele da bo i tak będzie "rozcięta" wychładzającym fundamentem.

 

Fakt, że fundament bedzie "rozcinał" izolację podłogi i opaskę. Ale na ścianie fundamentowej będzie bloczek komórkowy, który jest "ciepłym materiałem". Do tego, od strony zewnętrznej będzie 60mm wełny, więc nie będzie to wychładzanie fundamentu i zastosowanie opaski na pewno będzie znacząco "odczuwalne".

 

skąd ta brednia?

 

Rozdzielacz przy podłodze, a pętle nawet 2,5metra wyżej. Jak odpowietrzyć taką instalację ?

 

Miałem na myśli cały czas świadectwo i jego sens a raczej brak.

OZC to już w tym momencie dla mnie dawno historia.

Co więc złego w tych świadectwach z alle?

 

Ja swojego świadectwa nawet na oczy nie widziałem :) Nawet mając te świadectwo i tak zleciłbym obliczenia asoltowi. Moim zdaniem OZC jest ważne przed budową, żeby wiedzieć na co się szykować i co ewentualnie poprawić.

 

Taki cytacik dla ciebie ,,Za każdym razem musisz dostarczyć trawnikowi nie mniej niż 10 mm opadu wody (1 m3 na każde 100 m2/1 ar - najprościej, sprawdź podczas podlewania na swoim liczniku do wody czy wylałeś odpowiednią ilość).

 

Podstaw koszty elementów tego sytemu, wraz ze sterowaniem, sposobem poprowadzenia instalacji i jej ewentualnym zamaskowaniem. Ile to wszystko będzie kosztować ?

 

No tak kilkaset kWh /m-c kopnąć w doope bo kszhu nie kuma.

 

Wydaje mi się, że kuma. Chodzi właśnie o ekonomiczne podejście do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...