Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

A jak kwitować twój bełkot. Jedyne co ci wychodzi to wyzwiska pod adresem każdego kto ma inne zdanie. Musisz dowartościowywać się tutaj? Od tego jest psycholog.

 

Chcesz być merytoryczny i dyskutować na argumenty, to wypunktuj. W czym fundament grzewczy ,dla domu pasywnego jest złym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety jest to powszechne zjawisko w drogim budownictwie. Izolacja od gruntu zaczyna się od 30 cm. Bogaci ludzie dają mniej. Lubią wydawać na kotłownie itp. W ścianie może być nawet 10 cm w dachu 20cm i już zejdziemy poniżej 30kWh/m2.

 

Pan chrzani takie głupoty że głowa boli.

jeżeli dla Pana nie ma znaczenie zapotrzebowanie to niech Pan odpowie na to na co kszhu nic konkretnego nie napisał

pomyśl sam, masz dwa domy identyczne, utrzymujesz w nich te samą temperaturę, żyją w nich rodziny 2+2 i tak samo użytkują dom, mają te same warunki ale jeden dom ma zapotrzebowanie 15kWh/m2 a drugi 40kWh/m2 to powiedz mi który będzie miał mniejsze zużycie energii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No twoje wpisy to po prostu są kwintesencją konkretów. Szkoda, że ich nigdy nikt nie widział.

 

 

 

Co tych chcesz wypunktowywać jak nawet tego nie opisałeś?!?

Idź do podstawówki jeszcze raz (albo pierwszy raz jak jeszcze nie byłeś) i zacznij od czytania ze zrozumieniem. Dziesiątki, setki, tysiące razy, może coś z tego wyjdzie.

Potem jak coś wymyślisz to podaj jakieś dane, konkrety, argumenty, jakąś koncepcję, projekt, może działające przykłady bo swojego i tak nie zrobisz.

Barth3z pytał o szczegóły ale dał sobie spokój ty dalej tylko bełkoczesz, że największą zaletą tego czegoś jest to, że kosztować może niby 1.500zł.

 

Po kiego próbuję z tobą normalnie rozmawiać skoro nie da się.ŻAŁOSNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś odp.: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217864-Tanie-i-komfortowe-domy-zu%C5%BCywajace-od-0-do-20kWh-m2-rocznie&p=6578003&viewfull=1#post6578003

 

Co chcesz konkretnego? Na papierku 15<40 więc dom 15 jest lepszy na papierku.

W rzeczywistości, przynajmniej dla mnie, lepszy jest ten, który będzie miał mniejsze zużycie.

 

dalej nic konkretnego. ciekawe skąd będziesz wiedział jaki dom będzie miał jakie zużycie. ja też tego nie wiem i nikt nie wie, pytałem tylko jak będziesz miał dwa domy użytkowane tak samo a jeden będzie według normy NF15 a drugi NF40 to który będzie miał mniejsze zużycie. co innego jak są różne domy ale takie same (tylko czysto hipotetycznie) to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbuj, nie masz szans, zacznij od podstawówki.

A teraz opisz te swoje cudo, nie dla mnie, mnie to nie obchodzi, możesz odpowiedzieć na pytania Barth3z'a czy też z nim nie potrafisz rozmawiać?

 

Biedaku .Moja niechęć do ciebie przeradza się w coś w rodzaju współczucia. Barth nie potrzebuje takiego adwokata jak ty. Jest duży i sam potrafi zadać pytanie ,o ile moja odpowiedź była niepełna.

ps. Zaczynam się gubić. ty jesteś adwokat, prokurator, czy zwykły frustrat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nic konkretnego. ciekawe skąd będziesz wiedział jaki dom będzie miał jakie zużycie. ja też tego nie wiem i nikt nie wie, pytałem tylko jak będziesz miał dwa domy użytkowane tak samo a jeden będzie według normy NF15 a drugi NF40 to który będzie miał mniejsze zużycie. co innego jak są różne domy ale takie same (tylko czysto hipotetycznie) to już inna sprawa.

NF15 ma zużycie 70kWh/m2 więc żadna rewelacja.

Budownictwo kończy się na 30kWh/m2 powyżej to brak podstawowej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd:

 

 

 

Jeśli jednak będą nigdy nie używane - nowe do sprzedaży - to pewnie lepiej będzie kupić ten lepszy na papierze. Chociaż tak naprawdę to kupowanie nowego domu, zwłaszcza energo lub pas to jak kupowanie kota w worku.

 

logiczne jest że to się dowiesz użytkując ale nie o to pytałem twierdząc że konkretnie nie odpowiedziałeś. ale spróbuję ostatni raz powtórzyć i wytłumaczyć.

rozpatrujemy domy identyczne, z takim samym wnętrzem, jeden jest zrobiony z wytycznym NF15 a drugi NF40. wszystko mamy potwierdzone obliczeniami OZC i testem szczelności i kamerami termowizyjnymi. krótko mówiąc domy faktycznie wyszły takie jak zakładał program. więc w tych domach mieszkają rodziny 2+2. w każdym z nich temperatura jest 22st a w łazience 24st. każda rodzina użytkuje go w ten sam sposób i dosłownie nawet w tym samym momencie używają prysznic i zużywają tyle samo wody, nawet obiady jedzą takie same (nie ważne że takich sytuacji nie ma), to który dom zużyje więcej energii na ogrzewanie? bo ja uważam że skoro ma być identycznie to zużycie będzie miał mniejsze ten domek który będzie miał mniejsze zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedzieć że NF15 to durszlaki. gdyby głupota umiała fruwać to musiałby Pan zamknąć wszystkie okna i drzwi.
Wiadomo już, że misiu to bęcwał. Bęcwał który próbuje się promować jak może. Te "szanowny panie" i podobne mają zastąpić wiedzę i doświadczenie. Są jednostki o słabym umyśle które dają się zauroczyć takiemu prymitywowi, co go podbudowuje. Na szczęście to wyjątki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już, że misiu to bęcwał. Bęcwał który próbuje się promować jak może. Te "szanowny panie" i podobne mają zastąpić wiedzę i doświadczenie. Są jednostki o słabym umyśle które dają się zauroczyć takiemu prymitywowi, co go podbudowuje. Na szczęście to wyjątki.

 

nie pisałem że jest bęcwałem czy głupi bo to byłaby obraza a nie o to chodzi aby się obrażać. to że ktoś pierdoli głupoty nie oznacza że jest głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dopowiedzieć o co chodzi bo widać dla napastliwców pożywka idealna, po co mają o cokolwiek pytać lub wyjaśniać jak lepiej się popisywać i wyżywać.

 

Dla NF15 tak to jest:

- wskaźnik zapotrzebowania na energię użytkową do ogrzewania: EU ≤ 15kWh/m2rok,

- wskaźnik zapotrzebowania na energię pierwotną do ogrzewania, przygotowania ciepłej wody użytkowej, klimatyzacji, pracy urządzeń pomocniczych, oświetlenia, sprzętów AGD i RTV oraz innych elementów wyposażenia budynku zużywających energię EP ≤ 120 kWh/m2rok.

 

Powiedz,co ma wspólnego twoja ,tym razem,merytoryczna wypowiedź z tekstem TB,,NF15 ma zużycie 70kWh/m2....." Co to jest to 70kWh/m2? I co ty dopowiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyszły zgodne z projektem to oznacza, że zapotrzebowanie jest potwierdzone zużyciem.

 

 

 

Czyli w w.w. potwierdzonym wypadku tak.

Ale jak widzisz, potrzebujesz potwierdzenia, czyli realnego zużycia.

 

potrzebuje wiedzieć przed budową co mam zrobić aby osiągnąć zamierzały cel. w co mam mierzyć. jeżeli na papierze się czegoś nie da to w rzeczywistości też to nie będzie realne. domek o zapotrzebowaniu 15 zawsze zużyje mniej niż domek o zapotrzebowaniu 40. jeżeli by tak nie było to by nie było o tym dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie więc po to robi się OZC.

Ale jak komuś innemu wyjdą dla innego domu gorsze wyniki OZC ale wybuduje idealnie z projektem a nie jak ten pierwszy z "lepszym" OZC co wpuścił na budowę fachofcuf jak u nydara co to nawet w grubości EPS się pomylili, to realne zużycie nie pokryje się z zapotrzebowaniem.

Dlatego osobiście wolę bazować na zużyciu a zapotrzebowanie na papierku to raczej jako ciekawostka.

 

bo ono się raczej nigdy nie pokryje. ale będę wiedział że jak wyjdzie domek 15kWh to będę miał mniejsze zużycie niż jak mi wyjdzie domek 30kWh. o to mi tylko chodzi. jeżeli Twoim zamiarem jest mieć w domku 22st to zawsze zużycie będzie mniejsze w domu o jak najniższym ZAPOTRZEBOWANIU. dlatego warto je znać aby wiedzieć co się buduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie więc po to robi się OZC.

Ale jak komuś innemu wyjdą dla innego domu gorsze wyniki OZC ale wybuduje idealnie z projektem a nie jak ten pierwszy z "lepszym" OZC co wpuścił na budowę fachofcuf jak u nydara co to nawet w grubości EPS się pomylili, to realne zużycie nie pokryje się z zapotrzebowaniem.

Dlatego osobiście wolę bazować na zużyciu a zapotrzebowanie na papierku to raczej jako ciekawostka.

 

Tylko jak bazowac na zuzyciu w przypadku:

a) projektu,

b) domu w trakcie budowy,

c) domu wybudowanego, a niezamieszkałego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie nie ma sensu bo przecież to cię przerasta.

 

Nie wiem w takim razie,kto ma rację uczeń czy mistrz. Mistrz twierdzi ,że 70kWh/m2 a uczeń 120kWh/m2. Stawiam na ucznia,bo tak w piśmie jest ,że 120kWh/m2.Może panowie na priwa wymienią myśli i ustalą wspólne stanowisko. To będzie takie wasze . A oficjalne 120,olejmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazynowałeś i co z tego wyszło? Jedno wielkie nic z tego co pisałeś z Adamem na innym forum.

Tak zgadza się, tylko jak ja to budowałem to byłem pierwszy w Polsce jak to robiłem a Ty jeszcze wtedy do góry sikałeś.

Teraz co prawda nie jestem w stanie tego poprawić u siebie ale wiem jak to zrobić poprawnie i wiele osób przestrzegłem by zbyt pochopnie nie podchodzili do tematu.

Po takim czasie prób i błędów to jestem mądrala w temacie akumulatorów gruntowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...