Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale chcesz stalową belkę mającą wzmocnić konstrukcję zastąpić kruchymi kawałkami szkła piankowego???

tak:). ale nie do końca: na bloczkach ma być blacha stalowa. A w zwykłych oknach balkonowych bloczki mają siedzieć w kątowniku stalowym. Myślisz, że to padnie? mam taki detal w projekcie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie myślałem, że na takim forum mnie to spotka... ręce opadają.

 

albo - spójnik, możliwe znaczenia:

 

(1.1) …łączący dwa zdania równorzędne, oraz dwie części zdania, wskazujący, że jedna i tylko jedna z dwóch części jest prawdziwa

(1.2) …łączący dwa zdania równorzędne, oraz dwie części zdania, wskazujący, że przynajmniej jedna część jest prawdziwa

czyli

 

Jak właśnie pokazał Barth3z albo ze słupkiem murowanym.

 

I. można zrobić tak jak pokazał B.,

albo

II. można zrobić ze słupkiem murowanym.

 

mea culpa.

 

Tą tyradą potwierdzasz ze masz syndrom oblężonej twierdzy. Wyluzuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom to moja twierdza. W twierdzy tej jem i pierdzę;)

 

A tak na poważnie to osłabia mnie tylko nieustanne czepialstwo jak to powyżej małpeczki zamiast napisania chociaż jednego sensownego posta raz na miesiąc. Dno.

 

A dziekuje koledze za komplement. Specjalista od wszystkiego co to nie slyszal o "automacie" do PSK i teraz cierpi otwierajac drzwi na taras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże okna sa super i robią olbrzymie wrażenie ale też sporo kosztuje. jak się będzie mieć na to kasę to robić a jak chce się oszczędniej zbudować dom pasywny to maksymalny otwór w murze to 2.3m na okno z drzwiami i fixem. przy większej powierzchni szkła trzeba dawać grubsze więc droższe. warto sobie dobrze przeliczyć no chyba że bez dużych okien nie wyobrażasz sobie domu to wtedy inna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak zacząłeś, potem zmieniłeś zdanie.

 

w stopce sobie napisałeś 17kWh i pisałem że w to nie wierzę ale nie wiedziałem że chodzi Ci o zużycie a nie zapotrzebowanie a jak się zorientowałem o czym piszesz to stało się oczywiste że mieścisz się w temacie wątku.

 

 

Widocznie trudno jest to zrozumieć jeśli dom o zużyciu ~17 nazywasz 2,5-3l. Dla mnie dom zużywający ok 20 będzie domem zawsze 2l a jak chcesz papier to mogę mieć podpisany przez audytora nawet i pasywny.

 

określanie domu jako 3l oznacza że ma zapotrzebowanie na ciepło do ogrzania 1m2 30kWh a nie zużycia. zużycie zależy od zbyt wielu rzeczy aby było głównym wyznacznikiem domu. tego się tak nie robi i nie da zrobić bez zbudowania i testowania przez 5lat i zrobieniu jakiejś średniej. wyznacznikiem jest i będzie zawsze zapotrzebowanie. ze swoim zużyciem możesz się odnosić tylko do tematu wątku i z tym związanymi pytaniami. jak ktoś zapyta o dom typowo pasywny to jak będziesz się chwalił że taki masz to będziesz zwykłym oszustem i naciągaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o symulację na tej stronie: http://ziemianarozdrozu.pl/apps/HeatMaster/Heatmaster.html#HeatMaster

Wpisałem dane swojej chałupy i bawiłem się stratami dla temp. zewn. -18oC i wewn. 22oC

 

fajny programik. do OZC go nie można traktować ale można posprawdzać sobie różne warianty. pierwszą analizę jaka można sobie sprawdzić to dla tych samych parametrów jak wychodzi parterówka z domem piętrowym. z tego co patrzyłem to wyjdzie gorszy domek mimo tych samych współczynnikach U. więc jak normy przykładowo w NF15 są dla domków piętrowych to aby mieć przy parterówce takie samo zapotrzebowanie na ciepło to trzeba dać więcej izolacji.

ale pewnie ten program oszukuje bo pokazuje że przez dach więcej ucieka przy tej samej warstwie ocieplenia niż przez podłogę. TB jak zobaczy i przetestuje to pewnie od razu usunie i powie że to program pisany przez ciepłowników i wrogów izolacji i nie można się nim opierać. dziwne tylko że tb piszę że 30cm grunt, 20cm ściany i 10cm dach daje dom pasywny a domy z NF15 nazywa że zużywają 70kWh/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w stopce sobie napisałeś 17kWh i pisałem że w to nie wierzę ale nie wiedziałem że chodzi Ci o zużycie a nie zapotrzebowanie a jak się zorientowałem o czym piszesz to stało się oczywiste że mieścisz się w temacie wątku.

 

 

 

 

określanie domu jako 3l oznacza że ma zapotrzebowanie na ciepło do ogrzania 1m2 30kWh a nie zużycia. zużycie zależy od zbyt wielu rzeczy aby było głównym wyznacznikiem domu. tego się tak nie robi i nie da zrobić bez zbudowania i testowania przez 5lat i zrobieniu jakiejś średniej. wyznacznikiem jest i będzie zawsze zapotrzebowanie. ze swoim zużyciem możesz się odnosić tylko do tematu wątku i z tym związanymi pytaniami. jak ktoś zapyta o dom typowo pasywny to jak będziesz się chwalił że taki masz to będziesz zwykłym oszustem i naciągaczem.

 

kamil ale Ty pi......z głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określanie domu jako 3l oznacza że ma zapotrzebowanie na ciepło do ogrzania 1m2 30kWh a nie zużycia. zużycie zależy od zbyt wielu rzeczy aby było głównym wyznacznikiem domu. tego się tak nie robi i nie da zrobić bez zbudowania i testowania przez 5lat i zrobieniu jakiejś średniej. wyznacznikiem jest i będzie zawsze zapotrzebowanie ze swoim zużyciem możesz się odnosić tylko do tematu wątku i z tym związanymi pytaniami. jak ktoś zapyta o dom typowo pasywny to jak będziesz się chwalił że taki masz to będziesz zwykłym oszustem i naciągaczem.

Coś ty się czepił tego zapotrzebowania jak rzep psiego ogona.Kup projekt w którym zapotrzebowanie będzie 5W/m2,przyjdą "flachowcy" i zrobią ci z 5W/m2 zapotrzebowania 45W/m2 zużycia,za to będziesz spał spokojnie bo na papierze masz 5W/m2.Mnie interesuje ZUŻYCIE,a to co na papierze zwisa i powiewa.Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Pan powtarza po kimś takie sprawy.

Budownictwo jednorodzinne kończy się na 30kWh/m2 - dalej to ciemnota i drogie budowanie, Niech Pan da 30 cm styro od gruntu 10 w ścianę i 20 w dach i już ma Pan 30kWh przy ogrzewaniu niecentralnym i reku.

Pisanie, ze większe są straty dachem niż do gruntu przy identycznej izolacji - to zwykłe oszustwo!!!

 

Nie myliłem się, jeden jak i drugi pi.....li głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty się czepił tego zapotrzebowania jak rzep psiego ogona.Kup projekt w którym zapotrzebowanie będzie 5W/m2,przyjdą "flachowcy" i zrobią ci z 5W/m2 zapotrzebowania 45W/m2 zużycia,za to będziesz spał spokojnie bo na papierze masz 5W/m2.Mnie interesuje ZUŻYCIE,a to co na papierze zwisa i powiewa.Amen

 

ale jesteś kurde przyziemny. jak tak na to patrzeć to po jakiego hu..a robić w domu OZC? a jak według obliczeń ma być 50kWh a ci niby fachowcy spieprzą i wyjdzie dwa razy gorszy to składasz reklamację i tyle. faktycznie zajebisty masz sposób.

wbijcie sobie do tych pustych głów że jak projektuje się dom 1,5l lub jaki kolwiek inny i według obliczeń uwzględniając mostki cieplne więc zarazem też jakieś błędy wykonawcze wychodzi żądane zapotrzebowanie to takie ma być po budowie. jak takie nie jest to się mówi że nie ma kasy za spier...ą robotę i tyle. umawiasz się z wykonawcą na dany projekt i tak ma to wykonać. jak z góry skazujesz coś na porażkę to po cholerę w to brnąć. nawet jak zrobisz sobie domek o zapotrzebowaniu 30kWh i taki ud się zrobić to nie znaczy że ogólnego zapotrzebowania nie będzie miał mniejszego niż projektowy. wystarczy że sezon grzewczy będzie taki jak ostatniej zimy i może wyjść zużycie takie jak ma kszhu ale to nie znaczy że ma dom pasywny do cholery jednej. kurde nawet małpa by to zrozumiała a niby w XXIw w naszym kraju to dużo jest inteligentnych ludzi i coraz lepiej wykształconych.

ciekawe czy zbudujesz dom jak ktoś Ci powie że będzie miał zużycie 10kWh/m2 ale nie przedstawi Ci na to dowodów bo najpierw będziesz musiał zbudować domek i sam się przekonasz. PROSZĘ I NATO ODPOWIEDZIEĆ: ZARYZYKUJESZ NA SŁOWO HONORU? a jak nie wyjdzie to co? takie durne gadanie w głowie się nie mieści.

oczywistą sprawą że najważniejsze jest to za co się płaci czyli zużycie ale ono nie określa klasy energetycznej budynku i to trzeba zrozumieć.

zawsze można zrobić eksperyment taki że przez jeden dzień lub miesięcy sprawdza się zużycie, notuje ilość słonecznych godzin, temperatury w ciągu dnia co przykładowo 1 godzinę lub jakimś miernikiem cyfrowym co na bieżąco sprawdza, i to jeszcze w wielu miejscach budynku i pod budynkiem, nawet wiatry zmierzyć i co tam jeszcze się da i to podstawić do obliczeń i sprawdzić jaki będzie wynik i jak się ma do stanu faktycznego. wtedy będziemy mieć porównanie. ale z drugiej strony taka aparatura tania nie będzie więc przeciętny człek tego nie będzie robić. ale może ktoś się znajdzie co tak zrobi no chyba że już to było sprawdzane dokładnie i ktoś wie jakie były wyniki to będę wdzięczny za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesteś kurde przyziemny. jak tak na to patrzeć to po jakiego hu..a robić w domu OZC? a jak według obliczeń ma być 50kWh a ci niby fachowcy spieprzą i wyjdzie dwa razy gorszy to składasz reklamację i tyle. faktycznie zajebisty masz sposób.

wbijcie sobie do tych pustych głów że jak projektuje się dom 1,5l lub jaki kolwiek inny i według obliczeń uwzględniając mostki cieplne więc zarazem też jakieś błędy wykonawcze wychodzi żądane zapotrzebowanie to takie ma być po budowie. jak takie nie jest to się mówi że nie ma kasy za spier...ą robotę i tyle. umawiasz się z wykonawcą na dany projekt i tak ma to wykonać. jak z góry skazujesz coś na porażkę to po cholerę w to brnąć. nawet jak zrobisz sobie domek o zapotrzebowaniu 30kWh i taki ud się zrobić to nie znaczy że ogólnego zapotrzebowania nie będzie miał mniejszego niż projektowy. wystarczy że sezon grzewczy będzie taki jak ostatniej zimy i może wyjść zużycie takie jak ma kszhu ale to nie znaczy że ma dom pasywny do cholery jednej. kurde nawet małpa by to zrozumiała a niby w XXIw w naszym kraju to dużo jest inteligentnych ludzi i coraz lepiej wykształconych.

ciekawe czy zbudujesz dom jak ktoś Ci powie że będzie miał zużycie 10kWh/m2 ale nie przedstawi Ci na to dowodów bo najpierw będziesz musiał zbudować domek i sam się przekonasz. PROSZĘ I NATO ODPOWIEDZIEĆ: ZARYZYKUJESZ NA SŁOWO HONORU? a jak nie wyjdzie to co? takie durne gadanie w głowie się nie mieści.

oczywistą sprawą że najważniejsze jest to za co się płaci czyli zużycie ale ono nie określa klasy energetycznej budynku i to trzeba zrozumieć.

zawsze można zrobić eksperyment taki że przez jeden dzień lub miesięcy sprawdza się zużycie, notuje ilość słonecznych godzin, temperatury w ciągu dnia co przykładowo 1 godzinę lub jakimś miernikiem cyfrowym co na bieżąco sprawdza, i to jeszcze w wielu miejscach budynku i pod budynkiem, nawet wiatry zmierzyć i co tam jeszcze się da i to podstawić do obliczeń i sprawdzić jaki będzie wynik i jak się ma do stanu faktycznego. wtedy będziemy mieć porównanie. ale z drugiej strony taka aparatura tania nie będzie więc przeciętny człek tego nie będzie robić. ale może ktoś się znajdzie co tak zrobi no chyba że już to było sprawdzane dokładnie i ktoś wie jakie były wyniki to będę wdzięczny za informację.

podtrzymuję

kamil ale Ty pi......z głupoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, zrób sobie cudowny projekt a tym co wyjdzie się nie przejmuj. Bedziesz miał budynek prima klasa.

A normalnie to jest tak, że klasę budynku określa się na podstawie rzeczywistości. Zobacz jak wygląda weryfikacja PRZED i PO wykonaniu budynku w standardzie NF15 - nawet żebyś miał najcudowniejsze OZC to podczas weryfikacji może się okazać że spadasz do klasy NF40.

 

ale on tego nie sprawdza na podstawie zużycia to co za głupoty pleciesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...