Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Pod podłogą będzie EPS80 o lambdzie 0,031 (ten który ty kiedyś pokazywałeś).

Podobno do U podłogi wlicza się jeszcze opaskę antywysadzinową poziomą, a u mnie będzie ona bardzo solidna ale asolt tego nie liczył bo mu nie podałem . U podłogi wyszło by jeszcze lepsze.

 

http://www.pasyvusnamas.klezys.lt/wp-content/uploads/2011/11/Grundbroschyr.pdf EPS80 jest nawet pod płytą fundamentową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a może jednak spróbować coś takiego?:

Pompa ciepła Logatherm WPT 270/2 A-S pracująca na powietrzu do -10°C. Cena - można kupić za 5900zł netto + 8% VAT.

Podłączamy ją do wyrzutni z reku, a wężownicę podłączamy pod podłogówkę? Coś takiego:

pc_podlogowka.jpg

Tylko, że to jest wężownica grzewcza i jest w dolnej części zasobnika. Czy tam nie będzie zbyt niska temperatura wody do zasilenia podłogówki ?

 

Dane tej pompki:

Moc grzewcza (bez grzałki elektrycznej) - 1,5 kW

Moc grzewcza (z grzałką elektryczną)1) - 3,5 kW

więcej: http://www.buderus.pl/files/201302201255570.Logatherm_WPT270.pdf

 

perm, to byłoby coś dla ciebie.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jednak spróbować coś takiego?:

Pompa ciepła Logatherm WPT 270/2 A-S pracująca na powietrzu do -10°C. Cena - można kupić za 5900zł netto + 8% VAT.

Podłączamy ją do wyrzutni z reku, a wężownicę podłączamy pod podłogówkę? Coś takiego:

[ATTACH=CONFIG]275970[/ATTACH]

Tylko, że to jest wężownica grzewcza i jest w dolnej części zasobnika. Czy tam nie będzie zbyt niska temperatura wody do zasilenia podłogówki ?

 

Dane tej pompki:

Moc grzewcza (bez grzałki elektrycznej) - 1,5 kW

Moc grzewcza (z grzałką elektryczną)1) - 3,5 kW

więcej: http://www.buderus.pl/files/201302201255570.Logatherm_WPT270.pdf

 

perm, to byłoby coś dla ciebie.

U mnie w Szczecinie farelka będzie jak znalazł. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buderus mija się z prawdą nie bez udziału świadomości !!!

Oto przykład:

http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-gazowe/kondensacyjne/logamax-plus-gb162-45kw.html

Ekstremalnie duża powierzchnia wymiennika ciepła oraz modulowany palnik ceramiczny zapewnia sprawność do 110%.

I to samo w kraju, gdzie za oszukiwanie prawnicy by firmę zniszczyli :

http://www.buderus.us/products/gasheating/gascondensing/logamaxplusgb162.html

The GB162 is capable of achieving efficiencies of up to 93%. This is due, in part, to its patented, extremely efficient, aluminum silicate ALU-Plus heat exchanger, but also because our advanced Energy

 

Może osiągnąć 93 % to nie zupełnie to samo co zapewnia 110% - radziłbym nie polegać na "mijających się z prawdą" przy tak wyżyłowanym zapotrzebowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi strefami to też jest jakieś duże uogólnienie. Rzeczywiste temp. nie koniecznie pokrywają się z tym co wskazują strefy, np. http://www.cire.pl/pliki/2/Liczba_stopniodni_26_mias.pdf

Dlatego pytałem, czy te strefy to nie są czasami jakieś uogólnienia jeszcze przedwojenne.

 

Niekoniecznie. Z tego co widzę, średnioroczna temperatura to nie to samo co średnia z okresu grzewczego. Np. Szczecin ma znacznie niższą temp. średnioroczną niż Wrocław. Ale to dlatego, że zima jest stosunkowo ciepła a lato chłodne, bo "ciągnie" chłodem od morza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi strefami to też jest jakieś duże uogólnienie. Rzeczywiste temp. nie koniecznie pokrywają się z tym co wskazują strefy, np. http://www.cire.pl/pliki/2/Liczba_stopniodni_26_mias.pdf

Dlatego pytałem, czy te strefy to nie są czasami jakieś uogólnienia jeszcze przedwojenne.

 

Strefa słuzy do do obliczenia projektowego obciazenia cieplnego, oczywiscie ze moze sie nie pokrywac z temperaturami rzeczywistymi ale nikt nie bedzie tworzył kilkudziesieciu stref.

Jezeli chodzi o zapotrzebowanie na ciepło to nie strefa jest wazna a lokalizacja najblizszej (lub najbardziej zblizonej do aktualnych warunków) stacji meteo.

Ponieważ tych stacji nie ma za duzo to jakies przekłamania moga wystąpic, ale nie wpływają one znaczaco na ogolny wynik. Najwieksze róznice dotyczą stacji zlokalizowanych w gorach i nad samym morzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o zapotrzebowanie na ciepło to nie strefa jest wazna a lokalizacja najblizszej (lub najbardziej zblizonej do aktualnych warunków) stacji meteo.

Ponieważ tych stacji nie ma za duzo to jakies przekłamania moga wystąpic, ale nie wpływają one znaczaco na ogolny wynik. Najwieksze róznice dotyczą stacji zlokalizowanych w gorach i nad samym morzem.

 

Jeśli patrzyć na mój przypadek to temperatury osiągane w Świdnicy są niemal te same co we Wrocławiu. Kłodzko to zdecydowanie zimniejszy klimat. Ale to tylko gwoli sprostowania, że najbliższa stacja nie koniecznie jest najlepsza szczególnie w obszarze górzystym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strefa słuzy do do obliczenia projektowego obciazenia cieplnego, oczywiscie ze moze sie nie pokrywac z temperaturami rzeczywistymi ale nikt nie bedzie tworzył kilkudziesieciu stref.

Jezeli chodzi o zapotrzebowanie na ciepło to nie strefa jest wazna a lokalizacja najblizszej (lub najbardziej zblizonej do aktualnych warunków) stacji meteo.

Ponieważ tych stacji nie ma za duzo to jakies przekłamania moga wystąpic, ale nie wpływają one znaczaco na ogolny wynik. Najwieksze róznice dotyczą stacji zlokalizowanych w gorach i nad samym morzem.

Izolacja się tak samo przydaje latem jak i zimą. Tam gdzie zimą jest zimniej, latem mniej potrzeba chłodzenia. A skoro chłodzenie tak tanio dogrzewa powietrze, więc wyrówna niuanse związane ze strefami. Napisałem niuanse, bo im lepsza izolacja tym mniejszy lub nawet pomijalny wpływ strefy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja się tak samo przydaje latem jak i zimą. Tam gdzie zimą jest zimniej, latem mniej potrzeba chłodzenia. A skoro chłodzenie tak tanio dogrzewa powietrze, więc wyrówna niuanse związane ze strefami. Napisałem niuanse, bo im lepsza izolacja tym mniejszy lub nawet pomijalny wpływ strefy.

 

Metodologia obliczeń kaze okreslac i strefę i lokalizację i usytuowanie budynku wzgledem stron swiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodologia obliczeń kaze okreslac i strefę i lokalizację i usytuowanie budynku wzgledem stron swiata.

Od lat przekonany jestem, że przyszłość to domy prefabrykowane, robione pod projekt. Takie jak Zajdlera. 0.08W/m2 xK i nie zmieniają, czy go składają w Suwałkach czy Legnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było jeszcze śnieżkę :lol2: budynek ma blisko zerową pojemność cieplną patrząc na rzut przekroju.

Jak by wpływ Tomasza vell Brzeczykowskiego. Stąd sezon grzewczy wychodzi ... bardzo długi ...

 

No niestety, padłem ofiarą TB :)

Dlatego u mnie lepiej będzie grzać w płaskiej taryfie, wtedy kiedy potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...