Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W parterowym domu i w każdym zresztą, sufit jest generatorem strat. Zużyte ciepłe powietrze ciut cieplejsze od pozostałego gromadzi się pod sufitem . Poświęca cząstkę swej temp. na pokrycie tych strat .Przecież i tak jest wywalane .Jak można mówić ,że WW jest energetycznie nieefektywna.

Zresztą trzeba by kamila spytać kto ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Kamil, że dzielisz się z nami swoimi przemyśleniami. Szkoda tylko, że ich wartość jest znikoma. Żadnego z tych stwierdzeń nie jesteś w stanie udowodnić. Nie masz wiedzy, nie masz doświadczenia a chcesz wyrokować. Wychodzą bzdury. Barth i kszhu posługują się argumentami z którymi można dyskutować, ty nie, choć jeżeli chodzi o akumulację to ostał się jeden argument przeciw - możliwość zmiany temperatury w pomieszczeniach. Nie jest uzasadniona finansowo, w domu pasywnym trudna do osiągnięcia ale, być może ktoś chce. Z akumulacją jest to utrudnione.

 

tak jak pisałem to konkretnie będzie jak ktoś zbuduje 3domy w różnych technologiach, wsadzi do nich trzy 4-osobowe rodziny i zobaczy jak się wszystko będzie sprawować. czy podają liczby czy nie to i tak też tylko teorie ale te Ci pasują.

ale jak bardzo chcesz tak dokładnie to proszę. zakładasz aby ściany miały dużą akumulację bo to stabilizuje temperaturę. nie pamiętam gdzie to czytałem ale do akumulacji nadaje się 10cm materiału. gentoo badał temperaturę ściany dla silki i 20cm styro grafitowego i wychodziło jak byk różnica ponad 1st między temperaturą powietrza a ścianą a przy pasywnym przy 30cm styro różnica jest mniejsza bo ok 0,7st. więc jak po czasie temperatura powietrza spadnie o 0,2st to dalej nie będzie źle i będzie przyjemnie ale temperatura ściany też spadnie o te 0,2st. jeżeli ustawi się na jakimś sterowniku że po spadku 0,5st ma włączyć się ogrzewanie aby było na nowo tyle co się chce to jak nagle włączy się ogrzewanie i zacznie grzać to powietrze to trochę minie zanim też temperatura ściany się ustabilizuje. bo jakbyś tylko jakby wtłoczył temperaturę aby szybko powietrze miało te 22st to jak się wyłączy ogrzewanie to temperatura szybko spadnie bo ściany będą odbierać to ciepło ale ich temperatura nie podniesie się do temperatury powietrza bo sensownie akumuluje tylko 10cm a silka ma 18cm więc te kolejne chłodniejsze 8cm silki będzie odbierać ciepło tej części 10cm co akumuluje. i tak będzie w kółko więc dom z silki będzie się szybciej wychładzać niż dom z materiału który jest izolatorem. temu najlepiej spisują się na domy szkieleciaki bo oprócz konstrukcji drewnianej ich ściany są tylko izolatorem a akumuluje trochę gk od środka i płyta fundamentowa. w takim domu do ogrzania starczy podgrzanie powietrza wentylującego a w domu masywnym by to nie zdało egzaminu. tylko na razie te domy są zbyt drogie bo zbyt mało popularne. temu ja osobiście wole BK bo jest izolatorem i zdecydowanie akumuluje mniej niż silka czy cegła. będzie trochę gorsze od szkieleciora bo jednak BK więcej akumuluje od szkieleciora ale lepsze od silki. pewnie zaś będziecie pisać że głupoty opowiadam i kupy się to nie trzyma ale głową muru nie przebiję i nie mam zamiaru. jak ktoś się wychował na cegle to będzie ją wielbić do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu jakieś bezsensowne wnioski. Jakie 10 cm? A nie 5? Albo 4 albo 20? Liczyłem wcześniej jak działa akumulacja. Nic z tego nie zrozumiałeś?

:D Ręce i nogi opadają.

 

sam chyba nie rozumiesz że każda ściana generuje straty za względu n a U ściany ale ściana im masywniejsza tym generuje jeszcze straty na zbędna akumulację. nigdy tak nie będzie że cały mur będzie miał jednakowa temperaturę. przykładowo mierząc ścianę ma przy temperaturze wew. 22st 21,7st, 1cm głębiej będzie mieć mniej i coraz mniej im głębiej będzie jak na zewnątrz będzie zimno. a ciepło zawsze będzie szło tam gdzie jest zimniej więc w MUR. jak tego nie zrozumiesz to będziesz wiecznie gadać o cudownej cegle która jest najlepsza w domu pasywnym. jak ściana składa się z izolacji to masz tylko starty ze względu na współczynnik U więc lepiej jak ten współczynnik jest jak najmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam chyba nie rozumiesz że każda ściana generuje straty za względu n a U ściany ale ściana im masywniejsza tym generuje jeszcze straty na zbędna akumulację. nigdy tak nie będzie że cały mur będzie miał jednakowa temperaturę. przykładowo mierząc ścianę ma przy temperaturze wew. 22st 21,7st, 1cm głębiej będzie mieć mniej i coraz mniej im głębiej będzie jak na zewnątrz będzie zimno. a ciepło zawsze będzie szło tam gdzie jest zimniej więc w MUR. jak tego nie zrozumiesz to będziesz wiecznie gadać o cudownej cegle która jest najlepsza w domu pasywnym. jak ściana składa się z izolacji to masz tylko starty ze względu na współczynnik U więc lepiej jak ten współczynnik jest jak najmniejszy.
Sorry, ja wymiękam. Pisz sobie co chcesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ustawiasz nim co chcesz o której godzinie chcesz i w jakim dniu chcesz. Chcę mieć przez 2 tygodnie ferii 5stC w domu to tyle ustawiam i po temacie.

To zdrowo dla tych rybek co chcesz je w akwarium trzymac? Chyba ze pomylilem cie z kims innym.

Oprocz paneli, mebli, tapet i skorzanych foteli wielu trzyma w domu zielone. Zjezdzajac do 5 zamordowlabys pewnie wiele roslinek.

 

Nie, dla komfortu, czasami chcemy cieplej, czasami chłodniej. Przy zbyt dużej akumulacji nie da się.

...

Ale tu pełna zgoda - jak ktos lubi, żonglowac temperaturami, to buduje tak aby moc to zrealizowac. np.sypialnia ma to do siebie, ze wlasciwie w niej tylko spisz, wiec troche nizsza temp. mozna tam utrzmywac stale.

 

edit: ale nie do 5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ja wymiękam. Pisz sobie co chcesz.

 

ciężka ściana będzie zawsze pochłaniała ciepło z powietrza i nigdy się nie nagrzeje do takiej temperatury aby tego nie robiła więc będzie przynosić straty. jak masz tylko izolację to masz straty ze względu na współczynnik U ściany.

pytanie ogólne, czy jest ktoś na forum co zgadza się ze mną w tej sprawie?

pytanie mam do asolta jak jeszcze czyta ten wątek i zechce odpowiedzieć: jaki dom lepiej wychodzi przy OZC, masywny z cegły czy silki o dużej akumulacji, czy dom z BK który mało akumuluje ale jest lepszym izolatorem? czy OZC uwzględnia to że akumulacja powoduje wieczne straty? będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczne straty? To dopiero!

 

aha, czyli ściana o temperaturze 21,3st w porównaniu do temperatury powietrza 22st powoduje zyski? ciekawe rzeczy można się od Ciebie dowiedzieć. ja zawsze myślałem że ciało o niższej temperaturze pobiera ciepło od ciała o większej temperaturze no chyba że Ty ustalisz jakieś nowe prawa fizyki. jaką jeszcze ciekawą teorie wymyślisz? no chyba że przyznasz się do błędu ale jakoś w to wątpię bo musiałbyś mi przyznać rację, ale to może jakoś byś przełknął, ale zarazem przyznałbyś rację TB który też pisał o bezsensownej akumulacji a tego Twoja duma nie zniesie więc wolisz iść z tą cudowną cegłą na dno niż oddać ją do muzeum. podziwiam Twoje poświęcenie i wielkie oddanie. producenci cudownej cegły powinni Ci pałac postawić no chyba że już to zrobili i temu ich tak zaciekle bronisz.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na każdej stronie o domach pasywnych piszą że powinien charakteryzować się dużą bezwładnością cieplną. wcześniej myślałem że chodzi o to aby akumulowało i było stabilizatorem ciepła, ale dziś postanowiłem zobaczyć co wujek google mówi z definicji i znalazłem pierwszą informację z brzegu:

http://www.e-instalacje.pl/slownik/bezwladnosc-cieplna

więc jak byk pisze że bezwładność oznacza to aby ciało nie przyjmowało zbyt szybko ciepła, więc cudowna cegła z racji tego że jest to zimny materiał i zawsze taki będzie będzie wiecznie przyjmować ciepło czyli zasada o dużej bezwładności cieplnej idzie w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na każdej stronie o domach pasywnych piszą że powinien charakteryzować się dużą bezwładnością cieplną. wcześniej myślałem że chodzi o to aby akumulowało i było stabilizatorem ciepła, ale dziś postanowiłem zobaczyć co wujek google mówi z definicji i znalazłem pierwszą informację z brzegu:

http://www.e-instalacje.pl/slownik/bezwladnosc-cieplna

więc jak byk pisze że bezwładność oznacza to aby ciało nie przyjmowało zbyt szybko ciepła, więc cudowna cegła z racji tego że jest to zimny materiał i zawsze taki będzie będzie wiecznie przyjmować ciepło czyli zasada o dużej bezwładności cieplnej idzie w łeb.

jest gorzej niż myślałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli ściana o temperaturze 21,3st w porównaniu do temperatury powietrza 22st powoduje zyski? ciekawe rzeczy można się od Ciebie dowiedzieć. ja zawsze myślałem że ciało o niższej temperaturze pobiera ciepło od ciała o większej temperaturze no chyba że Ty ustalisz jakieś nowe prawa fizyki. jaką jeszcze ciekawą teorie wymyślisz? no chyba że przyznasz się do błędu ale jakoś w to wątpię bo musiałbyś mi przyznać rację, ale to może jakoś byś przełknął, ale zarazem przyznałbyś rację TB który też pisał o bezsensownej akumulacji a tego Twoja duma nie zniesie więc wolisz iść z tą cudowną cegłą na dno niż oddać ją do muzeum. podziwiam Twoje poświęcenie i wielkie oddanie. producenci cudownej cegły powinni Ci pałac postawić no chyba że już to zrobili i temu ich tak zaciekle bronisz.:lol2:
Tak to sobie wszystko zgrabnie poukładałeś. Można i tak. Co tam w domu? wszyscy zdrowi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężka ściana będzie zawsze pochłaniała ciepło z powietrza i nigdy się nie nagrzeje do takiej temperatury aby tego nie robiła więc będzie przynosić straty. jak masz tylko izolację to masz straty ze względu na współczynnik U ściany.

pytanie ogólne, czy jest ktoś na forum co zgadza się ze mną w tej sprawie?

pytanie mam do asolta jak jeszcze czyta ten wątek i zechce odpowiedzieć: jaki dom lepiej wychodzi przy OZC, masywny z cegły czy silki o dużej akumulacji, czy dom z BK który mało akumuluje ale jest lepszym izolatorem? czy OZC uwzględnia to że akumulacja powoduje wieczne straty? będę wdzięczny za odpowiedź.

 

 

Ty piszesz fizykę od nowa...

Poprzyj to moze jekimiś obliczeniami, a nie "chlopskim rozumem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Tu masz rację, w sezonie grzewczym ściana przeważnie jest chłodniejsza (pokazywałem zdjęcia IR) więc cały czas odbiera energię z powietrza. Gdyby to był np. sam EPS jak w szkieleciorze to takiego zjawiska by nie było."

 

Nie wierzę ,że to ty napisałeś. Może młody się dorwał do klawiatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...