Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

Jak mur wewnątrz to tylko z BK jak u j-j'a albo wręcz szkielet przy takim samym U chociaż trwałość szkieletu przyjmuje się, ze jest krótsza co później wpływa na brak możliwości korzystnej odsprzedaży.
Mur zewnętrzny ma być jak najcieńszy i jak najmocniejszy. Ideałem jest beton, silikaty zaraz potem. Jest to również kwestia akustyki. BK to takie nie wiadomo co. Ani mocne, ani izolujące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Beton, silikaty itp. dobre na zewnątrz, również w klockach styro. Beton dodatkowo cienki (żelbet) to i ściana cienka może być przy sutej izolacji.

BK do małych domków nawet wewnątrz bo i to izolator dobry. Tyle, że właśnie gruby to i strata miejsca na grubej ścianie.

 

Przy izolacji od wewnątrz najlepszy jest BK. Przy silce i żelbecie trzeba zadbać o barierę paroszczelną od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi ,że nie będzie miał komfortowo. Ba myślę nawet ,że większość mu tego życzy. Tyle ,że ten komfort będzie słono kosztował.

Na przemian grzanie i chłodzenie to nie jest dobry pomysł w nowoczesnym domu.

Stawiał bym na najlepsze ze starych i nowych technologii .A akumulacja akurat jest jednym z cwańszych rozwiązań tak jak i ogrzewanie płaszczyznowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jakieś zalety BK? Ja nie widzę, może poza ceną. :)

 

ja nie widzę zalet ścian żelbetowych, ani to ciepłe, ani przyjemne i z tego to sobie można bunkier lub piwnicę zrobić a na ściany użyć ciepłych pustaków z BK. zalet ma dużo, ale miłośnik cudownych cegieł nigdy ich nie przyjmie do swojej świadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie widzę zalet ścian żelbetowych, ani to ciepłe, ani przyjemne i z tego to sobie można bunkier lub piwnicę zrobić a na ściany użyć ciepłych pustaków z BK. zalet ma dużo, ale miłośnik cudownych cegieł nigdy ich nie przyjmie do swojej świadomości.
Nie dziwię się. Ty w ogóle mało co widzisz i mało co rozumiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jakieś zalety BK? Ja nie widzę, może poza ceną. :)

 

U mnie, przy izolacji od wewnątrz i zastosowaniu BK nie dochodzi do kondensacji. Porównywałem też Moją ścianę z BK 24 cm Ytonga, i zamieniając na SILKE 18 cm + dodatkowe 6cm styro zyskałbym na U przegrody 0,003 W/m²K ;)

 

EDIT: a gdy zamienię BK 600 (λ=0,16) na BK 500 (λ=0,12) to różnica w U przegrody wynosi już tylko 0,001 W/m²K, nie mówiąc już co by było, gdybym zastosował BK o szerokości 18cm lub 20cm.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się. Ty w ogóle mało co widzisz i mało co rozumiesz.

 

dobrze że Ty jesteś taki mądry. najważniejszą funkcją oprócz konstrukcyjną ściany jest to ile ciepła traci i najlepsza jest taka co tego ciepła traci jak najmniej. wiem że od izolacji jest izolacja ale ściana z BK poprawi wynik. lepiej aby bardziej izolowała niż akumulowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy 18 dopuści bez żadnych żelbetowych trzpieni. Wątpię.

 

Raczej nie dopuści, chyba, że domek max. 8m x 8m. A i tak nie wiem czy przejdzie bez choćby żelbetowych narożników.

 

A jak to wychodzi 24cm taniej niż 20cm? Chyba że masz na myśli 20cm + trzpień to może tak.

 

Nie. Po prostu mam możliwość zakupić tanio bloczki YTONG 24cm. Cena/szt. bloczka 24cm jest niższa niż 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, aby coś było "ciepłe" to musisz to ogrzać. Cienka ściana to i mało tej energii pochłonie.

A przyjemne? Kompletnie nie wiem co masz na myśli. Ściana jak ściana, chyba na niej spać nie będziesz?

Za to taka ściana ma małe gabaryty przy nośności odpowiadającej nawet kilka razy grubszym materiałom.

Co więcej potrzeba? No poza dobrą ceną oczywiście.

 

 

 

Lepsza lambda, łatwiej się z tego buduje (niska masa), paroprzepuszczalna więc dobra na zewnątrz.

A cena jest jednak minusem tak samo jak gabaryty.

No właśnie. Jak najmniej, jak najmocniejszej ściany. Żelbet to ideał ale drogi skurczybyk. Przy BK niewątpliwym atutem jest prostota budowania, co do lambdy, to zawsze taniej wyjdzie dać styro niż jakąkolwiek ścianę. BK niestety ma poważną wadę. Jest bardzo akustycznie nieszczelny. Im lżejsza odmiana tym gorzej. Sąsiad ma dom z takiego 32 cm. Jak kichnie to ja słyszę w ogródku. TV, głośniejsze rozmowy. Sam jestem zdziwiony, że aż tak bardzo to słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...