Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam do Ciebie pytanie, jesteś jakimś producentem cudownej cegły czy dystrybutorem? masz z tym coś wspólnego, jakiś związek?

 

kamil mam do ciebie prośbę: możesz już przestać trollować ten wątek?

ze wszystkimi można tu prowadzić mniej lub bardziej sensowną dyskusję, niektórzy mają "charakterek" , inni poglądy niezmienne ale twoje wypowiedzi w większości prowadzą do "nikąd" i są rozwleczone do granic możliwości.rozumiem, że taki masz styl i spoko ;) ale w takim tempie produkcji zapytań i dywagacji z twojej strony to po prostu wątek przejedziesz jak walcem i wszystko wyrównasz do swojego poziomu. jeśli nie masz nic przeciwko to poprzyj akcję -STOP trollowaniu wątków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz się podpytam

mam na wiencu pas dolny wiązara

obecnie mam położone na wieńcu 50-70 cm wełny

ze względów akustycznych [tiry 500 m od domu muszę to miejsce wyciszyć

wchodzi mi niski dżwięk przez lekki strop z fermacela

jestem zdecydowany przemurować nad wiencem około metrową ściankę z ytonga [400 czy 600?]i z zewnątrz ocieplić 20 cm wełny żeby dzwięk się łamał już przed ytongiem.

 

czy pod względem termicznym sopieprze mocno budynek

ytongiem chce dojechać do samej membrany dachowej

zastanawiam się czy ostatnią warstwę ytonga multiporem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil mam do ciebie prośbę: możesz już przestać trollować ten wątek?

ze wszystkimi można tu prowadzić mniej lub bardziej sensowną dyskusję, niektórzy mają "charakterek" , inni poglądy niezmienne ale twoje wypowiedzi w większości prowadzą do "nikąd" i są rozwleczone do granic możliwości.rozumiem, że taki masz styl i spoko ;) ale w takim tempie produkcji zapytań i dywagacji z twojej strony to po prostu wątek przejedziesz jak walcem i wszystko wyrównasz do swojego poziomu. jeśli nie masz nic przeciwko to poprzyj akcję -STOP trollowaniu wątków!

 

nie rozumiem co masz za problem. pewnie przez nie rozumienie pasywności albo też coś masz wspólnego z cudowną cegłą. chwalcie sobie dalej ten beton w swoim gronie. zasada na ciepły domek jest jedna: ściany niech izolują jak najlepiej się da a do akumulacji ma służyć płyta fundamentowa i ściany wewnętrzne. zwolennicy cudownej cegły nigdy tego nie potwierdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakąś na tym izolację? Przecież z BK <20cm robi się niby dobre działowe ściany więc raczej jako tako dźwiękoszczelne.

Ma, 15 cm EPS. Ściana ma BK 24 cm a nie 36, coś mi się... Tak jak pisałem jestem bardzo zdziwiony, że aż tak słychać. Może znaczenie ma, że salon ma wewnątrz ściany 4m wysokości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz się podpytam

mam na wiencu pas dolny wiązara

obecnie mam położone na wieńcu 50-70 cm wełny

ze względów akustycznych [tiry 500 m od domu muszę to miejsce wyciszyć

wchodzi mi niski dżwięk przez lekki strop z fermacela

jestem zdecydowany przemurować nad wiencem około metrową ściankę z ytonga [400 czy 600?]i z zewnątrz ocieplić 20 cm wełny żeby dzwięk się łamał już przed ytongiem.

 

czy pod względem termicznym sopieprze mocno budynek

ytongiem chce dojechać do samej membrany dachowej

zastanawiam się czy ostatnią warstwę ytonga multiporem ?

Nie wiem na ile będzie to skuteczne rozwiązanie, moim zdaniem wiele nie osiągniesz. Nie możesz dołożyć czegoś nad stropem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co masz za problem. pewnie przez nie rozumienie pasywności albo też coś masz wspólnego z cudowną cegłą. chwalcie sobie dalej ten beton w swoim gronie. zasada na ciepły domek jest jedna: ściany niech izolują jak najlepiej się da a do akumulacji ma służyć płyta fundamentowa i ściany wewnętrzne. zwolennicy cudownej cegły nigdy tego nie potwierdzą.

 

Po prostu pitolisz jak potłuczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma dom z takiego 32 cm. Jak kichnie to ja słyszę w ogródku. TV, głośniejsze rozmowy. Sam jestem zdziwiony, że aż tak bardzo to słychać.

To przestań podsłuchiwać sąsiada i pi........lić głupoty,nie jestem fanem BK ale bez jaj.Większość postów piszesz z sensem więc nie zmieniaj tego jednym idiotycznym postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mi chodzi o koncepcję domu z ociepleniem wewnątrz, taki jak buduje Barth3z. Instalacje w takim układzie to żaden problem ale f-ma, która wycenia projekt robi i miejsce pod instalacje w swoich płytach.

 

Miałem "przyjemność" pracować w domu z ociepleniem od wewnątrz, powiem jednym słowem TRAGEDIA ,a jeszcze gorzej jak beton jest zaraz za styropianem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perm jak sam napisałeś cena żelbetu, to jedno, drugie to bardzo ciężka obróbka tego materiału, po trzecie budowanie z betonu to komuna.
Wiem jak się żelbet kojarzy. :) Nie mniej, biorąc pod uwagę jego właściwości to idealny materiał na ściany. Wystarczy się zastanowić jaką ma ona spełniać funkcję.

1. konstrukcyjną. - pod względem wytrzymałości żelbet rozkłada wszystkie inne materiały na łopatki. Pod względem stosunku objętość/wytrzymałość również.

2. izolacja akustyczna - od pewnej grubości żelbet, jako bardzo masywny jest świetnym izolatorem. W blokach stawianych za komuny problemem były ścianki działowe grubości 5 - 7 cm które działały jak membrana.

3. Izolacja cieplna - tu żelbet nie ma czego szukać ale też tę rolę przejmują materiały izolacyjne. Zawsze taniej wyjdzie dać większą grubość styropianu niż jakiegokolwiek materiału typu BK. Póki nie wynajdą materiałów o lambdzie EPS i wytrzymałości przynajmniej BK to funkcja izolacji i konstrukcyjna musza być rozdzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przestań podsłuchiwać sąsiada i pi........lić głupoty,nie jestem fanem BK ale bez jaj.Większość postów piszesz z sensem więc nie zmieniaj tego jednym idiotycznym postem.
Może ci się to nie podobać ale to fakt. Słychać wszystko. Czemu, nie wiem do końca ale najwyraźniej BK jest powodem. Nie wiem czy tak jest w innych domach z BK ale w tym jest jak piszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak się żelbet kojarzy. :) Nie mniej, biorąc pod uwagę jego właściwości to idealny materiał na ściany. Wystarczy się zastanowić jaką ma ona spełniać funkcję.

1. konstrukcyjną. - pod względem wytrzymałości żelbet rozkłada wszystkie inne materiały na łopatki. Pod względem stosunku objętość/wytrzymałość również.

2. izolacja akustyczna - od pewnej grubości żelbet, jako bardzo masywny jest świetnym izolatorem. W blokach stawianych za komuny problemem były ścianki działowe grubości 5 - 7 cm które działały jak membrana.

3. Izolacja cieplna - tu żelbet nie ma czego szukać ale też tę rolę przejmują materiały izolacyjne. Zawsze taniej wyjdzie dać większą grubość styropianu niż jakiegokolwiek materiału typu BK. Póki nie wynajdą materiałów o lambdzie EPS i wytrzymałości przynajmniej BK to funkcja izolacji i konstrukcyjna musza być rozdzielone.

 

Żelbetowe domy raczej furory nie zrobią w przeciwieństwie do domów szkieletowych. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelbetowe domy raczej furory nie zrobią w przeciwieństwie do domów szkieletowych. Takie jest moje zdanie.
Żebyś się nie zdziwił. :). Zobacz to: http://www.budownictwomodulowe.com/gotowe-projekty/domino-ii/

Może jeszcze niezbyt doskonałe ale już cena i bardzo mała powierzchnia przegród robią wrażenie. Tu jest problem we wdrożeniu odpowiedniej technologii. Jak znajdę wkleję link do producenta paneli betonowych typu sandwich. Nie potrzebują dużego dźwigu, U do 0,12. Cena do 150 zł za 1m2 czyli bardzo niska. To jest przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwił. :). Zobacz to: http://www.budownictwomodulowe.com/gotowe-projekty/domino-ii/

Może jeszcze niezbyt doskonałe ale już cena i bardzo mała powierzchnia przegród robią wrażenie. Tu jest problem we wdrożeniu odpowiedniej technologii. Jak znajdę wkleję link do producenta paneli betonowych typu sandwich. Nie potrzebują dużego dźwigu, U do 0,12. Cena do 150 zł za 1m2 czyli bardzo niska. To jest przyszłość.

 

Jakoś tego nie widzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie to czego?

 

Technologii domino.

 

Ale piszesz o różnicy między szkieleciorem a betonowym z ociepleniem od wewnątrz? A co to był za dom, opisz chociaż bo nie widziałem a jestem ciekawy.

 

Tak, o tych dwóch technologiach i myślę że szkielet będzie bardziej powszechny.

...budynek z szalunków styropianowych zalewanych betonem, od środka chyba tylko 5cm styropianu na ścianach, strop to ala gary styropianowe -porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...