Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kiedyś chciałem wybudować budynek magazynowo-usługowy w technologi Izodom ale po rozmowach z użytkownikami tak budowanych domów odpuściłem sobie .

Problemem okazały się myszy szalejące pod płytami gipsowo-kartonowymi , osobiście nie przepadam za tego rodzaju zwierzątkami futerkowymi .

Szkielet ze styropianu....... brzmi dość dziwnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie piszesz wprost, że się mylisz i tyle. A to trzeba potrafić przyznać się do błędów i ich nie powtarzać. Ale nie ważne, nie chcesz to nie.

Lepiej napisz ile masz w swoim szkielecie akumulacji i czy już ciągle lub na przemian grzejesz i chłodzisz? I dlaczego niby Barth3z będzie musiał to robić?

 

Nie sądzę by fundament grzewczy był błędem. UE zaczęła od odkurzaczy .Wezmą się za cały sprzęt AGD dużej mocy.Nie zostawią 100W/m2 w spokoju. Myślę że się nie mylę. To tylko kwestia czasu. Tak więc drogi kolego misterny plan precyzyjnego sterowania przy pomocy dużej mocy w lichej wylewce powinien ulec korekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ciekawe ile tego mają, bo zeszłego roku jak się dowiadywałem to Pani mówiła, że tylko resztki na magazynie maja i nie produkują, i patrz nie interesowałem sie już tym, a może wznowili produkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem wybudować budynek magazynowo-usługowy w technologi Izodom ale po rozmowach z użytkownikami tak budowanych domów odpuściłem sobie .

ciekawe ilu znalazłeś tych "użytkowników " i ilu z nich tak naprawdę mieszkało albo przynajmniej było w takim domu ....;)

ja znam pięciu którzy mieszkają od ładnych paru lat ( łącznie z moim...) ale jakoś nikt o myszach nic nie słyszał...:bash:

jak budowałem swój to podobno kury miały go wydziobać, mrówki wynieść, myszy wygryźć ..., a tu jak na złość stoi sobie to to od 2001 roku i nic...:bash:

 

jak zwykle technologia jest do bani booo... jej na oczy nie widziałem ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ilu znalazłeś tych "użytkowników " i ilu z nich tak naprawdę mieszkało albo przynajmniej było w takim domu ....;)

ja znam pięciu którzy mieszkają od ładnych paru lat ( łącznie z moim...) ale jakoś nikt o myszach nic nie słyszał...:bash:

jak budowałem swój to podobno kury miały go wydziobać, mrówki wynieść, myszy wygryźć ..., a tu jak na złość stoi sobie to to od 2001 roku i nic...:bash:

 

jak zwykle technologia jest do bani booo... jej na oczy nie widziałem ...;)

Spokojny jesteś, bo nie słyszałeś o mrówkach styrojadkach. Przerabiają styro na nawóz sztuczny bez żadnej fabryki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pitolisz jak potłuczony.

 

sam jesteś przeciwny cudownej cegle a twierdzisz że piszę głupoty? niby co jest nieprawdą? przytoczę jeszcze raz swoje słowa i proszę wskazać z czym się nie zgadzasz: uważam że ściany zewnętrzne powinny być jak najlepszym izolatorem, najlepiej jakby to była technologia drewniana prefabrykowana ale ze względu jak na razie na dużą cenę i niemożliwości zrobienia samemu można zastosować BK zamiast szkieletu. ścianę wew nośne zrobić z materiału o dużej pojemności cieplnej i dom postawić na płycie fundamentowej i do akumulacji płyta żelbetowa plus ściana wew nośna wystarczy. można jeszcze działówki z silki zrobić jakby ktoś chciał ale z gk też będą dobre. na ciepły domek to jest najlepsza recepta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile tego mają, bo zeszłego roku jak się dowiadywałem to Pani mówiła, że tylko resztki na magazynie maja i nie produkują, i patrz nie interesowałem sie już tym, a może wznowili produkcję?

 

To dlatego mam niższą ceną na BK 24 niż na BK 20 :)

 

Spokojny jesteś, bo nie słyszałeś o mrówkach styrojadkach. Przerabiają styro na nawóz sztuczny bez żadnej fabryki.

 

A nie wiesz czy BK trawią ? bo wtedy miałbym obawy, czy po powrocie z roboty chałupa będzie jeszcze stała :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że one "jadają" tylko domy z klocków styropianowych a tych tylko ocieplonych styro to już nie tykają...:stirthepot:

 

Prze klocki ze styro maja łatwiej , elementy łączące warstwę zewnętrzną z wewnętrzną , jak przez ceramikę okładaną z zewnątrz.

Dom taki widziałem najdokładniej w okolicach Piaseczna , kilka lat temu budowałem w nim kominek , właścicielem jest brat mojej bratowej ... Przez parę lat byli zadowoleni....

Budując kominki "po ludziach" spotykam wiele technologi stawiania i wykańczania domów , serwisując potem uszczelki i szamoty poznaje opinię użytkowników z kilkuletnim stażem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...