Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Budujemy kominki o bardzo małej emisji ciepła na godzinę , w praktyce można wykonać kominek grzejący 2 kW .. Tylko trzeba wiedzieć jak i z czego . Zawsze moc grzewcza całego kominka dobieramy do straty ciepła w danym domu .

 

kominek do domu pasywnego:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

jeszcze Pan powie że z regulacją od 0 do 2kW:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

nie ma szans takiego kominka do pasywniaka zrobić. już samo hasło "kominek w domu pasywnym" brzmi dziwnie i jest nie na miejscu. ale nie ma co się odzywać bo za chwilę wszyscy mnie błotem obrzucą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy kominki o bardzo małej emisji ciepła na godzinę , w praktyce można wykonać kominek grzejący 2 kW ..

Jasne, mam kominek gdzie nad przewodem kominowym zbudowałem sobie wędzarnię. Jestem w stanie dla prawidłowego procesu wędzarniczego z mocą wypalanego drewna zejść jeszcze niżej ale przy tak niskim spalaniu trudno mówić o jakiejkolwiek użytecznej funkcji kominka. A w moim przypadku jest to swoista wytwornica dymu.

kominek do domu pasywnego

jeszcze Pan powie że z regulacją od 0 do 2kW

nie ma szans takiego kominka do pasywniaka zrobić..

A jednak na podstawie wizji Brzęczkowskiego można. Piszę wyraźnie wizji bo on sam prezentując ostatnie zdjęcia styropianowców nie spodziewał się , że ktoś w tym domu zauważy komin. Skoro już się tak stało musiał jakoś wybrnąć z sytuacji i wymyślił kominek, który nie grzeje.

Teraz dyskusja będzie się toczyć, czy można tak wysterować kominek aby grzał 0 - 2kW Oczywiście Brzęczkowski już nie zabierze głosu jak to wysterować tanio, komfortowo, bo po poprzednich wpisach widać, że z tematu kominków, któe nie grzeja się wycofał.

Ale w kominku trzeba nauczyć się palić i ta nauka to okres ok. 1-2 lata.

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie jestem mocno w tyle. Wizjoner tyle tworzy wizji, że trudno za nimi wszystkimi nadążyć.

A do tego kominka chłodzącego potrzebny jest komin?

 

Oczywiście tyle że wymurowany odwrotnie w głąb ziemi, a zasada działania jest taka iż chłód z ziemi " 3-5*C " wg kilku osobników

jest zaciągany tymże kominem i szyba wraz z sznurową uszczelką wpuszczają ten chłód do domu, praktycznie działa bez paliwa.

Jest też wersja turbo cool na bardzo gorące lato, kominek taki posiada specjalny wsyp na suchy lód bądź ciekły azot :) :D:D:D:D:D:D

 

sorry żarcik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ściana napewno nie bedzie tania. A i U=0,14 jestm ocno naciągane.

...

Piszą, że cena niższa od tradycyjnych technologii. Co do U to trudno powiedzieć, bo to styrobeton. Patrząc jednak na grubość tego panela trudno uwierzyć, że to ma tylko tyle. To jedna ze znalezionych w sieci opcji. Szukam tanich ścian betonowych. Panele które ktoś tu linkował wcześniej (na FM) są podobne, tylko typu sandwich, bez styrobetonu. Cena za metr kw. 100 - 150 zł co jest ceną bardzo niską. Nie mogę ich niestety odnaleźć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tyle że wymurowany odwrotnie w głąb ziemi, a zasada działania jest taka iż chłód z ziemi " 3-5*C " wg kilku osobników

jest zaciągany tymże kominem i szyba wraz z sznurową uszczelką wpuszczają ten chłód do domu, praktycznie działa bez paliwa.

Jest też wersja turbo cool na bardzo gorące lato, kominek taki posiada specjalny wsyp na suchy lód bądź ciekły azot :) :D:D:D:D:D:D

 

sorry żarcik :)

Bardzo dobrze to ująłeś. Ten komin ssie chłód. Sam kominek zaś ma szybę podgrzewaną elektrycznie by nie zachodził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze to ująłeś. Ten komin ssie chłód. Sam kominek zaś ma szybę podgrzewaną elektrycznie by nie zachodził.

 

To było tak oczywiste że nawet nie pisałem :) szyba działała na zasadzie jak tylna szyba w samochodzie "podgrzewana"

cieniutkie druciki oporowe zatopione z rzeczowej szybie :) czujnik temp zainstalowany wewnątrz kominka cały czas monitoruje temperature i jak spadnie poniżej 3*C załącza podgrzewanie szyby :D qrwa ale jaja :) .....

ide zakupić browarki :)

.... OK juz mam .... ide zmierzyć temperature pod budynkiem ....

zaraz dokleje PrintScr

OK wyniki

rozgrzany samochód stoi w garażu ~ 1h

a w domu

powietrze wewnątrz +22,2

połoga wewnątrz +21,5

05-09-2014.JPG

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą, że cena niższa od tradycyjnych technologii. Co do U to trudno powiedzieć, bo to styrobeton. Patrząc jednak na grubość tego panela trudno uwierzyć, że to ma tylko tyle. To jedna ze znalezionych w sieci opcji. Szukam tanich ścian betonowych. Panele które ktoś tu linkował wcześniej (na FM) są podobne, tylko typu sandwich, bez styrobetonu. Cena za metr kw. 100 - 150 zł co jest ceną bardzo niską. Nie mogę ich niestety odnaleźć. :(

 

jakiś gościu pisał o ścianie betonowej że można sobie samemu zrobić formę na placu ze styropianu, z desek zrobić szalunek i zalać betonem. można porobić takich kilka ścianek o rozpiętości do 2m lub do 1,5m, tam gdzie trzeba to zrobić otwór na okna i takie moduły po czasie małym dźwigiem poustawiać na budowie. może to być ciekawa opcja bo można sobie takie moduły samemu przygotować, przypuśćmy po kilka na płycie poustawiać, każdy zaszalować, zazbroić i nawet w betoniarce zrobić sobie beton z szwagrem i zalewać po kolei. potem na instalacje można sobie odcisnąć formę aby potem się z tym nie męczyć. problemem może być tego masa bo jeden pełny moduł z 1,5t może ważyć więc ciężko byłoby kilka na sobie postawić aby za dużo miejsca nie zajmowało no chyba że porobi się kilka takich jakby punktów składowania i jak zrobi pierwszą warstwę to za parę dni jak dobrze wyschnie na nich się połozy następne warstwy i tak porobi aż będzie ich na tyle aby starczyło na całe piętro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą, że cena niższa od tradycyjnych technologii. Co do U to trudno powiedzieć, bo to styrobeton. Patrząc jednak na grubość tego panela trudno uwierzyć, że to ma tylko tyle. To jedna ze znalezionych w sieci opcji. Szukam tanich ścian betonowych. Panele które ktoś tu linkował wcześniej (na FM) są podobne, tylko typu sandwich, bez styrobetonu. Cena za metr kw. 100 - 150 zł co jest ceną bardzo niską. Nie mogę ich niestety odnaleźć. :(

 

Masz na mysli te panele, w których zastosowano beton C150 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo ciekawe i owocne spotkania. Odbyłem długa rozmowę z dr Michałem Strzeszewskim o ogrzewaniu i Audytorze OZC http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strzeszewski/ioiw/praktyki.htm i nieco krótszą z Panem Thomasem Brinkmannem o izolowaniu i materiałach. http://www.brinkmann.com.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ,że Pan wpadł,bo nudą wieje na tym wątku.

Co do dr Strzeszewskiego ,to młody i widać,że bez doświadczenia.

Co do technologii zbrojenia rozproszonego Brinkmana ,to postawił by Pan na tym dom piętrowy? Szanopwny Brinkman powiedział mi ,że to do innych celów. Wzmocnienie betonu o 20-50% .Nic więcej . A wie Pan ściana nośna na krawędzi takiej konstrukcji przenosi trochę. Ciekawe co Panu powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wniosek. Z czego to wynika? I skąd Pan wie na czym się spotkanie skończyło?

 

Onegdaj był Pan uprzejmy pisać,że nie mam doświadczenia,mimo,że nie mamy przyjemności się znać. Fakt,że i może ciut starszy niż ja,ale skoro w podobnym wieku ,to i podejrzenie o doświadczenie podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...