Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Miał być Z7, ale...- Danuta.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 315
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kamilb1987b panele na podczerwień sprawują się bardzo dobrze, ustawione mam termostaty tak, że jak o pół stopnia spada temperatura to się włącza grzanie z jednego termostatu czyli jedno pomieszczenie. Tylko zsumowane mam salon, kuchnia i hool bo jest to przestrzeń otwarta i tam mam 4 sztuki tych największych pod jeden termostat. Ile za każdy płaciłam to ciężko mi powiedzieć dzisiaj, ale mam tak: 5 szt. 900W, 2 szt. 650W, 4 szt. 450W i 1 szt. 350W. Za całość z termostatami i kablami zapłaciłam około 13tys. Widziałam ostatnio te gładkie z aluminiowym obrzeżem u kogoś i stwierdzam dziś, że te moje podobne do styro są ładniejsze, każdy myśli, że to ozdoba z podświetleniem led. :D Firma to Eco-Partner z okolic Poznania. Czemu takie ogrzewanie? Sami nie wiedzieliśmy, kiedy działkę zakupiliśmy jakie wybrać ogrzewanie, przede wszystkim nie chcieliśmy pieca i co tu wybrać, skoro gazu brak. Ale na forum znaleźliśmy przez przypadek szukania projektu ( mielismy budowac Z7) i trafilismy na dziennik Iwony i Mariusza i się zaczęło czytanie i panele ( co to jest, o co chodzi? ). I pojechaliśmy zobaczyć i zdecydowaliśmy się, że komina nie będzie, rekuperator owszem musi być i ogrzewanie na prąd. Co jest w tym dobrego to to, że nie trzeba całego osprzętu do podłogówki (obawiałam się tego jakby coś pękło pod podłogą) i jednego piecyka nie ma na całe ogrzewanie np. gazowego, bo jak się zepsuje to katastrofa, brak ogrzewania na czas naprawy czyli kilka tygodni. A jak jeden panel nie będzie grzał to katastrofy nie ma, np. popsuł by się w sypialni, to zdejmujemy go do naprawy i otwieramy drzwi i nagrzewa się z salonu i hoolu. I takim to sposobem wybraliśmy na dzień dzisiejszy najlepsze ogrzewanie bezobsługowe moim zdaniem. Edytowane przez dana0606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawdą. Jak masz nastawioną temperaturę jaką lubisz to nie ma znaczenia czy on grzeje czy nie. Poza tym po nagrzaniu do ustawionej temperatury po wyłączeniu jeszcze grzeje i oddaje to ciepło efektem czego jest ciut wyższa temperatura.

 

Tak też właśnie myślałem ale że nie jestem użytkownikiem paneli to moje słowa były puszczane między palcami.

Ja właśnie myślałem nad panelami w domu szkieletowym. Jak dobrze by poszło to koszt budowy domu mógłby być w miarę dość fajny gdyż eliminuje się centralne, kominy itp. Na allegro są panele w miarę fajnej cenie gdzie do mojego domku mocno energooszczędnego koszt ich wyszedłby ok.7-8k z termostatami. Nawet samemu można sobie panela na suficie czy ścianie powiesić. Zarzucano mi ze jak panel nie będzie grzał to będzie ewidentnie zimniej i nieprzyjemnie. Potem argumenty że lepiej jak ciepło idzie z podłogi bo przy panelach to w nogi będzie zimno. Odczuwacie jakąś różnicę temperatur międzu górną częścią ciała a dolną? Przykładowo siedząc przy stole czuć że jest chłodniej w stopy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to ja nie wiem czy jest różnica miedzy innym grzaniem. Podłogówki nie miałam, a w stosunu do kaloryferów to chyba jednakowo jest, tyle, że kaloryfer to zawsze siedlisko kurzu, a szczególnie te stare żeliwne to trudno je czyścić, te nowsze podobne do żeliwnych składane z elementów też trudno czyścić,ale juz lepiej bo sa głasze; innych nie miałam w mieszkaniu to trudno powiedzieć. Ja i tak w papciach nauczyłam sie chodzić i w sumie czasem jest mi zimno a czasem gorąco, taki to wiek chyba już. Jak jest mi zimno to zakładam bluzę i skarpetki i tyle. Jak w mieszkaniu trzymakliśmy kiedyś prawie 25 stopni to też miałam takie same odczucia, że niekiedy było mi zimno a niekiedy ciepło. Potem usłyszałam od koleżanki, która od lekarza dowiedziała się , że trzyma za wysoką temperaturę w mieszkaniui dlatego dzieci często chorują, że najlepsza temperatura to poniżej 22 stopni. Co do paneli na Allegro to chyba bałabym się tekiej chińszczyzny brać, bo nie wiadomo czy więcej pradu nie będą pobierać, to tak jak ze sprzętami mającymi więcej Wat a są słabsze, bo mniejsze obroty czy coś w tym stylu. Dzisiaj mając te panele nie zrobiłabym podłogówki, bo po pierwsze drożej wychodzi, po drugie jest za betonowane więc nie wiadomo czy coś się z tym nie stanie i wtedy co? Piec jeden jak już wcześniej pisałam też jest problemem jak się zepsuje to na szybko trzeba kupować drugi, a jak na gwarancji to czeka się tygodniami na naprawę. Może i przy podłogówce jest cieplej w stopy po bosemu, ale również zbiera się więcej na niej kurzu, bo element. który grzeje to przyciąga kurz, a podłogi w mieszkaniu jest najwięcej w stosunku do innego ogrzewania, nawet telewizor szybciej się kurzy, bo jest ciepły i go przyciąga. Tak to juz jest, więc przy podłogówce jest podłoga zawsze bardziej zakurzona i zauważyłam to nawet u znajomych, u których byłam, a ona ciagle ta podłogę myje i ciagle jest na niej kurz. Wiec decyzja nalezy do każdego z nas osobno, jak sobie wybierze tak bedzie miał. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale jak przy podłogówce jest więcej kurzu to nie jest wina podłogówki tylko wykonania. Przy dobrej podłogówce nie powinno się nawet czuć ciepłej połogi, powinna być normalna i na pewno przez nią nie powinno się bardziej kurzyć, a wręcz przeciwnie. Ja bym szedł w polskiego producenta paneli bo tańsze ponad 2razy od niemieckich a lepiej wspierać polski rynek przykładowo taki http://allegro.pl/panel-grzewczy-panele-grzewcze-na-podczerwien-750w-i7078481488.html?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMTk0NDgyMTgAMTc5MDk0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=0a4f76f6-c5ba-4426-8cbe-99986a1e0825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Eco-Partner też są Polskie, bo produkowane u nas i też są tańsze niż zachodnie. :) Ja wolę sprawdzonego producenta a Iwona i Mariusz już kilka lat użytkują. Blekowca również ma kilka lat i jeszcze inni, nie pamietam.

Po drugie to co na tej stronce piszą to bzdury, ponieważ nie napisali czy budynek ocieplony, a jeżeli nawet to ten panel jest za słaby na taką powierzchnię, więc radzę uwazać na takie reklamy. Moc panela to 12 do 15 KW na 1m2, a to co piszą o 30tu to bzdura, przy większych mrozach nie da rady i jeszcze piszą, że w listopadze, ale zalezy którym bo czasem w listopadzie jest cieplej niż w październiku jak było w zeszłym roku bodajże. Ja mam bardzo dobrze ocieplony dom i na powierzchnię 93m2 mam ponad 7tys mocy paneli. Wtedy komfort jest wyższy i panele w salonie grzeją około 13minut co 2 godziny teraz przy takich temperaturach, a jak bedzie za mała moc panela to bedzie grzał 30min albo i więcej, i chciałabym widzieć ile czasu będzie grzał jak będzie poniżej 20stopni na minusie. Tak że jak zamierzasz kupować panele to raczej weź pod uwagę to co napisałąm ilość mocy grzejnej do wielkości pomieszczeń. A cena to podobna do Eco-Partner, ponieważ Panel o mocy 650W kosztuje podobnie i jeszcze przyjadą i położą wszyskie kable na ten koszt. Ja mam w pokoju 46m2 dwa takie panele 650W a w pokoju około 13m2 to jeden 900W. Więc nie daj się naciągnąć na niższe moce, bo wtedy dłuzej będzie nagrzewał i na to samo wyjdzie a moze nawet więcej zużyje prądu, bo może nawet 3 razy dłużej grzać. Już inni pisali, że jak mieli zamałą moc to wymieniali na mocniejsze. A oni na tej stronie piszą, że 700W na pokój 23m2 to jakaś kpina. Ja w salonie mam 2 sztyki po 900W na taką powierzchnię no i jak pisałam grzeją po 13minut co 2 godziny w grudniu, a w listopadzie grzały po tyle samo co 3 godziny.

Edytowane przez dana0606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ten panel co podałeś to ma wtyczkę i co cały czas będzie grzał jak nie odetniesz wtyczki i nie podłączysz pod termostat, to się nie będzie wyłączał, więc i tak musisz kable pociągnąć i termostaty kupić, a to też kosztuje. A jak w oryginalnym odetniesz wtyczkę to stracisz gwarancję, więc radzę kupić tam gdzie dają gwarancję i położą kable i termostaty. Ten co podałeś ma 5 lat gwarancji a te co my mamy to mają 10lat gwarancji. Edytowane przez dana0606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tylko przykład podałem pierwszy z brzegu i nie wczytywałem się za bardzo w to co piszą. Ja mam w planach budować domek w standardzie NF15 szkieletowy więc dla domku 100m2 moc grzewcza przy -20 będzie do 2kW i to będzie z zapasem. W panelach wyszłoby mi ok.5kW. Właśnie panele mnie przekonują pod tym względem że nie muszę się cackać z podłogówką, wylewką itp a tylko po zrobieniu domku powiesi się panele, podepnie termostaty i załatwione w parę godzin oraz z tych powodów o których i Ty wspominałaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz domek, to zapotrzebowanie na energię teraz wychodzi około 35-40kWh na 1m2, a w projekcie było 97kWh, poniewaz zmienilismy kilka rzeczy. Docieplilismy dach, a tego nie było w projekcie tylko był sam strop, w podłogę zamiast 20 daliśmy 30cm, w ściany dalismy 3 razy lepszy pustak niz pierwotnie miał być. Poza tym nasz domek gdyby był w innym rejonie Polski np. Wrocław czy Zielona Góra to by miał mniejsze zapotrzebowanie, a my mieszkamy na przelocie Bramy Morawskiej i tu ciągle wiej i jeszcze jestesmy słabo osłonieci, bo są pola i górki i tu jest zawsze zimniej niż u sąsiadów mieszkajacyh poniżej albo w innej wiosce. U nas w zeszłym roku było aż -25stopni, a dalej i w innych regionach to -22. Najzimniej to chyba jest już tylko na Podlasiu i dolne rejony Podkarpacia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to buduj. A jaki to będzie domek szkieletowy, który ma NF15? Jakie i ile ocieplenia w dachu, podłodze czy w ścianach? Pietrówka czy parterówka?

 

Piętrowy domek z poddaszem lub pełnym piętrem o izolacyjności przegród na poziomie 0,1W/m2 i możliwie jak najlepszej szczelności. Nie wiem jaka mi wyjdzie ale jaka będzie to będzie. Mierzę poniżej 0,6 ale jak wyjdzie 1 to tragedii też nie będzie. Chodzi mi o wysoki standard energooszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my ściny też mamy 0,11W/m2 w katalogu było, ale z białym styro, więc może mamy poniżej 0,1, co do dachu i stropu zarazem to nie wiem, bo nie umiem tego przeliczyć i podłoga też nie wiem. Ale mamy duże okna o średnim przeliczniku 0,8 i to może powodowac straty ciepła. Jak na razie to w grzaniu tragedii nie ma, wychodzi taniej niż w mieszkaniu 63m2. gdzie niby powinno być tanio, bo cały blok wspólne ogrzewanie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz super, polecam w 100%, a nawet więcej, nie ma wzbijania się kurzu po włączeniu, ponieważ wydmuch nie idzie na mieszanie tylko na zewnątrz. Zauważalnie mniej kurzu jest w mieszkaniu i jeszcze ta wentylacja mechaniczna z filtrami to juz całkiem. Wiadomo, że jakiś tam kurz jest bo z ubrań się trochę sypie no i z poscieli, z człowieka tez spada łuszcząca się skóra i włosy, ale i tak jest 100 razy czyściej. Ostatnio musielismy trochę wiercić czy wyżynać w domu, bo nie dało się całego dużego mebla wynieść, no to kurzu z tego troche było, ale powoli sukcesywnie się go odkurzając pozbedziemy. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...