Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TH z patio - komentarze


cormac

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 88
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli mogę coś doradzić to zabezpieczcie folią lub plandeką ściany betonowe bo inaczej na betonie będziesz mieć rdzawe zacieki z prętów które wystają z betonu. Woda spływa po prętach i dalej w dół po ścianie zostawiając niezbyt estetyczne wzorki. Ja zostawiłem niezabezpieczone i trochę zacieków niestety się zrobiło. Usuwa się je papierem ściernym ale tracisz wtedy połysk betonu jaki nadały mu sklejki szalunkowe. No chyba że ten beton będzie zatynkowany lub zaklejony płytami k-g. Ale szkoda by było :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić to zabezpieczcie folią lub plandeką ściany betonowe bo inaczej na betonie będziesz mieć rdzawe zacieki z prętów które wystają z betonu. Woda spływa po prętach i dalej w dół po ścianie zostawiając niezbyt estetyczne wzorki. Ja zostawiłem niezabezpieczone i trochę zacieków niestety się zrobiło. Usuwa się je papierem ściernym ale tracisz wtedy połysk betonu jaki nadały mu sklejki szalunkowe. No chyba że ten beton będzie zatynkowany lub zaklejony płytami k-g. Ale szkoda by było :)

 

Dzięki za informacje. Niestety raczej nie zostawimy betonu na wierzchu. To są nasze jedyne kawałki ścian w salonie i mamy co do nich plany. Poza tym z bliska nie są ładne. Lejemy jakiś pancerny beton i nie do końca powierzchnia słupów jest gładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bliżej, w Chwaszczynie.

Też się tam rozglądaliśmy, ale zdecydowaliśmy się na separację od cywilizacji, na ile to możliwe, tak żeby do pracy dojechać i mieć trochę przestrzeni (przynajmniej na kilka lat, póki i u nas się nie zagęści). Nic to, mrugnę do Was oczkiem w Lidlu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop wybraliśmy po namowach architekta z konstruktorem. Robiliśmy porównanie z monolitem i filigrany wyszyły nam minimalnie drożej.

Strop mimo że droższy to jednak tańszy :) Łatwiej go położyć, oszczędność w szalunkach /deskach, robociźnie. Ale przede wszystkim chodziło o czas.

Mamy ten strop rozciągnięty (dom, taras na poziomie gruntu, schowek ),do tego na kilku poziomach, z dużą ilością stali , zeszło by się ekipie ze zbrojeniem, nie mówiąc o czasie szalowania takiej powierzchni.

Strop docięty do centymetra, siatki przygotowane tak samo, wszytko ponumerowane - tylko rozłożyć.

Legary przygotowali w jeden dzień, w drugi położyli strop i cześć siatek zbrojeniowych , dziś kończą z siatkami i szalują podciągi, które są równocześnie attykami. Na to przyjdzie 10 cm betonu. Po tygodniu powtórka z garażem.

 

Płyty na łączeniu mają małe wcięcia, trzeba będzie je zaszpachlować. Mamy mieć rekuperację, więc w części będą sufity podwieszane. Ja bym największe płyty zostawiła odkryte, ale druga połowa nie jest aż takim fanem betonu:lol2: Pójdziemy na kompromis.

 

Na razie cieszę się bunkrem, zanim go otynkujemy.

http://i3.fmix.pl/fmi2009/1f385cb70027317b5336b16e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...