Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kanały PCV do wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

Witajcie,

 

Chcę zrobić instalacje wentylacji mechanicznej. Rekuperator to będzie DOSPEL LUNA200, anemostaty mam już zamontowane w sufitach 100mm i wyprowadzone aluflexem na poddasze. Teraz muszę wykonać instalację na poddaszu. Zastanawiam się nad wykorzystaniem kanałów PCV np. takich dostępnych w Castoramie czy na allegro i dodatkowo zaizolować je wełną ok 40mm. Czy z PCV będą dobre czy może lepiej robić to na rurach blaszanych?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Chcę zrobić instalacje wentylacji mechanicznej. Rekuperator to będzie DOSPEL LUNA200, anemostaty mam już zamontowane w sufitach 100mm i wyprowadzone aluflexem na poddasze. Teraz muszę wykonać instalację na poddaszu. Zastanawiam się nad wykorzystaniem kanałów PCV np. takich dostępnych w Castoramie czy na allegro i dodatkowo zaizolować je wełną ok 40mm. Czy z PCV będą dobre czy może lepiej robić to na rurach blaszanych?

 

 

Pozdrawiam,

 

Należy przyjąć z ogromną dozą pewności, że dość szybko pozbędzie się Pan Luny, dlatego lepiej jest robić instalacje do innej centrali - tak dobierając prędkości w kanałach by wentylacji nie było słychać w nocy. Optymalna prędkość od 2 do 5m/sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy mi się z innego forum, że to właśnie Pan był największym zwolennikiem i propagatorem Luny.

Czy po zmianach producenta to już zupełnie inny rekuperator, który do niczego się nie nadaje?

Nie zupełnie propagatorem - byłem zadowolony, że ma się pojawić na rynku tak tania centrala w segmencie małych central do mieszkań i małych domków.

Z bardzo dobrym wymiennikiem ( szwedzki heatex typ L) - i jak to w życiu bywa - kolejna nauczka - nie ma co chwalić za wczasu.

- wymiary centrali okazały się większe niż dużych central 800m3/h - nie mieściła się w mieszkaniu

- wymiennik heatex szybko zastąpiono własnym sklejanym z kliszy rtg

-zwykły styropian skręcany na śruby był nieszczelny

-brak filtrów i tyrystorowy sterownik - dopełniły reszty.

Choć dalej uważam, że lepsza luna niż "grawitacja" - można :

- dokupić skrzynki na filtry

- transformator do sterowania

- uszczelnić silikonem obudowę czyniąc z niej "jednorazówkę"

Tylko czy naprawdę o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...