Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sypialnia


aisa222

Recommended Posts

Przedstawiam Wam moją sypialnię. Ma jakieś 15 lat więc czas by ją zmienić

 

DSC_0817.jpg

 

DSC_0819.jpg

 

DSC_0822.jpg

 

Żeby uporządkować myśli i zdecydować czego chcę mam jakieś 3-4 miesiące.

 

Jedyna rzecz, jaka została tam zrobiona to wymiana kaloryfera i zamurowanie wnęki po starym (kaloryfer można przesunąć w razie potrzeby)

 

SDC12396.jpg

 

Do zmiany jest totalnie wszystko :) kasetony i panele out

 

Wymiary pokoju to 416 x 329

 

Mój plan jest taki:

-zamurować wnękę wokoło okna

-szafa/szafy przesuwne w miejscu w którym teraz jest ale od ściany do ściany

-między szafami ścianka z tv (coś jak na moim nieudolnym planie)

sciana%2520syp.jpg

chciałabym aby ta ściana była otwierana – zawsze można tam włożyć odkurzacz, deskę do prasowania itp., o możliwości techniczne będę się martwić później

-łóżko o wymiarach 160x190 podoba mi się takie ale jestem otwarta na propozycje + szafki nocne

top.jpg

-podłoga jak na foto – dąb piaskowy

1%2520%252870%2529.JPG

 

Nie wiem:

-jaki kolor mebli wybrać – jasny czy ciemny (bo na pewno dąb) ??

-jaki kolor szaf – taki jak mebli ?? a może szyba mleczna, lakobel, lustra (choć podobno lustro w sypialni jest bee i nie wiem czy przekonam)??

-jaki kolor ścian ?? podobają mi się szarości i beże :)

-jakie oświetlenie ??

 

Co by tu jeszcze dodać.... chyba tylko tyle, że jak nie będę mieć sprecyzowanych planów mąż wcieli w życie swój szatański pomysł i postawi łóżko w rogu pokoju i szafę również.... coś jak na tym planie jeśli go dobrze zrozumiałam

 

proj%2520meza.jpg

 

A może macie zupełnie inny pomysł na moją sypialnię ?? Czuję, że będzie niezła przeprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

rany, naprawde tak chcesz ustawić łóżko? Lubisz się obojać goleniem o narożniki?

 

Hih.... napisałam że...

 

Co by tu jeszcze dodać.... chyba tylko tyle, że jak nie będę mieć sprecyzowanych planów mąż wcieli w życie swój szatański pomysł i postawi łóżko w rogu pokoju i szafę również.... coś jak na tym planie jeśli go dobrze zrozumiałam

Tak więc, jak widać, to wyłącznie pomysł mężusia :D

 

Weź najpierw narysuj plan w skali i meble też w skali.

 

Postaram się zrobic to jak najszybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oparciu o system BESTA i PAX z Ikea:

 

Na krótszej ścianie szafa PAX 2 m, zabudowana do sufitu, klasycznie otwierana. Same drążki a dołem szuflady

Na dłuższej zestaw szafek BESTA 60x60x40 cm i jedna 40x60x40 cm. Pomiędzy szafkami telewizor (jeśli ma być?).

Na ścianie między szafka z wiszącymi szafkami duże lustro.

 

http://images65.fotosik.pl/294/5d743ae993acb994.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to w ogóle nie przyszło by mi do głowy takie ustawienie.... najchętniej wydzieliłabym garderobę ale nie mam miejsca :/ Zawsze wydawało mi się, że szafy pomieszczą więcej rzeczy a mając 2 jedna byłaby moja a druga mężowska.... to byłaby chyba idylla :D, oczywiście sporo drążków ale pewnie znalazło by się miejsce na półki czy szuflady, kwestia dogadania :D

Telewizor musi być.... wiadomo :)

 

No to teraz kolor mebli ?? Jasny czy ciemny ?? Jaki będzie najfajniej wyglądał na jasnej podłodze.... raczej odpadają połyski.... chciałabym coś neutralnego.... w dodatkach turkusy :) ale nie będę się upierać. Łóżko i meble w tym samym kolorze czy raczej nie ??

 

Wiecie co... cieszę się, że nie muszę urządzać całego domu.... chyba bym dostała bzika :p Za duży wybór i tyle inspiracji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ci półki w szafie jak masz cały zestaw szafek wokół TV?

Własnie dlatego napisałam, że w szafie mają być tylko drązki.

 

Meble oczywiście jasne, ciemne zrobią ci norę , bo pokój jest nie dosc, że ciasny to jeszcze niski.

Szafki BESTA są białe, czarne lub w kolorze sosny. Najłatwiej będzie tobie zrobić zestawienie z mebli białych, nawet, jak będa z różnych serii. Do tego od wewnątrz drzwi przemalowac również na biało.

Do tego jakieś ciutkę ciemniejsze ściany (np. szary, greige), kapa na łóżko pod kolor ścian. A na wezgłowiu łóżka można dać bardziej wyrazistą tapetę w turkusowe wzory:

http://www.newmedia-art.pl/product_picture/full_size/f29380b5b33cb6e741edf7b2ee7774e5.jpg

http://www.artinspiro.pl/_var/gfx/dc17ed6ba6097bb82cb461ed17779c03.jpg

Ponieważ dobre wzorniczo tapety są drogie, proponuję tapetę zrobić jak obraz (czyli nie na całej ścianie)

 

Turkusowa lub srebrzysta rama lustra. W szafie i szafkach nocnych można zamocować szklane, turkusowe uchwyty.

http://www.leduno.pl/environment/cache/images/150_150_productGfx_0e946d635964d7e5ecafdc55d51b41be.jpg

Lampki możesz zostawić takie jakie są tylko zmienić klosze na białe.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

Aisa, twoje ustawienie z szafami na wprost lóżka jest chyba optymalne i nie da się wymyśleć lepszego wykorzystania przestrzeni. jedyne co zmieniłabym, to ścianka TV pomiędzy szafami. dałabym po prostu komodę pomiędzy szafy, na nią lub na ścianę TV, a nad TV półka szerokości komody, chociaż niekoniecznie. zamiast komody mogłaby to być konsolka z toboretem wsuwanym pod nią, wtedy TV na ścianie, i jednocześnie mogłoby to być biurko/toaletka (po wyłączeniu TV wygląda jak obraz). to co zaproponowałaś (otwierana ścianka) trochę przytłacza i zmniejsza optycznie pokój, podczas gdy zagłębiony między szafy TV dodałby trochę przestrzeni (chyba?) trzeba to narysować.

a jeśli masz problem z wyborem koloru drewna na łózko to spraw sobie tapicerowany zagłówek, jest mięciutki i zawsze mozna go zmienić, łatwo go zrobić samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

No to powracam jak bumerang.... nadchodzi wielkimi krokami ten czas kiedy będę musiała zdecydować czego chcę. Do tej pory myślałam, że sami po prostu zrobimy szafy ale przeliczając koszty zakupu płyt, przycięcia na odpowiedni wymiar, oklejenia itp stwierdziliśmy, że chyba zbyt nam się to nie opłaci... przy czym oczywiście robota nasza. Zaczęłam szukać gotowych szaf ale po pierwsze one są za głębokie a po drugie nie ma takich jak mi się podobają. Przeglądając jednak allegro natknęłam sie na szafy z Ikei z kolekcji BRIMNES i powiem szczerze, że bardzo mi się spodobały. Nie są zbyt głębokie i mają na tyle wąskie drzwi, że swobodnie będę mogła je otworzyć.

Żeby nie szukać wkleję meble, o które mi chodzi

 

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/brimnes-szafa--drzwi__0176787_PE329567_S4.JPG

 

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/brimnes-szafa--drzwi__0140624_PE300605_S4.JPG

 

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/brimnes-komoda--szuflady__0140507_PE300519_S4.JPG

 

I teraz do Was kochane pytanie.... czy słusznie wybrałam i jak sensownie ułożyć te meble w całość ??

 

Skłaniam się do wersji takiej, żeby dać komodę między szafami, ale czy mam wziąć 2 szafy potrójne i komodę czy może 2 podwójne i komodę a może 2 potrójne i jedną podwójną plus komodę.... jak myslicie.... żeby fajnie wyglądało no i żebym miała dość miejsca na schowanie wszystkich rzeczy.

 

Moja pierwsza myśl to dać w kolejności od okna: szafę potrójną, potem komodę, potem podwójną i znów potrójną... ale czy dobrze kombinuję ?? Pomóżcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...