Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koszmarnie kwadratowy salon wraz z przyległościami, czyli parteru pomieszczeniami


moniss

Recommended Posts

hejka moniss

 

trafilam tutaj , widze ze masz prolem z oknami Tez bylam na tym etapie:( nie zazdroszcze

tak kombinowalam z projektem ze ostatecznie wyszlo 2 parapety :) na 13 okien

i rowniez sie zastanawialam jaka dlugosc czy do podlogi czy 1 pystak zamurowac

i ostatecznie 1 okno dalam 1 pustak od podlogi a reszte rowno z podloga

oczywiscie nie licze okna od kuchni ktore juz znasz:)

parapety mam waskie, z bialego jak kartka papieru konglomeratu

jezeli jestes ciekawa efektu moge podrzucic Ci fotki

daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wrzucaj, wrzucaj, bo jestem żywo zainteresowana :)

Z moich wyliczeń wychdzi, że na parterze mogłabym mieć aż 6 parapetów (przy opcji nie skracania fixów w salonie). Na dzień dzisiejszy nadal utrzymuję postawę "MÓWIMY NIE PARAPETOM" a zamiast nich pomalowane lub wypłytkowane wnęki (ewentualnie czymś wyłożone).

Na poddaszu może będę miała 2 parapety, ale też raczej w formie czymś wyłożonych lub wysmarowanych wnęk + 1 siedzisko zamiast parapetu (lub bardzo głeboki parapet - jak kto woli).

 

W sumie, to czy podmuruję fixy czy nie to nie jest aż takie pilne (bo zawsze później można to zrobić), jak wybór układu przeszkleń od strony tarasu w salonie. Skłaniam się włąściwie ku dwóm, a może trzem opcjom:

1. tak jak jest na wizualizacjach wnętrz, czyli drzwi tarasowe przesuwane 2,4x2,6m + 1,2m fix

2. na środku drzwi tarasowe tradycyjnie otwierane (1,8 x 2,6m) + po obu stronach fixy 90-tki (w odległości 90cm od drzwi tarasowych każde)

3. zamiast 90-tek fixów z 2.opcji - 180x2,60m drzwi tarasowe (ta opcja chyba najsłabsza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam, ojtam... :p Moja babcia miała kwiatki na parapecie, moja mama także, no i ja też teraz upycham je jak tylko mogę na 22cm głębokości ;)

W domu te parapety (a raczej wnęki przyokienne) też by miały coś ok.20cm.

Kolejny punkt, o którym nie pomyślałam - zakamarki. Przy podmurowanych fixach podłoga będzie miała tylko jeden zakamarek - wnęka przy drzwiach tarasowych :p

 

Myjki poszukam i wypróbuję :)

 

P.S.

O zmieniłaś awatara! Niezła chatka ;)

 

Myjka, jak i ściereczki są genialne. 3 lata użytkuję, piorę i są jak nowe, a sprząta się błyskawicznie i właściwie bez używania chemii (czasem piorę w odrobinie proszku albo z szarym mydłem). Nie są to tanie rzeczy, dlatego kupowałam sobie po trochu. Wystarczą trzy, cztery rodzaje i jedziesz tym cały domek, nawet samą wodą.

Awatarka zmieniłam, bo gębą tu świecę, a przecież to forum budowlane. Kurza stopa bardziej pasuje ;)

 

PS: Jeszcze w sprawie podmurówek Ci zamącę wodę. Ja to biorę bardziej na logikę - nie po to projektuje się duże okna, zazwyczaj wymarzone i upragnione, żeby je potem przez jakieś dwie stówy pomniejszać ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Jeszcze w sprawie podmurówek Ci zamącę wodę. Ja to biorę bardziej na logikę - nie po to projektuje się duże okna, zazwyczaj wymarzone i upragnione, żeby je potem przez jakieś dwie stówy pomniejszać ;P

 

No właśnie, też wychodziłam z takiego założenia. Ale ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy to dobre założenie... Myślałam też ostatnio o kwiatach, których mam sporo, a nie mam zaprojektowanych w domu parapetów aby je poustawiać :p.

Gdzie ja miałam wcześniej głowę, że o takiej ważnej rzeczy nie pomyślałam! No właściwie, to myślałam chyba tylko o kwietnikach, ale 2 można jeszcze przeboleć przy sprzątaniu, więcej raczej nie...:no:

 

Ale sądzę, że ostateczną decyzję podejmę po otrzymaniu wycen na przeszklenia. Za kilkanaście dni wybieram się na targi budownictwa, trochę popytam i dowiem się też, czy mogą w ogóle na taką wysokość zrobić mi szklenia bez podziałów, bo te 20cm może robić jednka dużą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss, czyli na prowadzenie wśród argumentów "za" wysuwają się kwiaty. Zastanów się zatem nad głębokością tych półeczek, czy nie będą jednak potrzebne parapety (zależy od wielkości/rozłożystości kwiecia). Dla "ułatwienia" załączam zdjęcie, które zapisałam wczoraj podczas oglądania filmu, tu akurat bez parapetów, ale wygląda ciekawie i masz pogląd w sprawie listew podłogowych :psa.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANKAg, specjalnie dla Ciebie, za to, że mi tak wytykasz w innym wątku, że nie prowadzę dziennika :p

Fragment Kompleksu Riese: [ATTACH=CONFIG]252318[/ATTACH]

Nasz własny "mały kompleks Riese" : [ATTACH=CONFIG]252319[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]252322[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]252323[/ATTACH]

Stan z przedwiośnia.

wrrrrr jak ja uwielbiam betony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrrrrr jak ja uwielbiam betony :)

No, ja też :)

Jest taki plan, żeby w piwnicy (techniczno-rekreacyjna) wszystkie ściany, sufity i podłogi były pozostawione betonowe, za wyjątkiem ścian działowych, które mają być z cegły.

 

A teraz pozwolę sobei wrzucić, ku inspiracji, Twoje wielkie przeszklenie z niskim parapetem.

ANKAg_parapet przy dużym fixie_.jpg

Czy już Ci wspominałam, że wygląda to bosko? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bosko? nie, nie mowilas jeszcze, ale z przyjemnoscia poslucham :p

 

ja strop mam lany, a szalunki robilismy z plyty MFP, wyszly po niej przepiekne sufity, przeszlo mi raz przez mysl zeby tak zostawic, ale jak to powiedzialam mojemu M i zobaczylam jego mine to mi sie juz odechcialo.

 

betonowy kompleks o ktorym wspomnialas jest w moich okolicach wiec Tez niedaleko mieszkasz czy moze bylas uczestniczka fascynujacej wycieczki :)

Edytowane przez ANKAg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z jeszcze wiekszym balaganie w tle :)

Gdzie ty ten bałagan widzisz? Jak na budowę to jest w miarę poukładane :D

 

Stropy będą z płyt kanałowych. W piwnicy na pewno nie będą tynkowane, a na parterze jeszcze nie wiem, jeśli bedzie to ładnei wyglądać to zostanie na surowo.

Co do Kompleksu Riese, to jeszcze tam nie byliśmy, ale mamy zamiar się przejechać. A naszą budowę znajomi ochrzcili takim imieniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja fix-a nie robiłam od samej podłogi ze względu na mostek termiczny. Trudno to później dobrze ocieplić nawet jak montuje się na poszerzeniu systemowym. Więcej problemów jest też przy wylewkach, bo trzeba tę część oddylatować i potem problemy z listwami przypodłogowymi w tym zakamarku, takie krótkie odcinki, a jak zrobi się niski parapet to leci się listwą na prosto :D Nie wiem moniss czy do Ciebie takie argumenty przemawiają :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja fix-a nie robiłam od samej podłogi ze względu na mostek termiczny. Trudno to później dobrze ocieplić nawet jak montuje się na poszerzeniu systemowym. Więcej problemów jest też przy wylewkach, bo trzeba tę część oddylatować i potem problemy z listwami przypodłogowymi w tym zakamarku, takie krótkie odcinki, a jak zrobi się niski parapet to leci się listwą na prosto :D Nie wiem moniss czy do Ciebie takie argumenty przemawiają :)

 

Przemawiają, przemawiają :) Do tej pory pomyślałam tylko o jednej rzeczy z tych przez Ciebie wymienionych - o docinanych listwach w zakamarkach.

No i te niskie parapety chyba jednak będą - zwłaszcza po obejrzeniu zdjęć z domu Ani :)

 

 

I tak została tylko jedna okienno-salonowa sprawa do obgadania - przeszklenia na południowej ścianie.

Kiedyś na okiennym wątku pytałam o HSy szerokie na 2,4m a wysokie na 2,6m. Jedni pisali, że takich mi w kolorze nikt nie zrobi w PCV, inni twierdzili, że to za wąskie i będzie brzydko wyglądać (polecali o szer. 3m).

HS - to by mi pasowało, ale poza w/w może się okazać, że znacznie przekroczy mój budzet i trzeba będzie się zadowolić innym systemem otwierania...

Muszę zrobić rysunki do wyceny, z którymi przejdę się na targi budownictwa z końcem tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss jakie bedziesz miec wysokie pomieszczenie ze HS potrzebujesz na 2,6?

 

ja mam pomieszczenie na 2,70 i HS mam na 2,4 a szerokie na 3,3 i wcale nie uwazam zeby bylo za nisko

 

co do okien... zajrzyj do partnera handlowego firmy DAKO. ja mam te okna i uwazam ze sa ok. i pamietaj o najwazniejszej sprawie MOSKITIERY W SYPIALNIACH I KUCHNI ;)

Edytowane przez ANKAg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część dzienna parteru będzie miała wysokość 3,4m.

Mskitiery? Nigdy nie brałam ich pod uwagę... W sypialni na parterze będą przeszklenia nieotwieralne, w kuchni tylko jednoskrzydłowe drzwi tarasowe, wentylacja mechaniczna z reku... Właściwie to tylko wszelkie drzwi tarasowe na parterze (taras południowy i północny) będą otwierane, a cała reszta to chyba fixy. Zastanawiam się nad oknem łazienkowym fix czy otwieralne i czy w garażu nie dać jednego otwieralnego + 2 fixy (a może wszystkie fixy?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie chcialabys w lazience lub w sypialny poczuc swiezego wiaterku w lecie nad ranem??

Raczej usłyszeć samochody sąsiadów odpalane by dojechać na pierwszą zmianę :p

Wiaterek... właśnie zamknęłam okna (pomimo 21st. na zewnątrz) bo za bardzo wiaterek powiewał firankami i robiły się przeciągi.

A wracając do sypialni, to jej "okna" zaznaczyłam na rysunku poniżej.

Przeszklenia w salonie jeszcze takie jak w projekcie, a nie takie jak na moich wizualizacjach wnętrza, czyli 2x fix 90 i drzwi tarasowe o szer. 180cm

widok_3d_bb.jpg

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Skoro jesteśmy już przy sypialni, to pierwotnie miało to wygladać tak:

moja sypialnia.jpg

13m2 sypialnia z jedną ścianą zabudowaną szafami z ukrytym przejściem do łazienki.

Do tego sama łazienka miała mieć ponad 6m2:

moja łazienka.jpgmoja łazienka_kolor2.jpg

 

 

A prawdopodobnie będzie coś takiego:

moniss_sypialnia z łazienką i garderobą.jpgmoniss_sypialnia_garderoba_łazienka_3.jpg

ok. 11m2 sypialnia, przechodnia garderoba i 4m2 łazienka.

 

Na razie dwie wersje łazienki :

1. bidet, wanna, umywalka

2. wc, bidet, wanna i umywalka

Przychylam się bardziej do wersji 1. bez wc, ktore będzie na wsprost wejscia do sypialni.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...