Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa Ciepła czy warto ?


tofel3

Recommended Posts

Kolego chcialbympompe

 

W sumie nic nie zmusza mnie aby izolacja na scianach była jak najlepsza.

Po prostu jest duża przepaść przy współczyniku przenikania ciepła między tymi płytami a styropianem.

A poza tym, nie wiem jak Ci to wytłumaczyć.

Ale jak są wstawione okna i wiadomo okna są wstawione w głąb sciany, i od okna do konca muru jest 16 cm. To nawet jak dodam te 10-12 cm już będzie 26 - 28 cm. Wiesz żeby to też jakoś wyglądało. Moze macie jakieś pomysły ?

Nie pisałem o jakości izolacji ale jej grubości. Co do okien...

Niestety ale dla osiągnięcia odpowiednich efektów docieplenia budynku okna należy przemontować (albo jak są kiepskie to wymienić na nowe). Jeżeli są obecnie schowane za węgarkami to ocieplając budynek pozostawisz mnóstwo mostków liniowych przy otworach okiennych i drzwiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak wygląda ściana z oknem.

 

Nie edytuj postów bo wątek traci przejrzystość...

Zdjęcie jest od środka więc nie widać czy są węgarki czy nie. Widać za to duży błąd w dociepleniu ścian - izolacja wyłącznie płaszczyzny zewnętrznej elewacji i brak izolacji części prostopadłej do ramy okna.

Czy wewnątrz na ścianie to grzyb/pleśń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tan grzybek świadczy raczej nie o szparze, przez którą wchodzi powietrze ale prawdopodobnie o mostku termicznym przy ramie okna (wadliwy montaż) + nadmierna wilgotność powietrza (brak wentylacji?).

Zastanów się jaki ma sens ocieplanie ścian np. 15 cm styropianem grafitowym i zaledwie 2cm wokół okien? Później masz 1000zł za gaz i grzybki na ścianie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił się totalny offtopic ale co tam...

Wg mnie skuć ewentualne węgarki i zamontować okna "na lico muru". Później na to 15cm styropianu grafitowego zakrywającego jak największą część ramy.

Okna masz 2 szybowe. Nie wiem kiedy kupowane i z jakimi szybami. Może czas je też wymienić na nowe w standardzie energooszczędnym?

Jaki masz rodzaj dachu? Pewnie płaski jeżeli to "klocek z komuny"? Wiesz, że dach może odpowiadać za więcej strat ciepła niż cała elewacja? Nie znam twojego domu ale może na dach warto dać też np. 20 cm styropianu? A co z fundamentami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna są w miare nowe, więc ich bym nie zmieniał, dach płaski, dom to właśnie klocek z komuny. Tak zdaje sobie sprawę że przez dach są największe straty. W przyszłości jest plan dobudowania poddasza, podobno było to uwzględnione przy budowie.

Co do fundamentów, oczywiście odkopanie, obsuszenie i też izolacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacznij od budowy tego poddasza + perfekcyjna izolacja nowego dachu. Co do elewacji to już pisałem.

Jak masz "smykałkę" do komputerów to polecam pobawić się np. programem OPTIMA ze strony cieplej.pl i przećwiczyć możliwe warianty zmian w swoim domu. Jak sam sobie nie poradzisz to zostaje zlecenie obliczeń OZC (+ warianty po zmianach) profesjonaliście (np. asolt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkowicie zielony w tym temacie.

Tu zgoda, już 4 str a nie podałeś nawet ile m3 gazu zużywasz rocznie, jakiego gazu, czy masz prąd 2-taryfowy, masz zamiar dom ocieplić. Zacznij najpierw do tego ostatniego - to wyznaczy ostateczne zapotrzebowanie domu do którego dopasujesz system ogrzewania. Oczywiście są sposoby na doraźne zmniejszenie rachunków, ale bez danych wyjściowych to bicie piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...