Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa Ciepła czy warto ?


tofel3

Recommended Posts

witam

 

można oczywiście, można nawet zbliżać się do 100% w taniej

 

nie każdy jednak chce "przegrzewać" - utrzymywać nocą temperaturę w pomieszczeniach większą o 1'C

ja też należę to tych osób - wolę nocą trochę chłodniej i już

 

Ale przeciez wiekszosc ludzi w nocy spi i to raczej nie w salonie a w sypialni. Tam mozesz ustawic sobie nizsza temperature (na rozne sposoby).

 

poza tym w wielu przypadkach "bytność-życie" domowników (nie patrzę oczywiście na łikendy) mieści się w godzinach 6-8, a potem 14-15-16 do 22, później sen tu przecież może być niższa temperatura, i praca szkoła

 

Mozna, ale takie obnizenie temperatury robi sie przeciez dla oszczednosci. Pytam po co taka oszczednosc, jak grzanie w taniej swoimi oszczednosciami z tytulu ceny pradu bije na leb takie oszczednosci z obnizania temperatury w dzien (zreszta dosyc trudne przy podlogowce do praktycznej realizacji)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja poszedłem dalej max 1h dojazdu do klienta a ostanio mam telefony od tych sprzedawców z alegro czy bym coś im nie zmontował ale goście znaleźli sobie sposób na interes siedzi w domu telefon i komputer i jest dystrybutorem pomp pewnie nie wie co to stacja odzysku albo pompa próżniowa bo i po co jak ma najlepsze ceny na necie a ty kliencie jak już kupisz to się martw i szukaj pana z alegro na drugim końcu pl dziwię się niektórym "markowym producentom" że tak sobie budują sieć dystrybucji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poszedłem dalej max 1h dojazdu do klienta a ostanio mam telefony od tych sprzedawców z alegro czy bym coś im nie zmontował ale goście znaleźli sobie sposób na interes siedzi w domu telefon i komputer i jest dystrybutorem pomp pewnie nie wie co to stacja odzysku albo pompa próżniowa bo i po co jak ma najlepsze ceny na necie a ty kliencie jak już kupisz to się martw i szukaj pana z alegro na drugim końcu pl dziwię się niektórym "markowym producentom" że tak sobie budują sieć dystrybucji

 

witam

 

to niestety staje się u nas (znaczy Polsce) normą

z wieloma rzeczami dla klienta chyba dobrze :) - ja sam kupowałem sprzęt agd, tv na "allegro"

 

ale pewne rzeczy to nie: kup ustaw - włóż wtyczkę, on/of i po sprawie

 

jak ktoś mi dzwoni żeby mu uruchomić taką pompę, to mówię 5.000 lub proszę napisać na allego, żeby uruchomiło

zdarzało się, że ktoś odpowie "złodziej" lub podobnie

 

w sprawach serwisu odsyłam również do allegro, a najbardziej śmieszą mnie tacy, co zgłaszali się ofertę, potem długie rozmowy, ustalenia, schematy (dużo czasu poświęconego), a później po jakimś czasie dzwonią i proszą o poradę, serwis...

 

takie życie

 

niestety większość "markowych producentów" tak działa, cóż liczy się sprzedaż dziś

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

to niestety staje się u nas (znaczy Polsce) normą

z wieloma rzeczami dla klienta chyba dobrze :) - ja sam kupowałem sprzęt agd, tv na "allegro"

 

ale pewne rzeczy to nie: kup ustaw - włóż wtyczkę, on/of i po sprawie

 

jak ktoś mi dzwoni żeby mu uruchomić taką pompę, to mówię 5.000 lub proszę napisać na allego, żeby uruchomiło

zdarzało się, że ktoś odpowie "złodziej" lub podobnie

 

w sprawach serwisu odsyłam również do allegro, a najbardziej śmieszą mnie tacy, co zgłaszali się ofertę, potem długie rozmowy, ustalenia, schematy (dużo czasu poświęconego), a później po jakimś czasie dzwonią i proszą o poradę, serwis...

 

takie życie

 

niestety większość "markowych producentów" tak działa, cóż liczy się sprzedaż dziś

 

pozdrawiam

 

A może to celowe działanie jak nikt nie naprawi w końcu nie taniego urz. to się sprzeda nowe to samo dotyczy montażu przecież można bez pompy próżniowej potem jakieś pyxisy piszą że to się psuje bo na deszczu stoi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mkmy jakies pisza, ze na deszczu jest trwalsze niz w garazu. :D

 

W prlu robili takie maszyny że jak nie stały w garażu to ulegały biodegradacji przez utlenienie metalu i tak już niektórym zostało ze jak urz. blaszane to musi być w ciepełku ;) dajmy na to taki piec stoi w ciepłej kotłowni i szlag go trafia po 8 latach tu znowu poszło w druga stronę za pelu były trwalsze a może wongiel lepsiejszy jak już na wieś dowieźli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to celowe działanie jak nikt nie naprawi w końcu nie taniego urz. to się sprzeda nowe to samo dotyczy montażu przecież można bez pompy próżniowej potem jakieś pyxisy piszą że to się psuje bo na deszczu stoi :)

 

witam

 

myślę, że rynek pomp jeszcze mały, "producentów" dużo, każda sztuka się liczy

zgadzam się - niestety to działanie krótkowzroczne

potencjał rynku b. duży ale takie działania nie robią "dobrze"

niestety - nic się chyba nie zmieni, niezadowolonych klientów nie będzie mniej

 

a to co się dzieje na rynku odwiertów to katastrofa

dzisiaj czytałem poradę dla jakiegoś forumowicza w innym wątku o "odbieraniu" przez instalatora odwiertów, o braniu odpowiedzialności (zobowiązanie w umowie) za poprawne działanie układu gruntowa pompa ciepła + odwierty w przypadku, gdy klient sam sobie organizuje wiertacza

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prlu robili takie maszyny że jak nie stały w garażu to ulegały biodegradacji przez utlenienie metalu i tak już niektórym zostało ze jak urz. blaszane to musi być w ciepełku ;)

 

No niestety okolicznosci przyrody nie maja dobroczynnego wplywu na zaden obiekt, czy Ci sie to podoba, czy nie. To jest wlasnie ten "zab czasu", ktorym natura gryzie nasze wszelkie dobra pozostawione na jej lasce.

To, ze na obudowe pompy PW kapie woda, to nic w porownaniu z tym, w jakich warunkach pracuje np jej sprezarka (na jakich "deltach"). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety okolicznosci przyrody nie maja dobroczynnego wplywu na zaden obiekt, czy Ci sie to podoba, czy nie. To jest wlasnie ten "zab czasu", ktorym natura gryzie nasze wszelkie dobra pozostawione na jej lasce.

To, ze na obudowe pompy PW kapie woda, to nic w porownaniu z tym, w jakich warunkach pracuje np jej sprezarka (na jakich "deltach"). :)

 

Oczywiście nie wpadłeś na to że producent wpakował tam sprężarkę do tego przygotowaną i dlatego pompa nie kosztuje tyle co klimatyzator:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie to jest zupelnie kosmiczna technologia nie znana producentom sprezarek do gruntowek + zdrowa grzala na karter. ;)

 

no ale po co do gruntówki pakować taka drogą sprężarkę zapytaj swojego pracodawcę ile by kosztowała gruntówka z copelandem "minusowym" w dodatku o większej wydajności aby przy niskich odparowaniach miała taka sama moc grzewczą marketing szeptany +5 chłodnictwo +2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co tutaj jest lasnoswane na forum przez sprzedawcow PW, to wlasnie te pompy sa tansze. Jakim cudem tansza a zarazem bardziej skoplikowana pompa PW ma taka swietna i droga sprezarke? Reszta zrobina z drutu i drewna? Czy jak?

 

pompy kosztują tyle samo porównywalnych producentów dimplex daikin danfoss toschiba no chyba że garażowa produkcja z pl spawanie bez azotu pracownicy za 1200 no to wtedy można z piątala zaoszczędzić

a drewno nie koroduje i w dodatku jaki dizajn by był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompy kosztują tyle samo porównywalnych producentów dimplex daikin danfoss toschiba

 

No to na czym przyoszczedzaja w pompach PW, ze moga wpakowac tam taka swietna i droga sprezarke? Czy to z "dobroci serca" tylko robia, grosza za to nie biorac? Reszta elementow tez "gratis" dostosowana do ciezszych warunkow? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to już musisz pytać producentów może maja taką politykę cenowa że pompa ma tyle kosztować w końcu już prawie wszyscy którzy kiedyś robili gruntowe maja w ofercie pw pewnie maja jakąś swoja "strategię rynkową" dla producentów liczy się sprzedana sztuka bo nie zarabiają na dz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyksi, nie kop się z koniem bo mu ciśnienie niebezpiecznie wzrasta. I chaos w wątku powstaje.

 

Widze, ze juz zaczyna chlopina "lawirowac" robiac rozne oboczne "wycieczki" (nawet jakis moj "pracodawca" mu sie sni). Pewnie wlasnie w nadziei rozmycia sedna sprawy.

Chyba masz racje z tym "kopaniem". Facet traktuje to jako odbieranie chleba, wiec jest w stanie kazda glupote tu pocisnac i jej bronic do upadlego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to już musisz pytać producentów może maja taką politykę cenowa że pompa ma tyle kosztować w końcu już prawie wszyscy którzy kiedyś robili gruntowe maja w ofercie pw pewnie maja jakąś swoja "strategię rynkową" dla producentów liczy się sprzedana sztuka bo nie zarabiają na dz

 

Pewnie to co zarobia na gruntowkach, to doplacaja do powietrznych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...