Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A u nas już bardzo dluga trwa dyskusja co chcemy do okien w salonie... no i tak sobie mieszkamy już rok... ze w oknach pustka :o mąż chcial drewniane żaluzje... ja w żaden sposób nie chciałam sie zgodzić.. bo kurz sie zbiera... i tak surowo wygladają, ja chcialam zaslony takie np. jak pokazała Darcy... Mężowi w ogóle sie nie podobają.. bo mówi, że to nie pasuje do wnętrza nowoczesnego... , panele też mu sie nie podobają, rolety rzymskie odpadają, bo są niewygodne przy oknie balkonowym... no i nie wiem...chyba trzeba będzie pójść na kompromis... i moze zdecydujemy sie na makarony... mi jako tako sie podobaja i mężowi też... qrde przy wyborze plytek nie mielismy takiego dylematu...dobrze że firanki i zaslonki można cżesto zmieniać... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:) a jednak posty inne niz ach i och nie sa mile widziane

Nie wklejam swoich wnętrz z kilku powodów

1. Nie mam aparatu

2. nie uważam aby moje wnętrze , chociaż mi się dosyć podoba mogło być warte publicznego eksponowania , podobnych parę by sie na tym forum znalazło

Forum czytam , ponieważ jestem na etapie pomocy w wykańczaniu domu córki i szukam inspiracji , i sporo znalazłam

W oknach mam wszędzie przeźroczysty kremowy len , w jednym pokoju upiety w roletę rzymskaą, w innym pocieta na ekrany ( z obciażeniem dołu) w saloniku upiety na taśmie z dodana z boku kotara w tym samym kolorze tylko grubszą .Bez fajerwerków i jak dla mnie o to chodzi

myslę o dokłądnie takim wykończeniu okien..za jakies 2 lata ;) ..dlatego prosze w ramach mozliwosci o fotki, chocby telefonem komorkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podobają proste zasłony w jednolitym kolorze, najlepiej nieinwazyjnym, które nie skupiają uwagi od razu na oknie. Ostatnia moja miłość to takie coś: :-)

 

http://decoratorium.blox.pl/resource/salon_5.jpg

 

Tak, piękne w swej prostocie. Ja mam bardzo podobne, w kolorze ecru.

 

Osobiscie niecierpię tych wszystkich ozdóbek, girlandów, i przepychu a la bezy i bita smietana na oknie. Nie obrazając sympatyków tego wątku, dla mnie większośc pokazywanych tu dekoracji to koszmarki. Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha!! Pytanie odnośnie makaronów - już się wcześniej wywewnętrzniałam w tej sprawie :wink: , że jakieś dwa kolory na różnych oknach i że chcę od góry doszyć pas materiału - coś w ten deseń

 

http://www.vsys.pl/dana/UserFiles/Image/Fotosy/58516320048f0996293a3f.jpg

 

i dylemat mam taki - wcześniej przewijały się rady, że kupować makarony szersze niż karnisz, żeby były trochę przymarszczone i gęstsze. Ale przy takim szerokim pasie raczej nie da się tego pomarszczyć na karniszu (przynajmniej tak mi się wydaje, a chciałam w górze zrobić tunel, żeby to na rurkę nasunąć) - dobrze myślę? Nie będzie to wyglądać mizernie?

 

no ja tez sie wlasnie zastanawialam nad szerokoscia makaronow ... wychodzi mi jednak ze nie powinny byc szersze niz okno ... wiec szukam 2x90 cm. ; ten pas przyszyty do gory na tym zdjeciu moim zdaniem nie bedzie za dobrze wygladal jak sie go pomarszczy ...

 

a ja caly czas szukam makaronow wielokolorowych do syna ... te co pokazalas sa fajne - gdzie je mozna kupic ? gdybym znalazla takie tylko czarno-czerwone to bym byla zadowolona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie niecierpię tych wszystkich ozdóbek, girlandów, i przepychu a la bezy i bita smietana na oknie. Nie obrazając sympatyków tego wątku, dla mnie większośc pokazywanych tu dekoracji to koszmarki. Ale to tylko moje zdanie.

 

I ktoś zauważył słonia w pokoju. :wink:

 

Ja przekonałam się do zasłon w kolorze ścian - nie takich, które kontrastują, ale takich, które dopełniają. Na przykład:

 

http://images44.fotosik.pl/234/bf7011f2dd90ccfe.jpg

 

Albo takie:

 

http://images50.fotosik.pl/235/69a2781c3a916fa7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, piękne w swej prostocie. Ja mam bardzo podobne, w kolorze ecru.

 

Osobiscie niecierpię tych wszystkich ozdóbek, girlandów, i przepychu a la bezy i bita smietana na oknie. Nie obrazając sympatyków tego wątku, dla mnie większośc pokazywanych tu dekoracji to koszmarki. Ale to tylko moje zdanie.

Wręcz kocham takie stwierdzenia - pełna konsekwencja :-?

 

A ten wątek i owszem, ma swoich sympatyków, niekoniecznie z uwagi na pokazywane dekoracje - choć jakby się dobrze przyjrzeć, to się okaże, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Dla mnie bezcenne są wyjaśnienia dotyczące całej strony technicznej, czyli jak to zrobić samemu, jaka tkanina, jaka taśma, jakie usztywnienia i gdzie etc. :roll: Niezależnie od tego, czy ma być gładko i stonowanie, czy z kwiatami, girlandmi i innymi szykanami - te zasady będą takie same...

Wszystko czytam jednym tchem, nawet jeśli nie jest mi to potrzebne na dzień dzisiejszy... akurat zmiana wystroju okien jest jedną z łatwiejszych do wprowadzenia zmian w mieszkaniu/domu, więc nigdy nie wiadomo, na co będę miała chęć i co mi się przyda za parę lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja caly czas szukam makaronow wielokolorowych do syna ... te co pokazalas sa fajne - gdzie je mozna kupic ? gdybym znalazla takie tylko czarno-czerwone to bym byla zadowolona :)

Dekoria ma czerwono-srebrne i czarno-srebrne, może by się nadały? :roll:

 

ja nie moge ich znalezc :( pomocy ... moze jakis link ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja caly czas szukam makaronow wielokolorowych do syna ... te co pokazalas sa fajne - gdzie je mozna kupic ? gdybym znalazla takie tylko czarno-czerwone to bym byla zadowolona :)

Dekoria ma czerwono-srebrne i czarno-srebrne, może by się nadały? :roll:

 

ja nie moge ich znalezc :( pomocy ... moze jakis link ?

Bo to są zasłony sznurowe :wink:

http://www.dekoria.pl/offer/group/26/zaslony-sznurkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie kobietki - ekspertki i nie-ekspertki - każda rada mile widziana.

 

Powyżej zdjęcia moich rolet - te z gładkiego woalu.

Chciałabym coś do nich dodać.

Myślałam o czymś takim

 

http://lh5.ggpht.com/_KsuZOMCQMbo/Sxflfx0aHyI/AAAAAAAAA7k/LUsy69vqibs/s576/okno%20001.jpg

 

Albo coś takiego

 

http://lh4.ggpht.com/_KsuZOMCQMbo/Sxflf929-RI/AAAAAAAAA7g/yP6NUBJfReI/233657Image017.jpg

 

Problem w tym, że nie wiem ile trzeba mi materiału - bardziej podaba mi się pierwsze rozwiązanie ale nie wiem czyzlew nie będzie przeszkadzał.

 

okno przy zlewie ma szer. 89cm wys 130

 

Drugie okno, to z prawej szer. 117, wys. 160 cm

 

Chodzi mi wyliczenie długośći i szerokości tkaniny bo wolałabym ten "zwis" mieć węższy jak na pierwszym zdjęciu a nie tak jak na drugim.

 

HELP - ktoś pomoże?? :roll:

 

 

 

Hej!!Nie wiem czy to dobra rada,ale może weż kawałek wełny lub wstążki lub czegoś takiego i odmierz jeden bok ( na ile ma zwisać 0 potem zachacz o karnisz ,zrób zwis ( tzn.opuść tyle nitki jak długie to ma być )zachacz o drugi koniec karnisza i odmierz drugi zwis.Utnij nitkę.Zdejmij i zmierz ile masz-to jeśli chodzi o długość,a co do szerokości to myślę że wystarczy pół metra ( tak ma moja znajoma ),ale poczekaj na Asię bo ona wie na pewno ,a ja mogę się tylko domyślać jak to się mierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha!! Pytanie odnośnie makaronów - ...

a ja caly czas szukam makaronow wielokolorowych do syna ... te co pokazalas sa fajne - gdzie je mozna kupic ? gdybym znalazla takie tylko czarno-czerwone to bym byla zadowolona :)

 

Ida niestety nigdzie nie wpadałam na makarony wielokolorowe, te które wcześniej wrzuciłam znalazłam na alle...

http://www.allegro.pl/item829905190_firanki_makarony_paski_spagetti_arabeska_160x250.html

ale to chyba nie to, o co Ci chodzi. Myślę jednak, źe Twój pomysł (trochę się gubię, ale chyba o tym wcześniej pisałaś), żeby kupić makarony w kilku kolorach i połączyć, zszywając je od góry takim pasem - jest całkiem fajny! Możesz wtedy wybrać te kolory, które Ci najbardziej pasują.

 

OK pomysł jest dobry :D tylko kurcze wieczorem piątkowym jakoś ciężko mi się nad tym zastanawia :wink: Zajmę się analizą jutro albo ze świeżym spojerzeniem (daj Boże! :D ) w poniedziałek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK pomysł jest dobry :D tylko kurcze wieczorem piątkowym jakoś ciężko mi się nad tym zastanawia :wink: Zajmę się analizą jutro albo ze świeżym spojerzeniem (daj Boże! :D ) w poniedziałek :wink:

 

Jak ja Cię świetnie rozumiem :roll: :lol: :lol: :lol:

 

A kolorowe makarony w Obi widziałam, ale jakieś ostatnie dwie nędzne paczki - nie wiem, czy akurat w zły moment trafiłam, czy już końcówka była :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tkaniny na przelotki?

Jeżeli karnisz ma np. 2,00 mtr to ja daję jeszcze raz tyle + 50 cm, a nawet 100 cm jeśli klient sam sobie tego zarzyczy. Wtedy "fałdy" pomiędzy przelotkami układają się niesamowicie. Pamiętaj o tym, że jak np. masz zasłonę o szer. 1,50 mtr na przelotkach, to po całkowitym rozłożeniu na karniszu nie będzie miała ona juz 1,50 mtr ale około 1,20 mtr.

 

moje okno ma szerokość 265cm, karnisz pewnie będzie miał 280cm + ozdoby na końcach, i planuję zasłony na przelotkach, to znaczy, że w sumie szerokość zasłon powinna mieć 280cm + 280cm + (50cm lub 100cm)? :roll:

 

na zasłony wybrałam tkaninę JAZZ http://www.leroymerlin.pl/produkty/tkanina-jazz-kolor-czekolada,1103276947,1248682858.html o szerokości 150cm, oznacza to, że nawet jak kupię 4 długości do tego okna to efekt i tak będzie mizerny? :cry:

 

wczoraj juz w castoramie miałam zamawiać uszycie zasłon, ale postanowiłam przypomnieć sobie wszystkie informacje zawarte w tym wątku i widze, ze chyba dobrze zrobiłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda moja sypialniana roleta robiona w stylus'ie (dzięki dziewczyny, że poleciłyście mi ten sklep):

http://images42.fotosik.pl/133/4c54edac6de54d5emed.jpg

http://images38.fotosik.pl/217/e7b51f2c3626be3bmed.jpg

jak sie montuje te rolety ze stylusa...nie mogę znaleźć informacji na ich stronie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te rolety z czystego woalu ale jak się je pierze?

 

Rolety z woalu jak i z wielu innych tkanin pierze się dokładnie tak samo jak każdą firankę. Należy jednak bardzo uważać aby nie prać firanek czy zasłon w wysokiej temperaturze bo można pomniejszyć je o połowę :D

Natomiast wszelkie dodatki w postaci prętów czy obciążników swobodnie wyciąga się przed praniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tkaninę, myślałam o woalu, panele uszyć w kilku kolorach, z tego samego gatunku materiału oczywiście. Kolory pasujące do wnętrza, od bieli, poprzez beż aż do ciemnej czekolady. "Zagrać" tymi kolorami w oknie, tak by te ciemniejsze tworzyły coś jakby zasłony - przepuszczając mniej światła, a jasniejsze dać w środek. Mam dwa rzędy na karniszu i oba je zagospodarować, naprzemiennie ekranami które by na siebie "zachodziły. Jednolite ekrany, tylko w różnych barwach. Bez jakichkolwiek wzorów, haftów czy innych ozdób na tkaninie. ;)

Mam tylko pytanie co do tych obciążników, są do kupienia w jakichś sklepach? Internecie? I czy można je zastapić np. drewnianymi, oszlifowanymi listewkami. Boje się że te jednak, mogą być zbyt lekkim obciążnikiem...

 

Jeśli chodzi o same obciążniki to nie ma tu aż tak ogromnego znaczenia ich ciężar. Dokładnie mam na myśli to, żeby obciążnik nie był zbyt za cieżki ale dobrze jest jeśli jest on np grubszy. Ma to ogromne znaczenie w tym, że jak zasuniemy go w ekran to nie będzie się wyginał w "łódkę". Obciążnik już sam w sobie spowoduje wyprostowanie się tkaniny właśnie przy tego typu dekoracji jak ekrany z woalu. Do tego nadają się doskonale obciążniki z pleksi, gdzie przy cienkiej tkaninie nie są dołem widoczne. Aż tak widoczne. Natomiast często przy ciężkich tkaninach stosuje się obciążniki metalowe. Konieczność (jeśli chodzi o jakość) jest natomiast taka, aby nie była to tkanina przezroczysta.

 

Jak dobrze wykroić takie ekrany, zwłaszcza z woalu kiedy tkanina jest bardzo żywa? To niezmiernie proste, jeśli wyciągniemy nitkę i po niej będziemy kroić to nie ma możliwości, że wymiary po wykrojeniu będą się różniły. Chyba, że tkanina będzie zeskosowana, wtedy nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !Cicho tu jak makiem zasiał :wink: Dziewczyny,powiem tak,nie jestem krawcową,maszynę mam od jakiegoś miesiąca ,dwóch.Jednak dzięki temu że znalazłam to forum ,pomęczyłam trochę Asię i uparłam sie jak osioł że uszyję sama,mam teraz w jadalni takie oto panele :lol:

 

http://images39.fotosik.pl/230/9fc8008b15fe254d.jpg

 

Wiem,wiem,nie ma czym się zachwycać,bo jeden krzywy,drugi...ale zrobiłam sama,choć do końca nie wierzyłam że coś może wyjść.Dlatego jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie rady!!!

 

Ja pierdziu :o . Ziutkowa. Normalnie szacun. Wielkie gratulacje!!!

Osłupiałam ze zdziwienia. Mam tylko nadzieję, że chociaż troszkę Ci pomogłam i jestem ciekawa jak uszyłaś tą górę, z którą tak walczyłaś.

Pozostaje mi tylko nisko pochylić głowę. Brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...