Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 437
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Hej

 

Fakty są takie : od poprzedniej wiosny nasza brzoza zaczęła tracić liście, poprzednie lato już prawie ich nie miała. Na wiosnę odbiły tylko te gałęzie co widać - ma troche listków.

Czy po prostu brzoza się poddała i usycha ?

Nie była "podlewana" żadnym świństwem ( chemikalia ), nie miała porwanych korzeni przez np. koparkę. Rośnie na tej działce podobno od około 50 lat ... Bardzo mi na niej zależy i ogromnie szkoda byłoby wycinać. Ale zaczyna "sypać" coraz bardziej suchymi gałęziami, na razie małe patyki ...

Coś można poradzić takiemu drzewu ?

Z góry dzięki za wszelkie info.

 

Fotka

http://img690.imageshack.us/img690/2606/8239.jpg

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy został podniesiony poziom grunktu, nie topiła się w wodzie ? Brzozy krótko żyją w alei Brzóz którą znam wypadają co roku 1-2 sztuk.

 

Nie, poziom gruntu nie był podnoszony. Wręcz ubieraliśmy ziemi, bo wyrównywaliśmy teren wokół niej ...

Nie wiedziałem, że krótko żyją ... To oznacza, ze tylko jest do wycięcia ... może coś się uda zrobić ... ?

 

dzięki, pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aleji wypadają przeważnie 70-80-dziesięcio latki. Ogólnie brzozy nie lubią jak im się działa wokół korzeni im starsza tym bardziej wrażliwa. Brzozy potrafi złapać antraknoza objaw jest widoczny na liściach po Googluj sobie a czy widać objawy odchodzenia kory?

 

Nie, nic takiego na liściach nie występuje co powodowałaby ta choroba podana przez Ciebie. Kora nie odchodzi.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przypominamy wspólnie z Żoną : czy obsypanie ziemią przez okres około 6mcy ( ziemia po wykopaniu dziury na szambo ) mogła spowodować taki stan u brzozy ? Koparkowy obsypał dookoła jej pnia przymę na około 1,5 m wysokości ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
u mnie dąbek wyglądał podobnie w tamtym roku koło sierpnia- liście tylko były bardziej skręcone i zbrązowiałe z nalotami, pryskałam go czymś....czymś od jakiś meszek, nie pamiętam dokładnie, popryskałam 2-3 razy ostatnio we wrześniu, i od wiosny tego roku nic się znim już nie działo, a wtym roku pięknie rośnie, prawie kilkanaście cm mu przybyło,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfirku- zgadzam się...- z tym co napisałaś i te trucizny!!

ale ja wtedy nie pryskałam byle czymś, tylko brałam poradę albo z FM albo z ogrodniczego,

teraz napisałam że nie pamiętam czym pryskałam ani co mu było za bardzo,,,ale też wyglądał "biednie",

chciałam tylko pocieszyć właścicielkę młodego dąbka że takie usychania nie powodują "spisania na straty" dębaczka na zawsze....,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...