Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma to znaczenia w tej dyskusji ponieważ Kaizen sugeruje że: "produkcja energii elektrycznej z każdego kontrolowanego przez człowieka źródła truje"

Ja sugeruję że nie wszystkie.

Ja nie pisałem o elektrowniach szczytowo-pompowych tylko p zaporach na rzekach i elektrowniach wykorzystujących zjawisko przypływów na morzu.

 

Jak kontrolujesz opady to wiem do kogo mieć pretensje, że ciągle mam bagno na działce i koparka nie może wjechać.

Jak kontrolujesz pływy - no, grubo pojechałeś.

 

Jak dla mnie to człowiek nauczył się kontrolować ogień i atom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie wprowadzić kabla grubego jak moja noga do tabuna grzałek w baniaku 100 ton?

Grzało by się to nocą a oddawało wtedy, kiedy trzeba.

A truło by się gdzieś tam daleko... :lol: Nie tu, nie nam...

Całe osiedle by miało to ciepło bez niskiej emisji, dymu, trucia...

Jakoś - nie chcą...

Głupi czy co?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapory na rzece to jeden gigantyczny syf!

Gucio się na tym znasz...

Zatrzymują cały transportowany rzeką materiał.

Generują beztlenową fermentację przy dnie pod zaporą.

Zabijają rzeki...

 

Adam M.

 

Wielka "zapora trzech przełomów" w Chinach spowolniła o 0,0000000000007 % ruch obrotowy ziemi. Węgiel przy tym to popierdółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce zarówno elektrownie geotermalne jak i elektrownie wodne to mrzonki. Prąd z atomu + węgiel + gaz + wiatraki + fotowoltaika. Na chwilę obecną nie ma innej drogi.

 

Problemem jest syf z niskich kominów w gminach miejskich i bardziej gęsto obsadzonych wiejskich.

 

Ustawowo trzeba rozwiązać ten problem jak z wywózką śmieci czy kanalizacją. Systematyczne podnosić ceny syfiastych nośników energii a z zebranych funduszy dotować najuboższych coby śmieciami nie palili , a po jakim czasie problem sam się rozwiąże :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce zarówno elektrownie geotermalne jak i elektrownie wodne to mrzonki. Prąd z atomu + węgiel + gaz + wiatraki + fotowoltaika. Na chwilę obecną nie ma innej drogi.

 

Problemem jest syf z niskich kominów w gminach miejskich i bardziej gęsto obsadzonych wiejskich.

 

Ustawowo trzeba rozwiązać ten problem jak z wywózką śmieci czy kanalizacją. Systematyczne podnosić ceny syfiastych nośników energii a z zebranych funduszy dotować najuboższych coby śmieciami nie palili , a po jakim czasie problem sam się rozwiąże :).

 

No no sam się rozwiąże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd z atomu to droga ale do piekła.

 

 

Taa, ale te wysokie kominy są cacy. Nasz smród i trucizna niech leci sobie dalej.

 

Niestety ale ludzkość jeszcze nie wymyśliła nic lepszego od tych kominów...

Atom jest skuteczny ale bardzo niebezpieczny...

Elektrownię wodne to tylko niewielki procent ...

Fotowoltaika i wiatraki to zabawa ...

Pozostają kominy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty sugerujesz że człowiek nie kontroluje zapory na rzece czy zapory na morzu?

To jak one powstały?

Uważasz że tama na rzece powstała w sposób naturalny.

Czy Ty kontrolujesz myśli w swojej głowie?

 

Jak deszcz nie napada, to możesz sobie tamy budować - prądu z nich nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma paliwa do tych reaktorów a na świecie nie znaleziono jeszcze bezpiecznego sposobu pozbywania się zużytego paliwa.

Fukushima się kłania. W tych elektrowniach zużyte pręty paliwowe od początku istnienia tych elektrowni składowane były nad reaktorem i to one spowodowały katastrofę o której dowiedział się cały świat.

 

A mnie się wydawało, że reaktory postawione były na terenach mocno sejsmicznych. Wstrząs wyłączył reaktory, ale awaryjne generatory pomp były postawione zbyt nisko i zalała je fala tsunami pozbawiając reaktory chłodzenia - dlatego doszło do ich rozerwania i skażenia terenu.

 

Ale widzę, że byłem w błędzie - dzięki za wyjaśnienie - to stare pręty były winne temu co się stało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to tym na kogo te trucizny z naszych wysokich kominów spadają.

Tak przy okazji, czy Ty myślisz że na Ciebie nie spadają trucizny z wysokich kominów stojących gdzieś dalej?

 

Atom który od lat się buduje tak wygląda ponieważ produkuje materiał dla bomb atomowych i amunicji konwencjonalnej.

Od lat jest znany reaktor na bazie thor-u, bezpieczny i nie produkujący niebezpiecznych odpadów.

Niestety przemysł militarny nie ma z tego nic więc takich reaktorów się nie buduje.

 

Islandia z Tobą się nie zgodzi a nie jest ona jedynym krajem.

 

PV na Saharze to nie zabawa.

 

Zejdź na ziemię...

Ludzkość znajduje się na drodze bez powrotu i twoje klepanie w klawiaturę nic nie zmieni...

Cała ta eko zabawa to tylko napędzanie robienia pieniędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo... AKUMULACJA.

Zobacz jak sobie radzą. rośliny ZIELONE.

 

Adam M.

 

Ludzkość nauczyła się jak na razie akumulować energię w śmieciach...

Tyle że nie wymyślono jeszcze jak tą energię wyciągnąć z powrotem...

 

No wymyślono..., tyle że ostatnio zakazują używania "śmieciuchów"...

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzkość nauczyła się jak na razie akumulować energię w śmieciach...

Tyle że nie wymyślono jeszcze jak tą energię wyciągnąć z powrotem...

 

A ja jestem optymistą ! Skoro byle plastiki zakopane na wysypiskach rozkładają się tysiące lat, a są doskonałym źródłem energii,

to jest nadzieja, że na tysiące lat starczy nam paliw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem optymistą ! Skoro byle plastiki zakopane na wysypiskach rozkładają się tysiące lat, a są doskonałym źródłem energii,

to jest nadzieja, że na tysiące lat starczy nam paliw...

Jak tam Twój piecyk? Ciągle nie dymi? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydawało, że reaktory postawione były na terenach mocno sejsmicznych. Wstrząs wyłączył reaktory, ale awaryjne generatory pomp były postawione zbyt nisko i zalała je fala tsunami pozbawiając reaktory chłodzenia - dlatego doszło do ich rozerwania i skażenia terenu.

 

Ale widzę, że byłem w błędzie - dzięki za wyjaśnienie - to stare pręty były winne temu co się stało :).

 

A może: ktoś wiedział, że teren nie nadaje się na taką inwestycje, lecz ktoś zdecydował. Czy ten ktoś nie decyduje i u nas. Do wszystkich znających się na "atomach" - dlaczego nie należy budować elektrowni atomowej w Żarnowcu. Być może jest to pytanie przerastające Waszą wiedzę, i to właśnie jest problemem. Kto ma wiedzę wystarczającą do takiej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...