Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nawietrzniki ścienne.Co sądzicie o takim rozwiązaniu?


Recommended Posts

Zastanawiam się nad tym jak poprawić wentylację grawitacyjną w niepowstającym budynku.

 

Projekt wentylacji domu to jakiś koszmar 11 kominków wentylacyjnych,porozrzucane pomieszczenia-ogólna masakra.Kominki polikwidowałem,głównie te umiejscowione w garderobach mających 1,5m2-3m2 i niektórych pokojach.Uważam , że takie kominki nie wnoszą z wentylacji zupełnie nic a jedynie są przyczyną nawiewania zimnego powietrza zimą.

 

Na rekuperację nie zdecyduję się bo to strasznie droga sprawa więc zacząłem sie zastanawiać nad nawietrznikami.Okienne odpadają bo uważam , że wywalenie kilkunastu tysięcy w okna i potem ich dziurawienie to największa głupota.Zatem nawietrzniki ścienne-co o nich sądzicie?

 

 

Mam na myśli rozwiązania tego typu:

 

http://player.vimeo.com/video/40716767?title=0&byline=0&portrait=0&autoplay=1

http://flopsystem.pl/product,1481,4747.html

 

lub

 

http://www.aereco.com.pl/product/eht#!prettyPhoto

Edytowane przez JejoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WM da sie zrobic za doslownie kilka tysiakow.

Mnie wyniosla 3kpln...

 

Ps a czym sie rozni dziurawienie okien od dziurawienia scian?

 

Popieram - jak tyle pozmieniałeś, to warto pomyśleć o WM. Wentylowanie pomieszczeń typu garderoby i inne gospodarcze to nie taki zły pomysł, pomyśl tylko o zapachu np butów zimowych. które całe lato będą w takiej garderobie :)

PS - na nowe ściany pewnie wydałeś więcej niż na okna :)

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawietrzaki (okienne czy ścienne) to taka proteza do szczelnej chałupy z wentylacją grawitacyjną czyli brakiem wentylacji.

 

zamiennik to tylko WM - plus w porównaniu do nawietrzaków to większa sterowalność i kontrola przy WM, ale...

lepiej mieć nawietrzaki i działającą wentylację, niż nie mieć wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawietrzaki (okienne czy ścienne) to taka proteza do szczelnej chałupy z wentylacją grawitacyjną czyli brakiem wentylacji.

 

zamiennik to tylko WM - plus w porównaniu do nawietrzaków to większa sterowalność i kontrola przy WM, ale...

lepiej mieć nawietrzaki i działającą wentylację, niż nie mieć wentylacji.

 

Otóż to!Jestem w stanie wydać te 5000zł za zbudowanie wentylacji mechanicznej ale nie znam nikogo kto by coś takiego zrobił.Wydanie niespełna 20tys zl to już zupełnie inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrala - 1300kpln + tuning - 20pln

Kanaly - 10m/100pln

Anemostaty -15pln/sztuka

Skrzynki rozdzielcze - 2x150pln

Sterowanie - 200pln

 

Jesli Twoj dom nie jest zbyt wielki i "udziwniony" kobstrukcyjnie, tomkoszt nie wyjdzie zbyt duzy.

Fakt, ze reku za 1300pln nie jest superhiper, ale i tak jest 100 razy lepszy niz WG i nawiewniki/nawietrzaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrala - 1300kpln + tuning - 20pln

Kanaly - 10m/100pln

Anemostaty -15pln/sztuka

Skrzynki rozdzielcze - 2x150pln

Sterowanie - 200pln

 

Jesli Twoj dom nie jest zbyt wielki i "udziwniony" kobstrukcyjnie, tomkoszt nie wyjdzie zbyt duzy.

Fakt, ze reku za 1300pln nie jest superhiper, ale i tak jest 100 razy lepszy niz WG i nawiewniki/nawietrzaki...

 

A gdzie ja kupię rekuperator za 1300zł?:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...