Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

słaba wentylacja,wilgoć w mieszkaniu.


Recommended Posts

Witam.

Mieszkam na 4 piętrze (ostatnim). mam problem ponieważ w okresie zimowym podczas gotowania całe sciany są mokre oraz okno. Okna w pomieszczeniach caly czas u dolu są mokre nawet gdy sie nie gotuje. Posiadam dwa otwory wentylacyjnie w kominie oraz wentylacje okienna w oknie. Wentylacja która ciagnie powietrze jest otwarta oraz wentylacja w oknie kratka ktora oddaje powietrze z zewnatrz jest zamknieta ze wzgledu na zimno. Przy otwartym oknie jest to samo a widac ze zimno z zewnatrz wchodzi do mieszkania nie ma ciagu. dodam do tego ze w salonie na suficie rownież robi sie grzyb w rogu. Przesylam zdjecia wentylacji w kuchni oraz sytuacji na poddaszu. Belka ktora jest widoczna jest zaraz nad pojawiajacym sie grzybem. Na poddaszu jest blacha ,plotno pozniej na podlodze folia welna szklana i znowu folia. prosze o pomoc co mam robic bo we wtorek przychodzi zarzadca budynku stwierdzic co sie dzieje.

 

 

WP_20131214_003.jpgWP_20131214_006.jpgWP_20131215_002.jpgWP_20131215_008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu okien w kanalach pojawia sie ciag?

Jesli tak, to wina lezy po Twojej stronie - na2iewniki w oknach musza byc CALY CZAS otwarte. Bo skoro zamknales nawiewniki to skad ma sie wziac swieze powietrze ktore ma zastapic wilgotne?

 

Zreszta to temat co zime walkowany az do znudzenia - skoro sie szczelnie pozamyka okna to co sie dziwic ze wylazi grzyb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Ewidentnie jest to wina słabej cyrkulacji powietrza. Musisz zadbać o odpowiednie dostarczanie świeżego powietrza do pomieszczeń, jego odpowiedni przepływ pomiędzy pomieszczeniami oraz wyciąg zabrudzonego i zawilgoconego powietrza. Na początek proponuje poczytać w necie poradniki bo generalnie wielu ludzi walczy z tematem nieudolnie, a bardzo często wystarczy usprawnić jedną kratkę wentylacyjna i wszytko wraca do normy. Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam,

nie chciałem zakładać nowego tematu, ten jest podobny.

Zastanawiam się nad zakupem mieszkania w Anglii. Mieszkanie znajduje się na 2 (ostatnim) piętrze. Blok zbudowany jest w technologii muru dwuwarstwowego (cavity wall), wewnętrzna ściana jest betonowa. Mieszkanie posiada jedynie ogrzewanie elektryczne.

Najbardziej martwią mnie odpadające tapety w okolicach okien i grzejników. W kuchni nie znalazłem niestety kratki wentylacyjnej, jedyna jaką znalazłem znajduje się w łazience.

Czy przyczyną odpadających tapet jest waszym zdaniem zawilgocenie ścian? Betonowa ściana pod tapetą wydaje się sucha, lekko biała. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie czy w mieszkaniu jest grzyb?

Mieszkanie1.jpg

Mieszkanie2.jpg

 

Do czego Waszym zdaniem służą te otwory wystające na zewnątrz? Skrapla się z nich woda, ale skąd?

Mieszkanie4.jpg

Mieszkanie3.jpg

Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem, cała wentylacja do wymiany, serwis nie pomógł - trzeba robić wszystko od podstaw. Żeby mieć na przyszłość spokojną głowę, szukam tylko sprawdzonych rozwiązań i znalazłem w internecie http://www.bh-res.pl/oferta/systemy-climaver/opis-systemow/ Czy ktoś z tu obecnych ma podobny system? Szczególnie interesuje mnie jego niezawodność w kwestii izolacji. Proszę o opinię. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
A jak pozbyc się wilgoci która juz jest w mieszkaniu? Oczywiście najpierw zadbam o odpowiednią cyrkulację powietrza ale co dalej? Pochłaniacze wilgoci moze? Czy cos takiego http://www.pochlaniaczewilgoci.pl/pochlaniacze-wilgoci-dri-pack/ pomoże pozbyc sie problemu szczególnie zima? Mam mieszkanie w starym budownictwie i borykam sie z problemem wilgoci od roku właściwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...