Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aż pobrałem sobie instrukcję, a tam na stronie 5 :

02.03 Bypass

Wbudowany automatyczny bypass umożliwia odprowadzanie na zewnątrz powietrza zużytego z pominięciem wymiennika ciepła w

taki sposób, że ciepło nie jest oddawane do świeżego powietrza nawiewanego. Rozwiązanie to pozwala na wykorzystanie zjawiska

free-coolingu w okresie letnim. Ustawienia bypassu opisane są w instrukcji panelu.

 

W sumie wydawało mi się to logiczne przy erv, gdzie nie masz odprowadzania skroplin, więc kiedy wywiew miałbyś cały czas przez wymiennik, na wymienniku miałbyś podwyższoną wilgotność i brak powietrza nawiewanego nie osuszalo by go.

Oczywiście mogę się mylić.

Edytowane przez Endrju111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

cześć - podpowiedzcie bo mam dylemat z jedną kwestią.

Mam odcinek od reku do skrzynki rozdzielczej nawiewu - ok 3,5 metra sztywną rurą spiro fi200 - leży ona bezpośrednio na stropie betonowym na poddaszu nieużytkowym - przykryta ok 20 cm wełny.

Czy należy ją jednak zaizolować - np. jakaś matą akustyczną ? Czy nie ma to znaczenia ?

Dopytuję gdyż pomimo zastosowania tłumika - słychać delikatnie odgłosy na anemostatach - nie wiem jak nazwać ten dzwięk - nie jest to raczej wentylator....

Widzę na fotach z instalacji - że spiro te instalatorzy ocieplają wełną nawet jak idą w "ciepłej" stronie - zastanawiałem się własnie czy to nie chodzi o akustykę ?

 

ps. instalacja potem idzie na pe-flexach 75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś przyszedł mi rekuperator Webber Req Premium 650. Pytanie czy mogę go zamontować na leżąco zamiast podwieszać? Jeśli tak to na czym go położyć? Gruby styropian będzie ok? Rozumiem, że nie ma góry dołu, montuje zależnie od tego jak mi pasuje podłączenie do rozprowadzonych już kanałów? W moim przypadku obrót względem obrazka o 180`

 

i-rekuperator-powietrza-weber-req-premium-250-350-500-650-przeplyw-powietrza-rekuperator-weber-350-m-h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...