Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Potrzebujesz projektu z pieczątką czy bez czy też koncepcji?

 

Ja z kolei potrzebuję podpowiedzi jak poprowadzić peflexy w domu parter + pełne piętro. Z kotłowni na parterze z reku fi200 i jak dalej? Skrzynkę rozdzielczą montować pod sufitem parteru tam gdzie będą rozprowadzone rury tegoż parteru i z tamtą również rury na piętro? Czy może lepiej skrzynkę rozdzielczą na piętrze i stamtąd rury peflex z powrotem na sufit parteru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie do bardziej zorientowanych w temacie dotyczące projektu WM. Czy projekt oby nie jest przewymiarowany czy rzeczywiście wszystkie kanały muszą być 92/72 tak jak jest to na projekcie. Zastanawia mnie to że zarówno najdłuższy kanał ok. 11m gdzie na anemostacie jest 30m3 ma taką samą średnice ja najkrótszy ok.1m tylko że to jest łazienka i na anemostacie jest 55m3.

Parter

Nr pomieszczenia Kubatura m3

1,2,4 (Komunikacja) 28,4

3 Łazienka 11,5

5 Sypialnia 34,4

6 Salon 60

7 Kuchnia 22

Poddasze

1 Komunikacja 18,9

2 Łazienka 12,7

3 Sypialnia 48,4

4 Sypialnia 44,6

 

WP_20170122_11_04_02_Pro.jpgWP_20170122_11_05_31_Pro.jpg

 

Dodatkowo czytając wątek kilkukrotnie zauważyłem że pole przekroju kanałów nawiewnych powinno być zbliżone do pola przekroju kanału głównego a u mnie w projekcie jest:

kanał główny 210/180 pole przekroju to255cm2

kanały do anemostatów to 90/75 9szt suma pól to 397cm2

Czyżby był tu jakiś błąd w projekcie?????

Edytowane przez Łukasz,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie do bardziej zorientowanych w temacie dotyczące projektu WM. Czy projekt oby nie jest przewymiarowany czy rzeczywiście wszystkie kanały muszą być 92/72 tak jak jest to na projekcie. Zastanawia mnie to że zarówno najdłuższy kanał ok. 11m gdzie na anemostacie jest 30m3 ma taką samą średnice ja najkrótszy ok.1m tylko że to jest łazienka i na anemostacie jest 55m3.

Parter

Nr pomieszczenia Kubatura m3

1,2,4 (Komunikacja) 28,4

3 Łazienka 11,5

5 Sypialnia 34,4

6 Salon 60

7 Kuchnia 22

Poddasze

1 Komunikacja 18,9

2 Łazienka 12,7

3 Sypialnia 48,4

4 Sypialnia 44,6

 

[ATTACH=CONFIG]379601[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]379602[/ATTACH]

 

Dodatkowo czytając wątek kilkukrotnie zauważyłem że pole przekroju kanałów nawiewnych powinno być zbliżone do pola przekroju kanału głównego a u mnie w projekcie jest:

kanał główny 210/180 pole przekroju to255cm2

kanały do anemostatów to 90/75 9szt suma pól to 397cm2

Czyżby był tu jakiś błąd w projekcie?????

 

No moje oko to jest kilka bledow . 1 po co w kuchni 3 wywiewy. 2 wywiew tylko w kuchni i łazience. 3 w korytarzu nic nie robić raczej nie ma potrzeby.bnata instalacja na pewno jest przewymiarowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie do bardziej zorientowanych w temacie dotyczące projektu WM. Czy projekt oby nie jest przewymiarowany czy rzeczywiście wszystkie kanały muszą być 92/72 tak jak jest to na projekcie. Zastanawia mnie to że zarówno najdłuższy kanał ok. 11m gdzie na anemostacie jest 30m3 ma taką samą średnice ja najkrótszy ok.1m tylko że to jest łazienka i na anemostacie jest 55m3.

Parter

Nr pomieszczenia Kubatura m3

1,2,4 (Komunikacja) 28,4

3 Łazienka 11,5

5 Sypialnia 34,4

6 Salon 60

7 Kuchnia 22

Poddasze

1 Komunikacja 18,9

2 Łazienka 12,7

3 Sypialnia 48,4

4 Sypialnia 44,6

 

[ATTACH=CONFIG]379601[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]379602[/ATTACH]

 

Dodatkowo czytając wątek kilkukrotnie zauważyłem że pole przekroju kanałów nawiewnych powinno być zbliżone do pola przekroju kanału głównego a u mnie w projekcie jest:

kanał główny 210/180 pole przekroju to255cm2

kanały do anemostatów to 90/75 9szt suma pól to 397cm2

Czyżby był tu jakiś błąd w projekcie?????

 

Do przeróbki. Ile osób, jaki duży dom m2/m3. Jaki planowany reku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosiłbym o ocene projektu wentylacji. Powierzchnia uzytkowa ok 230m2. Na razie 2 osoby, docelowo 4.

 

[ATTACH=CONFIG]379808[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]379809[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]379810[/ATTACH]

 

I znowu do poprawki... Proszę nazwy pomieszczeń wszystkich na poszczególnych poziomach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz to co mi się udało dokonać nie wiem czy dobre są moje obliczenia tak jak wyżej 4 osoby brane były pod uwagę. Proszę zbyt ostro nie krytykować jeśli są jakieś błędy robiłem to pierwszy raz w przerwach pomiędzy pracą a rozkładanie elektryki. zależało by mi na możliwie minimalnej średnicy przewodów zasilających i odprowadzających powietrze na parterze gdyż będą one nad stropem w warstwie ocieplenia.

 

Garaż i kotłownia nie są brane pod uwagę gdyż tam będzie wentylacja naturalna.

 

Mój projekt reku.jpg

 

1 Po zmianach kuchnia i spiżarnia to jedno pomieszczenie.

2 Również po zmianach cała komunikacja na parterze to też jedno pomieszczeni.

3 Łazienka zwiększył się o 0,24 m2 kosztem komunikacji.

 

Parter bez elementów.jpg

Edytowane przez Łukasz,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sprawdzenie czy to co naszkicowałem jest w stanie zadziałać prawidłowo.

dom z poddaszem użytkowym

powierzchnia po podłogach 150m2

kubatura około 360m3

Proponuję tesla green air pack 400

Centralka w kotłowni. Na szkicu łazienka do góry jest przewymiarowana, w rzeczywistości jest około 70m3

mieszkać będą 4 osobyWP_20170128_001.jpgWP_20170128_002.jpg

Proszę o uwagi i propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sprawdzenie czy to co naszkicowałem jest w stanie zadziałać prawidłowo.

dom z poddaszem użytkowym

powierzchnia po podłogach 150m2

kubatura około 360m3

Proponuję tesla green air pack 400

Centralka w kotłowni. Na szkicu łazienka do góry jest przewymiarowana, w rzeczywistości jest około 70m3

mieszkać będą 4 osoby[ATTACH=CONFIG]379948[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]379949[/ATTACH]

Proszę o uwagi i propozycje

 

Nawiewy w pokoje wywiewy kuchnia i łazienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można łączyć kanały o różnych średnicach jeśli potrzebny jest różny wydatek powietrza ?

 

Kolejne pytanie

Czy można zastąpić kanał 75/63 podwójnym 50/40 zdaję sobie sprawę że pole przekroju różni się o około 5cm2 a co się z tym wiąże ilość strumienia powietrza na danym odcinku np dla 10m przy kanale 75 jest to około 36m3/h a przy podwójnym 50 to około 28 m3/h. Dodatkowo straty ciśnienia liczy przy podwójnym 50 razy 2 czy traktuje się go jak pojedynczy.

Edytowane przez Łukasz,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...