Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zastanawiam sie czy nie kupic kominka 150mm aby do rury tego kominka wprowadzic izolowany kanał 125mm.

 

150mm to nie za dużo. IMO nie ma już co zwężać.

 

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=414457

 

Ten z lewej to wyrzutnia rekuperacji fi150. Lakierowane aluminium - Taki

 

Ponizej zdjęcie czerpni sąsiada. Zrobilem teraz zdjecie. Przy garazu, mniej to widac. A dalej zdjecie od sasiada na moją elewacje północną, wjazdową. Jutro beton, dalej jeszcze 2m szczytu. I teraz z tego bede mial zaciek do dołu... Masakra.

I sąsiad ma okap!!!

 

Widocznie na tyle słabo osłania, że deszcz tam sięga. Bo wykraplać się nie ma co w tym miejscu.

U mnie ciągle czysto (duży okap, czerpnia tuż pod nim, od wschodu (skąd sporadycznie wieje).

 

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=420746

Czerpnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150mm to nie za dużo. IMO nie ma już co zwężać.

 

 

Ten z lewej to wyrzutnia rekuperacji fi150. Lakierowane aluminium - Taki

 

Widocznie na tyle słabo osłania, że deszcz tam sięga. Bo wykraplać się nie ma co w tym miejscu.

U mnie ciągle czysto (duży okap, czerpnia tuż pod nim, od wschodu (skąd sporadycznie wieje).

]

 

Do Tevivy chyba nie maja. Brass mam podobny, systemowy.

 

U nas wystarczy mgła by syf plynął z kratki. Mozna to czesto myć. Tak czy siak ja mam nieosłonięty na 7 metrach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerpnia nad kratką wentylacyjną poddasza nieuzytkowego, w szczycie domu.

Jak sie zapatrujecie nad taki polozeniem czerpni? Ewentualny zaciek oparlby sie na ponizszej kratce...

 

Zaciekiem bym się nie martwił, w upały będziesz wciągał do czerpni to gorące powietrze, które z poddasza wyleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę miał rekuperator w pralnio-suszarni obok łazienki. Czerpnia przez ścianę, wyrzutnia przez strop. Ile mam dać izolacji na przewodzie SONODEC łączącym czerpnię z reku i reku z wyrzutnią? Fabrycznie ma ok 2cm, czy dodać 5cm, czy koniecznie 10cm?

Czy przewody łączące reku ze skrzynkami rozdzielczymi muszą mieć taką samą izolację, czy 2+5cm wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę miał rekuperator w pralnio-suszarni obok łazienki. Czerpnia przez ścianę, wyrzutnia przez strop. Ile mam dać izolacji na przewodzie SONODEC łączącym czerpnię z reku i reku z wyrzutnią? Fabrycznie ma ok 2cm, czy dodać 5cm, czy koniecznie 10cm?

Czy przewody łączące reku ze skrzynkami rozdzielczymi muszą mieć taką samą izolację, czy 2+5cm wystarczy?

 

Sonodec nie nadaje się do dodatkowego izolowania. Zabuduj sztywno styropianem lub gipsem z wypełnieniem wnętrza watą. Jeśli chcesz izolować to sztywne Spiro. Te 2 cm Sonodec to za mało. Będą duże straty. To tak jakbyś miał dom ocieplony 2 cm i to w dodatku nierówno rozłożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonodec nie nadaje się do dodatkowego izolowania...

To niby dlaczego się nie nadaje? Wewnętrzna spirala jest dość sztywna, chodzić się po tym nie da, ale mam na tym 20 cm wełny mineralnej i nie widzę aby się coś złego działo. Kawałek miałem częściowo zgnieciony to trzeba było dość dużo siły, aby to wyprostować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niby dlaczego się nie nadaje? Wewnętrzna spirala jest dość sztywna, chodzić się po tym nie da, ale mam na tym 20 cm wełny mineralnej i nie widzę aby się coś złego działo. Kawałek miałem częściowo zgnieciony to trzeba było dość dużo siły, aby to wyprostować.

 

Nie nadaje się bo nie jesteś w stanie tego ciasno owinąć wełną. To będzie prowizorka. Ja sobie nie wyobrażam jak to uszczelnić, zamocować itp. Jak ocieplisz kolanka? Daj zdjęcia jak Ci się uda to zrobić. Opory będą kosmiczne w porównaniu ze zwykłym Spiro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieużywany kanał wentylacyjny w kominie systemowym można wykorzystać jako wyrzutnię? Robił tak ktoś?

Jaką grubość izolacji macie na rurach spiro od czerpni i do wyrzutni na nieużywanym poddaszu?

Można wykorzystać jeśli go ocieplisz. W przeciwnym przypadku chyba nie ma sensu, bo tam będzie hulać wiatr o temperaturze niewiele powyżej zera.

Na nieogrzewanym poddaszu wystarczy jak dasz 2 cm, albo nic. Pomieszczenie ogrzewane lub takie którego nie chcemy wychładzać to np. 5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wykorzystać jeśli go ocieplisz. W przeciwnym przypadku chyba nie ma sensu, bo tam będzie hulać wiatr o temperaturze niewiele powyżej zera.

Na nieogrzewanym poddaszu wystarczy jak dasz 2 cm, albo nic. Pomieszczenie ogrzewane lub takie którego nie chcemy wychładzać to np. 5 cm.

 

Kanał ma być jako wyrzutnia z rekuperatora, więc po co ma go ocieplać?

To nie ma być kanał wywiewny, tylko ma służyć jako wyrzutnia na poddaszu nieużytkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytano odnośnie przejściówki z rury spiro fi 200mm na jakiś kanał prostokątny.

 

Opisze problem: pierwotnie rura miała iść w podbitce, ale w wyniku pewnych zmian miejsca jest za mało. Z uwagi na brak miejsca rurę z czerpni muszę puścić po ścianie i obudować, najłatwiej i najestetyczniej byłoby obudować coś prostokoątnego tylko nie wiem co i nie wiem czy istnieje przejście z spiro 200mm na coś prostokątnego , jest w stanie ktoś coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...