Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na występie, witam wszystkich i dziękuję za zamieszczane tu informacje, są bardzo pomocne (jedne mniej inne więcej :) )

Przeczytałem trochę tego wątku i coś tam sobie wymyśliłem. Jak każdy szukam tańszej alternatywy na wykonanie wentylacji z odzyskiem ciepła.

Dom istniejący. Wymyśliłem to sobie tak, że reku umieszczę na poddaszu (odpowiednio go obuduję) i na parter puszę główne rury do skrzynek rozdzielczych zamontowanych na suficie. Do poszczególnych pomieszczeń zrobię przebicie nad drzwiami i rozprowadzę przewody w sufitach podwieszanych. Tylko jedno pomieszczenie, gabinet, dam anemostat na ścianie (oczywiście zastosuję anemostat kierunkowy).

Pomieszczenia na piętrze podłącze przez przebicie przez strop, rury zaizoluję.

Do piwnicy chcę dać po jednej rurze peflex, którą puszczę w istniejących przewodach. Poniżej zamieszczam, schematy jak to wymyśliłem.

 

Rury fi75 peflex.

Rekuperator:

1. Thessla Green AirPack Home 400h

2. Aeris Next 350

 

Parter

Parter.jpg

https://imgur.com/V9mUe5n

 

Piętro

Piętro.jpg

https://imgur.com/DP8uxix

 

Piwnica

piwnica propozycja.jpg

https://imgur.com/qjyCJjT

 

Czekam na wasze opinie i komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

i jak zawsze... w spiżarni nawiew malutki zamiast wywiewu ;)

 

Jak ktoś trzyma zgrzewki i słoiki - bez różnicy.

Jak ktoś trzyma warzywa, owoce, warzy piwo, robi kiszonki itp. - zdecydowanie wywiew. Z dwóch powodów:

1. Zapachy - lepiej od razu je wywalić na zewnątrz zamiast przepuszczać przez pomieszczenia, w których często przebywamy.

2. Wilgotność zimą - powietrze nawiewane jest dużo suchsze, niż wywiewane. A warzywom i owocom robi to różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W założonym przeze mnie temacie nie było ruchu, więc przerzucam tutaj:

 

https://zapodaj.net/45f2c1a717084.jpg.html

 

W projekcie domu było coś takiego, jak to wygląda waszym okiem(wywaliłbym jedynie anemostat do spiżarki, bo i tak nie będzie drzwi).

Całość na stropie przykryte wełną 2x10 cm(pod reku można zbudować coś małego żeby nie marznął chyba ze do pomieszczenia technicznego wrzucić bo takowe jest w budynku)

 

Jeśli rozmieszczenia, ilość nawiewów jaki i średnice otworów odpowiednie to pobawiłbym się z przebijaniem przez strop, a później głowił nad resztą.

Przy anemostatach fi125 ten fragment rury ktory leci przez strop nalezy jeszcze ocieplić, czy nie ma takiej konieczności(i tak i tak czytałem).

 

16cm Ackermana i tyle samo styropianu, jedynie problemem będzie to co nad ackermanem, albo jak trafie na drut źle wymierzając przejścia ;)

Edytowane przez Pitrekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pomieszczenie będzie praktycznie nieużywane, wiec przykręcenie nawiewnego nie zbilansuję tych różnic?

(teraz widzę, że to nie do mnie było :D)

 

Wyrzutnia byłaby do komina wentylacyjnego, bo takowe stoją(tyle z nich pożytku jak coś będzie)

 

całość użytkowana przez maksymalnie 2 osoby.

Edytowane przez Pitrekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz do spiżarki wywiew, to żadnych warzyw i suchych produktów w zimie tam nie przechowasz. Będzie ciepło i wilgotno. Jak co to daj nawiew.

 

No i wiatrołap, wtedy się bilansuje i jest po 180(kropka - kreska na rysunku to wywiewy).

Dlatego całkiem wywalić ze spiżarki, "przykręcić" na pokoju i będzie równowaga.

Edytowane przez Pitrekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co do garderoby ciągnąć z domu "brudne" wilgotne powietrze?

 

https://www.wentylacja.org.pl/pages-74.html

"Zgodnie z przepisami pomieszczenia bez okien, a więc garderoby, składziki i wszelkie tego typu schowki muszą być podłączone do osobnych kanałów wentylacyjnych, które pozwolą usuwać zanieczyszczone powietrze. Kanał powinien usuwać 15 m3 powietrza w ciągu godziny. Tyle też powietrza musi dostać się do pomieszczenia."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciepło i wilgotno. Jak co to daj nawiew.

 

Jak dasz nawiew, to będzie ciepło i sucho.

Wiec lepiej mieć ciepło i wilgotno.

Dla warzyw czy 18 czy 20* to żadna różnica. Jak chcesz mieć chłodno i wilgotno, to trzeba robić piwnicę z prawdziwego zdarzenia (najlepiej ziemną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W założonym przeze mnie temacie nie było ruchu, więc przerzucam tutaj:

 

https://zapodaj.net/45f2c1a717084.jpg.html

 

Wygląda, że zatrudnili projektanta od wentylacji przestrzeni przemysłowych. fi125 do anemostatów w domu? I jeszcze przecięcie takiej rury (nieizolowanej) z fi150 + izolacja (więc ze 30cm powinna mieć jak się ciągnie przez dom w przestrzeni ogrzewanej) do czerpni? Masz to jakoś opisane, jak tego dokonać? Wg strzałek same nawiewy. Trzeba się domyślać, które to wywiewy - czyli babol warsztatowy projektanta, co źle o nim świadczy.

 

Anemostaty powinny być blisko ścian (bez przesady - ale nie na środku pomieszczeń), żeby ułatwić wymianę powietrza w całym pomieszczeniu, bo przypodłogówce słabo miesza się powietrze (brak konwekcji którą zapewniają kaloryfery).

 

Kotłownię będziesz miał (w sensie kocioł w którym będzie coś spalane)? Jeżeli nie, to tam też trzeba zrobić WM, bo bez sensu robić osobną strefę z WM.

 

Wyrzuciłbym ten projekt do kosza i zamówił na pe-flexach (czy podobnych flexach) i skrzynkach rozdzielczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że zatrudnili projektanta od wentylacji przestrzeni przemysłowych. fi125 do anemostatów w domu? I jeszcze przecięcie takiej rury (nieizolowanej) z fi150 + izolacja (więc ze 30cm powinna mieć jak się ciągnie przez dom w przestrzeni ogrzewanej) do czerpni? Masz to jakoś opisane, jak tego dokonać? .

 

Nie mam w moim projekcie nic ponad to co wrzuciłem(na czerpnie powietrza nie zwróciłem uwagi ze się przecina z rurą nawiewną, faktycznie lipa).

Przekroje fi 75 mm byłby zdecydowanie korzystniejsze, bo na stop mam jeszcze rzucić z 20 cm wełny(to oprócz styropianu który już jest).

 

Nic to, wyśle zapytanie.

 

Dzięki

 

Kotłownię będziesz miał (w sensie kocioł w którym będzie coś spalane)? Jeżeli nie, to tam też trzeba zrobić WM, bo bez sensu robić osobną strefę z WM.

 

To jest sprawa rozwojowa, bo jak zrobie reku, to myślałem o grzaniu klimą. ale póki co to jestem w proszku.

Edytowane przez Pitrekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Przygotuje bardziej przejrzysty rysunek i dodam.

Dziękuje za wskazówkę ze spizarnią - potraktowałem ją jak łazienkę.

Co się tyczy kanałów do wyrzutni i czerpni, to lepiej wykonać je z twardych rur stalowych i ocieplić? Czy miękich już ocieplobych Np takich jak ta:

 

 

https://allegro.pl/oferta/przewod-izolowany-termoflex-rura-spiro-100-atest-7150770012?utm_source=google&utm_medium=cpc&gclsrc=aw.ds&ds_rl=1262523&ev_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=Klimatyzacja+i+wentylacja&gclid=Cj0KCQiAheXiBRD-ARIsAODSpWN38rDftebEWXMq62mQGRocUu6E5dTHT2MXxk-MULRhwl3Fzwh8-woaAgPWEALw_wcB

 

 

Oczywisciew w odpowiedniej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."Zgodnie z przepisami pomieszczenia bez okien, a więc garderoby, składziki i wszelkie tego typu schowki muszą być podłączone do osobnych kanałów wentylacyjnych, które pozwolą usuwać zanieczyszczone powietrze....

 

Jeżeli ktoś uważa, że w garderobie jest brudne zanieczyszczone powietrze, to jak najbardziej powinien dać wywiew.

 

Jak dasz nawiew, to będzie ciepło i sucho.

Wiec lepiej mieć ciepło i wilgotno.

...

Jak ktoś chce ciągnąć do spiżarki ciepłe wilgotne powietrze z kuchni, to jak najbardziej niech daje wywiew.

 

W obydwu tych kwestiach moje zdanie jest przeciwne tj. jeśli potrzeba, to w garderobie oraz w spiżarce nawiew. Na szczęście mamy wolny wybór i każdy zrobi jak uważa za słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...