Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chcesz powiedzieć że część projektów to jest w zasadzie pół projektu i ludzie to łykają? Nie wiem ja miałem gotowca z WG ale projekt jej był tak samo jak projekt wodno-kanalizacyjny, czy instalacji elektrycznej. Gdybym nie nanosił zmian to w zasadzie po zrobieniu planu zagospodarowania (usytuowanie i przyłącza) mogłem z tym iść do urzędu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co projekty, skoro potem i tak robisz zmiany....w elektryce, czy choćby punkty wodu użytkowej.

W kuchni przesuniesz płytę indukcyjną z jednej ściany na drugą już 3f lecą inaczej. W łazience zmienisz przyszłość z miską ustepowa....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że część projektów to jest w zasadzie pół projektu i ludzie to łykają? Nie wiem ja miałem gotowca z WG ale projekt jej był tak samo jak projekt wodno-kanalizacyjny, czy instalacji elektrycznej. Gdybym nie nanosił zmian to w zasadzie po zrobieniu planu zagospodarowania (usytuowanie i przyłącza) mogłem z tym iść do urzędu.

 

U mnie przeszło w formie rzutu z naniesionymi punktami nawiew/wyciąg, tabela z bilansem, a to podbite przez projektanta pieczatka.

Czyli też nie projekt, a pozwolenie dostałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co projekty, skoro potem i tak robisz zmiany....w elektryce, czy choćby punkty wodu użytkowej.

W kuchni przesuniesz płytę indukcyjną z jednej ściany na drugą już 3f lecą inaczej. W łazience zmienisz przyszłość z miską ustepowa....

Nie o to chodzi - wiadomo w czasie budowy tego typu zmiany będą ale takie wstępne projekty były i żaden urząd by się do tego nie przyczepił że brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przerabiać projekty instalacji, oczywiście.

Nie tak oczywiście,do odbioru domu potrzebne jest jedynie to:

 

1. oryginał dziennika budowy,

2. oświadczenie kierownika budowy:

a) o zgodności wykonania obiektu z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami,

b) doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także w razie korzystania – ulicy, sąsiedniej nieruchomości, budynku lub lokalu,

c) oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych, jeżeli eksploatacja wybudowanego obiektu jest uzależniona od ich odpowiedniego zagospodarowania.

3. protokoły badań i sprawdzeń min.:

a) przewodów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych,

b) odbioru zjazdu z drogi,

c) wewnętrznej instalacji elektrycznej (wraz z uprawnieniami pomiarowymi elektryka)

d) wewnętrznej instalacji gazowej

e) Urzędu Dozoru Technicznego

4. potwierdzenie odbioru wykonanych przyłączy np. elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych (sanitarnej, deszczowej), gazowych, cieplnych i telekomunikacyjnych

5. kopia świadectwa charakterystyki energetycznej budynku ( z wyłączeniem obiektów wymienionych w art. 5 ust. 7)

6. inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza,

7. w przypadku nieistotnego odstępstwa należy dołączyć kopie rysunków wchodzących w skład zatwierdzonego projektu budowlanego z naniesionymi zmianami. W razie potrzeby także uzupełnić opis.

8. pełnomocnictwo osoby działającej w imieniu inwestora

9.....................................................................................................................................................

 

 

Czyli same odbiory i nic poza tym.

To czy masz grzejniki czy podłogówkę czy WG czy MW to PINB nie interesuje,ma być wszystko odebrane i tylko tyle.

Kierbuda powinno to interesować jedynei czy wykonane jest zgodnie z projektem a jak nie to jego wpis zmieniający powinien byc.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Powklejałeś oczywiste oczywistości i nic nie wniosłeś.

Wniosłem do PINB wymagane odbiory a w DB miałem zamienione grzejniki na wodną podłogówkę i WG na WM bez projektów a jedynie z adnotacją kierbuda o zmianie sposobu grzania i wentylacji.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Gdzieś wyczytałem, że lepiej dostać PNB z tradycyjną wentylacją i później zmienić na WM,

Piekary,pozdrawiam ziomala bo od paru miechów jestem częstym gościem na Dąbrówce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosłem do PINB wymagane odbiory a w DB miałem zamienione grzejniki na wodną podłogówkę i WG na WM bez projektów a jedynie z adnotacją kierbuda o zmianie sposobu grzania i wentylacji.

 

Ale ja nigdzie nie twierdzę, ze muszą być projekty instalacji, aby oddać dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale ja nigdzie nie twierdzę, ze muszą być projekty instalacji, aby oddać dom.

No i ok.

A ja piszę,że na żadnym etapie nie były mi konieczne projekty instalacji czy wentylacji.

Kierbud jedynie wpisywał do DB zmianę i tyle,zmiana grzejników na podłogówkę nie była mi konieczna do odbioru to tym się nikt nie interesował ale zmiana wentylacji była zauważona przez kominiarza ale sprawdził,podbił odbiór i tyle.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...