Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zabranie jednego z dwóch, nie ma większego wpływu, natomiast zabranie jednego z dwóch i umieszczenie go np. w sieni, ma znaczący wpływ na wywiew przez kuchnie i łazienki.

 

Czyli pozostać przy tych wywiewach łazienka, wc, kuchnia?

Żona w tej niby "kotłowni" nazwijmy je pomieszzceniem gosp. chce trzymac jakieś zimowe zapasy: załóżmy warzywa, weki, jakieś garnki itp.

czy nie wskazane byłoby jednak rozdzielić te wywiewy z kuchni i jeden dać właśnie w tym pomieszzceniu? Są one obok siebie.

Prosze o Pana opinię bo już mam mętlik w głowie a chciałbym później nie żałować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czyli pozostać przy tych wywiewach łazienka, wc, kuchnia?

Żona w tej niby "kotłowni" nazwijmy je pomieszzceniem gosp. chce trzymac jakieś zimowe zapasy: załóżmy warzywa, weki, jakieś garnki itp.

czy nie wskazane byłoby jednak rozdzielić te wywiewy z kuchni i jeden dać właśnie w tym pomieszzceniu? Są one obok siebie.

Prosze o Pana opinię bo już mam mętlik w głowie a chciałbym później nie żałować

 

Wentylacja jest dla ludzi. Zapasy trzymano w piwnicach z minimalną wentylacją.

Jeżeli już to w spiżarce na warzywa i przetwory nawiew. Jak Pan będzie przez spiżarnię wyciągał ciepłe i wilgotne powietrze to będzie pięknie gniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiżarka w zasadzie powinna być obok kuchni ale akurat u ciebie w tym miejscu to nie najlepszy pomysł (wcześniej o tym nie wspominałeś). Więc w takim układzie zgadzam się z tym co napisał TB. Mam nadzieję że w tym układzie raczej ogrzewania tego pomieszczenia nie planujesz. W twoim przypadku tam i tak będzie za ciepło.

Jak Pan będzie przez spiżarnię wyciągał ciepłe i wilgotne powietrze to będzie pięknie gniło.
Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiżarka w zasadzie powinna być obok kuchni ale akurat u ciebie w tym miejscu to nie najlepszy pomysł (wcześniej o tym nie wspominałeś). Więc w takim układzie zgadzam się z tym co napisał TB. Mam nadzieję że w tym układzie raczej ogrzewania tego pomieszczenia nie planujesz. W twoim przypadku tam i tak będzie za ciepło.

Czyli w tej malutkiej "kotłownio-spiżarce" nie dawac ani wentylacji ani ogrzewania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam każde reku jest tak ustawione iż nieco więcej daje niż zabiera. A chodzi wyłącznie o to aby nie zasysać do domu zimnego powietrza. Stworzenie nadciśnienia tylko w jednym pomieszczeniu w twoim przypadku jest możliwe tylko teoretycznie a dołożenie kanału tego na pewno nie spowoduje.

Już ci pisałem że jeśli ustawisz reku na 100 czy na 200m3 to czy będziesz miał 5 czy 10 kanałów to i tak poleci tyle ile ustawiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam każde reku jest tak ustawione iż nieco więcej daje niż zabiera. A chodzi wyłącznie o to aby nie zasysać do domu zimnego powietrza. Stworzenie nadciśnienia tylko w jednym pomieszczeniu w twoim przypadku jest możliwe tylko teoretycznie a dołożenie kanału tego na pewno nie spowoduje.

Już ci pisałem że jeśli ustawisz reku na 100 czy na 200m3 to czy będziesz miał 5 czy 10 kanałów to i tak poleci tyle ile ustawiłeś

 

tak ale wydaje mi się ze przez 5 kanałów z większym oporem a co za tym idzie z wentylator pobiera wiecej prądu.

Moze się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o firmę tylko o rozwiązania. Chodzi o to, by unikać "klikania" czy wciskania na siłę DSC08085.jpgDSC08086.jpg Doświadczonym instalatorom to nie przeszkadza, ale w ten wątek otworzyłem dla tych co robią wentylację pierwszy i prawdopodobnie ostatni raz. Może więc zaistnieć konieczność odpięcia kanału od skrzynki, bo coś wyszło nie tak, lub w trakcie zmieniła się instalującemu koncepcja. Dla tych właśnie wprowadziliśmy zamiast "klików" zawleczkę a zamiast kołnierza, laserowo wycięty język.

To ma uprościć montaż, dlatego opisuję to w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...