Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie dla praktyków:

W salonie mam dwa nawiewy, jeden 1x75mm, drugi 2x75mm.

Jeden anemostat znajduje się w odległosci 5.5m od skrzynki rozprężnej, drugi w odległosci 8m

Ten drugi jest umiejscowiony dokladnie po przekątne w stodunku do wejscia do salonu i wydaje sie optymalniej, aby właśnie tam był mocniejszy nawiew

 

Czy dla pracy instalacji jest jakaś większa róznica, czy puszczę 2x8m, czy 2x5.5m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Do instalacji wentylacyjnej mogą być kanały higieniczne ( z białym środkiem ) - tańsze . Do instalacji chłodzącej, lepiej używać kanałów z jonami srebra lub folią D2P ( srebrny lub przeźroczysty środek) te mogą kosztować nawet ponad 400zł/50m

WP_20140606_003.jpg Przy chłodzeniu skrzynki rozdzielcze powinny mieć dostępne przepustnice lub elektryczne żaluzje sterowane termostatami

nawiew mitsubishi.jpgskrzynka do klimy 2.jpg

W przypadku trudnych przejść możemy użyć elastycznego przewodu 63mm wewnątrz WP_20140714_002.jpg

Tradycyjnie życzę miłego i bezproblemowego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozprowadzić wentylację, gdy nie ma możliwości opuszczenia sufitów, puszczenia w stropach czy nad nimi.

Do takich "zadań specjalnych" służą kanały ze styropianu w kształcie ćwierć wałków. Można je tapetować, malować . omega.jpgomega1.jpg Niektóre fragmenty kanałów mają zaślepione otworki. Pełnią one rolę regulacji. Wypycha się więcej lub mniej takich otworków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do szanownych forumowiczów i prośbę o poradę jednocześnie

Mam WM z GWC rurowym dł ok 60m i ostatni wpadłem na pomysł żeby dodatkowo schłodzić powietrze wchodzące do rekuperatora. Reku mam na poddaszu a na parterze rura wlotowa wraz z rewizją znajduje sie w pobliżu wyjścia wody ze zbiornika wody deszczowej (6.5m3) który jest ok 5m od domu ( na zdjeciu niebieski kolor) . Tak sobie pomyślałem żeby kupić paredziesiąt mb rurki od ogrzewania podłogowego poprowadzić od zbiornika deszczówki aż do rewizji kanału wentylacyjnego, zamknąć to w pętlę i wpiąć w to pompkę cyrkulacyjną. Może w tej rurze wentylacyjnej umieścić taką małą chłodnicę albo komputerowy blok chłodzenia wodnego.

Co o tym myślicie?

Aktualnie poprzez GWC mam temp ok 7`C niższą niż zewnętrzna (czyli przy 32 na zewnątrz- przed reku mam24- 25- więc trochę mi mało aby nie dogrzewać domu wentylacją. Ciekam jestem ile mógłbym schłodzić jeszcze powietrze moim patentem. (temp wody w zbiorniku deszczówki wynosi ok 6-7`C)

Proszę o opinię i pomysły

zdjęcie WM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jest 6.5m3 dość głęboko zakopany w ziemi- tą wodą zasilam kibelki, krany gospodarcze oraz pralkę. Smok zasysający wodę ze zbiornika jest 40cm nad dnem a w ciągu 2 lat brakło mi wody 2 razy - wówczas automatycznie przepina się na wodociąg. Generalnie zawsze jest min 1/4 zbiornika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jest 6.5m3 dość głęboko zakopany w ziemi- tą wodą zasilam kibelki, krany gospodarcze oraz pralkę. Smok zasysający wodę ze zbiornika jest 40cm nad dnem a w ciągu 2 lat brakło mi wody 2 razy - wówczas automatycznie przepina się na wodociąg. Generalnie zawsze jest min 1/4 zbiornika.

Narobi Pan sobie raczej kłopotów. Temperatura przerośnie o 10st, w ciągu pół dnia i nie dość, że zacznie mało schładzać to będą tam się rozwijać różne cudaki. Może śmierdzieć, lub nawet być niezdrowo.

Doradziłbym klimę (inwertor) , będzie taniej i efektywniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...