Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wolisz dać nawiew w pralni, żeby nie wyciągać brudnego powietrza. Ale przecież w taki przypadku to brudne powietrze nie znika ani się nie oczyszcza tylko wędruje przez część domu do najbliższego wywiewu. Tak wolisz robić zamiast wyciągać to powietrze u źródła? Jakieś dziwne te Twoje teorie i porady... Dla mnie kompletnie nie logiczne.

 

Napisałem o sytuacji gdy suszarnia jest obok łazienki! A nie na drugim końcu domu :) Proszę uważnie doczytać. Może raz jeszcze, ostatni układ suszarnia-pralnia.jpg

 

Pomieszczenie nr 1 to suszarnia a 2 to łazienka.

Edytowane przez oszczednyGrześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

co mam dać w jadalni nawiew czy wywiew?

Jadalnia jest częścią kuchni a te są półotwarte na salon. W kuchni jest wywiew a w salonie dwa nawiewy.

Jaki polecacie reku do 250m3/h (dom 350m3)

Pozdrawiam

 

W takiej sytuacji jadalnie pozostawił bym bez niczego.

I tak powietrze będzie transportowane: salon->jadania->kuchnia.

Centrale: Airpack, Kinetic, Requra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymaczasem zapowiadają się podwyżki rekuperatorów od Thessli najprawdopodobniej od lutego pójdą w górę o 500-700 zł. Inni dostawcy nie tylko urządzeń takich jak rekuperatory mogą również ceny podnieść ze względu na kurs Euro-Dolar/Złotówka. Dzisiaj wykonałem parę telefonów i niejeden potwierdza że niestety widać tendencje wzrostowe cen. Dlatego jak ktoś jest na kupnie tego czy owego :) to warto myśleć jeszcze przed konkretnym startem sezonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs PLN nie ma wiele do rzeczy. Może być jedynie pretekstem. Rekuperator to nie jest technologia z NASA, żeby wszystkie elementy trzeba było importować.

 

Poza tym kurs PLN ciągle jest dość stabilny.

 

Nie kupuję tych argumentów.

 

To nie moje argumenty. Informacja jest taka że części kupowane z zachodnich krajów uni jakby nie było są droższe właśnie ze względu na kurs. Podobnie będzie mieć się sprawa z innymi rzeczami gdzie rozliczenie występuje np. w dolarach. Niestety wpłynie to na cenę wielu urządzeń o ile ktoś tego nie weźmie na siebie lub kurs będzie niższy w dłuższej perspektywie. Tymczasem pewne jest to, że Airpacki pójdą nawet i pod 700 zł do góry z tym że w nieco lepszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent Airpacków wprowadza nowy model 150 i dlatego podnosi ceny reszty swoich rekuperatorów. Robi miejsce na nowy produkt po prostu, czysty marketing, po co tracić zyski jak można strzyc jeleni czyli klientów... Euro nie ma tu nic dorzeczy , to raczej wymówka i zagrywka psychologiczna dla naiwniaków (czytaj: kupujcie bo będzie drożej^^). Stracą tym tylko klientów (mnie już stracili) bo każdy kto pozna budowe rekuperatora popuka się w głowę, 6 tys za co? za kawałek blachy, dwa wentyle, wymiennik, niepotrzebną nagrzewnice? jeszcze dopłać za sterownik 900 pln . To nie jest warte takich pieniędzy !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent Airpacków wprowadza nowy model 150 i dlatego podnosi ceny reszty swoich rekuperatorów. Robi miejsce na nowy produkt po prostu, czysty marketing, po co tracić zyski jak można strzyc jeleni czyli klientów... Euro nie ma tu nic dorzeczy , to raczej wymówka i zagrywka psychologiczna dla naiwniaków (czytaj: kupujcie bo będzie drożej^^). Stracą tym tylko klientów (mnie już stracili) bo każdy kto pozna budowe rekuperatora popuka się w głowę, 6 tys za co? za kawałek blachy, dwa wentyle, wymiennik, niepotrzebną nagrzewnice? jeszcze dopłać za sterownik 900 pln . To nie jest warte takich pieniędzy !

 

Oferta ma być szersza niż wprowadzenie 150 plus parę zmian w rekuperatorach. Nie uważam że centrale są tanie bo naciskam od jakiegoś czasu nad wprowadzeniem czegoś co będzie rozsądne cenowo i jakościowo bo w zupełności się zgadzam, że tracą wielu klientów przez to że cena dosyć wysoka. Z tym kupujcie bo będzie drożej to się nie zgodzę bo nikt oficjalnie z ich strony o tym nie trąbi. Co do cen rekuperatorów to pamiętajmy, że to nie chleb by ceny tego produktu były odpowiednio na niskim poziomie bo nie idzie tego dużo. Jak ktoś nie chce dawać pod 9 tys, zł za centralę to szuka tańszej opcji i to jest sprawa oczywista. A blacha, wentyle, co tam jeszcze...już gdzieś pisałem o tym że trzeba doliczyć koszty pracy (szeroko pojęte) i powoli sytuacja zaczyna wyglądać inaczej. Jak ktoś prowadzi biznes w tym kraju to wie że tak łatwo nie jest ale może producenci cental mają inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs PLN nie ma wiele do rzeczy. Może być jedynie pretekstem. Rekuperator to nie jest technologia z NASA, żeby wszystkie elementy trzeba było importować.

90% elementów składowych centrali wentylacyjnej kupowane jest za euro lub dolary.

Kurs PLN ma tu duże znaczenie.

Choć i tak mniejsze niż w przypadku central w całości importowanych.

Polska to też nie Chiny, za miskę ryżu do pracy nikt nie przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% elementów składowych centrali wentylacyjnej kupowane jest za euro lub dolary.

Kurs PLN ma tu duże znaczenie.

Choć i tak mniejsze niż w przypadku central w całości importowanych.

Polska to też nie Chiny, za miskę ryżu do pracy nikt nie przyjdzie.

 

Kurs ma znaczenie ogromne. Robiłem wycenę na kanałówkę a po wystrzeleniu Euro i dolara w górę po raknkingu standar and poor's cena skoczyła o 400 zł! Z resztą z ludźmi od central czy innych rzeczy które rozliczane są w dolarach czy euro rozmawiam często i na zasadach bardziej "koleżeńskich" więc wiem jak sprawa wygląda. Nam teraz opłaca się eksportować niż importować niestety albo stety, zależy jak dla kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta ma być szersza niż wprowadzenie 150 plus parę zmian w rekuperatorach. Nie uważam że centrale są tanie bo naciskam od jakiegoś czasu nad wprowadzeniem czegoś co będzie rozsądne cenowo i jakościowo bo w zupełności się zgadzam, że tracą wielu klientów przez to że cena dosyć wysoka. Z tym kupujcie bo będzie drożej to się nie zgodzę bo nikt oficjalnie z ich strony o tym nie trąbi. Co do cen rekuperatorów to pamiętajmy, że to nie chleb by ceny tego produktu były odpowiednio na niskim poziomie bo nie idzie tego dużo. Jak ktoś nie chce dawać pod 9 tys, zł za centralę to szuka tańszej opcji i to jest sprawa oczywista. A blacha, wentyle, co tam jeszcze...już gdzieś pisałem o tym że trzeba doliczyć koszty pracy (szeroko pojęte) i powoli sytuacja zaczyna wyglądać inaczej. Jak ktoś prowadzi biznes w tym kraju to wie że tak łatwo nie jest ale może producenci cental mają inaczej...

Odnośnie podwyżek Airpacków to Wy (dystrybutorzy) trąbicie o tym na forach bo macie info od producenta.

 

Co ma reku za 9 tys czego nie ma reku za 6 tys o tych samych parametrach wydajnościowych?? Przekonaj Nas, klientów że warto wydać dodatkowe 3 tys, słuchamy. Bo znając ich budowe wiem,że nawet te 6 tys to sporo za dużo...

 

Koszty pracy? Widać na Wyspach i w Holandii są one dużo niższe niż w Polsce bo reku stamtąd są tańsze lub takie same niż polskie. Tylko nie mówcie,że w Chinach produkują bo Chińczycy już dawno zarabiają tyle co my.

 

Kurs ma znaczenie ogromne. Robiłem wycenę na kanałówkę a po wystrzeleniu Euro i dolara w górę po raknkingu standar and poor's cena skoczyła o 400 zł! Z resztą z ludźmi od central czy innych rzeczy które rozliczane są w dolarach czy euro rozmawiam często i na zasadach bardziej "koleżeńskich" więc wiem jak sprawa wygląda. Nam teraz opłaca się eksportować niż importować niestety albo stety, zależy jak dla kogo.

 

Złóż zamówienie na tysiąc sztuk płatne od razu to dostaniesz taki rabat, że wtedy bez różnicy będzie czy euro po 4,20 czy 4,40. Bo teraz patrzysz od strony detalisty, a detalistami nie są producenci rekuperatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas przestać importować elementy do rekuperatorów.

 

Skoro ruch na walucie o 2% powoduje wzrost ceny o 10% - to znaczy, że ktoś was nabiera.

 

Nabiera... :) dobre. Czy wszyscy w tym kraju myślą że każdy każdego oszukuje? Jeśli tak to jest bardzo źle. Ale weźmy jakiś realny przykład. Mam urządzenie za 2496 USD i teraz weźmy kurs 3,8 a weźmy 4,12. Więc daje nam to 9484 zł lub 10 283 zł. Tutaj akurat przykład dla klimatyzacji. W zeszłym roku USD początkiem stycznia po 3,55 dzisiaj ponad 4 zł. Dalej Euro trzymało się w granicach 4 zł a teraz nawet i 4,5 zł było. Jak się to zliczy to potrafi różnicę w szerszej skali niemałą zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podwyżek Airpacków to Wy (dystrybutorzy) trąbicie o tym na forach bo macie info od producenta.

 

Co ma reku za 9 tys czego nie ma reku za 6 tys o tych samych parametrach wydajnościowych?? Przekonaj Nas, klientów że warto wydać dodatkowe 3 tys, słuchamy. Bo znając ich budowe wiem,że nawet te 6 tys to sporo za dużo...

 

Koszty pracy? Widać na Wyspach i w Holandii są one dużo niższe niż w Polsce bo reku stamtąd są tańsze lub takie same niż polskie. Tylko nie mówcie,że w Chinach produkują bo Chińczycy już dawno zarabiają tyle co my.

 

 

 

Złóż zamówienie na tysiąc sztuk płatne od razu to dostaniesz taki rabat, że wtedy bez różnicy będzie czy euro po 4,20 czy 4,40. Bo teraz patrzysz od strony detalisty, a detalistami nie są producenci rekuperatorów.

 

"WY"... jak ktoś chce kupic Airpacka i płacić więcej za miesiąc to może płacić skoro różnicy mu to nie robi...ale niektórym wbrew pozorom robi różnicę. Po raz któryś już tutaj piszę, jak ktoś chce sam reku robić wolna droga, jak chce coś tańszego również, jak nie chce rekuperacji to niech wrzuca rurę i wentyle, jak ktoś chce mieć WG niech ma... Że też każdy wszędzie spisek węszy.. Ja zajmuje się tym by każdy był zadowolony zgodnie z tym na co może sobie pozwolić. Nie ma sensu wmawiać komuś że jest tylko jedna idealna opcja lecz najlepiej jest zaproponować możliwe rozwiązania pod kątem oczekiwań i możliwości. Nie wszyscy dookoła są krwiopijnymi hanldowcami.

 

Chinczycy zarabiaja tyle co my..,? Pytanie jaki % tych chińczyków raczej. Podobnie jak 1% ludzi na świecie ma ponad połowę globalnego bogactwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie rozumiem. To są polskie rekuperatory, czy tylko polskie montownie? Jeśli montownie - to ich problem, że nie zabezpieczyli się od wahań walut. Jeśli faktycznie jest to polska myśl techniczna - to żadne wahania walut nie mają na to wpływu. Wzrost kursu euro może się przyczynić do zwiększenia sprzedaży za granicą.

 

Gadanie o podwyżkach spowodowanych "zawirowaniem na rynku walut" to kłamstwo, bo żadnego zawirowania nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie rozumiem. To są polskie rekuperatory, czy tylko polskie montownie? Jeśli montownie - to ich problem, że nie zabezpieczyli się od wahań walut. Jeśli faktycznie jest to polska myśl techniczna - to żadne wahania walut nie mają na to wpływu. Wzrost kursu euro może się przyczynić do zwiększenia sprzedaży za granicą.

 

Gadanie o podwyżkach spowodowanych "zawirowaniem na rynku walut" to kłamstwo, bo żadnego zawirowania nie było.

 

Każdy chciałby aby wszystko było tanie... ja też ale niestety taki mamy klimat jak widać...Zawirowanie nie jest kłamstwem bo wiem ile różnicy może zrobić kurs gdy rozliczam się pod kątem euro czy dolara, o czym wspominałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie rozumiem. To są polskie rekuperatory, czy tylko polskie montownie?

 

wymiennik recair = Holandia

wentylatory ebm= Niemcy

siłownik bypassu belimo =Szwajcaria

 

to 80% rekuperatora, wiec sam sobie odpowiedz czy polskie

 

z tym że to podzespoły wiekszości rekuperatorów w europie

Edytowane przez rk80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...