Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przedłużki plastikowe czy nypel metalowy? Bo jeżeli plastikowe to średnica wymagana to 139mm

Właśnie plastikowe i tu zrobiłem błąd bo mogłem wziąć z nyplem i przedłużka z rury sztywnej lub elastycznej spiro dociętej na grubość stropu, no i otwór bym musiał większy robić, może uda mi się wymienić na nyple. Strop w różnych miejscach mam innej grubości między 15-18cm

Edytowane przez lukasz1006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie plastikowe i tu zrobiłem błąd bo mogłem wziąć z nyplem i przedłużka z rury sztywnej spiro dociętej na grubość stropu, no i otwór bym musiał większy robić, może uda mi się wymienić na nyple. Strop w różnych miejscach mam innej grubości między 15-18cm

 

Ja zrobiłem przepust na 152mm... Tyle że teraz w kilku przepustach anemostat 125 (zew. 164mm) nie zakrywa dziury (bo się trochę oberwało) i muszę zaszpachlować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zakupiłem anemostatów, pytanie mam jak mocowany jest anemostat? Czy on nie wypada z sufitu jeśli by był na rurze elastycznej spiro rozumiem że trzeba go skręcić z rurą opaską ślimakową? Jeśli mocuję go do rury sztywnej posiada on jakąś uszczelkę na wcisk do rury? Jakoś uszczelniać to połączenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zakupiłem anemostatów, pytanie mam jak mocowany jest anemostat? Czy on nie wypada z sufitu jeśli by był na rurze elastycznej spiro rozumiem że trzeba go skręcić z rurą opaską ślimakową? Jeśli mocuję go do rury sztywnej posiada on jakąś uszczelkę na wcisk do rury? Jakoś uszczelniać to połączenie?

Na spiro trzeba opaskę lub trytke. Do przedłużeniea powinna iść uszczelka i wchodzi mocno nie wyleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy nie zwrócić skrzynek plastikowych i zakupić metalowe? Są jakieś wady i zalety? Czym docinacie sztywne rury które wystają w stropie, aby zlicować je z tynkiem. Skrzynki bedą założone przed tynkami aby tynkarze obrobili otwory. Edytowane przez lukasz1006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak Was czytam to wydaje mi się, że o rekuperacji zaczęliście myśleć dopiero po wylaniu stropów. Jeśli przed, to dlaczego nikt z Was nie postawił na szalunkach w miejscu gdzie mają być anemostaty kawałków np. rury wentylacyjnej (biała np. z leroy,a) 125mm wypełnionej piaskiem? Po zalaniu stropu z wstawioną rurą nie trzeba potem wiercić, kuć w stropie, a do takiej rury idealnie pasują szkrzynki z Termokontrol oraz anemostaty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak Was czytam to wydaje mi się, że o rekuperacji zaczęliście myśleć dopiero po wylaniu stropów. Jeśli przed, to dlaczego nikt z Was nie postawił na szalunkach w miejscu gdzie mają być anemostaty kawałków np. rury wentylacyjnej (biała np. z leroy,a) 125mm wypełnionej piaskiem? Po zalaniu stropu z wstawioną rurą nie trzeba potem wiercić, kuć w stropie, a do takiej rury idealnie pasują szkrzynki z Termokontrol oraz anemostaty.

Pozdrawiam.

 

no niestety takich przypadków jest pełno. Potem trzeba wiercić, kuć etc. :) ale taka robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy nie zwrócić skrzynek plastikowych i zakupić metalowe? Są jakieś wady i zalety? Czym docinacie sztywne rury które wystają w stropie, aby zlicować je z tynkiem. Skrzynki bedą założone przed tynkami aby tynkarze obrobili otwory.

 

Tynkarze zmasakrują ci te skrzynki. Po co mają Ci obrabiać otwory?? Anemostat zakryje wszystkie nierówności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak Was czytam to wydaje mi się, że o rekuperacji zaczęliście myśleć dopiero po wylaniu stropów. Jeśli przed, to dlaczego nikt z Was nie postawił na szalunkach w miejscu gdzie mają być anemostaty kawałków np. rury wentylacyjnej (biała np. z leroy,a) 125mm wypełnionej piaskiem? Po zalaniu stropu z wstawioną rurą nie trzeba potem wiercić, kuć w stropie, a do takiej rury idealnie pasują szkrzynki z Termokontrol oraz anemostaty.

Pozdrawiam.

 

Ja myślałem przed. Przepusty porobiłem. Koncepcja żony odnośnie wystroju wew. zmieniła usytuowanie kilku z nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz zastanawiam się dlaczego inwestorzy którzy chcą wykonać instalację samodzielnie nie uderzają do źródła czyli instalatorów. Ja wiem że czasem zdarzają się różni ludzie ale nie widzę problemu przynajmniej ja aby doradzić co i jak aby potem nie kombinować. Materiały też można za lepszą kasę dostać. Ma się wtedy pewność jakiegoś konkretnego wsparcia i w razie w gwarancji. Niestety też nie raz zdarzają się poprawki których możnaby uniknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszczednyGrześ jakie skrzynki preferujesz plastik czy metal?

 

Zależy gdzie :) te poliwęglanowe są tańsze co daje duży plus. Ale wiadomo ktoś nieostrożny może je załatwić... Generalnie dla mnie wszystko jedno, dla klienta nie bo za nierdzewkę zapłaci więcej. Ja zawsze mówie że gdy nie ma potrzeby to po co przepłacać...? Nie chodzi zawsze o to by spijać z ludzi kasę jak pijawka grunt to znaleźć zadowalające rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spojrzy ktoś na mój projekt wentylacji?

parter%2525201.jpg

Dom zamieszkiwany przez 3 osoby w przyszłości może 4.

Nawiawy:

salon 25m2 2x75

pokój 15m2 1x75

sypialnia 16m2 2x75

 

Wywiewy:

Kuchnia 12m2 2x75

PG 1x75

Łazenka 2x75

Czy w kucni wywiew jest w dobrym miejscu?-to samo łazienka? Może w łazience rozbić na dwa anemostaty-jeden na wc drugi bliżej prysznica?

Nawiew w salonie też zastanawiam się czy nie warto rozbić na dwa -jeden nad stołem drugi nad kanapą?

Każda sugestia/uwaga cenna;) Rekuperator jeszcze nie wybrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

W projekcie mam wentylację mechaniczną - chciałem z niej zrezygnować i zrobić grawitacyjną, ale prawdopodobnie już zostałem z problemem mechanicznej bo budowa za daleko już zaszła i boje się że grawitacyjna nie będzie działała jak trzeba. Poniżej wklejam info z projektu jak to wygląda. Czy mógłby się jakiś specjalista wypowiedzieć ile mniej więcej by to kosztowało jeśli zrobię wszystko sam ? Projekt jest - mam nadzieje ze dobrze zrobiony. Resztę myślę, że ogarnę z Waszą pomocą. Z góry dzięki :)

 

Fotki cos nie działają, podaje linki bezposrednie do zdjęć.

http://images76.fotosik.pl/376/0f90eb342527da76.jpg

 

http://images75.fotosik.pl/376/2c7c57d9910569a9.jpg

 

http://images76.fotosik.pl/376/948df31e5bd10ca3.jpg

0f90eb342527da76med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...