Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

W projekcie mam wentylację mechaniczną - chciałem z niej zrezygnować i zrobić grawitacyjną, ale prawdopodobnie już zostałem z problemem mechanicznej bo budowa za daleko już zaszła i boje się że grawitacyjna nie będzie działała jak trzeba. Poniżej wklejam info z projektu jak to wygląda. Czy mógłby się jakiś specjalista wypowiedzieć ile mniej więcej by to kosztowało jeśli zrobię wszystko sam ? Projekt jest - mam nadzieje ze dobrze zrobiony. Resztę myślę, że ogarnę z Waszą pomocą. Z góry dzięki :)

 

Fotki cos nie działają, podaje linki bezposrednie do zdjęć.

http://images76.fotosik.pl/376/0f90eb342527da76.jpg

 

http://images75.fotosik.pl/376/2c7c57d9910569a9.jpg

 

http://images76.fotosik.pl/376/948df31e5bd10ca3.jpg

 

Dobrze że nie rezygnujesz... Potem jak znajdę czas to rzuce okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Spojrzy ktoś na mój projekt wentylacji?

parter%2525201.jpg

Dom zamieszkiwany przez 3 osoby w przyszłości może 4.

Nawiawy:

salon 25m2 2x75

pokój 15m2 1x75

sypialnia 16m2 2x75

 

Wywiewy:

Kuchnia 12m2 2x75

PG 1x75

Łazenka 2x75

Czy w kucni wywiew jest w dobrym miejscu?-to samo łazienka? Może w łazience rozbić na dwa anemostaty-jeden na wc drugi bliżej prysznica?

Nawiew w salonie też zastanawiam się czy nie warto rozbić na dwa -jeden nad stołem drugi nad kanapą?

Każda sugestia/uwaga cenna;) Rekuperator jeszcze nie wybrany.

 

Tak na szybko to więcej wywiewów w łazience. Co będzie w PG? Jakieś reku zakładane dobrze byłoby znać jednak. Pasuje to razem wszystko dograć. Nawiew w salonie może zostać na jednym anemostacie a na skrzynce 2x75/125 lub 3x75/160 np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

W projekcie mam wentylację mechaniczną - chciałem z niej zrezygnować i zrobić grawitacyjną, ale prawdopodobnie już zostałem z problemem mechanicznej bo budowa za daleko już zaszła i boje się że grawitacyjna nie będzie działała jak trzeba. Poniżej wklejam info z projektu jak to wygląda. Czy mógłby się jakiś specjalista wypowiedzieć ile mniej więcej by to kosztowało jeśli zrobię wszystko sam ? Projekt jest - mam nadzieje ze dobrze zrobiony. Resztę myślę, że ogarnę z Waszą pomocą. Z góry dzięki :)

 

Fotki cos nie działają, podaje linki bezposrednie do zdjęć.

http://images76.fotosik.pl/376/0f90eb342527da76.jpg

 

http://images75.fotosik.pl/376/2c7c57d9910569a9.jpg

 

http://images76.fotosik.pl/376/948df31e5bd10ca3.jpg

 

Widzę że znów wentylacja wentylacja wykonana na kanałach balszanych, trójnikach.... do domu tak się nie robi. Przynajmniej jak ma być dobrze. Chcesz sam, prosto itd to trzeba inaczej do tego sie zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to więcej wywiewów w łazience. Co będzie w PG? Jakieś reku zakładane dobrze byłoby znać jednak. Pasuje to razem wszystko dograć. Nawiew w salonie może zostać na jednym anemostacie a na skrzynce 2x75/125 lub 3x75/160 np.

W PG będzie rozdzielacz podłogówki, skrzynka prądowa, gary, słoiki i czasem zacier na bimber lub winko więc jakiś mały wyciąg przydałby się.

Czyli proponowałbyś dołożyć jeszcze jedną rurę 75 do salonu-nawiew byłby 3x75 na skrzynce 160, a wywiew dorzucić do łazienki i też na jednej skrzynce jak w salonie 3x75 fi 160? Reku pewnie jakiś w okolicy 350-tki, kubatura wychodzi ok 260m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że znów wentylacja wentylacja wykonana na kanałach balszanych, trójnikach.... do domu tak się nie robi. Przynajmniej jak ma być dobrze. Chcesz sam, prosto itd to trzeba inaczej do tego sie zabrać.

 

Z tego co czytalem w dokumentacji to sa kanały PCV w poziomie, a w pionie rury spiro. Jestem zielony w temacie na chwilę obecną - zabieram sie dopiero za czytanie i analizę krok po kroku wiec za jakis tydzień będę już mądrzejszy. Niemniej jednak ktoś taki projekt wykonał i teraz pytanie czy mam się wzorować na tym czy jednak od podstaw trzeba wszystko liczyc i planować.

 

Interesuje mnie przede wszystkim koszt finalny instalacji wraz z reku. Zamknę się w 10k zł ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

dostałam wstępny projekt od firmy która wykonywała projekt wentylacji mechanicznej do samodzielnego montażu i chciałabym zasięgnąć innej opinii na temat tego projektu.

Czy tak narysowane anemostaty są poprawnie rozmieszczone?

Firma poleca rekuperator THESSLA GREEN AirPack 400v

Z góry dziękuje i Pozdrawiam

 

Parter

1 pokój dzienny 25m2

2 kuchnia z jadalnią 25m2

3 spiżarka 2,5 m2

4 biuro 9m2

5 WC 3,5m2

6 Wiatrołap 10m2

7 kotłownia (rekuperator)

Piętro

1 pokój 22m2

2 pokój 22m2

3 łazienka 10m2

4 WC 5,5 m2

5 pralnia 6,4m2

6 garderoba 8,5m2

7 sypialnia 28 m2

8 komunikacja 8,5 m2

 

parter reku 1.jpg

podasze reku 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dostałam wstępny projekt od firmy która wykonywała projekt wentylacji mechanicznej do samodzielnego montażu i chciałabym zasięgnąć innej opinii na temat tego projektu.

Czy tak narysowane anemostaty są poprawnie rozmieszczone?

Firma poleca rekuperator THESSLA GREEN AirPack 400v

Z góry dziękuje i Pozdrawiam

 

Parter

1 pokój dzienny 25m2

2 kuchnia z jadalnią 25m2

3 spiżarka 2,5 m2

4 biuro 9m2

5 WC 3,5m2

6 Wiatrołap 10m2

7 kotłownia (rekuperator)

Piętro

1 pokój 22m2

2 pokój 22m2

3 łazienka 10m2

4 WC 5,5 m2

5 pralnia 6,4m2

6 garderoba 8,5m2

7 sypialnia 28 m2

8 komunikacja 8,5 m2

 

[ATTACH=CONFIG]349581[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]349582[/ATTACH]

 

Garderoba jak na ubrania to nie robimy tam wywiewow podobnie spizarka czy komunikacja. Pralnia też raczej nawiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie peszla można zostawić, tylko muszę go wpuścić w ścianę. Reku szukam takiego 200-250m3/h. Chciałbym taki aby były rozsądne późniejsze koszta wymiany filtrów i rozsądny pobór prądu.

 

Myślałem o przedziale cenowym 2,5-4k za centralę.

 

VUT 200H mini EC

Mistral mini

 

Czy coś jeszcze w tej cenie się znajdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie peszla można zostawić, tylko muszę go wpuścić w ścianę. Reku szukam takiego 200-250m3/h. Chciałbym taki aby były rozsądne późniejsze koszta wymiany filtrów i rozsądny pobór prądu.

 

Myślałem o przedziale cenowym 2,5-4k za centralę.

 

VUT 200H mini EC

Mistral mini

 

Czy coś jeszcze w tej cenie się znajdzie?

 

Vut'sy są całkiem całkiem pod względem cena jakość. Peszel to najlepsza opcja :) zawsze można coś wymienić w razie draki a jak zawalisz tynkiem to już gorzej, nieprawdaż...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...