Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Reku jeszcze nie mam będę sam robił . ( Narazie wiem że wymiennik będzie z klindenburga GS-K 25/400 ) Mam 7 rur 75 nawiewu i 6 rur 75 wywiewu

 

Dobra to na chłopski rozum. Skoro masz pomieszczenie gdzie idzie powiedzmy fi 75 mm czyli 63mm wewnątrz to również twoja szczelina powinna mieć minimum średnicę 31,15 mm. Zatem jak będziesz miał drzwi 80, jeden nawiew i szczelinę 0,5 cm to jest OK. I analogicznie zresztą postępujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest sens robić dwa anemostaty w salonie 25m2 kubatura 75m3 np 1x75fi 100 i 2x75 fi 100 czy jeden fi 125 3x75

[ATTACH=CONFIG]350518[/ATTACH]

 

Nie wiem czy robiłbym wywiew w spiżarni. Nie ma tam źródła zanieczyszczeń więc dałbym jednak nawiew. Widzę, że są różnie szkoły w tym temacie, ale u siebie będę robił raczej nawiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gos**c
Moglby ktos na to zerknac fachowym okiem? Dostalem taki projekt od jednej z firm wykonujacych instalacje. Ja to raczej srednio widze.

 

[ATTACH=CONFIG]350515[/ATTACH]

 

Dużo błędów.

Instalacja na trójnikach? Po co komplikować?

Za duzo nawiewów.

Źle dobrane wywiewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owcza pytałem o rodzielenie anemostatów w salonie czy dać dwa czy jeden?

co do pomieszczenia gospodarczego będzie tam spiżarnia i różne rzeczy które będą wydzielały CO2 więc chyba lepiej dać wyciąg?-nie chciałbym żeby powietrze wypychało mi na chałupę zapach fermentujących owoców;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owcza pytałem o rodzielenie anemostatów w salonie czy dać dwa czy jeden?

co do pomieszczenia gospodarczego będzie tam spiżarnia i różne rzeczy które będą wydzielały CO2 więc chyba lepiej dać wyciąg?-nie chciałbym żeby powietrze wypychało mi na chałupę zapach fermentujących owoców;)

 

Generalnie ze spiżarką masz 2 opcje albo nic albo nawiew. Nie chcemy przepuszczać przez owoce i ważywa cieplejszego wilgotnego powietrza to sprzyja gniciu. Więc albo szczelna ta spiżarnia i nic albo nawiew.

 

Co do anemostatów to można dać 1 można dwa. I tak nie ma to bardzo znaczenia ważne jest to ile przewodów tam puścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos na to zerknac fachowym okiem? Dostalem taki projekt od jednej z firm wykonujacych instalacje. Ja to raczej srednio widze.

 

[ATTACH=CONFIG]350515[/ATTACH]

 

Tak jak koledzy wcześniej pisali, wszystko do przeróbek jak ma to być zrobione dobrze! Niestety takich patentów jak ten jest pełno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...