Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W Pierwotnej wersji:

 

[ATTACH=CONFIG]367168[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]367169[/ATTACH]

 

Natomiast w poprawionej:

 

Parter:

 

Nawiewy: (łącznie 6 x75)

Salon 1x75 + 2x75

pokój gościnny 1x75

przedsionek 1x75

spiżarnia 1x75

 

Wywiewy: (łącznie 7x75)

kuchnia 3x75

toaleta 3x75

garderoba 1x75

 

Piętro:

 

Nawiewy: (łącznie 4x75)

sypialnia małżeńska 2x75

pokój I 1x75

pokój II 1x75

 

Wywiewy: (łącznie 3x75)

łazienka 3x75

 

Całość 10 nawiewów i 10 wywiewów

 

zastanawiam się jeszcze czy nie zamienić miejscami nawiewu z przedsionka z wywiewem z garderoby tak by świeże powietrze trafiało do garderoby natomiast usuwane było z przedsionka. Przedsionek oddzielony będzie od domu szczelnymi drzwiami więc te dwa pomieszczenia będą jak gdyby oddzielną strefą do wentylowania

 

Anemostaty chciałem wszędzie dać równe 125 mm

 

Pozdrawiam Michał

 

Gdzie najkorzystniej zakupić materiały do samodzielnego montażu?

Znalazłem kilka stron:

http://www.ground-therm.com/wentylacja

http://www.wentylacja24.pl/pl/c/System-Greenflex/278

http://peflex.pl/

http://www.alnor.com.pl/index/produkty-pl/wentylacja-domowa-flx-reku/

 

Wydaje mi się że dość dobre ceny są na wentylacja24. Miał ktoś z nimi jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gdzie najkorzystniej zakupić materiały do samodzielnego montażu?

Znalazłem kilka stron:

http://www.ground-therm.com/wentylacja

http://www.wentylacja24.pl/pl/c/System-Greenflex/278

http://peflex.pl/

http://www.alnor.com.pl/index/produkty-pl/wentylacja-domowa-flx-reku/

 

Wydaje mi się że dość dobre ceny są na wentylacja24. Miał ktoś z nimi jakieś doświadczenie?

 

Polecam peflex. Ale oczywiście można taniej niż w tych wszystkich wymienionych sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie 2 osoby ale wiadomo plany na kolejną sa.:) Ręku szczerze to nie wybrany .chętnie bym usłyszał co by pasowalo w rozsądnych pieniądzach na ten metraż. Pozdrawiam

 

Możesz dokładnie rozpisać pomieszczenia poszczególne gdzie planujesz wentylację i podać to w takiej wersji np. :

 

Łazienka 3x75mm

 

Pokój 1x75mm itd....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam peflex. Ale oczywiście można taniej niż w tych wszystkich wymienionych sklepach.

 

Czy ta wersja ilości nawiewow i wywiewow którą opisałem jako poprawiona jest ok? Jeśli mógłbyś to wskaż gdzie można zrobić tańsze zakupy. Może być na pw. Warto brać węże z tymi powłokami czy wystarczą zwykłe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki... planuje sam robić wm w swoim domku jednak odpuściłem sobie własne kalkulowanie i zdecydowałem się na wykonanie projektu przez osoby trzecie. A żeby było fajniej zamówiłem dwa projekty żeby mieć jakieś porównanie. I na starcie pojawia się pierwsza różnica w obu projektach (na chwilę obecną wstępnych). W jednym strumień powietrza wynosi 260m^3/h a w drugim 350m^3/h

 

jeśli ktoś ma chwilkę to tutaj znajdują się tabele:

 

1.jpg2.jpg

 

Która wydaje się bardziej sensowna?

 

Edit: coś zdjęcia są jakieś małe....

http://s10.ifotos.pl/img/2png_ahseaap.png

 

http://s5.ifotos.pl/img/1png_ahsease.png

Edytowane przez Buczi
małe foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Sądzisz że to zbyt mało?

 

To jest projekt i założenia pod kubaturę. Ale należy pamiętać że wentylacja jest dla ludzi. Gdybyśmy zimą puścili 350 czy 260m3/h to powietrze w domu byłoby suche jak pieprz i nie do zniesienia. Podam przykład może swój. Mam 5 osób w domu i zimą reku przez znakomitą większość czasu jedzie na 100m3/h i wilgotność jest w zakresie 40%. Pomyśl jak rzuciłbym 260 lub 350!? Ja do tych projektów kubaturowych podchodzę tak że one być muszą jako podkładka natomiast życie jest życiem i każdy może wentylację ustawić pod siebie. Takie przeliczenia kubaturowe to stosować można przy przemysłówkach a nie w domach. Jak wentylacja zrobiona jest dobrze na skrzynkach rozdzielaczowych to jest ona w zasadzie samoregulująca i nie potrzeba żadnych śmiesznych pomiarów. Szczerze to jeszcze nie widziałem dobrze zrobionego projektu wm. Aha, do garderoby wywiewu bym nie dał... nie chcesz chyba zepsutym powietrzem przez ubrania przeciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Dziękuje z góry za pomoc ponieważ od osób na tym forum można bardzo wiele się nauczyć.

Mam projekt wentylacji z projektem domu na rurach sztywnych spiro jednak zmieniam na flex Choć kusiło mnie dać spiro wzdłuż sciany kolankowej fi 160-200 a dalej do poszczególnych pomieszczeń płaskimi wentylacyjnymi,aby póżniej ewentualnie jak najmniej stracić na wysokości pomieszczen..

Dom parterowy z poddaszem może kiedyś.. strop monolityczny,rury będe rozprowadzał na stropie i przykryje wełną ok 30cm.

Wywiewy

Wiatrołap 1x75

kuchnia 2x75

Łazienka 2x75

Łazienka 3x75

Nawiewy

Suszarnia 1x75

Salon 2x75x2

Sypialnia 2x75

Pokoje dziecinne po 1x75

Pytania, garderoba przy sypialni raczej bez drzwi otwarta ,pomieszczenie 1.14 jakaś pewnie graciarnia,i spiżarnia czy coś dać?

Reku w garażu ogrzewanym,blisko jest komin który będzie nie używany czy moge podłączyć się z wyrzutnią z reku?

img007.jpgimg005.jpg

Wstawiłem oba projekty.

Proszę o porady i sugestie.Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o sprawdzenie poprawności "projektu" wentylacji dla 4 osób. dom ok. 100m2

Rekuperator to będzie najprawdopodobniej Luna 200 a kanały peflex 75/63.

Chyba, że ktoś zaproponuje jakąś lepszą centralę i kanały ale w podobnej cenie to z chęcią zobaczę.

Na odzysku ciepła aż tak bardzo mi nie zależy- bardziej na zdrowym, świeżym powietrzu bo właśnie z tym jest problem u nas.

Wentylację będę rozprowadzał sam.

 

Spis:

Rekuperttor Luna 200

Kanały PeFlex

 

Wywiewy:

2x75 Kuchnia

3x75 Łazienka

3x75 Łazienka

 

Nawiewy:

Parter:

2x75 pokój

1x75 pokój mały

Piętro:

2x75 pokój

2x75 pokój

1x75 sypialnia

 

Czy rozplanowanie jest ok?

Czy lepiej w sypialni zrobić 2x75 kosztem pokoju dla dzieci gdzie teraz jest 2x75?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Dziękuje z góry za pomoc ponieważ od osób na tym forum można bardzo wiele się nauczyć.

Mam projekt wentylacji z projektem domu na rurach sztywnych spiro jednak zmieniam na flex Choć kusiło mnie dać spiro wzdłuż sciany kolankowej fi 160-200 a dalej do poszczególnych pomieszczeń płaskimi wentylacyjnymi,aby póżniej ewentualnie jak najmniej stracić na wysokości pomieszczen..

Dom parterowy z poddaszem może kiedyś.. strop monolityczny,rury będe rozprowadzał na stropie i przykryje wełną ok 30cm.

Wywiewy

Wiatrołap 1x75

kuchnia 2x75

Łazienka 2x75

Łazienka 3x75

Nawiewy

Suszarnia 1x75

Salon 2x75x2

Sypialnia 2x75

Pokoje dziecinne po 1x75

Pytania, garderoba przy sypialni raczej bez drzwi otwarta ,pomieszczenie 1.14 jakaś pewnie graciarnia,i spiżarnia czy coś dać?

Reku w garażu ogrzewanym,blisko jest komin który będzie nie używany czy moge podłączyć się z wyrzutnią z reku?

[ATTACH=CONFIG]367738[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]367739[/ATTACH]

Wstawiłem oba projekty.

Proszę o porady i sugestie.Dziękuje za pomoc.

 

Ile osób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o sprawdzenie poprawności "projektu" wentylacji dla 4 osób. dom ok. 100m2

Rekuperator to będzie najprawdopodobniej Luna 200 a kanały peflex 75/63.

Chyba, że ktoś zaproponuje jakąś lepszą centralę i kanały ale w podobnej cenie to z chęcią zobaczę.

Na odzysku ciepła aż tak bardzo mi nie zależy- bardziej na zdrowym, świeżym powietrzu bo właśnie z tym jest problem u nas.

Wentylację będę rozprowadzał sam.

 

Spis:

Rekuperttor Luna 200

Kanały PeFlex

 

Wywiewy:

2x75 Kuchnia

3x75 Łazienka

3x75 Łazienka

 

Nawiewy:

Parter:

2x75 pokój

1x75 pokój mały

Piętro:

2x75 pokój

2x75 pokój

1x75 sypialnia

 

Czy rozplanowanie jest ok?

Czy lepiej w sypialni zrobić 2x75 kosztem pokoju dla dzieci gdzie teraz jest 2x75?

Pozdrawiam.

 

Zamiast luny lepiej VUT'sa założyć. Z luną same problemy bywają. Co jest w poszczególnych łazienkach (prysznice, wanny, może samo WC i umywalka?) W sypialni małżeńskiej dajemy 2x75 mm a pokoje po jednym przewodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokładnie rozpisać pomieszczenia poszczególne gdzie planujesz wentylację i podać to w takiej wersji np. :

 

Łazienka 3x75mm

 

Pokój 1x75mm itd....?

 

 

Wywiewy:

Łazienka 2x75

Łazienka 2 2x75

Sień 1x75

Kuchnia 1x75 + okap

Pom.gospodarcze 1x 75

Nawiew:

Pokoj2 1x75

Sypialnia 2x75

Pokój 3 1x75

Salon 2x75

 

 

Pomieszczenie gospodarcze nie jest ogrzewane, będzie tam pompa ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam pytanie czy te kanały elastyczne da się w przyszłości wyczyscic np. wpychając jakąmś szczotę przez anemostat bo od drugiej strony to raczej nie bardzo chyba że będzie dostęp do skrzynek rozdzielczych i skrzynki będą rozbierane.

 

One się raczej nie brudzą (te nawiewne), były już tu testy białej "rękawiczki" :). Jak potrzeba to jednak da się. Przy montażu zatem warto pamiętać o higienie że tak to ujmę. Zatem zatyczki, szczelność i dokładność to istotna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One się raczej nie brudzą (te nawiewne), były już tu testy białej "rękawiczki" :). Jak potrzeba to jednak da się. Przy montażu zatem warto pamiętać o higienie że tak to ujmę. Zatem zatyczki, szczelność i dokładność to istotna sprawa.

 

Ale wywiewne jednak się brudzą macałem dotykałem taki kanał w środku po dwóch latach i jednak jest mocno zabrudzony instalacjia akurat na sztywnych białych pcv i bez problemu można wyczyscić przez anemostat, pytam bo znajomy chce robic dach i przed położeniem dachu musi zrobic cześć instalacji bo potem nie będzie dostępu w paru miejscach czyli przy tych systemach flex nie szans wyczyścić przez anemostat ?i czy są dostępne takie skrzynki rozprężne rozbierane bo dwie te które by obsługiwały piętro będą na strychu i bez problemu można by zrobić do nich dostęp ale te które będą leżały na stropie nad parterem to chyba nie ma szans zrobic do nich jakiejś rewizji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wywiewne jednak się brudzą macałem dotykałem taki kanał w środku po dwóch latach i jednak jest mocno zabrudzony instalacjia akurat na sztywnych białych pcv i bez problemu można wyczyscić przez anemostat, pytam bo znajomy chce robic dach i przed położeniem dachu musi zrobic cześć instalacji bo potem nie będzie dostępu w paru miejscach czyli przy tych systemach flex nie szans wyczyścić przez anemostat ?i czy są dostępne takie skrzynki rozprężne rozbierane bo dwie te które by obsługiwały piętro będą na strychu i bez problemu można by zrobić do nich dostęp ale te które będą leżały na stropie nad parterem to chyba nie ma szans zrobic do nich jakiejś rewizji?

 

Wywiewne oczywiście że będą się brudzić... Można czyścić pefelxa swego rodzaju wyciorem takim małym kominiarskim na kulkę zakładamy jakiś materiał i czyścimy, Skrzynki da się zrobić z rewizją - wiem bo robię sobie czasem chociaż mam dla nich inne nieco przeznaczenie ale się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...