Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

A i jeszcze jedna może istotna informacja. W domku jest kominek, który chcemy wykorzystać do dogrzewania, tj. Rozprowadzenia rur od kominka do poszczególnych pokoi żeby podczas palenia ( które ma być rekreacyjne bez płaszcza wodnego) przy okazji użyć ciepła z kominka do ogrzewania. Jednak z uwagi na charakter użytkowania należy przyjąć że w razie pobytu moim czy gości powyższe rozwiązanie odciążyć zainstalowany system grzewczy jednak dużych obniżkek kosztów raczej nie należy tutaj się spodziewać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A i jeszcze jedna może istotna informacja. W domku jest kominek, który chcemy wykorzystać do dogrzewania, tj. Rozprowadzenia rur od kominka do poszczególnych pokoi żeby podczas palenia ( które ma być rekreacyjne bez płaszcza wodnego) przy okazji użyć ciepła z kominka do ogrzewania. Jednak z uwagi na charakter użytkowania należy przyjąć że w razie pobytu moim czy gości powyższe rozwiązanie odciążyć zainstalowany system grzewczy jednak dużych obniżkek kosztów raczej nie należy tutaj się spodziewać

 

 

Witaj ponownie!

 

Cóż, jeśli już jest kominek, spokojnie można go zostawić :)

Co do ogrzewania elektrycznego - jak najbardziej pompa ciepła nie zepsuje ani charakteru miejsca, ani nie jest głośna. Będzie czysto, ekologicznie i wygodnie. Problem jedynie widzę w tym, że piwnica jest zbyt niska do pracy pompy ciepła.

 

Czy nie ma innej spiżarni, lub pomieszczenia gospodarczego w budynku? o wysokości min 2 m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dom 140 m użytkowej, płyta fundamentowa 12 cm XPS pod i 10 cm nad, ściany 18 cm styro, poddasze 30 cm i 20 cm poddasze nieużytkowe.

3 osoby w domu. Zapotrzebowanie wyszło 3500 KW na ogrzewanie i 3600 KW na CWU. W miarę wiarygodne?

Planowałem PC PW 9 KW z funkcją chłodzenia. Jaki zbiornik - 200 czy 300 l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jaki zbiornik - 200 czy 300 l?

U mnie na 3 osoby jest 300l grzany do 46st.C i jest ok,z tym,że u nas jest tylko wanna do kąpania.Różnica miedzy 200 a 300l nie jest duża to osobiście brałbym 300l,tak dla własnego spokoju ;)

 

Co do zapotrzebowania trochę maławo na c.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dom 140 m użytkowej, płyta fundamentowa 12 cm XPS pod i 10 cm nad, ściany 18 cm styro, poddasze 30 cm i 20 cm poddasze nieużytkowe.

3 osoby w domu. Zapotrzebowanie wyszło 3500 KW na ogrzewanie i 3600 KW na CWU. W miarę wiarygodne?

Planowałem PC PW 9 KW z funkcją chłodzenia. Jaki zbiornik - 200 czy 300 l?

 

PC z urzędu powinna chłodzić i grzać :). Zbiornik pytanie o CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,

 

zbiornik do CWU

 

ile konsumujecie wody? jak dużo wanny to lepiej 300L. Znam inwestorów gdzie mają 110 L na 3 osoby na PC dedykowanej do cwu i jest ok tylko jest sam prysznic. Na prawdę zależy ile tej wody idzie. Inna sprawa że potem pomiędzy zbiornikiem 200L a 300L nieduża różnica w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że piwnica jest zbyt niska dla pompy ciepła?

 

Aby zamontować pompę ciepła, po pierwsze musi sie ona tam zmieścić i trzeba mieć możliwość by ją fizycznie do tej piwnicy dotransportować.

 

Po drugie producenci mają swoje wymagania co do kubatury i wysokości pomieszczeń w których takie urządzenia mogą pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dom 140 m użytkowej, płyta fundamentowa 12 cm XPS pod i 10 cm nad, ściany 18 cm styro, poddasze 30 cm i 20 cm poddasze nieużytkowe.

3 osoby w domu. Zapotrzebowanie wyszło 3500 KW na ogrzewanie i 3600 KW na CWU. W miarę wiarygodne?

Planowałem PC PW 9 KW z funkcją chłodzenia. Jaki zbiornik - 200 czy 300 l?

 

Witaj!

Mogę polecić PC PW Vitocal 300A posiadamy wersje do ustawienia na zewnątrz i wewnątrz obiektu.

-Pompa ciepła powietrze/woda do ogrzewania i chłodzenia

-Funkcja „active cooling” do utrzymywania przyjemnej temperatury pomieszczeń latem

-Niskie koszty eksploatacji dzięki dużej wydajności

-Wyjątkowo cicha praca w wersji Silent

-Zintegrowana funkcja tworzenia bilansów energetycznych na potrzeby przedłożenia organom przyznającym dofinansowanie

-Klasa efektywnosci energetycznej: A++ * wg rozporządzenia WE 811/2013, ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – zastosowanie niskotemperaturowe (W35)

 

Zapraszam do naszych partnerów: TUTAJ

 

W razie wątpliwości - służę pomocą, a na naszej stronie są już aktualne cenniki obowiązujące od początku kwietnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty biedaczku nie masz lodówki?

Czego się spodziewać po takim dinozaurze. Pewnie w ziemiance trzyma jedzenie albo na sznurku między oknami jak za swoich najlepszych PRLowskich czasów gdy się na kominkach dało strzyc barany. Lodówki są dla mięczaków! W swoim wypieszczonym maluszku szyby korbką uchyla, i wietrzy, to i na wodzie w domu oszczędzi jak pachy przedmucha. W domu natomiast stoi wiatrak "kłapouchy" do chłodzenia, bo klimatyzator, podobnie jak w aucie, to przecież też pompa ciepła, wynalazek szatana!

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o pompach ciepła?

 

Sporo już tu padło opinii własnie na temat pomp ciepła - bardzo tanie w eksploatacji, niezawodne, wygodne, zautomatyzowane, łatwe w obsłudze, ekologiczne.

Ich wydajność ciągle rośnie, mają coraz więcej nowych funkcji i rozwiązań.

O co konkretnie chcesz zapytać?

Jaki problem Cię nurtuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

witam

1..Podobno dobrze wiedzieć przed budową domu,czym będziemy ogrzewać?

2 Jeżeli tak, to chyba nawet przed projektem jest to mile widziane bo można wprowadzić jakieś zmiany?

Więc jeżeli mogę zadać parę pytań?a Szanowni forumowicze coś by doradzili to był bym bardzo wdzięczny/

Dobra przechodzę do sedna

dom z poddaszem użytkowym 130pu /147pc kubatura 360m3

z prądem nie ma problemu,

gaz jest ale trzeba podciągnąc 37 m jak się sąsiad zgodzi przekopać działkę jak nie to około 100m

Najpierw myslałem o gazie a teraz czytam o pompach sam juz nie wiem?

Wiem że nie chce węgla ekogroszku itp

zlikwidowałbym kominy i dołożył WM-rekuperator i teraz łaczyc to z dobrym piecem czy porywać się na pompę?

projekt z 92 pracowni z500

http://z500.pl/projekt/653/Z92,wygodny-dom-z-duza-kotlownia-na-paliwo-stale-pralnia-oraz-pokojem-na-parterze/komentarze.html

 

a może prąd? oczywiscie chodzi mi o co i cwu dzieki

Edytowane przez dodek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...