Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ano to że do kosztów dolicz jakieś 12-15 tysięcy - tyle kosztuje średnio wybudowanie tych 7.5m2 - to koszt ścian, dachu, fundamentów, tynków, wylewek,okien itp. aktualnie to około 2tys. za m2 domu, a kotłownia zabiera powierzchnię? węglarze jeszcze więcej muszą mieć żeby worki z węglem gdzieś trzymać..

 

 

i w każdym pokoju masz taki regulator? to ile ich masz?

 

 

aha.. dzięki za info..

 

Powierzchni mam po podłodze 190 m2 bez garażu, więc ta kotłownia nie rzutuje na nic. Argumenty Ci się kończą, to taki Twój łabędzi śpiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie gorbag-a masz przykład,że ma do rzeczy i to bardzo dużo.

Że zaoszczedzil te "Twoje" 7,5m2 bo pomyślał przed budową o budowie w przeciwieństwie do Ciebie.

Bo Ty budowales na pałę,bez pomyslunku wogole.

Przykładem na taką bezmyślność jest kominek z PW i grawitacyjna wentylacja i Twoje wypowiedzi.

 

Przyjedź i zobacz mój dom a dopiero się wypowiadaj. Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchni mam po podłodze 190 m2 bez garażu, więc ta kotłownia nie rzutuje na nic. Argumenty Ci się kończą, to taki Twój łabędzi śpiew.
- Pewnie za darmo 7,5m2 wybudowałeś. Nie mam nic do osób, które szastają pieniędzmi na lewo i prawo i wydają je bezmyślnie - jednak nich się nie wypowiadają w wątkach o oszczędzaniu, ekonomiczności itd.

 

Nie rozmawiam z ignorantami oraz nie zniżam się do ich poziomu!

Nie zniżasz się bo tak na prawdę musisz podskoczyć.

 

 

Czystość szyby zależy od sposobu palenia a nie od klasy i ceny wkładu.
Dopisać trzeba tą wypowiedz do twojej listy złotych myśli.

 

 

Przypominam, iż wątek dotyczy tematu Najtańszego ogrzewania domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystość szyby zależy od sposobu palenia a nie od klasy i ceny wkładu.

 

Po pierwsze od klasy wkładu jak najbardziej

Po drugie, od sposoby palenia również.

 

I kiszenie drewna, aby uzyskać 5kW we wkładzie, który posiada moc 16kW, raczej czystej szybie sprzyjać nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Pewnie za darmo 7,5m2 wybudowałeś. Nie mam nic do osób, które szastają pieniędzmi na lewo i prawo i wydają je bezmyślnie - jednak nich się nie wypowiadają w wątkach o oszczędzaniu, ekonomiczności itd.

 

 

Nie zniżasz się bo tak na prawdę musisz podskoczyć.

 

 

Dopisać trzeba tą wypowiedz do twojej listy złotych myśli.

 

 

Przypominam, iż wątek dotyczy tematu Najtańszego ogrzewania domu.

 

Gadasz jak potłuczony. Jak by nie kotłownia to co w tym miejscu by było? Sracz? Bo w takim metrażu to raczej nie pokój! A jeśli szyba się zabrudzi to co? To będzie brudna. Rozpalę porządnie a temperatura wewnątrz wkładu zrobi swoje. To w końcu kominek jest dla mnie a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadasz jak potłuczony. Jak by nie kotłownia to co w tym miejscu by było? Sracz? Bo w takim metrażu to raczej nie pokój! A jeśli szyba się zabrudzi to co? To będzie brudna. Rozpalę porządnie a temperatura wewnątrz wkładu zrobi swoje. To w końcu kominek jest dla mnie a nie odwrotnie.

 

ta wypowiedź kolejny raz świadczy o tym, że nie powinieneś się wypowiadać dopóki życie nie zweryfikuje Twoich poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Rozpalę porządnie a temperatura wewnątrz wkładu zrobi swoje. .

 

Paląc w Lechmie czysta szybę udało mi się utrzymać tylko po zamontowaniu do instalacji bufora.

Ty bufora nie masz.

Chyba sobie nie zdajesz sprawy, co to znaczy rozpalić kominek 16kW "porządnie" w domu o obciążeniu 4kW....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność (bynajmniej wg producenta) wynosi 87%.

 

Nie "bynajmniej" tylko "przynajmniej", a poza tym, to chyba Ty pisałeś, ze tylko naiwni wierzą w deklaracje producentów.

Te 87% to pewnie przy mocy nominalnej i w laboratoryjnych warunkach.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadasz jak potłuczony. Jak by nie kotłownia to co w tym miejscu by było? Sracz? Bo w takim metrażu to raczej nie pokój! A jeśli szyba się zabrudzi to co? To będzie brudna. Rozpalę porządnie a temperatura wewnątrz wkładu zrobi swoje. To w końcu kominek jest dla mnie a nie odwrotnie.

 

Sracz?

Wolałbym "sracz"

Jak widzisz nie przemyślałeś projektu przed budową i teraz masz 7,5metrową kotłownie. Dla większości z nas - zmarnowane miejsce, pieniądze. Dla Ciebie może nie - miejsca i tak masz dużo, pieniędzy jak widać też.

 

Na prawdę nie ma o czym z Tobą rozmawiać - nigdy w kominku nie paliłeś, mieszkasz w bloku, sprzedawca/monter coś Ci naopowiadał i robisz z siebie eksperta budowlanego. Wykup sobie płatny profil będziesz jeszcze bardziej "wiarygodny". Na forum jest duża liczba osób które jedynie czytają, niejeden może pomyśleć, że masz racje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie tylko pod uwagę, że nie można porównywać jakiejś tam Lechmy czy Kratek, z wyszukanymi systemami, które macie w swoich domach. Porównanie waszych dopieszczonych PC i podobnych systemów, z dopracowanymi systemami wodnymi sprawia, że drewno jest najtańsze. I nie wyjeżdżajcie z nieczystością spalania, bo to już dawno między bajki włożyłem....Zaletą PC, prądu i gazu jest bezobsługowość. Tu nie ma czego porównywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie tylko pod uwagę, że nie można porównywać jakiejś tam Lechmy czy Kratek, z wyszukanymi systemami, które macie w swoich domach. Porównanie waszych dopieszczonych PC i podobnych systemów, z dopracowanymi systemami wodnymi sprawia, że drewno jest najtańsze.

Przedstaw wyliczenia na potwierdzenie tej tezy, bo wg moich wyliczeń nawet mając później DARMOWE drewno inwestycja w "dopracowane systemy wodne" nie ma absolutnie szans na zwrot. Nawet jeśli będzie JEDYNYM źródłem ciepła w domu, a co dopiero jako DRUGIE źródło ciepła. Ergo, drewno już dawno nie jest najtańsze i tylko sprzedawcy tych przedpotopowych gniotów poprzez robienie nieświadomym ludziom wody z mózgu starają się utrzymać takie wrażenie.

 

I nie wyjeżdżajcie z nieczystością spalania, bo to już dawno między bajki włożyłem....

Ale to tylko Ty wsadziłeś między bajki, jako sprzedawca kominków, który z tego żyje. No ja się wcale nie dziwię że postanowiłeś do zignorować.

 

Zaletą PC, prądu i gazu jest bezobsługowość. Tu nie ma czego porównywać.

To może rozprujesz się, skoro "ynteligent" się tak wzbrania, ile kosztuje system oparty na kominku z PW z wpięciem tego w podłogówkę, i może oświecisz "ynteligenta" jakim skrajnym bezsensem jest instalacja 16kW wkładu do domu z zapotrzebowaniem na moc całkowitą na poziomie 8kW w najbardziej siarczyste mrozy, i że te bynajmniej 87% sprawności to może sobie między bajki wsadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...