Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Zrob to tak zebym ja go nie musiał wąchać !!!

Poza tym mowimy o smrodzie.

Ma ktos pomysł, jak sterowac wentylacja aby wyłączać nawiew w chwili wysokiego stęzenia "zapachu" drewna bukowego ?

Do kominków, szczególnie tych z PW, powinni dodawać w komplecie taki wynalazek: http://www.cda.pl/video/7132601d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dym to dym. Nie usprawiedliwiaj błędnej tezy. Szukanie dziury w całym to immanentna cecha wielu ludzi, negujących najbardziej rozwiązania, których nie mają.

 

Tylko, że jak kupię wędzoną kiełbasę i zjem, to mam z tego przyjemnośc, a szkodzę TYLKO sobie.

Jak wypuszczam dym z kiszącego sie drewna to mam z tego przyjemność ale szkodzę dziesiątkom sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Tobie na głowę wojskowy hełm, jako skupiacz myśli! Mam kominek i będę w nim palił do woli. Prawo zezwala!

Wielki szanowny pan, co rzekomo kasy ma jak lodu i nie jest "gównojadem", będzie palił jak średniowieczny chłop w kominku, żeby "bynajmniej" 86% energii z drewienka wpuścić w podłogę.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież z ciebie jest bojowy buc -- to do kompletu z packą zażądaj jeszcze hełmu, będzie pasować. Wielki szanowny pan, co rzekomo kasy ma jak lodu i nie jest "gównojadem", będzie palił jak średniowieczny chłop w kominku, żeby "bynajmniej" 86% energii z drewienka wpuścić w podłogę.

 

Nie mam kasy jak lodu, nigdzie tak nie napisałem. Po prostu nie oszczędzam na rzeczach, na których oszczędzać nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się ma do zmarnowanego miejsca na kotłownie?

 

Ja nie mam żadnego zmarnowanego miejsca. Przy prawie 200 metrach nie ma takiego problemu. Wystarczy dla wszystkich domowników z nawiązką. W myśl Twojej teorii o marnowaniu miejsca rozumiem, że salon masz malutki i mikro kuchnię, po co bowiem marnować miejsce jak w małych pomieszczeniach też da się żyć.

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kasy jak lodu, nigdzie tak nie napisałem. Po prostu nie oszczędzam na rzeczach, na których oszczędzać nie należy.

Toć przecież właśnie wyrzuciłeś kasę w błoto instalując gaz a potem kominek z PW (dla oszczędności na gazie), więc musisz mieć kasy jak lodu, albo... Kominek z PW to nie jest rzecz niezbędna, szczególnie ten horrendalnie drogi płaszcz wodny wraz z systemem umożliwiającym wpięcie go w podłogówkę, gdy masz podstawowe źródło ciepła w postaci równie drogiego GAZU. Egro, podaj koszt inwestycyjny swojego podstawowego systemu grzewczego (gaz), oraz systemu "zapasowego" (kominek z PW), żeby wszyscy zainteresowani tanim ogrzewaniem nie popłynęli jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć przecież właśnie wyrzuciłeś kasę w błoto instalując gaz a potem kominek z PW (dla oszczędności na gazie), więc musisz mieć kasy jak lodu, albo... Kominek z PW to nie jest rzecz niezbędna, szczególnie ten horrendalnie drogi płaszcz wodny wraz z systemem umożliwiającym wpięcie go w podłogówkę, gdy masz podstawowe źródło ciepła w postaci równie drogiego GAZU. Egro, podaj koszt inwestycyjny swojego podstawowego systemu grzewczego (gaz), oraz systemu "zapasowego" (kominek z PW), żeby wszyscy zainteresowani tanim ogrzewaniem nie popłynęli jak ty.

 

Jak ruscy dowalą cenę gazu to pozostanie kominek. Tym co mają sam gaz pozostanie farelka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnego zmarnowanego miejsca. Przy prawie 200 metrach nie ma takiego problemu. Wystarczy dla wszystkich domowników z nawiązką. W myśl Twojej teorii o marnowaniu miejsca rozumiem, że salon masz malutki i mikro kuchnię, po co bowiem marnować miejsce jak w małych pomieszczeniach też da się żyć.

 

A co ma kotłownia do części mieszkalnej bo nie rozumiem? Jak będzie duża kotłownia to polepszy mi się komfort życia w domu, w którym takiej kotłowni nie potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ruscy dowalą cenę gazu to pozostanie kominek. Tym co mają sam gaz pozostanie farelka!

No i z takim myśleniem mamy w kraju jak mamy... A jest FM, trzeba było czytać, ew. kupić sobie parę numerów gazety budowlanej na 'M'. Ja tak zrobiłem, i prądem grzeję za 1000 zł rocznie. Nie smrodzę, nie mam komina. A dla klimaciku, odpalamy nieraz biokominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos pomysł, jak sterowac wentylacja aby wyłączać nawiew w chwili wysokiego stęzenia "zapachu" drewna bukowego ?

Może masz rację, że to właśnie także i ja mam tego wędzonego 'buka' w domu... Ja próbuję jako filtr wejściowy robić kanapkę: 4 x mata nawęglana + F4.

Druga wersja: 1 x F4, 2 x mata nawęglana + 1 x F9. Niestety F9 daje spore opory na reku. Zresztą i tak te kombinacje nie wyłapują większości smrodu.

 

Nie wspominam nawet o szarym tarasie drewnianym, który przed sezonem grzewczym był brązowy... Szorowałem kwasem szczawiowym, impregnowałem, a po zimie sytuacja wraca - szarość, widzę, szarość...

 

Dla kolegi wg39070 dalsza porcja wiedzy do przyswojenia: http://www.rynekaptek.pl/po-godzinach/czy-dwa-plasterki-szynki-powoduja-raka,10668.html

Zresztą to inna sprawa - o zakupach w sklepie sam decyduję, a nie sąsiad.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o pojęciu 'immisja pośrednia materialna', a dowiesz się, że nie masz do końca racji...

 

Chyba nie chcesz mi udowodnić, że nie mogę palić w kominku. A z gazetą na M jest tak, że to jedna wielka reklama. Z kominem dom wydaje się dokończony, bez komina, jak dla mnie taki "łysy". Powtórzę raz jeszcze: największymi przeciwnikami pewnych rozwiązań są ludzie, którzy ich nie mają. Tak jak z klimą, wielu twierdzi, że jest nie zdrowa ale prawie każdy ma ją w samochodzie. Hipokryci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...